Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Rok 2011

 • Proč krávy spustily řetězovou reakci aneb co všechno poslali klienti do Allianz pojišťovny. Která hláška se vám líbí letos nejvíc?

  Praha, 27. prosince 2011; Po celý tento rok oznamovali klienti Allianz pojišťovně den co den nové pojistné události. Kromě těch, které po telefonu evidovali operátoři Klientského servisu, dozvídali se likvidátoři českého zastoupení evropské jedničky řadu motoristických případů, rovněž prostřednictvím Euroformulářů. Dnes vám nabízíme některé z nich.

 • Vedení Allianz penzijního fondu se známými jmény

  Praha, 22. prosince 2011 - Na základě rozhodnutí akcionáře a po udělení souhlasu ČNB včera došlo ke změně v představenstvu Allianz penzijního fondu. Nově v něm působí Jakub Strnad jako předseda představenstva a generální ředitel, Petr Sosík jako člen představenstva za oblast financí a Karel Waisser jako člen představenstva za oblast provozu a je tedy totožné s představenstvem Allianz pojišťovny.

 • Skupina Allianz kryla unikátní rizika u mnoha svátečních filmových trháků

  Praha, 20. prosince 2011; Málokterý divák si při sledování filmů v kině či televizi uvědomí, že natáčení prvotřídních filmů představuje velké množství rizika. „O těchto vánočních svátcích se budou v kinech promítat filmy, které pracují s 3D technologií, jsou natáčeny v exotických místech, nebo obsahují složité akční scény. To vše představuje pro filmaře potenciální riziko,“ říká Lori Fouché, prezident největšího světového pojistitele filmů, pojišťovny Fireman’s Fund, která je členem skupiny Allianz. Pojistila filmy jako Twilight Sága: Rozbřesk (1. část), Válka bohů, Sherlock Holmes: Hra stínů, nebo Rumový deník.

 • Novinka Allianz pojišťovny pro chytré telefony zlevňuje cestovní pojištění a nabízí postupy v krizových situacích

  Praha, 15. prosince 2011; Allianz pojišťovna dnes spustila další novou aplikaci pro chytré telefony, nazvanou Allianz na cesty, která ideálně doplňuje její cestovní pojištění. Jejím prostřednictvím si totiž cestovatelé mohou nejenom velmi jednoduše sjednat levnější pojištění do zahraničí s neomezenými léčebnými výlohami, ale také získat všechny nezbytné rady pro případné krizové situace. Součástí aplikace je například rychlá volba pro mezinárodní tísňové volání a spořič obrazovky, který obsahuje všechny údaje o cestovateli pro případ, kdyby se mu přihodila například dopravní nehoda, nebo zdravotní indispozice. Novinku si zájemci mohou stáhnout do svého mobilu přes QR kód, nebo z internetových stránek Allianz pojišťovny.

 • Skupina Allianz patří mezi světové lídry ve snižování emisí skleníkových plynů

  Mnichov/Praha, 13. prosince 2011; Allianz dosáhla v letošním roce podle závěrečné zprávy Evropského projektu pro snižování emisí skleníkových plynů svůj vůbec nejlepší výsledek a mezi finančními institucemi získala druhé nejvyšší hodnocení z celé Evropy. Celosvětově pak patří mezi deset nejlepších procent z 500 největších firem. Tímto hodnocením se zařadila na seznam lídrů ve snižování emisí skleníkových plynů.

 • Pod nejnovějším českým vánočním rekordem je podepsána Allianz pojišťovna

  Praha, 5. prosince 2011; Vánoce a vánočka k sobě neodmyslitelně patří. Také nejnovější vánoční rekord, který na svém mikulášském setkání zaměstnanců zaznamenala Allianz pojišťovna, se týkal vánočky, tedy lépe řečeno maxivánočky. Na její přípravu bylo totiž do těsta a na její ozdobení použito dosud největší množství mandlí.

 • Allianz varuje: někteří lyžaři v cizině vyznávají strategii, že nejlepší obrana je útok. A Češi se pak nestačí divit

  Praha, 29. listopadu 2011; Allianz pojišťovna likviduje každou zimu zhruba stovku lyžařských úrazů, které se lidem přihodí na sjezdovkách u našich sousedů v Rakousku, Německu, ale i Itálii, nebo Francii. Jejich počet každoročně stoupá, v loňském roce to bylo ve srovnání s rokem 2008 více než dvojnásobně. Každoročně roste také počet odpovědnostních škod, jejichž důsledky, často nejen finanční, ale i soudní si lyžaři a snowboardisté přivezou místo zážitků. Některé z nich ani s tajícím sněhem nekončí, ale mohou se táhnout léta a stát statisíce.

 • Za tři čtvrtletí dosáhla Allianz pojišťovna téměř stejného předpisu jako vloni

  Praha, 18. listopadu 2011; Předepsané pojistné Allianz pojišťovny dosáhlo za leden až září 2011 podle metodiky České asociace pojišťoven 8,2 miliardy korun a dosáhlo téměř stejného předpisu jako během prvních devíti měsíců roku 2010, kdy činil předpis 8,3 miliardy korun. Nejúspěšnější částí bylo neživotní pojištění, kde předepsané pojistné narostlo o více než 3 procenta na 5,5 miliardy korun. Čistý zisk dosáhl výše 699 milionu korun.

 • Allianz vypracovala seznam nejčastějších pojistných událostí motoristů v letošním roce

  Praha, 18. listopadu 2011; Celosvětové statistiky uvádějí, že každoročně zahyne při dopravních nehodách 1,3 milionu lidí. Pokud bude tento trend pokračovat, budou v roce 2030 tragické úrazy z dopravních nehod pátou nejčastější příčinou úmrtí. Ze statistik Allianz pojišťovny vyplývá, že počet smrtelných úrazů z dopravních nehod v posledních třech letech klesá – zatímco v roce 2009 evidovala z řad svých klientů přes 50 zemřelých, letos je to do dnešního dne 33, přičemž během tohoto období stoupl počet pojištěných vozů o více než 120 tisíc. Všem těmto obětem a mnohým dalším, stejně jako pozůstalým, patří Den památky obětí dopravních nehod, který si připomínáme vždy třetí listopadovou neděli, letos tedy 20. listopadu.

 • Největší nárůst smluv na povinné ručení letos zaznamenala Allianz pojišťovna

  Praha, 15. listopadu 2011; Allianz pojišťovně se letos nejvíce zvýšil počet smluv na povinné ručení mezi domácími pojišťovnami. Podle údajů České kanceláře pojistitelů tento nárůst v prvním pololetí 2011 činil 44 tisíc a meziročně narostl dokonce o 90 tisíc. Vloni v létě mělo s Allianz smlouvu 621 tisíc majitelů vozidel, letos už jich ke stejnému datu bylo přes 711 tisíc. Povinné ručení je obecně považováno za citlivý barometr úspěšnosti každé pojišťovny a také výkladní skříň jejích produktů.

 • Allianz pojišťovna posílila vedení úseků obchodu a likvidace

  Praha, 11. listopadu 2011; S počátkem listopadu nastaly dvě personální změny ve vedoucích pozicích Allianz pojišťovny, a to v úsecích likvidace a obchodu. Novým ředitelem úseku likvidace pojistných událostí motorových vozidel se stal Tomáš Klofát (40). Ředitelem oddělení centrálního makléřského obchodu a spoluprací s velkými makléři byl od stejného data pověřen Petr Hrbáček (33).

 • Pojišťovnictví není nudné, říká předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad, který získal ocenění Pojišťovák roku 2011

  Praha, 10. listopadu 2011; Předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad byl zvolen v soutěži Banka roku 2011 Pojišťovákem roku. Jde o ocenění nejlepšího generálního ředitele pojišťovny v České republice, které je o to významnější, že ho ze svého středu zvolili sami nejvyšší představitelé dvacítky nominovaných pojišťoven. V pojišťovnictví se Jakub Strnad pohybuje od roku 1997. Do Allianz pojišťovny přišel vloni v březnu, předtím působil téměř dva roky jako generální ředitel a předseda představenstva České podnikatelské pojišťovny. Co nově zvolený Pojišťovák roku soudí o svém oboru a jak vidí jeho současnost a vývoj?

 • Allianz pojišťovna obsadila všechny medailové pozice Banky roku, Jakub Strnad se stal Pojišťovákem roku 2011

  Praha, 10. listopadu 2011; Allianz se letos umístila na všech medailových místech v soutěži Banka roku. Získala první místo v kategorii penzijních fondů, druhé místo v životním pojištění a bronzovou pozici mezi pojišťovnami. Předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad byl navíc vyhlášen Pojišťovákem roku. Allianz penzijní fond už přitom obhájil své vítězství z uplynulých dvou let.

 • Srážky se zvířaty hlásí klienti Allianz stále častěji, množí se však i „čtyřnohé“ podvody

  Praha, 26. října 2011; Policejní statistiky uvádějí, že lesní a domácí zvěř se na nehodovosti podílí přibližně čtyřmi procenty. Rok od roku však těchto dopravních nehod přibývá. Loni jich Policie České republiky vyšetřovala 3600 a jejich počet meziročně narostl zhruba o 15 %. I ve statistikách Allianz se objevují stále častěji, zvlášť v souvislosti s tím, že od září loňského roku tvoří toto jinak havarijní riziko také součást povinného ručení.

 • Allianz pojišťovna letos odhalila podvody už za více než 71 milionů korun, meziročně se počet prošetřovaných případů zvýšil dokonce o 75 procent

  Praha, 11. října 2011; Počty odhalených pojistných podvodů během uplynulých devíti měsíců v Allianz pojišťovně v porovnání s loňským rokem stouply. Zatímco do září 2010 detektivové kvůli podvodům měli pod drobnohledem 660 případů za 60 mil. Kč, letos ve stejném období věnovali detailní pozornost již 1067 případům a odhalili podvody za 71,3 mil. Kč. Nejvíce se jich opět týkalo automobilů, pojištění majetku a odpovědnosti.

 • Allianz Šestý smysl – rychlá pomoc pro motoristy, která má smysl

  Praha, 4. října 2011; Allianz pojišťovna, která má od podzimu loňského roku nejširší rozsah krytí v povinném ručení na českém trhu, přichází s další novinkou – Šestým smyslem. Tento systém je určen pro firemní řidiče, kteří se chtějí cítit ve svém autě ještě bezpečněji. Allianz Šestý smysl je aktivní a inteligentní systém účinné pomoci motoristům - umí rychle přivolat pomoc a v konečném důsledku zachránit život. Ode dneška se začíná Šestý smysl prodávat v rámci flotilového pojištění Allianz.

 • Nový trenažér Allianz mohou mít řidiči kdykoliv u sebe. Allianz křižovatky navíc dokáží zlevnit povinné ručení.

  Praha, 4. října 2011; Allianz křižovatky – tak se jmenuje nová interaktivní hra Allianz pojišťovny, určená pro chytré telefony. Lidé každého věku na ní mohou velmi hravou formou trénovat situace, které musí denně v provozu řešit motoristé, tedy správný postup při projíždění křižovatek. Ale pozor! Hráči - majitelé vozidel si navíc jejím prostřednictvím dokáží snížit i sazbu povinného ručení. Tato soutěžní hra vznikla ve spolupráci s dopravními odborníky a Policií ČR a nabízí motoristům také možnost prohlédnout si kritické křižovatky v největších městech České republiky. Je i skvělým pomocníkem učitelů a vychovatelů při dětské dopravní výchově. Pracuje ve standardně dostupných operačních systémech, kterými jsou chytré telefony vybaveny a všichni si ji mohou stáhnout zdarma.

 • Allianz zjistila, že senioři nejsou rizikem na silnicích. Při dopravních nehodách častěji figurují jako oběti, než viníci.

  Praha, 3. října 2011; Ze statistik dopravních nehod Allianz pojišťovny vyplývá, že senioři byli v loňském roce v 1539 případech v roli poškozených a pouze v 794 případech jako jejich viníci. Přitom všechny věkové kategorie se zapsaly do statistik Allianz zhruba 35 tisíci škodami z autopojištění.

 • Martin Holub bude řídit alternativní distribuční kanály v Allianz

  Praha, 29. září 2011; Ředitelem úseku alternativních distribučních kanálů Allianz pojišťovny je od 1. října Martin Holub, který dříve působil ve společnosti KPMG, kde pracoval na pozici Direktor v její poradenské části. V Allianz pojišťovně bude zodpovídat za externí distribuční kanály, do kterých patří makléři, MLM a bankopojištění.

 • Zanedlouho nás bude už 7 miliard a s Allianz si teď můžete tipnout, kde se tak stane a jak se bude tomuto dítěti dařit

  Mnichov/Praha, 29. září 2011; Už jenom dny nás dělí od momentu, kdy bude na naší planetě žít sedm miliard lidí. Vývoj populace pečlivě sledují také v Allianz, která působí ve více než 70 zemích světa. Chcete-li si tipnout, kde a za jakých podmínek se narodí dítě, které bude mít z globálního pohledu v rodném listu imaginární číslo 7 miliard, pak se začtěte do následujících řádek. Uživatelé internetu si navíc mohou sami vyzkoušet interaktivní hru, kterou pro ně specialisté z Allianz v Mnichově připravili. Vybrat si mohou z anglické a německé verze.

 • Podle statistik Allianz pojišťovny se počty případů z letní turistické sezóny neustále zvyšují, klienti volají z Egypta, ale i z Kolumbie a Pacifiku

  Praha, 26. září 2011; Za letní prázdninovou sezónu zaznamenala Allianz pojišťovna 1582 případů z cestovního pojištění. Loni měli za srovnatelné období její likvidátoři ve svých spisech 1460 případů, o rok dříve jich nebyla ani tisícovka. Počet ambulantních ošetření i hospitalizací souběžně narůstá s počtem klientů, kteří uzavírají cestovní pojištění u Allianz. Jako jediná totiž nemá žádné omezení u limitu plnění léčebných výloh.

 • Podle studie Allianz o světovém bohatství se finanční majetek na jednu osobu v České republice za posledních deset let zdvojnásobil

  Praha/Mnichov, 19. září 2011; Společnost Allianz přináší ve své nové studii o bohatství světa “Global Wealth Report” analýzu vývoje majetku a dluhů domácností v 50 zemích včetně České republiky. Ze zprávy vyplývá, že celosvětový hrubý finanční majetek v roce 2010 vzrostl o 6,2 procent na 95 300 bilionů euro a překonal rekord z konce roku 2007. S průměrným hrubým finančním majetkem na osobu ve výši 13 067 euro je sice podle studie Allianz Česká republika středně bohatou zemí, ale spolu se Slovinskem a Estonskem patří ke třem nejbohatším zemím východní Evropy. Za posledních deset let se u nás průměrný hrubý finanční majetek na osobu zdvojnásobil. S tempem růstu ve výši 7,4 procent ročně se však Česká republika drží spíše na chvostu a hluboko pod průměrem regionu (16,3 procent). V čele žebříčku nejbohatších zemí zůstává stejně jako vloni Švýcarsko, které také těží ze své silné měny. Za ním s určitým odstupem následují USA, Japonsko, Dánsko a Nizozemsko.

 • Při přebírání výhry od Allianz dnes v Českých Budějovicích nemyslela Česká Miss Jitka Nováčková pouze na sebe, ale také na rodinu

  České Budějovice/Praha, 19. září 2011; Česká Miss 2011 Jitka Nováčková dnes v Českých Budějovicích udělala radost sobě i svým blízkým. Rodačka z jihočeské metropole totiž v pobočce Allianz pojišťovny převedla do praxe výhru, kterou získala za vítězství v soutěži krásy v podobě pojištění v hodnotě 100 000 korun. Nemyslela však při tom zdaleka jenom na sebe. Kromě vlastního životního pojištění totiž uzavřela také úrazové pojištění pro svého bratra, pojištění domácnosti pro rodiče, autopojištění pro vozidlo svého otce a cestovní pojištění na své cesty po světě. Součástí výhry je také cesta příští rok na Paralympijské hry v Londýně.

 • Allianz rodinný běh na 3000 metrů startuje v neděli v Ústí nad Labem

  Ústí nad Labem, 16. září 2011; Allianz pojišťovna zve všechny přátele pohybu a zábavy na Allianz rodinný běh, který se uskuteční v neděli 18. září 2011 od 10:45 hodin na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem. Jde o nesoutěžní běh na vzdálenost pouhých tří kilometrů, který odstartuje oblastní ředitelka Allianz pojišťovny pro Ústecký kraj Lenka Černajová. Výhodou tohoto běhu je, že při něm nejde ani o čas, ani o pořadí. Do cíle není třeba spěchat, neboť pamětní medaile na všechny jeho účastníky počkají. Allianz rodinný běh je součástí Ústeckého ½ maratonu.

 • Allianz pojišťovna přichází s novým jednorázovým životním pojištěním, které zohledňuje změny energetické strategie

  Praha, 15. září 2011; Postupné vyčerpávání obnovitelných zdrojů energie, růst spotřeby a s ním spojené hledání nových zdrojů energie nebo odklon od jaderné energie daný nedávnou katastrofou v japonské elektrárně Fukušima. To vše může být investiční příležitostí. Allianz pojišťovna proto zítra přichází na český trh se zbrusu novým jednorázovým investičním životním pojištěním Allianz ENERGYinvest, které zaručuje ochranu investovaných prostředků. Jeho výnos je odvozen od indexu zohledňujícího vývoj 14 významných společností, u kterých se v následujících letech očekává profit z rozvoje nových energetických zdrojů a k tomu potřebných technologií.

 • Allianz penzijní fond zvítězil v soutěži Zlaté euro

  Praha, 12. září 2011; Nejlepším penzijním fondem roku 2011 byl v rámci prestižního hodnocení finančních produktů Zlaté euro vyhlášen Allianz penzijní fond. Zvítězil s výrazným náskokem, neboť si připsal body prakticky ve všech sledovaných parametrech. Již několik let za sebou přináší svým klientům nejvyšší zhodnocení prostředků na úrovni 3 procent, průměrné nákladové procento je pouze 0,8 procent a náklady příštích období drží na hodnotě 1,6 procenta.

 • Allianz udělala výjimku a jinak nelikvidní pojistnou událost brněnskému univerzitnímu profesorovi zlikvidovala. Většina netopýrů ji navíc přežila

  Praha, 8. září 2011; Kuriózní pojistnou událost se šťastným koncem pro všechny její aktéry nedávno vyřizovala Allianz pojišťovna v Brně. Do domu, jehož majitel odjel na pouhé čtyři dny na dovolenou, totiž pootevřenou ventilací vlétlo přes 200 netopýrů. Stali se nechtěnými obyvateli jedné místnosti, kterou dokázali svým trusem pořádně zdevastovat. Měli ale štěstí v neštěstí – při své pravidelné podzimní migraci se nastěhovali k profesoru Václavu Tlapákovi z lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Tím si naprostá většina z nich zachránila život. Vysokoškolskému pedagogovi a soudnímu znalci pro obor Ochrana přírody, tedy s empatií pro přírodu a její obyvatele, se totiž podařilo téměř všechny zachránit, většinu z nich vzal do rukou a pustil na svobodu.

 • Nejvíce dětských úrazů eviduje Allianz pojišťovna na začátku školního roku. Jejich počty bohužel rostou

  Praha, 31. srpna 2011; Začátkem září registruje Allianz pojišťovna zvýšený počet nahlášených dětských úrazů. Jejich počet každoročně stoupá právě v období, kdy se děti vracejí po prázdninách zpět do školy. Ročně likvidátoři Allianz zaznamenají v průměru 8000 dětských úrazů a jejich počet má v posledních třech letech bohužel stoupající tendenci. Zatímco v roce 2009 jich evidovali 7650, vloni jich bylo 8070 a do konce července letošního roku už jich zůstalo v hlášeních téměř pět tisíc. Více než polovina těchto úrazů se stane mimo domov.

 • Na mezinárodní fotbalový kemp, který v Mnichově pořádá Allianz, letos přijeli také dva mladí Češi – ze Žatce a z Českých Budějovic

  Praha, 19. srpna 2011; Pětidenního mezinárodního juniorského fotbalového kempu, který v těchto dnech pořádá Allianz v Mnichově, se poprvé v jeho tříleté historii účastní také dva zástupci České republiky. Pod dohledem hvězd z klubu FC Bayern Mnichov trénují ve slavné Allianz Aréně i Michal Kohout ze Žatce a Lukáš Sudek z Českých Budějovic. Společnost jim dělá 41 kluků a 11 děvčat z 15 dalších zemí celého světa, mj. např. z Brazílie, Číny, Hong Kongu, Indie, jižní Korey nebo Thajska.

 • Pojistit umění nemusí být umění, připomíná Allianz u příležitosti 100. výročí odcizení nejslavnějšího da Vinciho obrazu Mony Lisy. Češi o tom vědí své

  Praha, 18. srpna 2011- V neděli 21. srpna to bude právě 100 let, které uplynou od nejslavnější krádeže uměleckého díla v historii a tato událost stále vyvolává celosvětovou pozornost. Jak by ne, jde o Monu Lisu, nejslavnější obraz Leonarada da Vinciho. Jak je možné, že se tehdy zloděj Vincenzo Perugia dokázal nepozorovaně vytratit z Louvru i s Monou Lisou, kterou tam odcizil? A dokonce se s dílem dostal až do Florencie, kde ho nabídl ke koupi antikváři. Odborníci z Allianz, kteří se zabývají pojištěním uměleckých předmětů, upozorňují na to, že zloději v současnosti způsobí každý rok na celém světě škody v hodnotě přibližně šest miliard eur. Toto číslo je jedním z nejvyšších v oblasti trestné činnosti hned po praní špinavých peněz, či obchodování s drogami a lidmi. A jak to dopadlo s obrazem Mony Lisy?

 • Allianz ve střední a východní Evropě opět vykázala solidní pololetní výsledky

  Mnichov, 15. srpna 2011; Allianz ve střední a východní Evropě zvýšila příjmy na 2,1 miliardy eur a rostla napříč všemi oblastmi pojištění. Dalším úspěchem je výrazné zvýšení provozního zisku na 144 milionů eur. V první pololetí se jí také podařilo získat souhlas ke sloučení svých obchodních jednotek v neživotním pojištění na území Ruska.

 • Pololetní výsledky Allianz pojišťovny potvrdily další růst

  Praha, 12. srpna 2011 – Allianz pojišťovna předepsala za první pololetí letošního roku 5,88 miliardy korun, což je o téměř 5 % více, než ve stejném období roku loňského. Největší nárůst zaznamenala v jednorázově placeném životním pojištění, a to o 14 %, u neživotního pojištění byl největší posun v havarijním pojištění o 8 % a v pojištění podnikatelů o 7 %. Počet klientů se meziročně zvýšil téměř o 4 % na 689 tisíc.

 • Allianz poskytuje kromě náhrady škody z pojištění také odbornou pomoc v nouzi. Domácí asistence Allianz slaví již deset let.

  Praha, 11. srpna 2011; Počet zásahů domácí asistenční služby Allianz pojišťovny dosáhl v loňském roce dvou tisíc a neustále roste. Těch, kteří rychle potřebují instalatéra, zámečníka, pokrývače, ale také deratizéra nebo specialistu na desinsekci, je rok od roku více. Když Allianz tuto službu právě před 10 lety zavedla, využilo ji pouze několik desítek lidí v nouzi. V roce 2007 to bylo zhruba 300 pojištěných a letos se očekává, že jejich počet bude až desetinásobný. Jak se ale v záplavě řemeslníků vyznat a nenaletět podvodníkům s předraženými službami, nebo fušerům?

 • Univerzální golfová novinka Allianz pojišťovny PRO Golf se nyní prodává i po telefonu

  Praha, 9. srpna 2011; Pojištění PRO Golf od Allianz pojišťovny, které je určené amatérským hráčům golfu, je na trhu dva měsíce a vzbudilo mezi nimi velký zájem. Toto komplexně zaměřené pojištění totiž kryje všechna rizika, která mohou v souvislosti s populární hrou vzniknout. Vztahuje se například na golfové vybavení – jeho odcizení nebo poškození, dále na pronájem náhradní výzbroje při zpoždění a ztrátě zavazadel, ale i na pojištění úrazu, odpovědnosti za škodu, nebo také hráčských příspěvků a poplatků. Ode dneška je lze uzavřít nejen u pojišťovacích poradců a makléřů, ale také operativně a velmi rychle po telefonu.

 • Allianz pojišťovna upozorňuje: Škody na zdraví a majetku stopaře kryje povinné ručení

  Praha, 1. srpna 2011; V případě, že řidič pojištěného automobilu způsobí dopravní nehodu, má stopař také nárok na poskytnutí pojistného plnění z povinného ručení. To se vztahuje jak na škodu na zdraví, tak i na věcech, které má stopař na sobě a u sebe, tedy i na jeho zavazadla. Pokud se stopař nechá svézt nejen po tuzemsku, ale i za hranice a má uzavřené vlastní cestovní pojištění s pojištěním zavazadel, Allianz pojišťovna mu vyplatí pojistné plnění i v případě, že mu tato zavazadla budou odcizena z auta majitele, který jej svezl.

 • Allianz pojišťovna odhalila za první pololetí pojistné podvody za 59 milionů korun, nejvíce podvodníků je z Prahy a středních Čech

  Praha (28. července 2011) – Během prvních šesti měsíců letošního roku odhalili detektivové Allianz pojišťovny podvody za téměř 59 milionů korun, přičemž ve srovnatelném období loňského roku zachránili na pojistných plněních částku přesahující 51 milionů korun. Nejvíce se snažili podvádět lidé ve středních Čechách, na jižní Moravě a v Praze, naopak nejméně na Vysočině a Karlovarsku. Celkem bylo prošetřeno 712 podvodů, meziroční nárůst počtu prošetřovaných případů činil 19%.

 • Léto je v Allianz pojišťovně ve znamení životního pojištění

  Praha, 19. července 2011; Allianz pojišťovna už několik měsíců po sobě přepisuje historii v počtu prodaných smluv životního pojištění. Nárůst se netýká jen na trhu v poslední době oblíbených jednorázových pojistek investičního typu, ale zejména segmentu běžně placených smluv. V tomto segmentu je růst Allianz významný - v letošním červnu byl počet prodaných smluv téměř dvojnásobný oproti stejnému měsíci v loňském roce.

 • Allianz pojišťovna nově doručí řidičům po havárii nebo krádeži náhradní vozidlo až na místo jejich pojistné události

  Praha, 14. července 2011; Allianz pojišťovna rozšiřuje motoristům asistenční službu o novinku, která je na českém trhu doposud nestandardní. Pokud jejich auto zůstane nepojízdné nebo jej ukradnou zloději, zajistí jim prostřednictvím asistenční služby přistavení náhradního vozidla. Jinak řečeno – řidič už nikdy nezůstane v takové situaci bez možnosti pokračovat v cestě. Doposud platilo, že když měl motorista na silnici problém, zavolal asistenční službu a ta mu nepojízdný vůz odvezla do autorizovaného servisu. Jeho další osud však neřešila. Allianz pojišťovna se tak nyní dokáže v nouzi postarat jak o nepojízdné auto, tak o dočasně nepojízdného řidiče.

 • Bouřková poradna Allianz pojišťovny

  Praha/České Budějovice; 13. července 2011; Po bouřkách z uplynulého víkendu už Allianz pojišťovna eviduje 223 škod za 13 milionů korun. Za současného stavu počasí jich očekává až 400 s odhadem do 25 milionů korun. Nejčastěji jde o škody na autech a střechách domů. Dvojnásobný je od června také počet pojistných událostí po úderech blesku.

 • Allianz už vystavila předběžný účet za víkendové bouřky – méně, než šest nul mít nebude

  Praha, 11. července 2011; Mnohamilionové odškodné bude vyplácet svým klientům Allianz pojišťovna po bouřkách, které se během uplynulého víkendu přehnaly nad Českou republikou. Pojistné události půjdou do stovek, jenom během samotného víkendu jich asistenční služba Allianz přijala skoro tři desítky. Krupobití, které postihlo České Budějovice, poškodilo mnoho automobilů, v jenom případě jde dokonce o několik desítek vozidel v rámci jediného vozového parku.

 • Aktuální demografická studie Allianz odhaluje dopad politiky jednoho dítěte v Číně. V Evropě na tom ale nejsme lépe

  Praha, 7. července 2011; Evropa řeší důchodovou reformu a obyvatelé starého kontinentu si myslí, že nejlidnatější stát světa tyto problémy nemá. To je však omyl. Podle aktuálního červencového vydání demografické studie Puls, kterou zpracovala Allianz, totiž dosáhne čínský pracovní trh zlomového bodu už v roce 2013. Na stárnutí obyvatelstva se podepsala především politika jednoho dítěte.

 • Obchodním ředitelem Allianz pojišťovny se stal Tomáš Vysoudil

  Praha, 28. června 2011; Vedení obchodu Allianz pojišťovny posílí odborník na řízení a rozvoj distribučních sítí Tomáš Vysoudil (39), který od 1. července nastoupí na pozici obchodního ředitele. V Allianz pracuje od loňského října a dosud zastává funkci ředitele pro strategii a rozvoj distribučních kanálů.

 • Allianz penzijní fond znovu připsal klientům 3% zhodnocení a je připraven podpořit vládní reformu důchodového systému

  Praha, 28. června 2011; Rok 2010 byl pro Allianz penzijní fond jedním z nejúspěšnějších. Počet jeho klientů vzrostl na 164 tisíc, objem prostředků ve správě se zvýšil téměř o pětinu na celkových 9,5 miliardy korun a vlastní kapitál se přiblížil jedné miliardě korun. Zisk Allianz penzijního fondu poprvé překročil hranici 300 milionů korun, což je zhruba čtvrtinové navýšení oproti roku 2009. Tyto skvělé finanční výsledky umožnily připsat klientům fondu za rok 2010 nejvyšší zhodnocení na trhu, a to 3 %.

 • Allianz připravila pro turisty dvě letní novinky v cestovním pojištění. Vychází vstříc lidem v nesnázích a významně snižuje sazby mladým lidem

  Praha, 20. června 2011; Všichni turisté, kteří si před zahraniční dovolenou uzavřou cestovní pojištění Allianz, se mohou těšit na dvě novinky, které pro cestovatele před letní sezónou připravila. Tou první je automatické a bezplatné prodloužení cestovního pojištění v případě nečekaných událostí, které brání klientovi vrátit se domů a druhou 50% sleva pro mladé cestovatele do 26 let, kteří si sjednají smlouvu on-line přes Allianz Direct.

 • Allianz rodinný běh v Olomouci odstartuje finalistka České Miss

  Praha, 15. června 2011; Allianz pojišťovna zve všechny přátele pohybu a zábavy na Allianz rodinný běh, který se uskuteční v sobotu 18. června 2011 od 17:00 hodin na Horním náměstí v Olomouci. Jde o nesoutěžní běh na vzdálenost pouhých 2500 metrů, který odstartuje finalistka České Miss Blanka Štramberská. Výhodou tohoto běhu je, že při něm nejde ani o čas, ani o pořadí. Do cíle není třeba spěchat, neboť pamětní medaile na všechny jeho účastníky počkají. Allianz rodinný běh je součástí Olomouckého běžeckého festivalu.

 • Allianz pojišťovna přichází s novinkou – prvním univerzálním golfovým pojištěním

  Praha, 14. června 2011; PRO Golf – tak se jmenuje zbrusu nové univerzální pojištění od Allianz pojišťovny, určené pro amatérské hráče golfu. Je zaměřené výhradně na krytí rizik, která může právě tato hra způsobit. Vztahuje se například na golfové vybavení a jeho pronájem při zpoždění a ztrátě zavazadel, ale i na pojištění hráčských příspěvků a poplatků, zahrání jamky pouhou jednou ranou a jeho součástí je také pojištění odpovědnosti za škodu a úrazové pojištění.

 • Studie Allianz Centra pro technologie varuje: motocyklista při nárazu do traktoru téměř nemá šanci na přežití

  Mnichov/Praha, 6. června 2011; Nedávná studie Allianz pojišťovny o nehodách, souvisejících s traktory a dalšími zemědělskými stroji, přinesla jednoznačný závěr – řidiči těchto strojů jsou čím dál častěji viníky dopravních nehod. Nejen v Německu, ale také v České republice nastal v loňském roce jeden z největších nárůstů počtu nehod právě v kategorii traktorů a dalších strojů, a to meziročně o 27 %. O 17 % se zvýšila také závažnost těchto dopravních nehod, v loňském roce byli při nehodách u nás usmrceni dva řidiči traktorů a dva jejich spolujezdci.

 • Allianz pojišťovna apeluje jak na řidiče, tak rodiče - věnujte dětem nejen k zítřejšímu svátku větší bezpečnost na silnici – stále přibývá dětských dopravních nehod

  Praha, 31. května 2011; Dopravní nehody se zraněními jejich účastníků, jsou vždycky velmi smutné. A pokud jsou mezi zraněnými děti, jsou o to ještě žalostnější. Přitom dopravních nehod s dětmi, ať už jsou v roli chodců, cyklistů, spolujezdců v autě, ale třeba jako nemluvňata na chodníku v kočárku, registruje Allianz pojišťovna zhruba dvě stovky ročně. A tato čísla se bohužel nesnižují, což je však do značné míry ovlivněno i tím, že se v Allianz neustálen zvyšuje počet pojištěných motoristů.

 • Allianz ve střední a východní Evropě vykázala za první kvartál 2011 solidní výsledky. Počet jejích klientů stále roste, dosáhl 7,5 milionu

  Mnichov/Praha, 30. května 2011; Pojišťovna Allianz ve střední a východní Evropě vykázala za první kvartál letošního roku solidní výsledky, a to i navzdory stále náročnějšímu podnikatelskému prostředí v tomto regionu. Celkový objem předepsaného pojistného dosáhl 1,057 miliardy eur. Za první tři měsíce letošního roku Allianz získala více než 100 000 nových klientů, čímž v současnosti již dosáhla hranice 7,5 milionu klientů v regionu střední a východní Evropy. Od prvního kvartálu loňského roku tak vzrostla zákaznická základna o více než 5 procent.

 • Allianz bude platit klientům v zahraničí za zpožděné lety kvůli sopečnému prachu a cestovní pojištění jim prodlouží

  Praha, 25. května 2011; Dnes večer s největší pravděpodobností zasáhne islandský sopečný popel Českou republiku. Už v noci byla zavřena letiště na severu Německa, konkrétně v Hamburku, v Brémách a od rána letadla nelétají ani z Berlína. V této souvislosti se opět objevují dotazy, jak se mají zachovat turisté, kterým v zahraničí, případně ještě v České republice, zkomplikuje zastavená letecká doprava život. A do kdy jim bude platit cestovní pojištění uzavřené s Allianz pojišťovnou?

 • S cestovním pojištěním Allianz vyjede v létě do zahraničí téměř čtvrt milionu turistů. S výší limitu svého pojištění si dělat starosti nemusejí, žádný není

  Praha, 25. května 2011; Se zvýšeným počtem turistů, kteří se pojišťují, roste i počet jejich zdravotních potíží v zahraničí a asistenčních zásahů. Během loňského léta registrovala asistenční služba téměř 1500 zásahů, nejčastěji v Egyptě, Bulharsku a Turecku. Za letošní zimní sezónu, se počet asistencí jak v exotických krajinách, tak zejména v lyžařských střediscích okolních států, zvýšil oproti létu téměř o 600 a meziročně zhruba o pětinu. Podobně vzestupný trend se očekává i v letošním létě, které z pohledu sezóny cestovního pojištění začne s mimo sezónními zájezdy již v příštím týdnu.

 • Zaměstnanci Allianz z celého světa darovali více než 570 tisíc eur na pomoc Japonsku

  Praha/Mnichov, 20. května 2011; Japonská ekonomika již druhé čtvrtletí za sebou poklesla a čelí nejhorší krizi od druhé světové války. Jak včera uvedla ČTK, může za to také silné zemětřesení následované cunami, které Japonsko postihly 11. března 2011. Ihned poté vyjádřili zaměstnanci Allianz na celém světě svoji solidaritu. Kromě pojistného plnění, vyplývajícího z pojistných smluv, navíc mezi sebou vybrali další stovky tisíc eur.

 • Před 99 lety začala Allianz vyplácet škody za Titanik. Mnohem větší pojistnou událost už ale měla za sebou

  Praha/Mnichov, 16. května 2011; Zítra tomu bude přesně 99 let od doby, kdy začala Allianz vyplácet první škody po potopení „nepotopitelného“ Titaniku. Ten ztroskotal v polovině dubna roku 1912. Z jeho 2223 pasažérů se jich tehdy zachránilo jen 706. Celkové pojistné plnění všech zúčastněných pojišťoven se nakonec vyšplhalo na více než 50 miliónů marek (dnes asi 25 miliónů eur). Mnohem nákladnější katastrofu však už měla Allianz za sebou – téměř na den přesně o šest let dříve postihlo San Francisco zemětřesení a následný požár.

 • Allianz pojišťovna zvýšila předpis o více než sedm procent

  Praha, 13. května 2011; Celkové předepsané pojistné Allianz pojišťovny dosáhlo za leden až březen 2011 podle metodiky České asociace pojišťoven 2,95 miliardy korun. Oproti prvním třem měsícům roku 2010 tak Allianz pojišťovna zvýšila předpis o více než 7 procent. Nejúspěšnější částí bylo životní pojištění, kde předepsané pojistné narostlo o téměř 18 procent, neživotní se zvýšilo o více než 3 procenta. Čistý zisk dosáhl výše 71 milionu korun.

 • Allianz odolává vysoké míře přírodních katastrof

  Mnichov, 12. května 2011; Skupina Allianz oznámila výsledky za první čtvrtletí roku 2011. I přes obtížnou situaci na trhu a závažné živelní události dosáhly čtvrtletní příjmy opět vysokých hodnot – 29,9 miliardy euro, tj. pouze o 2,2 procenta méně než rekordních 30,6 miliardy euro v prvním čtvrtletí roku 2010.

 • Pátků s datem 13. se není třeba bát. Z pohledu pojišťovny Allianz byly ty čtyři předcházející v uplynulých dvou letech velmi klidnými

  Praha, 11. května 2011; Pátek třináctého je v mnoha zemích považován za nešťastný den. Chorobná obava z tohoto data je speciální formu fóbie z čísla 13 – triskaidekafobie. Pojišťovny by však mohly zcela bez obav i pojištění této fóbie svým klientům nabízet, protože například podle dat Allianz pojišťovny je tento den zdaleka bezpečnější, než kterýkoliv jiný.

 • Allianz provedla crash test vozu s fandícími pasažéry: Vzduchem naštěstí létaly pouze figuríny

  Praha, 6. května 2011; Adrenalin prudce stoupá, tečou slzy radosti a opojení z vítězství je silné. Celá republika nyní slaví úspěchy našich hokejových reprezentantů na právě probíhajícím hokejovém mistrovství světa na Slovensku. Ale pozor! Na záběrech z Technologického centra Allianz nedaleko Mnichova se přesvědčíte, že neopatrnost fanoušků se může i na českých silnicích při oslavách ve vteřině změnit v tragédii.

 • Co charakterizovalo uplynulou zimu? Podle Allianz byla ve znamení úrazů z lyží, ale i hadích uštknutí a svrabu

  Praha, 5. května 2011; Květnoví ledoví muži, kteří přišli oproti kalendáři letos o něco dříve, udělali definitivní tečku za zimní lyžařskou sezónou. Lyžaři a další turisté, kteří vycestovali do zahraničí s cestovním pojištěním Allianz, nahlásili za uplynulé čtyři měsíce více než 2100 případů svých zranění nebo nemocí, což je o necelé tři stovky případů více, než ve srovnatelném období loňského roku. Téměř polovina z nich byla hlášena z nejoblíbenějších lyžařských středisek v Rakousku, Itálii a Francii. V žebříčku první desítky, odkud se nemocní nejčastěji ozývali se žádostí o lékařskou pomoc, figurovaly také Egypt, USA, Německo, Švýcarsko, Thajsko, Kanada a Velká Británie.

 • Jak pojistit svatbu? Allianz přináší několik praktických rad a zkušeností

  Praha, 27. dubna 2011; Již tento pátek bude celý svět sledovat královskou svatbu ve Westminsterském opatství v Londýně. Svatby, nejen ty královské, a s nimi spojené radovánky však přinášejí také zcela výjimečná rizika. Dá se vůbec svatba pojistit? Podle Allianz to možné je. Počínaje špatným počasím, přes její zrušení a nemoci svědků až po ztracená zavazadla na následné svatební cestě, či odcizený snubní prsten nebo jiný šperk obdržený jako svatební dar. S těmi všemi riziky si dobré pojištění dokáže poradit, a to nejen v případě této zcela výjimečné svatby. Allianz pojišťovna přináší několik praktických předsvatebních rad.

 • Allianz apeluje na motoristy: Jezděte bezpečně! Jezdci Formule 1 vám poradí, jak na to

  Praha, 21. dubna 2011; Z rozsáhlých statistik Allianz pojišťovny, která je největší neživotní pojišťovnou a po celém světě už pojistila více než 50 milionů vozidel, vyplývá, že Velikonocemi každoročně začíná období, kdy výrazně vzrůstá počet závažných havárií. I proto právě teď přichází Allianz s novými internetovými stránkami www.drivesafely.allianz.com, kde propojuje vztah mezi bezpečností závodních tratí a bezpečností silničního provozu. Návštěvníci a fanoušci závodů Formule 1 na nich mohou najít aktuální videa, zprávy ze závodů i obrázky s odborným výkladem a z pohledu bezpečnosti sledovat celkové dění ve Formuli 1.

 • Detektivové Allianz pojišťovny odhalili v prvním čtvrtletí podvody za téměř 38 milionů korun, někdy se nechtěně přiznají podvodníci sami

  Praha, 19. dubna 2011; Počty těch, kteří se snaží neoprávněně vydělat na pojistných událostech, jsou stále obrovské. Allianz pojišťovna za letošní první čtvrtletí zachránila bezmála 38 milionů korun, což je téměř 40 % z částky za celý loňský rok. Detektivové Allianz pojišťovny prověřili téměř 400 případů podvodných pojistných událostí, což je oproti stejnému období loňského roku výrazný, 1,4násobný nárůst.

 • Nový Rytmus Allianz pojišťovny umožňuje získat plnění až 24 milionů korun bez zdravotní prohlídky

  Praha, 18. dubna 2011; Zcela revoluční prvky obsahuje životní pojištění Allianz pojišťovny Nový Rytmus. Poprvé totiž právě v investičním životním pojištění přichází s konceptem důchodových výplat, což otevírá úplně nové možnosti v oblasti oceňování rizik a stanovení nižších cen. V současnosti se ze životního pojištění po závažné události vyplácí pouze jednorázová částka, ale klient zpravidla nutně potřebuje kombinaci jednorázové i stálé důchodové výplaty. V případě invalidity jde totiž především o nutnost dorovnat příjem. A to lidem zabezpečí pouze pravidelně vyplácená renta, obsažená v této novince z Allianz pojišťovny. Nový Rytmus proto velmi zajímavým způsobem reaguje na diskusi o důchodové reformě.

 • Podle demografické studie Allianz si nejdéle užijí důchod Francouzi s 24 roky, zatímco Češi v něm stráví pouze 15 let

  Praha, 14. dubna 2011; Evropská demografická prognóza není právě radostná. V budoucnu bude v zemích EU vynaloženo téměř 30 procent ročního hrubého domácího produktu na důchody a na zdravotní či sociální péči. Stárnutí obyvatelstva přitom bude mít stejný vliv jak na vyspělé, tak rozvíjející se země, prostě bez ohledu na hranice. Podíl obyvatel v České republice nad 60 let v současnosti činí 22,3 %, ale v polovině tohoto století se zvýší na 38 %. Vyplývá to z demografické studie Puls, kterou zpracovala na základě celosvětových údajů Allianz.

 • Kradené a nalezené věci prodává Allianz pojišťovna v aukcích

  Praha, 6. dubna 2011; Krádeže vozidel nebo jejich částí tvoří dlouhodobě zhruba dvacet procent celkového objemu vyplacených plnění z pojištění automobilů. Podobně je tomu i v Allianz pojišťovně - jejím klientům bylo v loňském roce odcizeno 500 vozidel v celkovém objemu blížícímu se 150 milionů Kč. Dalších více než 100 milionů Kč bylo vyplaceno za škody způsobené vandalismem a částečným odcizením. Stále větší podíl však mají krádeže v nemovitostech. V loňském roce Allianz řešila 4200 škod za dalších více než 200 milionů korun. Většina odcizených věcí obvykle definitivně „zmizí“ ze světa, ale existují případy, kdy se dříve či později objeví.

 • Povinné ručení má u Allianz pojišťovny už 700 tisíc motoristů a jejich zájem o tento produkt roste

  Praha, 4. dubna 2011; Počet motoristů, kteří jezdí s povinným ručením Allianz pojišťovny, neustále roste a začátkem dubna už dosáhl 700 tisíc. Povinné ručení je obecně považováno za citlivý barometr úspěšnosti každé pojišťovny a také výkladní skříň jejích produktů. Vloni v létě mělo s Allianz smlouvu 621 tisíc majitelů vozidel. „Vliv na nárůst má jak nové povinné ručení s nejširším krytím rizik na českém trhu, tak i nedávné oznámení, že jsme díky korektní bonusové politice mohli plošně snížit sazby povinného ručení novým motoristům,“ vysvětluje Pavel Prokš, ředitel úseku pojištění vozidel Allianz pojišťovny.

 • Allianz pomáhá lidem v Japonsku

  Mnichov/Praha, 22. března 2011; Zaměstnanci finanční a pojišťovací skupiny Allianz organizují sbírku na pomoc postiženým zemětřesením a tsunami v Japonsku. Firma samotná pak poskytne grant na konkrétní projekty obnovy.

 • Usměvavý autobus Allianz pojišťovny a Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE zahájil svou cestu po republice v Brně, vrtačky se v něm děti bát nemusely

  Brno, 21. března 2011; Usměvavý autobus je název společného projektu Allianz pojišťovny a Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE, který dnes začíná v Brně. Je určený pro děti i dospělé, kterým chce ukázat, že přístup k prevenci má dnes opravdu každý. Ten, kdo prevencí dokáže snižovat míru rizika nemoci na minimum, chrání především své zdraví.

 • Podle Allianz pojišťovny nejčastěji bourají motoristé středního věku, nejvíce však mladíci

  Praha, 17. března 2011; Allianz pojišťovna, která začátkem března oznámila, že 68 procentům motoristů zlevňuje povinné ručení v důsledku přísného dodržování bonusů a malusů, má v databázi pojistných událostí za uplynulé tři roky také zhruba 900 řidičů, kteří svým vozidlem způsobili minimálně čtyři pojistné události. Primát patří 49letému muži, který zavinil 20 pojistných událostí za 1,4 milionu korun. Mezi jeho „oběti“ patří vozidla, ploty, ale i zpětná zrcátka zaparkovaných automobilů.. O další nelichotivá místa se dělí dva senioři (jeden dokonce již osmdesátiletý) a dva čtyřicátníci. Zajímavé je, že na jedné z předních pozic figuruje pouze jediná žena.

 • S informačním systémem Allianz získal Unicorn Systems ocenění v celosvětové soutěži IBM Beacon Awards 2011

  Praha, 15. března 2011; Ceny IBM Beacon Awards jsou každoročně udělovány obchodním partnerům společnosti IBM za technicky a obchodně dokonalá řešení z různých oblastí založená na produktech a službách IBM. Unicorn Systems byl oceněn společně s dalšími společnostmi v kategorii Best Industry Solution for Insurance, a to za řešení pro likvidaci pojistných událostí, které realizoval pro Allianz pojišťovnu na platformě IBM Teamworks.

 • Zodpovědnost za strategický a operativní marketing Allianz pojišťovny má Pavel Jechort

  Praha, 14. března 2011; Novým vedoucím oddělení strategického a operativního marketingu Allianz pojišťovny se stal Pavel Jechort. Přichází ze společnosti JT International, ve které působil jako Senior Brand Equity Manager, předtím pracoval jako marketingový ředitel ve společnosti Snowhill. Profesní zkušenosti sbíral také v Plzeňském Prazdroji a Stocku Plzeň.

 • Allianz pojišťovna dává šanci ženám. V jejím nižším managementu se poměr mužů a žen vyrovnal

  Praha, 8. března 2011; Nejen v souvislosti s dnešním Mezinárodním dnem žen, který se poprvé slavil právě před 100 lety, se čím dál více hovoří o výraznějším zastoupení žen ve vedoucích funkcích společností. Pojišťovna Allianz v České republice může být dobrým příkladem, že se poměr žen ve vedení zvyšovat daří. Ve středním managementu mají ženy 16% zastoupení, v nižším je pak počet žen a mužů ve vedoucích funkcích rozdělen spravedlivě v totožném poměru. České výsledky tak v určitých ukazatelích předčily celoevropský průměr, který panuje v Allianz pojišťovně jinde v Evropě.

 • Pojištění po internetu si s Allianz sjednávají nejčastěji cestovatelé

  Praha, 7. března 2011; Internet je sice stále na vzestupu, ale na klasické kamenné pobočky ještě nemá. Prostřednictvím internetu si u Allianz pojišťovny nejčastěji sjednávají cestovní pojištění mladí lidé do 30 let. Tuto cestu volí 40 procent z nich. Kolem deseti procent lidí upřednostňuje internet při uzavírání povinného ručení a havarijního pojištění. Webovské stránky Allianz Direct také využívají zájemci o pojištění majetku a odpovědnosti a penzijní připojištění.

 • Allianz pojišťovna plošně zlevňuje povinné ručení většině motoristů

  Praha, 3. března 2011; Allianz pojišťovna plošně zlevňuje sazby povinného ručení. Tato cenová úprava bude probíhat nad rámec současných bonusových a segmentačních kritérií. Nový sazebník umožnila zavést korektní bonusová politika, opírající se o databázi České kanceláře pojistitelů. Nejde tedy o dumping, neboť tzv. notoričtí škodiči naopak budou platit pojistné vyšší.

 • Allianz pojišťovna vloni hospodařila se ziskem více než jedné miliardy korun

  Praha, 25. února 2011; Celkové předepsané pojistné Allianz pojišťovny dosáhlo za leden až prosinec 2010 podle metodiky České asociace pojišťoven 10,7 miliardy korun. Oproti roku 2009 tak Allianz pojišťovna zvýšila předpis o 4 procenta. Nejúspěšnější částí bylo životní pojištění, kde předepsané pojistné narostlo o více než 21 procent. Čistý zisk dosáhl výše 1,083 miliardy korun.

 • Skupina Allianz zvýšila v roce 2010 zisk o dvanáct procent

  Mnichov/Praha, 24. února 2011; Skupina Allianz dnes ohlásila své výsledky za fiskální rok 2010. Na základě předběžných údajů dosáhly celkové příjmy nového rekordu ve výši 106,5 miliardy euro, přičemž objem povinného pojistného za životní a zdravotní pojištění se zvýšil na 57,1 miliardy euro. Oproti roku 2009 vzrostly příjmy skupiny Allianz o 9,3 procenta. Provozní zisk se zvýšil o 17 procent na 8,2 miliardy euro a přesáhl tak vyšší hranici plánu pro rok 2010, která činila 7,7 miliardy euro. Tento vývoj zahrnuje účetní změnu a pozitivní vlivy cizích měn ve výši 0,5 miliardy euro.

 • Allianz pojišťovna dostala potřetí Zlatý Měšec za nejlepší pojišťovnu roku 2011

  Praha, 23. února 2011; Sedmý ročník čtenářské ankety o nejlepší finanční instituci roku Zlatý Měšec 2011 má své vítěze. V kategorii pojišťoven je to již potřetí za sebou Allianz pojišťovna a stejný hattrick se podařil také v kategorii penzijních fondů, kde si nejvyšší ocenění odnesl Allianz penzijní fond.

 • Pojišťovna Allianz spouští Modrou linku s novou asistencí

  Praha, 15. února 2011; Zcela novou informační asistenční službu MODRÁ LINKA začíná poskytovat Allianz pojišťovna klientům k jejich smlouvám životního pojištění. Týká se širokého spektra informací, počínaje zdravotnickými zařízeními, přes nákupy a dovozy obědů, až po kontakty na zvířecí hotely. Prostřednictvím telefonního čísla 283 002 766 jí mohou využívat na území České republiky non-stop všichni noví, ale i stávající klienti, kteří mají sjednáno některé z vybraných životních pojištění Allianz. Jde například o kapitálové životní pojištění, dětské pojištění Pastelka, rizikové PRO Život, nebo nejčastěji sjednávaný produkt investičního pojištění Rytmus.

 • CRM Allianz pojišťovny povede Václav Filip

  Praha, 14. února 2011; Novým vedoucím oddělení CRM v Allianz pojišťovně je Václav Filip. Přichází ze společnosti Lighthouse Marketing Solutions, kde měl na starosti CRM, DM a lead management projekty zejména pro Škoda Auto. Svoji kariéru v oblasti CRM začínal v OgilvyOne, kde pracoval například pro klienty O2 nebo Česká pojišťovna. V Allianz bude jeho úkolem tvorba strategie a rozvoj CRM projektů pro stávající klienty společnosti.

 • Valentýnskou škodu oznámil řidič Allianz pojišťovně jako vandalismus

  Praha, 11. února 2011; Jakých škod je víc – prvomájových nebo Valentýnských? Většina mladých má jasno, vede Valentýn, naopak generace jejich rodičů upřednostňuje starý zvyk polibku pod třešní na prvního máje. Podle Allianz pojišťovny byl v uplynulých třech letech Valentýn na počty škod a nehod mnohem klidnějším, než první květnový den. V roce 2009 byl počet hlášených prvomájových událostí téměř dvojnásobný a loni byl rozdíl ještě větší - klienti hlásili ze 14. února pouze 236 pojistných událostí za zhruba 7 milionů korun, zatímco z 1. května to bylo dokonce 571 škod za 25 milionů korun.

 • Oheň, voda, země, vzduch. Čtyři přírodní živly vloni podle Allianz pojišťovny suverénně „převálcoval“ lidský vynález - auto

  Praha, 10.února 2011; Oheň, voda, země, vzduch... Živly jsou každoročně více či méně spojovány hlavně s katastrofami a pohromami. Loňský rok byl co do počtu pojistných událostí rekordní i pro Allianz pojišťovnu. V občanském neživotním pojištění registrovala v celé republice více než 106 tisíc pojistných událostí za téměř 5 miliard korun. Pro srovnání, v roce 2009 to bylo 95 518 pojistných událostí za zhruba 3,9 miliardy korun. Větší potřebu chránit se před živly dokazují i počty uplynulého kalamitního roku, kdy počet škod o polovinu převýšil i záplavy roku 2002. Allianz pojišťovna tehdy vyplatila jen za tyto povodňové škody přes 3,3 miliardy korun.

 • Allianz penzijnímu fondu se zvýšil počet klientů, jejich vklady budou i letos nadstandardně zhodnoceny nejméně o 3 procenta

  Praha, 8. února 2011; Z předběžných výsledků Allianz penzijního fondu vyplývá, že v roce 2010 vytvořil zisk ve výši 309,75 milionů korun, což je oproti roku 2009 téměř čtvrtinový nárůst. Další vzestup zaznamenal i v počtu klientů, a to o téměř 15 procent - dnes má více než 164 tisíc účastníků a meziročně v tomto parametru roste čtyřikrát rychleji, než celý trh. Na více než 51 tisíc smluv pak přispívá pojištěným jejich zaměstnavatel.

 • Allianz uzavřela partnerství s týmem F1 MERCEDES GP PETRONAS

  Mnichov/Valencia/Praha, 1. února 2011; Allianz se stala novým partnerem týmu F1 MERCEDES GP PETRONAS. Největší pojišťovna na světě v neživotním pojištění, které zahrnuje také pojistky aut, tímto krokem podtrhla svou podporu bezpečnosti provozu pro celý automobilový průmysl. Ten totiž své nejlepší bezpečnostní prvky převzal do sériových vozidel právě ze světa Formule 1.

 • Allianz pojišťovna uhradí klientům storno zájezdu do Egypta z důvodu nepokojů

  Praha, 31. ledna 2011; Turisté, kteří měli zakoupený zájezd do Egypta s odletem v tomto týdnu a s ním i cestovní pojištění Allianz včetně pojištění storna zájezdu, se mohou obrátit na pojišťovnu, která jim uhradí storno poplatek ve výši 80 % podle smluvního ujednání.

 • Allianz pojišťovně stoupl za poslední čtyři měsíce počet pojištěných vozů o pětinu a s jejím pojištěním jezdí i české unikáty

  Praha, 31. ledna 2011; Celkový počet vozů pojištěných v rámci povinného ručení v České republice stoupl v loňském roce o 123 tisíc a pojišťovna Allianz byla jednou z mála pojišťoven, které se stoupajícím počtem pojištěných vozů narostl i kmen povinného ručení – přibylo jí 53 tisíc nových smluv. Mezi nimi je i smlouva na jeden naprostý unikát – první a dosud jediný autobus na vodíkový pohon v České republice.

 • Čtyři přírodní živly suverénně „převálcoval“ lidský vynález - auto

  Ústí nad Labem, 28. ledna 2011; Oheň, voda, země, vzduch... Živly jsou každoročně více či méně spojovány hlavně s katastrofami a pohromami. Loňský rok byl co do počtu pojistných událostí rekordní i pro Allianz pojišťovnu a Ústecký kraj svými čísly nelichotivou statistiku poměrně výrazně obohatil, zejména díky letním povodním. Celkem klienti z ústeckého kraje v loňském roce nahlásili 8944 svých škod.

 • Asistenční službu vloni v zahraničí kontaktovalo 17 a půl tisíce klientů Allianz pojišťovny. Volali z Rakouska, ale i z Fidži

  Praha, 26. ledna 2011; Během loňského roku kontaktovalo kvůli asistenci Allianz pojišťovnu 17 a půl tisíce lidí a po celém světě zajišťovala 2220 asistenčních zásahů. V meziročním porovnání se počet kontaktů zvýšil o téměř tři a půl tisíce. Nejčastěji šlo o zranění na dovolené, při sportování nebo po autonehodě, ale také o zdravotní komplikace, které se bohužel neohlížejí na zemi, v níž člověka postihnou. Zatímco doma je automaticky kryje povinné zdravotní pojištění, v zahraničí už tvoří součást cestovního pojištění. Allianz pojišťovna jako jediná na našem trhu nemá žádné omezení u limitu plnění v rámci léčebných výloh. Vloni vyjelo do zahraničí s cestovním pojištěním Allianz 305 tisíc turistů. Za jejich léčení, léky a dopravu zpět do vlasti pojišťovna zaplatila téměř 30 milionů korun.

 • Klienti Allianz pojišťovny a Allianz penzijního fondu ušetří na daních více než miliardu korun

  Praha, 20. ledna 2011; Allianz pojišťovna i Allianz penzijní fond rozesílají v těchto dnech klientům daňová potvrzení za rok 2010. Oproti roku 2009 klienti Allianz pojišťovny ušetří za loňský rok u daňově odčitatelných produktů životního pojištění zhruba o 5 % více, celkem 835 milionů korun. Klienti Allianz penzijního fondu si sníží daně o další čtvrt miliardu korun, dohromady tedy o téměř 1,1 miliardy korun.

 • Do investičního životního pojištění podle Allianz pojišťovny ukládají peníze padesátníci. Výjimkou však nejsou ani osmdesátileté dámy.

  Praha, 17. ledna 2011; Nejnovější lednovou novinkou v portfoliu životních pojištění Allianz pojišťovny je RAPIDinvest, jednorázové investiční životní pojištění. Patří do rodiny pojištění s primárně investiční funkcí, které si v poslední době střadatelé vybírají k efektivnějšímu zhodnocení úspor, než jaké nabízejí běžné bankovní produkty. Z interního průzkumu Allianz pojišťovny vyplývá, že o tyto produkty se nejvíce zajímají klienti ze středních Čech, Brněnska a Ostravska. Tři pětiny tvoří muži, kteří průměrně investují 300 tisíc korun. Zbylé dvě pětiny doplňují ženy, jejichž průměrné vklady jsou o 100 tisíc korun nižší. Nejčastěji jde o padesátníky, výjimkou však nejsou ani osmdesátníci.

 • Allianz pojišťovna bude mít kvůli hrozícím záplavám operátory na lince nepřetržitě celý víkend

  Praha, 15. ledna 2011; V souvislosti se zvyšující se hladinou vody v různých částech České republiky bude Allianz pojišťovna přijímat hlášení o pojistných událostech během celého víkendu. Klienti budou moci jednotlivé případy oznamovat i během následujících volných dnů a to 24 hodin denně. K dispozici jim budou jak operátoři asistenční služby Allianz pojišťovny (Mondial Assistance) na lince 800 170 000, tak i on line formulář na webu www.allianz.cz, který se jmenuje „Oznámení pojistné události“.

 • Detektivové Allianz pojišťovny vloni odhalili pojistné podvody

  Praha, 10. ledna 2011; Počty těch, kteří se snaží neoprávněně vydělat na pojistných událostech, jsou stále obrovské. Allianz pojišťovna odhalila v loňském roce pojistné podvody za více než 85 milionů korun. Každoročně detektivové Allianz pojišťovny rozkryjí zhruba tisícovku podvodů.

 • Allianz pojišťovně výrazně stoupl počet škod na zničených silnicích. Jak je mohou motoristé zlikvidovat?

  Praha, 4. ledna 2011; Každoročně stoupá počet škod, které automobilům v zimě a těsně po ní způsobí výtluky na silnicích. Aktuálně Allianz pojišťovna zaznamenala zhruba třetinový nárůst těchto hlášení svých klientů. Tato poškození vozidel výtluky může majitel vozu uplatnit buď ze svého havarijního pojištění, nebo z pojištění odpovědnosti správce komunikace. Z havarijního pojištění zatím činily tyto škody zhruba 5 – 7 % z celkového počtu nahlášených událostí. Letos však tohle číslo zřejmě poroste.

 • Dagmar Koutská přechází do Allianz pojišťovny

  Praha, 3. ledna 2011; Novou posilou oddělení komunikace Allianz pojišťovny se od začátku letošního roku stala Dagmar Koutská. Do Allianz pojišťovny přišla z České pojišťovny, kde dlouhá léta pracovala na tiskovém odboru. Doplnila tak tým externí a interní komunikace, jehož vedení se vloni v září ujal její dlouholetý kolega z ČP Václav Bálek.

 • Allianz pojišťovna varuje před požáry, ale i vybitými autobateriemi

  Praha, 27. prosince 2010; Umělé vánoční stromečky v kombinaci s elektrickými svíčkami požárům o Vánocích naštěstí moc nepřejí, ale v posledních letech jim úspěšně konkurují usychající adventní věnce z přírodního materiálu v kombinaci s klasickými svíčkami. Vyplývá to z vánoční inventury Allianz pojišťovny během posledních tří let.

nahoru