Allianz řeší následky první letošní vichřice. Sabine brala tašky a někdy i celé střechy.

10.2.2020 – Praha, 10. února 2020; Po vichřici Sabine se nám během pondělí ozvalo už 150 klientů. Zatím většinou se škodami do 10 tisíc korun. Existují ale i výjimky. Z jihu a západu Čech víme o ulétlých střechách nad výrobními halami za desítky a stovky tisíc korun. Od zítřka už budeme mít v terénu všechny mobilní techniky.

Nejčastěji jde o povalené ploty, rozbité okenní rolety, odpadlé střešní tašky, stromy, spadlé na domy, auta a kůlny, a rozbité skleníky. A kdo neuklidil nebo nepřipevnil zahradní nábytek, pak jej většinou našel u sousedů a nebo už se s ním nikdy nesetkal.

Z Karlovarska nám například oznámil majitel jedné provozovny, že mu kvůli vichřici v noci na dnešek odletěla celá střecha, která navíc ještě poškodila okolní budovu. Náš mobilní technik už tam vyráží zítra dopoledne.

Jak správně postupovat při hlášení pojistné události?

V první řadě je třeba škodu nafotit a současně vytvořit přehled poškozených nebo zničených věcí a potom vše oznámit pojišťovně. Buď telefonicky (na čísle 241170000) nebo prostřednictvím webu www.allianz.cz/hlaseni, který funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Výhodou webu je, že nemusíte čekat na operátora a vyplnit své údaje můžete kdykoliv chcete.

Pokud vítr poškodil nebo úplně odnesl střechu, je třeba ji nafotit, a hned poté alespoň provizorně přikrýt, aby mezitím do domu třeba nenapršelo. V každých pojistných podmínkách je totiž věta o tom, že klient musí zabránit následným škodám. A současně, když si třeba kvůli tomu koupíte plachtu, tak Vám ji pojišťovna proplatí v rámci tzv. „záchranných prací“.

Klientům doporučujeme, aby škodu nahlásili co nejdříve. Mít zlikvidované a zaplacené škody co nejrychleji, není jenom zájem klientů, ale i pojišťoven.

Při pohledu do nedávné historie je vidět, že vichřice byly nejčastější příčinou těchto kalamitních škod. Vloni např. měly na všech pojistných událostech 58% podíl. V roce 2019 vichřicím zdárně sekundovaly kroupy, v letech 2018 a 2017 se lidé potýkali především s vichřicemi a v roce 2016 zase převládalo krupobití. Záplavy si ve větším územním rozsahu už pár let naštěstí vybírají přestávku a omezují se pouze na lokální úroveň.


Allianz pojišťovna, a. s.,
 je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz

Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz