Platnost zelené karty je omezena jednak časově. Obvykle se sjednává na dobu jednoho roku a přesné datum je vyznačeno přímo na zelené kartě. Pokud máte povinné ručení sjednáno čerstvě, pojišťovna Vám někdy vystaví dočasnou zelenou kartu s platností jeden měsíc, kterou Vám po uhrazení dané částky vymění za trvalou.
Dále je třeba dbát na platnost zelené karty v rámci zemí. Na zadní straně zelené karty najdete seznam zemí, ve kterých povinné ručení platí, pokud tedy registrační značka daného státu není přeškrtnutá. Většina evropských států se zavázala zelená karty uznávat automaticky, dokonce i bez kontrol na hranicích.
Seznam zemí, které uznávají zelenou kartu:
- Státy EHP (Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Itálie, Irsko, Island, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovenská republika, Slovinsko, Spojené království Velké Británie a Severního Irska, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko)
- Další evropské státy (Albánie, Andorra, Bosna a Hercegovina, Bývalá svazová republika Makedonie, Černá Hora, Monako, San Marino, Srbská republika, Turecko, Ukrajina, Vatikán)
- Pokud nejsou na kartě přeškrtnuté tak i ostatní státy (Ázerbájdžán, Bělorusko, Írán, Moldavsko, Maroko, Rusko, Tunisko)
Výjimkou je například Kosovo nebo severní Kypr, kde budete při vjezdu nuceni uhradit tzv. hraniční pojištění, které Vám umožní provoz vozidla na silnicích těchto států.