Tiskové centrum

Tiskové zprávy a informace pro média na jednom místě.
 
Nepřehlédněte

čvn 19, 2024

Chráníte svůj majetek i během letní dovolené?

S blížícím se létem přichází otázka, jak vhodně zabezpečit svůj majetek během období, kdy hodně lidí vyráží na prázdniny. Ať už se chystáte kamkoliv, Allianz pojišťovna připravila několik tipů, které vám pomohou ke klidné letní dovolené bez nepříjemných překvapení po návratu domů.
Zobrazit více

kvě 29, 2024

Allianz pojišťovna novým signatářem Women's Empowerment Principles

Allianz pojišťovna se připojila k 9 616 společnostem z celého světa, které deklarovaly svůj závazek k naplňování rovnosti žen a mužů a posilování postavení žen v rámci agendy Cílů udržitelného rozvoje OSN a ESG. Stvrdila to svým podpisem iniciativy Women's Empowerment Principles (WEPs). Na slavnostním setkání signatářů a podporovatelů WEPs to společně oznámili zástupci Allianz pojišťovny a Business & Professional Women CR, která je ambasadorkou iniciativy v Česku.
Zobrazit více

kvě 23, 2024

Globální zpráva Allianz o pojišťovnictví 2024

• Výjimečně silný růst: Celosvětový objem pojistného vzrostl v roce 2023 o +7,5 %, což p ředstavuje nejrychlejší nárůst od roku 2006, tedy roku před světovou finanční krizí. • Do popředí zájmu se dostává pojistitelnost: Preventivní opatření, nové technologie a chytrá partnerství mohou posunout hranice pojistitelnosti, ale nemohou je odstranit. • Stahování rozdílu: Pojistné by se mělo v příštím desetiletí zvyšovat o 5,5 % p.a. v souladu s růstem ekonomiky. • Další hranice: Přijetí GenAI mění pravidla hry a má potenciál pro zrychlené plnění fází úspor nákladů a zvyšování efektivity.
Zobrazit více

kvě 22, 2024

V neděli 19. května 2024 nás opustil jeden ze zakladatelů Allianz pojišťovny, pan Jiří Charypar

Jiří Charypar byl legendou českého pojišťovacího trhu, na který přinesl nejen obrovské zkušenosti z německého pojišťovnictví, ale také české srdce. Ve vedení Allianz pojišťovny působil od počátku devadesátých let až do svého odchodu do penze v roce 2006.
Zobrazit více

bře 08, 2024

Allianz už podruhé získala mezinárodní certifikát rovných příležitostí Edge Assess

Hloubkový audit, provedený nezávislým auditorem, který je součástí certifikačního procesu, potvrdil, že rovné příležitosti jsou v Allianz součástí každodenního života. Platová nerovnost mezi ženami a muži se pohybuje pod úrovní 1 % . Analýza platů, jejímž cílem je zbývající rozdíly dorovnávat, probíhá v Allianz pravidelně.
Zobrazit více

úno 22, 2024

V loňském roce odhalila Allianz pojistné podvody za 373 milionů korun

Detektivové Allianz pojišťovny se vloni zaměřili na 2191 podezřelých škodních událostí. Celkově se jim za uplynulý rok podařilo uchránit 373 milionů korun, což představuje pětimiliónový nárůst objemu uchráněných prostředků v porovnání s rokem 2022.
Zobrazit více

úno 12, 2024

V roce 2023 vrátila Allianz pojišťovna řidičům 106 milionů korun na pojistném

Už osmým rokem platí klienti Allianz své autopojištění podle ujetých kilometrů. Za rok 2023 vrátila pojišťovna 22 procentům motoristů téměř 106 milionů korun. Autopojištění Jezdím málo, platím málo si oblíbilo již 604 tisíc klientů.
Zobrazit více
barometr

led 17, 2024

Allianz Risk Barometr: Hlavním rizikem podnikání pro rok 2024 jsou kybernetické útoky

• Úniky dat, útoky na kritickou infrastrukturu nebo fyzický majetek a zvýšený počet útoků ransomware stojí za obavami o kybernetickou bezpečnost (36 % odpovědí) • Podle 31 % odpovědí zůstává na druhém místě přerušení činnosti. Přírodní katastrofy oproti roku 2023 vzrostly nejvíce a skončily na třetím místě s 26 % • Vnímání rizik spojených se změnou klimatu, politickými riziky a násilím a nedostatkem kvalifikované pracovní síly se regionálně liší
Zobrazit více
vánoční tipy

lis 30, 2023

6 tipů pro klidné Vánoce od Allianz pojišťovny

Nejkrásnější svátky roku se kvapem blíží a Allianz pojišťovna před začátkem adventu přináší 6 tipů pro klidné a bezpečné Vánoce.
Zobrazit více

117 tiskových zpráv