Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Rok 2010

 • V zimě podle Allianz pojišťovny místo živlů přicházejí k chatařům zloději

  Praha, 20. prosince 2010; Zima letos kalendářně začala ještě hluboko v podzimu a chataři a chalupáři často ani nestihli v klidu zazimovat své rekreační nemovitosti. Čeho se mohou během zimních měsíců obávat? Tady jsou postřehy likvidátorů Allianz pojišťovny.

 • Allianz pojišťovna už eviduje škody za 117 milionů korun, výjimkou nejsou ani vykradená auta, která motoristé opustili v závějích

  Praha, 16. prosince 2010; Ačkoliv zima ještě oficiálně nenastala, účet za nehody na sněhem pokrytých silnicích, který vystavují motoristé pojišťovnám, od konce listopadu nestále stoupá. Allianz pojišťovna jim bude vyplácet už 117 milionů korun, což je o 25 procent více, než za stejné období loňského roku. Více než 61 milionů půjde z účtu povinného ručení a přes 55 milionů korun dostanou od Allianz motoristé, kteří s ní uzavřeli havarijní pojištění. Tato čísla však bezpochyby v následujících dnech ještě vzrostou.

 • Allianz pojišťovna přidává cestovatelům k neomezenému krytí léčebných výloh také osmiprocentní slevu

  Praha, 15. prosince 2010; Allianz pojišťovna, která jako jediná v České republice poskytuje v rámci cestovního pojištění neomezené krytí léčebných výloh, připravila pro cestovatele další lákavou nabídku. Všem, kteří uzavřou do 9. ledna 2011 cestovní pojištění přes internet, nabízí speciální osmiprocentní bonus. A pokud někdo plánuje cestu na hory nebo za obchody později, může této výhody využít také. Pojištění si sjedná už nyní, ale s počátkem kdykoliv v budoucnosti. Stačí se podívat na stránky www.AllianzDirect.cz.

 • Se sněhovými vločkami přistálo v Allianz pojišťovně také mnoho pojistných událostí

  Praha, 7. prosince 2010; Ačkoliv začne zima podle kalendáře až za 14 dnů, likvidátoři Allianz pojišťovny už se zabývají zimními případy od konce listopadu. Od té doby už Allianz eviduje pojistné událostí za několik desítek milionů korun, které bude vyplácet především motoristům. Z povinného ručení půjde o 24 milionů korun a stejnou částku, tedy 24 milionů korun, bude Allianz pojišťovna vyplácet také z havarijního pojištění. Začínají se objevovat i první škody z tíhy sněhu a pojistné události, jejichž příčinou byl mráz. V obou případech jde zatím o výplaty ve stovkách tisíc korun.

 • Allianz eviduje škody motoristů v desítkách milionů korun, oproti loňsku jde o 60% nárůst

  Praha, 2. prosince 2010; Od pondělí až do čtvrtečního večera už Allianz pojišťovně oznámili řidiči kvůli haváriím na sněhu škody na automobilech za zhruba 40 milionů korun. Oproti loňsku jde o šedesátiprocentní nárůst. Přibližně polovinu z tohoto objemu bude Allianz vyplácet z povinného ručení, druhou polovinou majitelům vozidel zaplatí za škody z havarijního pojištění.

 • Allianz pojišťovna zaplatí za poslední dva listopadové dny motoristům o 30 procent více než vloni

  Praha, 30. listopadu 2010; Ačkoliv jezdilo v uplynulých dvou dnech po silnicích kvůli sněhu méně vozidel, počet škod po dopravních nehodách Allianz pojišťovně v této době narostl zhruba o 30 procent.

 • Allianz má ve střední a východní Evropě solidní výsledky

  Mnichov/Praha, 18. listopadu 2010; Allianz ve střední a východní Evropě (CEE) za prvních devět měsíců roku 2010 zvýšila předpis pojistného o 3 procenta na 2,8 miliardy euro oproti 2,7 miliardám euro za stejné období v roce 2009. Po započtení měnových vlivů se pojistné snížilo o 2 procenta. Provozní zisk za první tři čtvrtletí dosáhl 66 milionů euro, což odpovídá 70% poklesu oproti prvním devíti měsícům loňského roku. Vedle jednorázových vlivů, ke kterým došlo převážně ve třetím čtvrtletí, měla na provozní zisk vliv nově zavedená krizová daň pro finanční instituce v Maďarsku ve výši 24 milionů euro.

 • Allianz penzijní fond vykázal o 18 procent větší zisk a očekává nadstandardní zhodnocení prostředků účastníků

  Praha, 15. listopadu 2010; Allianz penzijní fond vykázal za prvních devět měsíců letošního roku zisk ve výši 221 milionů korun, což je o 18 procent více, než za stejné období roku 2009. Počet jeho klientů se v tomto období zvýšil o 13 procent a dosáhl téměř 156 tisíc. Vzhledem k dobrým obchodním výsledkům očekává v roce 2010 nadstandardní zhodnocení. Vloni svým klientům připsal 3 procenta. Letos činila hodnota aktiv ve správě Allianz penzijního fondu více než 10 miliard korun a jejich meziroční růst dosáhl 30 procent. Allianz penzijní fond má rovněž jedny z nejnižších provozních nákladů na trhu.

 • Allianz pojišťovna zvýšila předpis o více než pět procent

  Praha, 12. listopadu 2010; Celkové předepsané pojistné Allianz pojišťovny dosáhlo za leden až září 2010 podle metodiky České asociace pojišťoven 8,3 miliardy korun. Oproti prvním devíti měsícům roku 2009 tak Allianz pojišťovna zvýšila předpis o více než 5 procent. Nejúspěšnější částí bylo životní pojištění, kde předepsané pojistné narostlo o více než 26 procent. Čistý zisk dosáhl výše 797 milionu korun.

 • Allianz penzijní fond obhájil prvenství v soutěži Fincentrum Banka roku 2010

  Praha, 11. listopadu 2010; Penzijním fondem roku se letos stal v soutěži Fincentrum Banka roku 2010 opět Allianz penzijní fond a mezi desítkou ostatních fondů tak obhájil vítězství z minulého roku. V konkurenci dalších 19 pojišťoven získala Allianz pojišťovna třetí místo.

 • Čtvrtletní obrat skupiny Allianz vzrostl o 11,4 % a dosáhl 24,5 miliardy euro

  Mnichov, 10. listopadu 2010; Skupina Allianz dnes oznámila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí a potvrdila svůj výhled ohledně provozního zisku za rok 2010. Obrat za třetí čtvrtletí vzrostl o 11,4 % na 24,5 miliardy euro. Za stejné období roku 2009 činil obrat 22,0 miliard euro. Interní nárůst příjmů po započtení vlivů měnových konverzí a konsolidačních vlivů dosáhnul 6,5 %. Čtvrtletní provozní zisk vzrostl o 2,3 % na 2,1 miliardy euro, oproti 2,0 miliardám ve třetím čtvrtletí předchozího roku. Čtvrtletní čistý zisk ve výši 1,3 miliardy euro byl ovlivněn vyššími daňovými výdaji. Oproti 1,4 miliardy euro za třetí čtvrtletí roku 2009 se čistý zisk snížil o 8,8 %.

 • Allianz pojišťovna už letos odhalila podvody za více než 57 milionů korun

  Praha, 8. listopadu 2010; Za deset měsíců letošního roku odhalili detektivové Allianz pojišťovny pojistné podvody za více než 57 milionů korun. Kromě toho stále ještě prošetřují podezřelé případy ve výši dalších 24 milionů korun. Nejvíce jich je v Moravskoslezském kraji a v Praze, nejméně na Zlínsku. Meziročně Allianz pojišťovna registruje nárůst podvodů zhruba o 15 procent. Nejvíce u automobilů a pojištění majetku. Podle světových statistik tvoří pojistné podvody 14 procent všech případů, které lidé oznámí pojišťovnám, v případě motoristů je to dokonce přes 30 procent.

 • Marketing v Allianz pojišťovně povede Dalibor Šajar

  Praha, 1. listopadu 2010; Novým ředitelem, zodpovědným za marketing, CRM a Market Inteligence se v Allianz pojišťovně stal Dalibor Šajar (37), který v uplynulých letech vedl distribuci ING retailu. Od roku 2005 byl rovněž členem výkonné rady ING a v posledních dvou letech zastupoval tuto společnost také v prezidiu České asociace pojišťoven.

 • Allianz pojišťovna doporučuje rychlý test zimních pneumatik,

  Praha/Mnichov, 27. října 2010; Allianz pojišťovna vyřizuje každou zimu tisíce škod, jejichž spolupříčinou je jízda na nevhodných pneumatikách. A nejde vždy jen o letní gumy. Zimní pneumatiky totiž také splní svoji roli jenom tehdy, mají-li dostatečně hluboký vzorek. Pokud máte v peněžence po dovolené nebo služební cestě jedno zatoulané euro, můžete se s ním podle odborníků z Allianz rychle přesvědčit o tom, zda jsou vaše zimní pneumatiky před nadcházejícími měsíci bezpečné. Jak na to? Stačí vám k tomu obyčejná jednoeurová mince, kterou vložíte mezi lamely na pneumatikách. Pokud bude její zlatý okraj vidět, pak hloubka vzorku nesplňuje předepsané minimum – 4 milimetry.

 • Allianz pojišťovna se stala partnerem lyžařů alpských olympijských disciplín

  Praha, 25. října 2010; Allianz pojišťovna podepsala v rakouském Söldenu v rámci zahájení Světového poháru sezóny partnerskou smlouvu se Svazem lyžařů ČR, konkrétně úsekem alpských disciplín. Na dobu tří let tak bude česká dceřiná společnost největší světové pojišťovny podporovat české reprezentanty a podílet se právě na rozvoji alpských disciplín. Nové spojení odpovídá celosvětovému posilování skupiny Allianz v oblasti sportu.

 • Allianz dnes zahajuje juniorský fotbalový kemp pro děti z celého světa. Věnovat se jim budou trenéři FC Bayern Mnichov.

  Praha/Mnichov, 13. října 2010; Který český kluk by si nechtěl zatrénovat na slavném mnichovském fotbalovém stadionu Allianz Arena, navíc ještě pod dohledem trenérů neméně slavného FC Bayernu Mnichov? Od dnešního dne tam až do neděle 18. 10. proběhne už druhý juniorský fotbalový kemp. Zatím však bohužel bez české účasti.

 • Allianz pojišťovna letos zaznamenala nebývalý nárůst asistenčních zásahů v rámci cestovního pojištění

  Praha, 11. října 2010; Allianz pojišťovna považuje letošní letní turistickou sezónu z pohledu asistenčních zásahů za jednu z nejdramatičtějších. O neuvěřitelných 327 procent se například oproti loňskému létu zvýšil počet asistencí v oblíbené destinaci českých turistů – v Egyptě. Skoro sedmdesátiprocentní nárůst zaznamenalo Bulharsko, více než šedesátiprocentní nárůst eviduje Allianz pojišťovna z Turecka. Cestovní pojištění, ve kterém je obsažena také 24 hodinová pomoc společnosti Mondial Assistance, turisté v zahraničí využívali nejčastěji kvůli zažívacím problémům. Výjimkou však nebyly ani autonehody. V pěti případech bohužel asistence probíhala kvůli úmrtí. Celkově narostla letošní letní asistence v porovnání s loňským rokem o 46 procent, z 998 zásahů na 1460 zásahů.

 • Allianz pojišťovna změnila v rámci nového komunikačního konceptu design svého webu

  Praha, 6. října 2010; Allianz pojišťovna vstoupila do desátého měsíce letošního roku se změněnou tváří svého webu. Nový design stránek www.allianz.cz souvisí s novým komunikačním konceptem „Jedna rada“, který se týká nejširšího povinného ručení na českém trhu. Nabízí přehlednější navigaci, snadný přístup k on-line službám, stejně jako možnost sjednat si pojištění výhradně prostřednictvím internetu.

 • Allianz penzijní fond rozšiřuje nabídku a umožňuje čerpat dvakrát výsluhovou penzi

  Praha, 4. října 2010; Allianz penzijní fond od začátku října rozšířil nabídku v penzijním připojištění. Jeho nový penzijní plán lidem umožňuje získat výsluhovou penzi nikoliv jednou, ale hned dvakrát. Řeší také problémy s dlouhou čekací dobou a zdaňováním dědického řízení, neboť zavádí novou možnost ve způsobu ustanovení oprávněných osob. A nově také ošetřuje to, komu připadnou nároky na naspořené prostředky v případě úmrtí oprávněné osoby. Odpadají tím mimo jiné například problémy s těmito nároky u bezdětných manželství, s jedním dítětem nebo i v jiných složitých životních situacích.

 • Allianz pojišťovnu od října najdete také na pobočkách LBBW Bank CZ

  Praha, 30. září 2010; Allianz pojišťovna začne od 1. října poskytovat majetkové pojištění, životní pojištění Rytmus a také penzijní připojištění na pobočkách LBBW Bank CZ v České republice. Lidem, kteří si sjednají pojistné produkty Allianz, na nich budou k dispozici veškeré související služby, jako je poradenství, asistence a rychlá likvidace. LBBW Bank tak chce při jedné návštěvě pobočky banky svým klientům nabídnout co nejvíce produktů pro pokrytí jejich finančních potřeb.

 • Allianz pojišťovna bude likvidovat znovu zatopené domy na severu

  Praha, 28. září 2010; Dlouhotrvající deště na severu a východě Čech způsobují nové pojistné události. Allianz pojišťovně se už během volného úterního dne ozývali noví klienti z Libereckého a Ústeckého kraje a také z Královéhradecka. Nejčastěji šlo o majitele domů a chalup s vytopenými sklepy, v některých případech i spodními částmi nemovitostí.

 • Nové povinné ručení Allianz pojišťovny poskytuje motoristům nejširší ochranu a zahrnuje například živly, srážku se zvěří

  Praha, 22. září 2010; Allianz pojišťovna začne od října nabízet motoristům zbrusu nové povinné ručení. Poprvé není určeno majitelům vozidel jenom podle dosud užívaných standardních segmentů, ale podle toho, jací konkrétně jsou motoristé. Zajišťuje nejširší ochranu v České republice a umožňuje volbu jednotlivých rizik podle toho, čeho se řidiči obávají. Novým povinným ručením Allianz už proto šoféři nechrání pouze své okolí, ale také sami sebe.

 • Hodnota a prestiž značky Allianz se letos zvýšila

  Mnichov/Praha, 20. září 2010; Podle prestižního žebříčku nejsilnějších značek světa Interbrand letos obsadila Allianz pátou příčku v kategorii Skokanů roku a zaujala 67. pozici mezi stovkou největších světových společností. Vloni byla ještě na 81. místě. Hodnota značky Allianz, která působí od roku 1993 také v České republice, nyní podle Interbrandu dosahuje 4,9 miliardy Euro, tedy přes 127 miliard korun. O pořadí v tomto žebříčku rozhoduje význam značky, její celosvětový tržní podíl a přitažlivost ze strany zákazníků.

 • Nový informační systém Allianz pojišťovny umožňuje rychlejší likvidaci pojistných událostí

  Praha, 13. září 2010; Allianz pojišťovna zavedla do provozu nový informační systém likvidace pojistných událostí. Klientům přináší rychlejší a transparentnější likvidaci případů, pojišťovně zase možnost lépe měřit výkonnost likvidátorů a efektivněji rozdělovat škody do jednotlivých segmentů. Tento jedinečný systém vyvinula pro Allianz pojišťovnu v České republice společnost Unicorn Systems.

 • Tři týdny po srpnovém krupobití se Allianz pojišťovně stále hlásí další poškození motoristé, odhad škody je už přes 300 milionů korun

  Praha, 6. září 2010; Tři týdny po krupobití, které v polovině srpna poškodilo především vozidla pražských a středočeských motoristů, už Allianz pojišťovna eviduje 3256 škod za více než 300 milionů korun. Zákaznickou linku však stále kontaktují další.

 • Komunikaci Allianz pojišťovny povede Václav Bálek

  Praha, 1. září 2010; Novým vedoucím interní a externí komunikace a tiskovým mluvčím Allianz pojišťovny se 1. září stal Václav Bálek.

 • V Allianz nově zodpovídá za pojištění osob Libor Novák

  Praha, 25. srpna 2010; Libor Novák novým ředitelem úseku pojištění osob Allianz pojišťovny.

 • Allianz pojišťovna zaznamenala nárůst škod po víkendové bouři

  Praha, 18. srpna 2010; Allianz pojišťovna odhaduje rozsah škod z víkendové bouře provázené krupobitím na více než 2 000, s převahou škod na vozidlech, a s odhadovaným objemem škod do výše 250 mil. Kč.

 • Pojistnou událost lze Allianz pojišťovně nahlásit i telefonicky nebo přes internet

  Praha, 9.srpna 2010; Klienti Allianz pojišťovny mohou nahlásit pojistnou událost přes telefon nebo internet.

 • Aktuální informace Allianz pojišťovny ke kalamitní situaci

  Praha, 9.srpna 2010; Od páteční noci klienti Allianz pojišťovny nahlašují desítky škod způsobených povodní a záplavou

 • Allianz pojišťovna uspořádala makléřskou konferenci u příležitosti představení nových pojistných podmínek Allianz Protect

  Praha, 20. července 2010; Pod názvem „D&O Brunch a představení nových pojistných podmínek Allianz Protect“ uspořádala Allianz pojišťovna v Hotelu Jalta v Praze makléřskou konferenci.

 • Allianz pojišťovna nabízí další pomoc klientům zasaženým povodněmi; zdarma jim zapůjčí výkonné vysoušeče

  Praha, 9. června 2010; Allianz pojišťovna zdarma zapůjčí klientům postiženým povodněmi výkonné vysoušeče na odstraňování následků povodní.

 • Allianz pojišťovna už eviduje škody za 172,5 milionů Kč

  Praha, 25. května 2010; Klienti už Allianz pojišťovně nahlásili několik stovek škod ze záplav a povodní na Moravě v objemu 172,5 milionů Kč.

 • Škody způsobené povodněmi lze nahlásit i telefonicky nebo přes internet

  Praha, 18. května 2010; Škody způsobené povodněmi lze nahlásit i telefonicky nebo přes internet.

 • Klienti ze severní Moravy už od nedělní noci hlásí Allianz pojišťovně desítky škod

  Praha, 18. května 2010; Klienti ze severní Moravy už od nedělní noci hlásí Allianz pojišťovně desítky škod způsobených povodní, záplavou, ale i vichřicí.

 • Novinky v Allianz cestovním pojištění

  Praha, 29. dubna 2010; Od 1. května 2010 uvádí Allianz pojišťovna řadu novinek v cestovním pojištění, které za nezměněných sazeb zvýší komfort a pojistnou ochranu klientů.

 • Spolupráce Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE a Allianz pojišťovny se úspěšně rozvíjí

  Praha, 22. dubna 2010; Před rokem zahájily Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE a Allianz pojišťovna spolupráci. Jejím cílem je nabídnout klientům společné služby a připravovat společné programy v oblasti prevence a péče o zdraví. Během jediného roku získaly obě společnosti na 30 tisíc společných klientů, tedy klientů, kteří využívají jak zdravotní pojištění ZP METAL-ALIANCE, tak některý z produktů Allianz, ať už jde o cestovní pojištění, povinné ručení, penzijní fond nebo životní pojištění.

 • Informace pro klienty, kterým omezení letecké dopravy zkomplikovalo cestu

  Praha, 20. dubna 2010; Klientům, kteří se v souvislosti s přerušením letecké dopravy nemohou vrátit ze zahraničního pobytu, Allianz pojišťovna operativně prodlouží cestovní pojištění. Klientům, kterým se nepodařilo odcestovat vůbec a zajistili si náhradní termín původně plánované cesty, Allianz pojišťovna umožní převedení již sjednaného cestovního pojištění na nový termín.

 • Představenstvo Allianz pojišťovny opustí jeho místopředsedkyně Zuzana Kepková

  Praha, 6. dubna 2010; Místopředsedkyně představenstva Allianz pojišťovny Zuzana Kepková se rozhodla rezignovat na svoji funkci. Účinnost tohoto rozhodnutí je od 7. května 2010.

 • Allianz pojišťovna připravila pojištění pro lékárny, oční optiky a prodejny zdrav. potřeb

  Praha, 1. dubna 2010; Allianz pojišťovna připravila speciální nabídku pojištění pro lékárny, oční optiky a prodejny zdravotnických potřeb s názvem Medica. Komplexní pojistný program pokryje všechna specifická rizika spojená s tímto druhem podnikání.

 • Nové investiční životní pojištění BONUSinvest

  Praha, 18. března 2010; Allianz pojišťovna uvedla na trh nový typ jednorázového investičního životního pojištění BONUSinvest. Jeho výnos je založen na ojedinělém mechanismu, který v průběhu trvání pojištění mění investiční strategie v závislosti na aktuálních tržních podmínkách. Oproti podobným absolute-return strategiím nebo hedge portfoliím však nabízí 100% garanci výnosu při potenciálu vysokého zhodnocení.

 • Allianz pojišťovna meziročně zvýšila čistý zisk o 39,4 %

  Praha, 26. února 2010 – Allianz pojišťovna vytvořila v roce 2009 čistý zisk ve výši 1,31 mld. Kč (podle CAS). To je o 39,4 % lepší výsledek než v roce 2008, kdy čistý zisk po zdanění byl 0,94 mld. Kč. Předepsané pojistné rostlo jak v segmentu životního, tak i neživotního pojištění a celkově dosáhlo objemu 10,24 mld. Kč, což je o 3,9 % více než v roce 2008. Vlastní kapitál Allianz pojišťovny dosáhl objemu 4,92 mld. Kč, meziročně se zvýšil o 11,6 %. Allianz pojišťovna tak zaznamenala jeden z nejlepších výsledků ve své historii.

 • Cestovní pojištění Allianz opět sklízí úspěchy

  V kategorii Nejlepší cestovní pojišťovna soutěže TTG Travel Awards 2010 získala Allianz pojišťovna 2. místo. V této anketě se už několikrát po sobě umístila Allianz pojišťovna na jednom z předních míst, druhou příčku obsadila také loni.

 • Novým předsedou představenstva Allianz pojišťovny bude Jakub Strnad

  Dozorčí rada Allianz pojišťovny dnes rozhodla o tom, že novým členem představenstva Allianz pojišťovny a jeho předsedou se stane Jakub Strnad. Své funkce se ujme v nejbližším možném termínu.

 • Předběžné výsledky Allianz penzijního fondu v roce 2009

  Rok 2009 byl pro Allianz penzijní fond jedním z nejúspěšnějších roků. Počet klientů vzrostl o 16,4 %, objem prostředků ve správě o 19,5 %. Očekávaný zisk Allianz penzijního fondu překročil hranici 250 mil. Kč. Předpokládané zhodnocení vkladů klientů za rok 2009 bude opět jedno z nejvyšších a bude se pohybovat kolem 3 %.

 • PETROLInvest svým klientům v prvním roce vydělal

  Investice do jednorázového životního investičního pojištění PETROLInvest se klientům v prvním roce výrazně zhodnocovaly.

 • Allianz pojišťovna zasílá klientům přidělené číslo škody emailem nebo sms ihned po jejím nahlášení

  Allianz pojišťovna rozšířila rozsah on-line služeb klientům o automatické zaslání přiděleného čísla škody emailem nebo sms. Klient tak bezprostředně po nahlášení pojistné události obdrží číslo, díky kterému může vstoupit do zabezpečeného systému na internetu a zde sledovat průběh vyřizování své pojistné události. Může zde vkládat dokumenty potřebné k likvidaci a komunikovat s pojišťovnou.

nahoru