Tiskové centrum

Tiskové zprávy a informace pro média na jednom místě.
 
Nepřehlédněte
skyline

zář 26, 2023

Allianz Global Wealth Report 2023: Večírek skončil

• Annus horribilis: Globální finanční aktiva domácností klesla o 2,7 %, což představuje největší pokles od doby celosvětové finanční krize • Vyčerpaný růst: Po očištění o inflaci se globální finanční aktiva ocitla pouze 6,6 % nad úrovní roku 2019 – v západní Evropě se reálné bohatství snížilo o 2,6 % • Bez větru v zádech: Průměrný růst finančních aktiv se bude v příštích třech letech pravděpodobně pohybovat mezi 4 a 5 % • Utahování opasků: Růst závazků domácností a poměr dluhu k HDP prudce poklesly • Česká republika: Finanční aktiva se vzpírají globálnímu trendu a nadále rostou o 5,7 %
Zobrazit více

čvc 31, 2023

Allianz pojišťovně se daří v autopojištění

Allianz pojišťovna byla v letošním prvním pololetí (podle údajů ČKP) nejrychleji rostoucí pojišťovnou z pohledu počtu uzavřených pojištění odpovědnosti provozu motorových vozidel v pojistném kmeni (s čistým přírůstkem 36 489 smluv POV). Svou pozici posiluje díky produktu Jezdím málo, platím málo, který aktuálně využívá 100 % majitelů vozů, fyzických osob pojištěných u Allianz.
Zobrazit více
Jak ochránit svůj dům během dovolené

čvn 29, 2023

Jak ochránit svůj domov během dovolené? Rady od Allianz

Léto a s ním doba dovolených je tady, mnoho lidí se chystá cestovat a Allianz přináší několik rad, jak ochránit svůj domov, když jsou lidé na dovolených. Co je tedy dobré, před odjezdem na dovolenou ohlídat?
Zobrazit více
Využijte slevu 30%

čvn 27, 2023

Allianz slaví a cestovatelé tak mohou využít 30% slevu

Allianz pojišťovna nabízí cestovní pojištění Allianz Travel se slevou 30 %. Jedná se o slevu u příležitosti 30. výročí Allianz pojišťovny v České republice. Sleva platí až do konce srpna aby zpříjemnila cestovatelům nejčastěji využívanou letní sezónu.  
Zobrazit více
Globální zpráva Allianz o pojišťovnictví

kvě 17, 2023

Globální zpráva Allianz o pojišťovnictví 2023: Kotva v bouřlivých časech

Podle zprávy činily v roce 2022 celkové celosvětové příjmy z pojistného téměř 5,6 bilionu eur. Největším segmentem zůstává životní pojištění (2,6 bilionu eur) následované neživotním (1,8 bilionu eur) a zdravotním pojištěním (1,1 bilionu eur). V roce 2022 vzrostl celosvětový objem pojistného o 259 mld. eur, tj. +4,9 % – s ohledem na globální míru inflace dosahující 8,6 %. Výše uvedené tři segmenty si však vedly velmi odlišně: zatímco v neživotním pojištění byl zaznamenán robustní růst dosahující +8,7 %, zdravotní pojištění rostlo o mírnějších +4,9 %, přičemž růst na trhu životního pojištění činil chabých +2,4 %: omezené reálné příjmy domácností se projevily na soukromých úsporách.
Zobrazit více

úno 14, 2023

Allianz ovládla Finparádu. Bodovala hned pětkrát a stala se Finanční společností roku

Allianz získala v soutěži Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2022 rovnou pět ocenění. Stala se Finanční společností roku a v dílčích kategoriích Produkt roku obdržela 1. místo za Rizikové životní pojištění a 1. místo za Doplňkové penzijní spoření. Ocenění Cena veřejnosti si odnesla také za Rizikové životní pojištění i za Doplňkové penzijní spoření.
Zobrazit více

led 25, 2023

V roce 2022 odhalila Allianz pojistné podvody za 368 milionů korun

Allianz úspěšně navyšuje objem finančních prostředků, které každý rok ochrání před neoprávněným vyplacením podvodníkům. V roce 2022 šlo o 2470 případů za 368 milionů korun, překonala tak i rekordní předloňský výsledek 367 milionů.
Zobrazit více

led 17, 2023

Co podle Allianz nejvíce ohrožuje podniky v čase ekonomické a energetické krize?

Kybernetické útoky a přerušení provozu již druhý rok po sobě způsobují firmám po celém světě největší obavy. Letošními skokany v žebříčku globálních rizik jsou však makroekonomický vývoj, do kterého patří inflace, nestabilita finančních trhů a hrozící recese (postup z 10. na 3. místo.) a vliv energetické krize (nové riziko na 4. příčce), neboť ekonomické a politické důsledky Covid-19 a ukrajinské války nabírají na síle.
Zobrazit více

pro 20, 2022

Plyšové prasátko, urostlý muž a poctivá maminka. Allianz zveřejnila perličky letošního roku

Každý den komunikují zaměstnanci a obchodní zástupci Allianz s klienty. Občas se však i z obyčejné schůzky či hlášení pojistné události vyklube opravdová „perlička“.
Zobrazit více

117 tiskových zpráv