Pomáháme zafinancovat handbiky pro handicapované děti

Před třemi roky jsme zahájili spolupráci s neziskovou organizací Černí koně, která se zaměřuje na postižené děti s omezenou mobilitou. Allianz jim tak od roku 2017 pomáhá zafinancovat velmi užitečnou pomůcku – handbike. 
Sázíme lesy

Díky němu si už několik dětí mohlo dopřát to, co většina ostatních považuje za naprostou samozřejmost. Svobodu, nezávislost, možnost dostat se ven a nebýt při tom odkázaný na čas a ochotu ostatních. Handbike, na který díky pomoci Allianz finančně dosáhnou, jim všechno tohle umožnil. Není bez zajímavosti, že pojišťovna přispěla i ke vzniku prvního dětského elektrohandbiku na světě, který získala tehdy desetiletá Karolínka z Kopřivnice, trpící úbytkem svalové hmoty.

Dětské handbike ještě před několika lety v České republice nikdo nevyráběl a děti je neměly kde získat. Představují pro ně nejenom symbol svobody, ale mají také velký vliv na jejich fyzickou kondici, kterou potřebují v rámci rehabilitace neustále trénovat. Neméně důležitý dopad mají na jejich psychiku a vzrůstající sebevědomí.

„Pro spolupráci při podpoře Černých koní se podařilo nadchnout i většinu zaměstnanců Allianz pojišťovny a jejich ujeté kilometry na trenažérech ručních kol jsme vyměnili za finanční obnos a „vyjezdili“ příspěvek na dětská ruční kola, která by si kvůli vysokým pořizovacím nákladům nemohli rodiče handicapovaných děti dovolit,“ říká manažer komunikace Allianz pojišťovny Václav Bálek.

„Je to důležitá věc pro děti, které mají pohybové omezení jak nohou, tak i rukou a na běžném kole na ruční pohon nejsou schopny své tělo uvézt,“ doplňuje předseda sdružení Černí koně Tomáš Pouch, který tuto neziskovou organizaci v roce 2008 založil. Karolínka dostala celosvětový unikát s tím, že současně jeho tvůrcům zprostředkovala i nové poznatky, které byly důležité pro další vývoj elektrohandbiků. „Do budoucna bychom je také chtěli doplnit například elektronickou brzdu na dálkové ovládání, aby kolo mohl doprovod dítěte zastavit i na dálku,“ dodává Pouch.