Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Rok 2012

 • Za ekologickou škodu bude odpovídat znečišťovatel - a také platit!

  Praha, 27. prosince 2012; Již jen posledních pár dnů mají podnikatelé na to, aby se připravili na změnu zákona a s ní novou povinnost - zajistit patřičné finanční krytí své odpovědnosti za environmentální škody. Od ledna 2013 totiž bude i v České republice platit celoevropská zásada - "znečišťovatel platí", a to podle zákona č. 167/2008 Sb. Podnikatelé tak musí krýt pojištěním nejen ekologickou újmu samotnou, ale i případné předpokládané náklady na její odstranění a další úhrady s tím spojené. Podstatné je, že podnikatel bude také muset příslušnému orgánu způsob finančního krytí své odpovědnosti za škody prokázat.

 • Allianz zjistila, že českým řidičům dělá stále největší problém dostatečný odstup a parkování. Své havárie hlásí okamžitě, nebo hned druhý den.

  Praha, 13. prosince 2012; Allianz pojišťovna sestavila žebříček nejčastějších pojistných událostí na našich silnicích. Podobně jako minulý rok jsou i za letošních 11 měsíců nejčastější příčinou nehod nárazy do stojících vozidel nebo nedodržení dostatečného odstupu. Tato dvě nejčastější rizika tak zapříčinila přes 24 tisíc pojistných událostí z celkových 82 500 případů. Allianz současně sledovala také to, jak rychle klienti hlásí svoji nehodu – 17 % z nich hlásí škodu již v den vzniku pojistné události a dalších 20 % klientů uplatní svůj nárok den po vzniku škody.

 • Podle Allianz neláká magické datum 12.12.2012 svatebčany všude na světě stejně. Česká republika je v počtu uzavíraných sňatků pod průměrem.

  Praha/Mnichov, 10. prosince 2012; Nejžádanějším termínem pro uspořádání svatby se letos stala středa s magickým datem 12. 12. 2012. Allianz, která v mnoha zemích světa svatby pojišťuje, vytvořila žebříček, ukazující, jak moc po nich v jednotlivých státech lidé touží. A kde se nachází Česká republika? Vezmeme-li jako průměr celou Evropskou unii, pak jsme až za polovinou. Jiné země jsou na tom ale ještě mnohem hůř. Co je však podstatné – manželství, uzavíraná v dobře zapamatovatelných či atraktivních datech, jsou podle statistik mnohem křehčí a často bohužel končí rozvodem.

 • Případy finanční ztráty ze stornopoplatků a po srážce s cizími lyžaři meziročně narostly podle Allianz pojišťovny o třetinu. Cestovní pojištění proto není radno podceňovat!

  Praha, 6. prosince 2012; Tento víkend i u nás začíná lyžařská sezóna, ale lyžaři čím dál častěji nakupují zahraniční zájezdy - buď na levnější předvánoční období, nebo s předstihem i na jarní prázdniny. Součástí každého zájezdu by měl být balíček cestovního pojištění, v němž si je možné pojistit i stornopoplatky třeba za skipasy a přibalit by měli i dobré rady, jak se chovat, když se v zahraničí něco stane. Allianz pojišťovna totiž v uplynulém roce zaznamenala více než 30% nárůst odpovědnostních škod, kdy se z pohodového lyžařského zážitku stal otravný a vleklý soudní spor. Za loňskou zimu se zvýšil o 20 % i počet krádeží lyžařského náčiní v automobilech.

 • Allianz penzijní fond zažil rekordní měsíc v počtu nových klientů ve své historii. Chcete nahlédnout po pokličku jeho údajů?

  Praha, 3. prosince 2012; V listopadu přišlo do Allianz penzijního fondu 52 648 smluv a toto číslo ještě není zdaleka konečné. Díky tomu se tento měsíc stal opět rekordním – a to počtem nových klientů. V dosavadní historii byl nejsilnější únor 2012 – 75 406 smluv, z nich však byla většina „přestupních“ z jiných fondů. Jen pro srovnání: do Allianz penzijního fondu v listopadu 2012 vstoupilo téměř stejné množství klientů, jako za celý uplynulý rok (cca 59 tisíc), přičemž srovnatelné období, tedy za listopad 2011 to bylo jen necelých 8 tisíc. Zároveň si v posledních třech měsících více než 22 tisíc klientů aktuálně zvýšilo své úložky. Nejvyšší částky si ukládají lidé ve věku nad 50 let, ale i mladí do 30 let si budou od ledna na svůj penzijní účet posílat v průměru o tři stokoruny více.

 • Partners jednají o koupi minoritního podílu v Allianz penzijní společnosti

  Praha, 28. listopadu 2012; Allianz penzijní společnost a největší český distributor finančních služeb Partners chtějí spojit síly a společně nabízet produkty v rámci druhého a třetího pilíře penzijní reformy. Allianz a Partners také vážně jednají o prodeji, respektive koupi minoritního podílu v Allianz penzijní společnosti. Očekává se, že smlouva bude podepsána v 1. čtvrtině příštího roku.

 • Allianz penzijní fond má čtvrté prvenství a Allianz pojišťovna poprvé stříbro v soutěži Fincentrum Banka roku 2012

  Praha, 14. listopadu 2012; Penzijním fondem roku se letos stal v soutěži Fincentrum Banka roku 2012 opět Allianz penzijní fond a mezi desítkou ostatních fondů tak obhájil vítězství z předcházejících tří let. V konkurenci pojišťoven pak Allianz pojišťovna získala druhé místo, což je po osmi bronzových medailích z uplynulých ročníků její nejlepší umístění v historii této soutěže. Trojlístek ocenění pak doplnilo 3. místo pro pojištění PRO Ženy v kategorii Životní pojištění.

 • Šestý smysl Allianz odhalil zloděje. Octavii si užil pouze 45 minut

  Praha, 8. listopadu 2012; Inteligentní systém okamžité pomoci motoristům Šestý smysl Allianz zhatil plány zloděje, který ukradl škodu octavii, vybavenou tímto zařízením. Od doby, kdy majitel vozu nahlásil jeho krádež, až po vypátrání automobilu uplynulo pouhých 45 minut. Šestý smysl přitom slouží především jako záchrana po dopravních nehodách, protože dokáže rychle přivolat pomoc. Uplatnění však najde i při obyčejné poruše. Tento případ se stal v první listopadové pondělí. Ze svého pražského parkovacího místa zmizela Škoda Octavia kombi společnosti Trade Bohemia. Když to její řidič zjistil, ihned kontaktoval klientskou linku Allianz pojišťovny a nezapomněl uvést, že vůz má namontován Šestý smysl. Celá „pátrací“ akce pak proběhla velmi rychle. Podívejte se na časový harmonogram, ukazující, jak se vše seběhlo.

 • Allianz společně s Policií ČR ocenila v Přerově zachránce, který vyprostil zasypanou ženu z domu, do něhož narazil kamion

  Přerov, 6. listopadu 2012; Allianz pojišťovna společně s Policií ČR v úterý v Přerově ocenila titulem „Pomocná ruka zákona“ Františka Rapanta (40), který se významně zasloužil o záchranu lidského života po závažné dopravní nehodě. Začátkem června letošního roku narazil do jedné z přerovských budov kamion, ve kterém zůstal těžce zraněný řidič. O něm všichni od začátku věděli a snažili se mu pomoci. V budově však suť zasypala a uvěznila také prodavačku. Kolem bylo mnoho lidí, ale na pomoc se jí vydal pouze František Rapant.

 • Podle demografické studie Allianz vkládá do životního pojištění většina Čechů pouze polovinu toho, co Američané a Němci

  Praha/Mnichov, 5. listopadu 2012; Česká republika výrazně zaostává v životním pojištění za vyspělým světem. Zatímco vloni každý obyvatel Německa vložil do životního pojištění 1042 euro, tedy zhruba 26.500 Kč, každý Američan 1270 euro (cca 32.300 Kč) a Japonec dokonce 2183 euro (cca 55.600 Kč), více než tři čtvrtiny Čechů, kteří mají sjednané životní pojištění, platí měsíčně méně než 1000 Kč. Ročně se tedy nedostanou na více než 475 euro, což je lehce přes 12.000 Kč. Ale nejčastější částka je ještě zhruba o čtvrtinu nižší. Do životního pojištění, které letos slaví 250 let od svého vzniku, lidé na celém světě vkládají 1,7 bilionu euro! Vyplývá to z nejnovější demografické studie Allianz o životním pojištění.

 • Allianz pojišťovna upozorňuje: Na Dušičky jsou silnice rizikovější

  Praha, 30. října 2012; Svátek Památky zesnulých se už nezadržitelně blíží a spolu s ním také častější cestování mnohých Čechů napříč celou republikou, aby uctili památku svých zemřelých příbuzných. Allianz pojišťovna eviduje z dušičkových cest uplynulých let stovky pojistných událostí. Jejich nejčastější příčinou byly nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky, rychlost a také mikrospánek. Řidiči by proto letos neměli podceňovat únavu a raději se vyvarovat nočního cestování po náročném dni v zaměstnání. Vůbec větší opatrnost je na aktuálně mokrých, kluzkých a místy i namrzlých silnicích nutností.

 • Kvůli srážkám se zvěří zaplatí letos na podzim Allianz motoristům rekordní částku čtyř milionů korun. Podle statistik je přelom října a listopadu tradičně nejhorší

  Praha, 29. října 2012; Za posledních šest týdnů eviduje Allianz pojišťovna škody zapříčiněné srážkou se zvířaty už za téměř dva miliony korun a jejich počet je nejvyšší za poslední tři roky. Řidiče i zvířata však minimálně ještě jeden kritický měsíc čeká. Motoristé pojištění u Allianz mohou škody po střetu se zvěří uplatnit jak z havarijního pojištění, tak od podzimu 2010 také z povinného ručení. A to nejen se zvěří divokou, ale třeba hospodářskými, nebo i domácími zvířaty. S počátkem podzimu se zvyšuje frekvence pohybu hlavně divoké zvěře v blízkosti silnic, a to hlavně v noci a ráno, kdy je snížena viditelnost a také pozornost řidičů. Riziko střetu se zvěří je jak pro ni, tak i pro řidiče v tomto období vyšší, což dokazují statistiky.

 • Allianz dnes získala licenci od ČNB k provozování penzijního pojištění. Od nového roku vznikne Allianz penzijní společnost

  Praha, 26. října 2012; Allianz penzijní fond získal od České národní banky licenci k provozování penzijního pojištění prostřednictvím Allianz penzijní společnosti. Od začátku příštího roku také ČNB schválila Allianz transformační projekt. Allianz penzijní fond je v posledním období nejvíce rostoucím fondem v naší zemi. Vloni do něho přišlo během prvních osmi měsíců 32 410 nových klientů, zatímco letos už jich za stejnou dobu bylo 138 225 nových klientů.

 • Největší riziko úmrtí na silnici hrozí v Indii, Česká republika obsadila v nejnovější studii Allianz 67. místo

  Mnichov/Praha, 22. října 2012; Při dopravních nehodách každoročně umírá 1,2 milionů lidí a dalších 50 milionů je zraněno. Odborníci z Allianz centra pro technologie (AZT) ve své nejnovější studii „O mobilitě a bezpečnosti silničního provozu“ upozorňují, že v pomyslné tabulce počtu zemřelých účastníků provozu drží nelichotivý primát Indie, na dalších místech jsou pak Čína, USA a Rusko. Česká republika obsadila v tomto srovnání 67. místo a patří mezi země se středním rizikem, podobně jako např. Maďarsko. Pokud se počet zemřelých na silnicích přepočítá na 100 tisíc obyvatel, tak v první desítce převažují státy Afriky, jako Egypt, Libye, Nigérie, Angola, Gambie a další. V těchto zemích dopravní struktura sice zaostává, ale zdejší praxe potvrzuje, že smrtelné nehody nemusí být pouze záležitostí automobilů. Naopak velkou měrou se na zemřelých při dopravních nehodách podílejí chodci, cyklisté a řidiči nejrůznějších dvou, tří, nebo čtyřkolek na „lidský“ pohon.

 • Allianz Automapa znovu varuje řidiče v jednotlivých krajích České republiky

  Praha, 11. října 2012; Allianz pojišťovna zahájila loni na podzim svůj unikátní projekt „Allianz Automapa“ a dvakrát do roka - vždy na jaře a na podzim - mapuje nejkritičtější lokality na tuzemských silnicích. Současné podzimní hodnocení v sobě nově zahrnuje i kritické křižovatky, při jejichž průjezdu by si měli motoristé dávat obzvlášť pozor. Allianz Automapa vychází z veřejně přístupné databáze dopravních nehod s vážnými následky v podobě těžkých zranění, nebo úmrtí v České republice a jejich lokalizace.

 • Podle studie Allianz o světovém bohatství jsme na 26. místě, Slovensko kleslo na 41. pozici

  Mnichov/Praha, 4. října 2012; Již potřetí vydala Allianz svoji zprávu o světovém bohatství, která detailně analyzuje úspory a dluhy domácností ve více než 50 zemích celého světa. Přestože Česká republika na tom není v meziročním srovnání o mnoho lépe, řadí se mezi středně bohaté země, kde se průměrný majetek na osobu pohybuje mezi 4500 - 26 800 eur. V Česku je to 9408 eur. Zpráva poukazuje na to, že globální oživení finančních aktiv se nekonalo, ba právě naopak, v důsledku finanční krize se prudce zastavilo. Finanční bohatství na hlavu vzrostlo v roce 2011 o pouhých 0,6 %, zatímco v roce 2010 to bylo o 9,7 %.

 • Allianz pojišťovna otevře v úterý v Ostravě svoji první franšízovou pobočku v zemi s ojedinělým designem a uspořádáním

  Ostrava, 4. října 2012; Netradiční pobočku otevře příští týden v ostravském obchodním centru Avion Allianz pojišťovna. Stane se tak v úterý 9. října v 11 hodin. Poprvé v České republice tam představí nový model obsluhy klientů, na který doposud nejsou lidé v naší zemi zvyklí. Od původních poboček se liší především tím, že nejde o klasickou přepážku. Nabízí diskrétní zázemí, příjemné „neúřední“ prostředí a design, vymykající se standardním pojišťováckým prostorům. Návštěvníci této pobočky i její personál spolu sedí u vyšších stolků na výškově nastavitelných židlích, a to buď naproti sobě nebo vedle sebe, což vychází z toho, o čem právě hovoří. Na stěnách jsou LCD monitory a velká mapa světa se zářícími body, jež zaznamenávají, kde všude tato pojišťovna působí. Vše je dílem architektonické společnosti IO Studio.

 • Allianz pojišťovna zvítězila v soutěži Fleet Awards a její Šestý smysl se stal nejlepším Flotilovým produktem roku 2012

  Praha, 3. října 2012; Flotilové autopojištění Allianz pojišťovny se Šestým smyslem se včera stalo v soutěži Fleet Awards nejlepším Flotilovým produktem roku 2012 a celkovým vítězem kategorie Pojištění. Tuto anketu každoročně vyhlašuje magazín pro efektivní správu a řízení vozových parků Fleet na základě rozhodnutí nezávislé odborné poroty. Nejvýznamnější domácí fleetové ocenění v podobě „Fleetové múzy“, symbolizující nápaditost a dynamiku, získala Allianz už podruhé.

 • Allianz pojišťovna připravila na podzim několik novinek v autopojištění

  Praha, 1. 10. 2012; Od začátku října zavádí Allianz pojišťovna několik novinek v povinném ručení a havarijním pojištění. Týkají se většího krytí rizika, které například už v povinném ručení zahrnuje i krádež, nových spoluúčastí a rozšířené asistence. Největší novinkou letošního podzimu, která potěší hlavně majitele starších vozů, je doplňkové pojištění odcizení celého vozidla, které je možné sjednat k jakékoliv variantě povinného ručení, i té nejlevnější, a to za několik stokorun ročně. Velmi levně tak mohou ochránit svůj vůz proti zlodějům i řidiči, jejichž vozidlo nepřesahuje hodnotu 100 tisíc korun, aniž by si museli sjednávat havarijní pojištění. „Pojištění je bez spoluúčasti, takže klient nehradí nic a pojištění platí nejen v České republice, ale i jinde v Evropě. S ním jsou spojené také prodloužené asistenční služby, například až 30 dnů zapůjčení náhradního vozidla v ceně právě při odcizení,“ říká Pavel Prokš, ředitel úseku pojištění vozidel Allianz pojišťovny.

 • Po Mnichově a Sydney bude mít Allianz stadiony také v Nice a Londýně

  Mnichov/Praha, 25. září 2012; O letošních prázdninách přibyly do rodiny Allianz dva nové stadiony. Allianz France podepsala dlouhodobý kontrakt na nový stadion v Nice, který bude nést jméno „Allianz Riviera“ a Allianz ve Velké Británii uzavřela partnerství s londýnským ragbyovým týmem Saracens Rugby Club, kterého zrekonstruovaný stadion ponese jméno „Allianz Park“. Úspěch mnichovské „Allianz Arény“ se tak rozšíří do dalších evropských zemí.

 • Ze studie Allianz o demografickém vývoji vyplývá, že se počet lidí s demencí v příštích letech o hodně zvýší. Narůstají proto i počty pojištěných, každý třetí klient životního pojištění Allianz má toto riziko kryté.

  Mnichov/Praha, 20. září 2012; Studie společnosti Allianz z konce loňského roku o demografickém vývoji důrazně varuje před rapidním nárůstem počtu lidí s demencí, který se do roku 2050 ztrojnásobí a počet nemocných se ze současných 36 milionů na celém světě vyhoupne na více než 115 milionů. Globální náklady na jejich léčbu se již dnes vyšplhaly na 450 miliard euro každý rok. Nejvíce jsou postiženi obyvatelé Asie a Evropy, v České republice žije s touto diagnózou 300 tisíc lidí, přičemž její těžkou formou trpí zhruba 120 tisíc obyvatel a každý rok jejich počet vzroste zhruba o pětinu.

 • Podle statistik Allianz přinesla letošní letní turistická sezóna nárůst krádeží a také více incidentů českých turistů s domorodci

  Praha, 18. září 2012; Za letní prázdninovou sezónu zaznamenala Allianz pojišťovna již více než 1400 případů z cestovního pojištění a počet pojistných událostí i přes blížící se konec sezóny stále roste. Konečné číslo za letošní léto tak bude vzhledem k průměrným denním hlášením minimálně o dvě stovky případů vyšší, než loni. Počty událostí se zvyšují i přesto, že letos mělo do zahraničí na dovolenou vycestovat méně rekreantů, než v uplynulých letech. Léto 2012 přineslo i dva nové trendy – enormně se zvýšil počet škod našich turistů z krádeží a z bezdůvodných napadení místními obyvateli.

 • Allianz si ze soutěže Nejlepší pojišťovna 2012 odnesla nejvíce medailí ze všech hodnocených pojišťoven

  Praha, 11. září 2012; Aktuálně zveřejněné výsledky soutěže Nejlepší pojišťovna 2012 vynesly Allianz pojišťovnu znovu na medailové příčky, a to ve všech třech hodnocených kategoriích. V hlavní – Nejlepší pojišťovna - si odnesla bronzovou medaili a všechny velké univerzální pojišťovny na trhu nechala za sebou. Stříbro pak získala v dílčí kategorii Klientsky nepřívětivější pojišťovna a nejcennější příčku - zlatou pak v kategorii Pojišťovací inovátor za unikátní produkt letošního roku - pojištění PRO Ženy.

 • Nová aplikace Moje Allianz zajišťuje přehled o pojistkách, platbách i poradcích

  Praha, 6. září 2012; Po úspěšné pilotní fázi spustila Allianz začátkem září nový klientský portál MojeAllianz, který lidem umožňuje na dálku ovládat pojistné smlouvy, měnit na nich osobní údaje a mít detailní přehled o platbách za pojistné. Součástí této aplikace je nejenom léty prověřená možnost hlásit prostřednictvím internetu pojistné události a sledovat průběh jejich likvidace, ale nově také přehled kontaktů na poradce, kteří s klientem danou smlouvu sjednali a jsou jejími správci. Nový portál www.mojeallianz.cz je určený nejenom klientům Allianz pojišťovny, ale i Allianz penzijního fondu a umožňuje rovněž on-line platby kartou.

 • Září je podle statistik dětských úrazů v Allianz pojišťovně nejkritičtější. Současní teenageři se většinou zraní doma, čas totiž tráví převážně za počítačem.

  Praha, 3. září 2012; S počátkem nového školního roku se znovu přiblížilo také období zvýšeného rizika dětských úrazů. Ze statistik pojišťovny Allianz je zřejmé, že nejvíce dětských zranění se stává právě v prvních dnech a týdnech bezprostředně po prázdninách. Rukama likvidátorů Allianz pojišťovny projde během roku kolem 8000 dětských úrazů, nejvíce právě ze září, dále pak z ledna a března, kam se promítají důsledky zimních sportů. Jejich celkový počet se každoročně navyšuje - v roce 2009 bylo v registrováno 7650 úrazů dětí, o rok později 8158 a loni již 8549. Ani letošní čísla bohužel nejsou vůbec optimistická.

 • V době, kdy trh s pojištěním aut stagnuje, se Allianz v havarijním pojištění přehoupla přes 200 tisíc smluv

  Praha, 30. srpna 2012; Počet smluv na havarijní pojištění u Allianz pojišťovny v srpnu poprvé v historii překonal 200 tisíc. Pro lepší porovnání - před dvěma roky měl v tomto segmentu český zástupce největšího motoristického pojistitele na světě 150 tisíc smluv. Vzrůstající zájem o autopojištění u Allianz signalizuje také to, že se u ní pojišťuje více než 25 procent všech nově prodaných vozidel v České republice, což vysoce převyšuje průměr trhu.

 • Fotbalový kemp Allianz přivítá mladé fotbalisty z celého světa, mezi nimi i dva Čechy

  Mnichov/Praha, 27. srpna 2012; Již po čtvrté v historii dostanou mladí fotbalisté z různých zemí šanci zatrénovat si s hvězdami Bayernu Mnichov v Allianz fotbalovém kempu. Do Allianz Arény se 30. srpna sjede 65 teenagerů z celého světa a mezi nimi budou i dva čeští zástupci mládežnického fotbalu. Naši republiku budou na pětidenním kempu reprezentovat Václav Ryšlink z SK Kladno a Marek Donát z Bohemians 1905. Oba čeká nejen soustředění s profesionálními trenéry mládeže světoznámého klubu, ale i autogramiáda s jeho hvězdami, či „soukromá“ prohlídka Allianz Arény.

 • Allianz pojišťovna varuje: Intenzita bouřek se stále zvyšuje

  Praha, 22. srpna 2012; Za letošní červenec způsobily bouřky klientům Allianz více než 1700 pojistných událostí v celkové výši téměř 80 milionů korun. Podle expertů bude intenzita bouří v důsledku klimatických změn nadále stoupat, zejména pak údery blesku a jejich důsledky v podobě přepětí. V tomto riziku zaregistrovala Allianz pojišťovna v posledních čtyřech letech více než třetinový nárůst.

 • Studie Allianz centra pro technologie odmítá odebírání řidičáků starším lidem. Existují totiž jiná řešení, která snižují rizikovost seniorů.

  Mnichov/Praha, 16. srpna 2012; Allianz centrum pro technologie (AZT) se ve své aktuální studii zaměřilo na četnost dopravních nehod u starších lidí. Zjistilo, že zatímco výskyt dopravních nehod u řidičů ve věku 65 let a více není o nic vyšší, než v jiných věkových kategoriích, skokově se zvyšuje právě od 75 let, což dokazují i statistiky Allianz pojišťovny v Česku. "Zpočátku, starší lidé kompenzují ztrátu svých fyzických sil větší zkušeností za volantem či opatrným stylem jízdy," říká Christoph Lauterwasser, generální ředitel AZT. V důsledku toho počet nehod zaviněných staršími řidiči zůstává hluboko pod průměrem počtu nehod způsobených naopak velmi mladými šoféry. Od 75 let se však nápadně začínají řidičské chyby kumulovat a skupina řidičů nad tuto věkovou kategorii má o 45 % vyšší riziko, že způsobí nehodu, než jejich o několik let mladší senioři. Do roku 2050 bude každému pátému člověku v zemích vyspělé Evropy přes 75 let a tím, jak se prodlužuje průměrná délka života, zvyšuje se i počet starších osob v provozu. A ten se stále častěji odehrává ve velkých městech. Podle odborníků z OSN se do roku 2050 rozroste světová populace o další 2,3 miliardy lidí a většina z nich, 67 procent bude žít ve velkoměstech.

 • Allianz pojišťovna si připomíná deset let od tisícileté vody

  Praha, 9. srpna 2012; O víkendu si naše republika připomene desetileté výročí povodní, které zasáhly v srpnu 2002 téměř celé území Čech. Allianz pojišťovny vyplatila za škody, které voda napáchala, bezmála 2,9 miliard korun. Největší počet škod byl evidován z havarijního pojištění automobilů – záplavou byly postiženy čtyři tisíce vozidel v hodnotě více než 43 milionů korun. Z pojištění staveb a domácností bylo uhrazeno 470 milionů dvěma tisícům poškozených klientů a ještě vyšší částku - 515 milionů korun - stály škody malých a středních podnikatelů. Zdaleka největší část pojištěného plnění pak připadla na velké průmyslové škody – nahlášeno bylo 173 případů za 1,83 miliardy korun.

 • Allianz spustila novou aplikaci s výstrahami před nepřízněmi počasí

  Praha, 1. srpna 2012; Chcete mít vlastní meteorologickou službu? Ode dneška ji můžete mít! Allianz pojišťovna totiž spustila novou aplikaci Allianz WeatherSafe http://www.allianz.cz/obcane/sluzby/mobilni-aplikace/weathersafe/, která zdarma nabízí předpověď počasí na týden dopředu nebo v tříhodinových intervalech, a to pro více než 2,3 milionu lokalit na celém světě. Poskytuje zároveň bezplatné výstrahy a rady pro případ nepříznivého počasí, které mohou zájemci o tuto službu dostávat pro tři zvolené lokality najednou kdekoliv v Evropě.

 • Aktuální studie skupiny Allianz upozorňuje na nová nebezpečí: vesmírný odpad ohrožuje satelity

  Mnichov/Praha, 27. července 2012; Nová studie Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) "Vesmírná rizika: Nová generace výzev" analyzuje riziko, které pro satelity a vesmírné mise představují miliony kousků vesmírného odpadu obíhajících kolem Země. Studie Allianz zkoumá možnosti, jak toto riziko snížit a využít nové technologie při odstraňování vesmírného odpadu. Zároveň dokládá význam a důležitost pojištění pro soukromé provozovatele satelitů při komerčním využití vesmírného prostoru. Na oběžné dráze je totiž více než 35 milionů objektů.

 • Allianz Direct spustil nový portál a láká na slevy

  Praha, 24. července 2012; Allianz Direct přichystal tento týden novou aplikaci www.AllianzDirect.cz s novým modernějším designem, přehlednějším uspořádáním a možností uzavřít cestovní pojištění, autopojištění a další produkty. Pohodový design upozorňuje veselým způsobem na nové možnosti v cestovním pojištění. Zaměřuje se i na mladé lidi, kterým nabízí speciální slevu.

 • Nejčastější příčiny nehod veteránů odhalila nová studie Allianz centra pro technologii

  Praha/Mnichov, 19. července 2012; Během teplých letních měsíců se na silnicích můžeme častěji setkávat s automobilovými veterány. Vozidla, která jsou často starší více než padesát let, přitahují svojí elegancí zájem ostatních řidičů. Kromě estetického zážitku ale mohou představovat i potenciální riziko, a to nejenom pro své majitele, ale i pro ostatní účastníky silničního provozu. Bavorské Allianz centrum pro technologie (AZT) se proto v nejnovější studii zabývalo nejčastějšími příčinami nehod, jejichž účastníky byli veteráni. Na základě této analýzy jeho specialisté vypracovali několik užitečných rad, jež by majitelé veteránů měli před první prázdninovou jízdou dodržovat.

 • Bojíte se pátků třináctého? Podle Allianz zbytečně, i když – jedna výjimka letos byla

  Praha, 11. července 2012; Pátek třináctého je v mnoha zemích považován za nešťastný den. Bojíte se pátku třináctého? Zbytečně – statistiky i několik let zpátky potvrzují, že z pohledu počtu škod je tento den většinou bezpečnější, než kterýkoliv jiný. I když výjimka potvrzuje pravidlo. Tou byl letošní pátek 13. ledna, kdy počet událostí stoupl díky dopravním nehodám oproti průměru těchto nešťastných dní o více než dvě třetiny. I přesto zůstal ve srovnání s následujícími lednovými dny na silnicích pouze průměrným. Také podle astrologů nelze všechny pátky 13. považovat za identické, každý je úplně jiný a záleží na konkrétní konstelaci planet.

 • Studie Allianz Risk Pulse potvrdila: Povodně patří mezi nejčastější a nejničivější přírodní katastrofy ze všech

  Mnichov/Praha, 9. července 2012; Aktuální riziková studie Allianz Pulse upozorňuje na destruktivní sílu vody, která je často podceňována. "Žádný region na této planetě není stoprocentně ochráněn před povodněmi a lidé si nejsou dostatečně vědomi rizika, které přírodní katastrofy představují. Totéž platí i pro výběr odpovídajícího pojištění," říká Clem Booth, člen představenstva společnosti Allianz SE. Přitom v posledních 40 letech se průměrné roční náklady na pojistná plnění z přírodních katastrof téměř zdesetinásobily a desítka největších povodní, které se staly od roku 2000 zasáhla do životů více než 670 milionů lidí.

 • Zástupci Allianz pojišťovny už se vydali do bouřkami a záplavami postižených oblastí. Počty klientů, kteří se na ní obracejí, neustále rostou

  Praha, 4. července 2012; Škody ve výši mnoha milionů korun bude vyplácet svým klientům Allianz pojišťovna po bouřkách, které od minulého víkendu zasáhly různé oblasti České republiky. Pojistné události půjdou do stovek (aktuálně máme hlášeno 250 případů ale v době, kdy čtete tyto řádky už je toto číslo vyšší). Velký skok ve statistice jsme zaznamenali po krupobití na Příbramsku, od rána se nám také ozývají obyvatelé dalších míst v ČR, např. z Klatovska, kde byly v noci vytopeny obce Mochtín a Kocourov. Nejčastěji jde o rozbitou střešní krytinu, zničené skleníky, vytopené domy a kroupami zničená auta. Posledně jmenované škody lze u Allianz likvidovat také z povinného ručení.

 • Allianz pojišťovna varuje: den před úplňkem se stává podstatně více škod. A úplněk bude už v úterý!

  Praha, 29. června 2012; Mnohem více škod se lidem stává den před úplňkem. Analytiky Allianz pojišťovny k tomuto výzkumu inspirovalo zjištění švýcarských kolegů, které dokazuje, že dlouhodobě den před úplňkem vzniká více škod, než v celoročním průměru. V dlouhodobém průměru posledních pěti let je to podle Allianz pojišťovny napříč vybranými riziky, kde úplněk může mít vliv na lidské chování a jednání, kolem 15 procent. Největší nárůst registrují u pojištění odpovědnosti z běžného občanského života a autopojištění.

 • Allianz penzijní fond připíše za loňský rok rekordní zhodnocení na trhu

  Praha, 28. června 2012; Allianz penzijní fond za loňský rok připíše svým klientům 2,69 %. Stejně jako v uplynulých letech tak dosáhne nejvyššího zhodnocení na trhu. Právě díky zhodnocení, ale také kvůli nejvyššímu ratingu finanční skupiny Allianz, do tohoto fondu zamířilo na přelomu loňského a letošního roku skoro 100 tisíc lidí. V současnosti má už přes 300 tisíc klientů a je nejdynamičtěji rostoucím penzijním fondem v České republice nejen v roce 2011, ale i v roce 2012. Ze všech penzijních fondů má rovněž nejnižší náklady na svůj provoz. Celosvětově je Allianz druhým největším správcem aktiv na naší planetě.

 • Allianz sestavila cenový žebříček lékařských zákroků v nejoblíbenějších destinacích Čechů. Evropský průkaz

  Praha, 20. června 2012; Tisíce Čechů v těchto dnech plánují odjezd na dovolenou. Důležitý není pouze výběr správné destinace, ale i správného pojištění. Nemoc nebo úraz totiž nejen dokáží znepříjemnit každou dovolenou, ale bez pojištění léčebných výloh ji mohou i řádně prodražit. Z dovolené si místo zážitků můžete přivézt dluh za tisíce, nebo i desetitisíce eur. Allianz analyzovala, kolik stojí nejčastější zákroky ve vyhledávaných turistických destinacích.

 • Allianz reaguje na nová přání dovolenkářů a její cestovní pojištění letos kryje i riziko storna zájezdu kvůli rozvodu a výpovědi

  Praha, 11. června 2012; V posledních čtyřech měsících stoupl dvojnásobně počet klientů Allianz, kteří si sjednávají pojištění storno poplatků. Lidé si pořizují zájezdy do zahraničí s velkým předstihem. Výhodný nákup několik měsíců před cestou však bývá spojený s většími riziky, počínaje onemocněním cestujících až po majetkovou škodu, způsobenou například řáděním živlů. Mezi rizika, která kryjí pojištění storno poplatků, Allianz nově zařadila také podání žádosti o rozvod a nedobrovolnou výpověď ze zaměstnání.

 • Mezinárodní studie Allianz centra pro technologie varuje: Nepozornost za volantem způsobuje každou desátou nehodu!

  Mnichov/Praha, 5. června 2012; Nejnovější mezinárodní studie Allianz centra pro technologie "Nepozornost v dopravě" odhalila, že mnozí řidiči se za volantem kromě jízdy věnují více činnostem, které do auta nepatří, jako je například převlékání či dokonce holení. Až 27 procent řidičů přiznalo, že se během řízení věnuje činnostem, které odvádějí jejich pozornost. Neuvěřitelné je i to, že každý pátý řidič se během jízdy svléká, či převléká.

 • Allianz pojišťovna sází na speciální webové stránky. Vytvořila je pro ženy i pro budoucí zvědavé penzisty

  Praha, 31. května 2012; Chcete si spočítat, kolik peněz budete mít v důchodu, zda se vám vyplatí vstoupit do druhého pilíře a kolik si musíte spořit, abyste měli penzi podle svých představ? V takovém případě se podívejte na zbrusu nové webové stránky Allianz pojišťovny, nazvané www.modrapenze.cz . Speciální portál založila Allianz také pro ženy (www.pojistkaprozeny.cz) Popisuje několik dramatických modelových situací, které mohou potkat kohokoliv. A přináší nejenom zápletky, ale i jejich východiska.

 • Cesta, kterou Allianz pojišťovna před několika lety nastoupila v majetkovém pojištění, se osvědčila. I nadále nabízí balíčkové produkty, kryjící škody od vandalů až po strakapoudy.

  Praha, 29. května 2012; Blíží se období prázdnin a dovolených a kdo by se domníval, že největší zájem klientů je pouze o cestovní pojištění, velmi by se mýlil. Pro pojišťovny naopak nastává doba „žní“ majetkového pojištění. Zatímco na pojištění chat myslí jejich majitelé před zimou, tedy po sezóně, naopak ochranu svého bytu a domácnosti nejčastěji vyhledávají právě před dovolenou.

 • Jeden z prvních projektů Allianz, Zlatá brána v San Franciscu, oslaví 75 let existence

  Praha, 23. května 2012; Tuto neděli, 27. května, oslaví Golden Gate Bridge (Zlatá brána) v San Franciscu, jeden z nejdelších a nejznámějších visutých mostů na světě, 75. výročí své existence. A co má společného s jednou z největších pojišťoven na světě? Velmi mnoho. Bez ní by totiž nejspíš vůbec nevznikl. Allianz byla u jeho zrodu, když ve 30. letech podpořila jeho výstavbu a místní pojistitel, Fireman’s Fund, dnešní dceřiná společnost Allianz, ji pojistila. Zajistit takový megaprojekt, kterým Golden Gate Bridge v San Franciscu bezesporu je, vyžadovalo odvahu, spolehlivost a inovaci v upisování rizik.

 • Allianz dosáhla zisku 201 milionu korun, v běžně placeném životním pojištění rostla nejrychleji z deseti největších pojišťoven

  Praha, 18. května 2012; Celkové předepsané pojistné Allianz pojišťovny dosáhlo za leden až březen 2011 podle metodiky České asociace pojišťoven 2,53 miliardy korun. Jde o stejný výsledek jako za srovnatelné období loňského roku. Čistý zisk dosáhl výše 201 milionu korun. Loňský hospodářský výsledek za první tři měsíce ve výši 71 milionu korun byl způsoben především negativním vývojem ceny aktiv v prvním čtvrtletí roku 2011.

 • Allianz automapa má za loňský rok dalších deset černých míst – nejvíce jich bylo v krajích Moravskoslezském a Královehradeckém

  Praha, 16. května 2012; Allianz pojišťovna ve svém unikátním projektu Allianz automapa podruhé v pořadí zmapovala nejnebezpečnější nehodové lokality České republiky. Doplnila žebříček loňského zimního hodnocení, které shrnovalo nehody v období 2008 – 2010, o deset nových nebezpečných lokalit uplynulého roku, tedy míst, kde se stalo v roce 2011 nejvíce nehod s tragickými osobními následky. V loňském roce na silnicích zemřelo 707 osob a dalších 3092 bylo těžce zraněno. Lidské životy vyhasínaly také v úsecích silnic, které se v záznamech Policie ČR periodicky opakují. Prostě jsou takovými černými body českých komunikací. Loni jich bylo nově nejvíce v krajích Moravskoslezském a Královehradeckém.

 • Allianz Aréna očekává finále ligy mistrů až v sobotu, ale virtuálně si ji můžete prohlédnout už teď

  Mnichov/Praha, 14. května 2012; Už tuto sobotu se v mnichovské Allianz Aréně bude odehrávat finále Ligy mistrů, vyvrcholení nejprestižnější klubové soutěže na světě. Allianz, která je partnerem tohoto moderního stadionu od počátku jeho výstavby, připravila pro fotbalové fanoušky několik překvapení. V první řadě je to speciální aplikace s virtuální prohlídkou a exkluzivním pohledem do útrob stadionu i na hrací plochu a také informace „zpoza ochozů“. Například věděli jste, že průměrně se za jeden zápas prodá 20 tisíc klobás, 40 tisíc piv a 15 tisíc nealkoholických nápojů? http://football-for-life.com/FFL/Panoramatour/allianz-arena/tour-1-en-w3/index.html

 • Allianz upozorňuje na deset největších chyb, které dělají ženy při zabezpečení na stáří

  Praha, 11. května 2012; Kvůli stále se zvyšující rozvodovosti ve společnosti se čím dál častěji odehrávají smutné případy osamělých lidí, kteří nejsou na stáří nejen dostatečně, ale v podstatě vůbec zabezpečeni. To byl i případ Karolíny, která potkala Michala ještě na vysoké škole. Po jejím skončení se vzali a zanedlouho se jim narodily tři děti. Protože péče o ně a jejich výchova dávala oběma pořádně zabrat, Karolína zůstala v domácnosti a Michal pracoval, aby měla rodina z čeho žít. To, co vydělal, stačilo sice na slušnou životní úroveň rodiny, ale ne na tvorbu úspor. Když děti odrostly a odešly z domova, šťastné manželství skončilo. Až při zpětném pohledu si Karolína ve svých 54 letech uvědomila, že se dopustila mnoha chyb, které ji připravily o klidné a důstojné stáří. Sama a pouze se státní penzí to bude mít finančně hodně těžké. Experti ze skupiny Allianz proto připravili seznam deseti nejčastějších chyb, kterých se dopouštějí ženy při plánování svého stáří a zabezpečení na důchod.

 • Allianz pojišťovna podporuje sportovce, kteří usilují o účast na Paralympijských hrách v Londýně

  Praha, 3. května 2012; Allianz pojišťovna uzavřela smlouvu s Českým paralympijským výborem o podpoře jeho sportovců v letošním roce a navázala tak na pokračující spolupráci skupiny Allianz s Mezinárodním paralympijským výborem. Vrcholem všech sportovců s tělesným, mentálním a senzorickým zdravotním postižením letos budou Paralympijské hry, které se uskuteční v Londýně a už tradičně naváží na letní olympiádu.

 • Allianz Slovensko: Nejvíce nehod za volantem způsobují slovenští řidiči narození ve znamení Býka

  Bratislava/Praha, 30. dubna 2012; Z pohledu data narození způsobili podle průzkumu Allianz na Slovensku v uplynulém roce nejvíc nehod z povinného ručení řidiči narození ve znamení Býka. Naopak nejméně jich zavinili Střelci, Štíři či Kozorozi. Že by opravdu vlastnosti, které jsou těmto znamením přisuzovány, v případě Býků „horká hlava“ a „váhavost“ Střelců, měly na Slovensku opravdu vliv i na nehodovost?

 • Allianz varuje: začíná sezóna motorek a nárůstu škod na dvou kolech - doma i v zahraničí

  Praha, 25. dubna 2012; Nejezděte hned na plný plyn – radí v počátku motocyklové sezóny bezpečnostní odborníci z Allianz centra pro technologie v Mnichově. Z jejich dlouholetých zkušeností vyplývá, že nejvíce úrazů na motocyklech, a bohužel i těch smrtelných, se jejich řidičům stává na začátku sezóny. I Allianz pojišťovna eviduje nejvíce nehod v dubnu a květnu a následně pak v období prázdnin. Aktuální statistiky úmrtí na dvou kolech posledních dní jsou toho důkazem. Každoročně počet nehod motorkářů vzrůstá. Zatímco v roce 2010 jich Allianz pojišťovna likvidovala za sezónu 350, v loňském roce to bylo téměř o stovku více.

 • Cestovního pojištění Allianz už zanedlouho bude obsahovat novou destinaci – vesmír

  Praha, 23. dubna 2012; Vesmírná turistika, kterou už za pět měsíců odstartuje prostřednictvím prvních komerčních letů společnost Virgin Galactic, bude znamenat i revoluci v pojišťovnictví. Rizika, spojená s cestováním do vesmíru, si totiž budou moci astronauti – amatéři poprvé v historii lidstva sami pojistit. V rámci speciálního cestovního pojištění jim to umožní Allianz Global Assistance, která už kvůli tomu uzavřela smlouvu s Mezinárodní asociací pro vesmírnou dopravu (ISTA).

 • Allianz odhalila od ledna do března podvody za 31 milionů korun, jejich rozsah eliminuje nejenom prevence, ale i nový systém pojišťoven

  Praha, 17. dubna 2012; Allianz pojišťovna za letošní první čtvrtletí zachránila 31 milionů korun. Detektivové pojišťovny prověřili 382 případů. Nejvíce podvodníků odhalili v Praze a Středočeském kraji, nejméně naopak v kraji Vysočina. Nejčastěji se podvodníci pokoušeli podvádět opět s auty, případy pojistných podvodů se ale vztahovaly i k pojištění domácnosti a občanů.

 • Aktuální studie Allianz, nazvaná Století lodních katastrof – od Titanicu ke Concordii upozorňuje na nová rizika lodní dopravy

  Londýn/New York/Mnichov/Praha, 3. dubna 2012; Přestože od zkázy Titaniku uplynulo již 100 let a bezpečnost lodní dopravy se výrazně zlepšila, určitá rizika přetrvávají a navíc vznikají i nová. Mezi aktuální hrozby patří stále se zvětšující velikost lodí, selhání posádky, pirátství a v neposlední řadě i rozšíření přepravních tras do arktických vod. Vyplývá to z nejnovější studie Allianz, která se podílela na náhradách škod z Titaniku a která se ochranou dopravy a námořním pojištěním jako jednou z hlavních činností zabývá již od svého vzniku v roce 1890.

 • Allianz pojišťovna nabízí speciální pojištění PRO ženy, třeba i pro novou Českou Miss

  Praha, 28. března 2012; Allianz přidala k životnímu pojištění Rytmus, kryjícímu rizika celé rodiny, nové připojištění pro české ženy PROženy, které kryje speciální rizika závažných ženských onemocnění a zdravotních komplikací jak v těhotenství, tak při nebo po porodu. Jako první na českém trhu pojišťuje i závažné zdravotní stavy narozeného dítěte. Zároveň k ženskému pojištění nabízí nejširší škálu asistenčních služeb, které ženy v době nemoci nemohou vykonávat, jako je například donáška nákupu, hlídání dětí nebo úklid bytu. U pojištění PROženy rovněž ženám vycházejí na rozdíl od mužů do letošního 20. prosince až o 50 % levnější sazby.

 • Allianz varuje: živé smlouvy mrtvých lidí jsou promlčené až za deset let, a přesto je není komu vyplatit

  Praha, 26. března 2012; V Allianz pojišťovně jsou stále vedeny smlouvy životního pojištění klientů, kteří už nežijí, a to často i několik let. Správci pojištění v Allianz to vědí například proto, že jiné pojištění stejného klienta – kupříkladu automobilu nebo nemovitosti - skončilo právě z důvodu úmrtí pojištěného, což pojišťovně oznámili pozůstalí. O plnění z životního pojištění těchto klientů se však nikdo nepřihlásil, zřejmě proto, že o jeho existenci vůbec nevěděli. Přitom tyto smlouvy končí promlčením až za 10 let.

 • Asistenční služba Allianz pojišťovny pomohla loni motoristům ve více než 15 tisících případech, po nárazu do divočáka na řidiče promluvil i Šestý smysl

  Praha, 15. března 2012; Na linku Mondial Assistance, která poskytuje asistenční služby klientům Allianz pojišťovny, v loňském roce volalo 15 551 motoristů, kteří potřebovali pomoc v krizové situaci, nejčastěji po nehodě, či poruše. Obvykle volali z území naší republiky – nejčastěji z Prahy a středních Čech, naopak nejméně ze Zlínska. Zhruba v tisícovce případů se však ocitli se svým vozem v nouzi za hranicemi naší vlasti, nejčastěji v Německu, Rakousku, Slovensku, Itálii a Chorvatsku. Své SOS ale telefonovali třeba i z Albánie, Moldavska, nebo vzdáleného Portugalska či Malty. Letos zatím dominuje dosavadním asistenčním zásahům lednový a únorový mráz.

 • Allianz penzijní fond se přiblížil hranici 300 tisíců klientů a také letos ochrání peníze svých účastníků před inflací

  Praha, 8. března 2012; Ke konci roku 2011 měl Allianz penzijní fond 212 tisíc klientů, během prvních dvou měsíců nového roku se jejich počet rekordně navýšil o více než 80 tisíc. Klienti totiž v nečekaně velkém počtu začali měnit své stávající penzijní fondy, čímž si na poslední chvíli chtěli zajistit šanci na vyšší zhodnocení svých vkladů. Allianz penzijní fond také využil příležitosti, které penzijní reforma přinese v příštím roce, vypracoval svůj transformační projekt a předal příslušnou žádost o licenci České národní bance. Allianz PF je nejdynamičtěji rostoucím penzijním fondem nejen v roce 2011, ale i v roce 2012.

 • Nový nadační fond Allianz pojišťovny bude pomáhat hlavně v dopravní bezpečnosti

  Praha, 6. března 2012; Allianz pojišťovna založila nový nadační fond, jehož posláním je zvyšovat bezpečnost silničního provozu, spolupracovat na akcích s dopravně bezpečnostní tématikou a podporovat vybrané projekty neziskových organizací a individuálních žadatelů. V České republice už pod vlajkou fondu začala například s mapováním nejnebezpečnějších řidičských lokalit a sestavila žebříček 20 kritických míst v zemi.

 • Allianz pojišťovna vloni hospodařila se ziskem více než jedné miliardy korun a v pojištění motorových vozidel byla o deset procent úspěšnější než domácí trh

  Praha, 2. března 2012; Allianz pojišťovna za leden až prosinec 2011 předepsala celkově 11,04 miliardy korun a oproti roku 2010 tak zvýšila předpis o 3,7 procenta. Podle nové metodiky České asociace pojišťoven to představuje nárůst o 4,1 procenta, přičemž trh se propadl o minus 0,3 procenta. V neživotním pojištění předepsané pojistné narostlo o 3,9 procenta a dosáhlo 7,3 miliardy korun, v životním pojištění o 3,2 procenta a dosáhlo 3,7 miliardy korun. Čistý zisk činil 1,070 miliardy korun.

 • Allianz pojišťovna přichází s novou chytrou investicí - Allianz STARinvestem

  Praha, 1. března 2012; Víte, jaké jsou nové hvězdy světové ekonomiky? Můžeme napovědět, že počáteční písmena pěti zemí, která mají podle odborníků nejvyšší potenciál, tvoří zkratku TIMBI. Patří mezi ně Turecko, Indonésie, Mexiko, Brazílie a Indie. A právě z očekávaného posilování měn států TIMBI je odvozen výnos nového životního pojištění Allianz – STARinvest. Allianz STARinvest je jednorázové životní pojištění, jehož předností je výnosový potenciál zhodnocení měn států TIMBI vůči euru při zachování 100% kapitálové ochrany. Allianz pojišťovna je v Česku první, která takhle zaměřenou investici od 1. března klientům nabídne. Tuto tranši STARinvestu je možné koupit do 14. května 2012.

 • Allianz pojišťovna hlásí více požárů, místo cigaret hoří domácí výrobny pervitinu

  Praha, 28. února 2012; Allianz pojišťovna likvidovala v loňském roce 420 požárů svých klientů, což je o pětinu více, než v roce 2010. Ani letošní lednová a první únorová čísla nevykazují pokles, ba právě naopak. V žebříčku tří hlavních příčin požárů figurují nejrůznější technické závady, lidská nedbalost a v neposlední řadě i úmyslné zapálení. Se vznikem tzv. samozhášivých cigaret v posledních měsících téměř zmizely požáry, které byly obvykle dozvukem alkoholových dýchánků, po nichž majitel nemovitosti usnul v posteli s cigaretou. Nahradily je však ohně, spojené s domácí výrobou drog.

 • Držitele Oskarů budeme znát až po neděli, ale nejriskantnější film roku 2011 Allianz odtajnila už nyní – je jím snímek "Muži, kteří nenávidí ženy"

  Kalifornie/Praha; 23. února 2012; Podle pojišťovny Fireman 's Fund, dceřiné společnosti Allianz v USA, byl za celý loňský rok nejrizikovějším filmem snímek "Muži, kteří nenávidí ženy". Mezi jeho nejnebezpečnější záběry patřily scény bitev, mučení hlavního hrdiny, či pronásledování na motorce. I v ostatních kategoriích má pojišťovna skupiny Allianz šanci na Oskara – pojistila další čtyři nominované filmy - Umělec, Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně blízko, Hugo a jeho velký objev a Moneyball.

 • Allianz penzijní fond má čtvrtý Zlatý měšec

  Praha, 22. února 2012; Počtvrté za sebou vyhrál Allianz penzijní fond soutěž o nejlepší finanční instituci roku Zlatý Měšec 2012. Osmý ročník čtenářské ankety tak potvrdil rozhodnutí desítek tisíc klientů, kteří v posledních měsících právě do tohoto fondu přicházejí. Oceňují na něm především nadstandardní zhodnocení, které v uplynulých letech bylo vždy nejvyšší na trhu.

 • S cestovním pojištěním Allianz vycestuje každoročně více než 300 tisíc turistů, v loňském roce to bylo 334 tisíc

  Praha, 21. února 2012; Meziročně stoupl zájem o cestovní pojištění u Allianz pojišťovny o 13 %. Tradičně největší počet klientů si jej uzavírá v době prázdnin - v červenci - cca 59 000, v srpnu - 46 000, pak také v červnu a v září - cca 34 - 35 000 - těchto měsíců využívají k letní dovolené zejména senioři, nebo lidé s menšími dětmi, a to zejména kvůli levnějším mimosezónním zájezdům. Druhá vlna je v zimě - v lednu a únoru, ale zimní sezóna je o poznání slabší - pojišťuje se kolem 20 tisíc klientů - než ta letní. Letošní novinkou v cestovním pojištění bude roční rodinné cestovní pojištění, které za výhodnou cenu pokryje výjezdy rodiny - dospělých i dětí - jak za sluncem, tak na lyže, či kamkoliv jinam.

 • Valentýnské pojistné události klientů Allianz mají nádech štěstí

  Praha, 10. února 2012; Také na Valentýna - 14. února - se každoročně stanou stovky pojistných událostí. Většinou jde o běžné domácí kalamity, nehody na silnici a obvyklé každodenní úrazy. Podle Allianz pojišťovny je však oproti ostatním dnům v roce Valentýn z hlediska počtu škod dnem o poznání klidnějším. Z tohoto dne však najdeme v oznámeních o pojistné události také informace plné lásky. A někdy právě počáteční láska skončí kalamitou a naopak původně vypadající katastrofa vyústí v milostný vztah.

 • Motoristé v těchto dnech volají asistenci Allianz pojišťovny v průměru každé tři minuty

  Praha, 9. února 2012; V posledních dnech zaznamenává společnost Mondial Assistance, která poskytuje asistenční služby k povinnému ručení a havarijnímu pojištění klientům Allianz pojišťovny, až sedminásobně vyšší počet volání klientů, než v běžný zimní den. Stovky telefonátů mají stejné příčiny – zamrzlá auta, zhuštěné pohonné látky a autobaterie, které už ani „neťuknou“. Motoristé kvůli tomu nyní volají o pomoc v průměru každé tři minuty.

 • Klienti Allianz penzijního fondu ušetřili vloni na daních průměrně 1300 Kč a jejich řady se neustále rozšiřují

  Praha, 8. února 2012; Allianz penzijní fond rozeslal klientům daňová potvrzení za rok 2011. Průměrný odpočet z daně na jednoho účastníka je 1303 Kč, což činí 72,4 % z maximálního možného odpočtu. V loňském roce byla průměrná úspora na daních 1255 Kč. Zvýšení daňového odpočtu pramení z vyšších částek, které si klienti na penzi u Allianz penzijního fondu spoří. A každý měsíc se zvyšuje i počet jeho účastníků, v uplynulých dvou jich přibylo více než 26 tisíc.

 • Tomáš Vysoudil se stal členem představenstva Allianz pojišťovny

  Praha, 7. února 2012; Na základě rozhodnutí akcionáře a po udělení souhlasu ČNB byl s účinností od 31. ledna 2012 jmenován členem představenstva Allianz pojišťovny s odpovědností za obchod Tomáš Vysoudil (39).

 • Allianz pojišťovna má nového tajemníka představenstva a nového ředitele úseku školení

  Praha, 3. února 2012; Tajemníkem představenstva Allianz pojišťovny se 1. února stal Jan Hofta (27) a na pozici ředitele úseku školení nastoupil Igor Šlajchrt (38).

 • Ekologické škody cisteren mohou být dlouhodobé i hodně drahé

  Brno/Praha, 25. ledna 2012; Náraz vozidla do pevné překážky nebo srážka dvou vozidel – to jsou nejběžnější příčiny dopravních nehod. A i když nejsou z těch, při nichž vyhasínají lidské životy, zůstává po nich často jiná památka – olejová skvrna nebo proražená nádrž s vyteklými pohonnými hmotami. V tu chvíli přichází na řadu zásah hasičů, nebo dokonce specializovaných firem na sanační práce po ekologických škodách. „Takových dopravních nehod, jejichž dozvukem je zásah těchto odborníků, není sice mnoho, v minulém roce jsme jich likvidovali 104. Ale jsou to škody velmi nákladné a z pohledu likvidace také zdlouhavé. Průměrná škoda dosahuje zhruba 70 tisíc korun, ale výjimkou nejsou ani mnohamilionové události,“ upozorňuje Václav Pořt z likvidace pojistných událostí motorových vozidel Allianz pojišťovny.

 • Zimním škodám klientů Allianz kralují zloději a voda z potrubí

  Praha, 24. ledna 2012; Některé regiony Čech a Moravy trápí přívaly sněhu, silný vítr, námraza a další zimní rizika a počty nahlášených škod klienty Allianz pojišťovny od začátku roku se už přehouply přes 4300. Téměř polovinu z nich tvoří dopravní nehody a škody na vozidlech způsobené živly, nebo zvířaty. U majetku mnohem více, než živly, „úřadují“ zloději. Počet krádeží a loupeží přesáhl čtyři stovky škod a oproti stejnému období loňského roku vzrostl téměř o třetinu. Krade se nejen ve velkých městech, ve dne i v noci, v domácnostech i firmách.

 • Allianz sestavila Rizikový barometr – žebříček deseti rizik, kterých se nejčastěji obávají firmy a podnikatelé napříč celým světem

  Mnichov/Praha, 23. ledna 2012; Risk manažeři Allianz z celého světa vybrali a zanalyzovali největší podnikatelská rizika, která ohrožují firmy a společnosti v jejich zemích. A která se umístila na předních příčkách? V první řadě to jsou ekonomická rizika, na druhém místě je přerušení podnikatelské činnosti a na třetím přírodní katastrofy. Studie Allianz zjistila, že právě těchto tří hrozeb se firmy obecně obávají nejvíce i v roce 2012.

 • Allianz pojišťovna vloni odhalila ve všech krajích více podvodů

  Praha, 16. ledna 2012; Allianz pojišťovna zjistila v loňském roce 1347 případů pojistných podvodů a uchránila tak na pojistném plnění téměř 102 milionů korun. V roce předcházejícím to bylo 999 případů za 85 milionů korun. Ve většině krajů se detektivům podařilo odhalit podvody za více peněz než v roce 2010. Největší nárůst co do počtu i objemu pojistných podvodů zaznamenaly kraje Středočeský, Jihomoravský a Praha.

 • Allianz připravuje cestovní pojištění pro první vesmírné turisty

  Mnichov/Praha, 10. ledna 2012; Společnost Allianz Global Assistance, která je světovou jedničkou v cestovním pojištění a v České republice působí pod značkou AGA International, uzavřela smlouvu s Mezinárodní asociací pro vesmírnou dopravu (ISTA) o krytí rizik, spojených s cestováním do vesmíru. Turistům umožní pojištění na cestu mimo Zemi, a to nejenom v jejím průběhu, ale také před a po ní. Společnost Virgin Galactic nedávno oznámila, že první komerční lety do vesmíru má naplánovány na říjen letošního roku. Allianz Global Assistance proto začne pojištění pro tyto netradiční cesty nabízet už během několika následujících měsíců. Podobné pojištění na trhu zatím nikdy nebylo. Cesta do vesmíru vyjde přibližně na 200 tisíc euro (zhruba 5,2 milionu Kč). Cena tohoto speciálního cestovního pojištění doposud stanovena nebyla.

 • Počet lidí s demencí se bude podle studie Allianz o demografickém vývoji neustále zvyšovat. V České republice už dnes tato nemoc ovlivňuje život půl milionu obyvatel

  Mnichov/Praha, 4. ledna 2012; Podle nejnovější studie společnosti Allianz o demografickém vývoji se počet lidí s demencí do roku 2050 ztrojnásobí, a to hlavně kvůli neustálému prodlužování věku. Bez účinných medikamentů se vyhoupne počet nemocných ze současných 36 milionů na více než 115 milionů, což odpovídá dnešnímu součtu všech obyvatel Španělska a Francie. Náklady na jejich léčbu vyjdou ročně na 450 miliard euro. V České republice dnes žije s touto diagnózou 300 tisíc lidí, její těžkou formou trpí zhruba 120 tisíc obyvatel a ročně jich přibývá kolem 20 tisíc.

 • Allianz pojišťovna zmapovala nejnebezpečnější nehodové lokality České republiky a sestavila žebříček jejich 20 kritických míst. Allianz automapa varuje řidiče

  Praha, 8. prosince 2011; České silnice čím dál častěji lemují pomníčky, květiny a svíčky. Těchto smutných míst bohužel rok od roku přibývá. V České republice totiž existují lokality, které mají oproti jiným velmi nepříznivou nehodovou bilanci a co je ještě závažnější, na jejichž smutném kontě končí lidské životy a zdraví. Allianz pojišťovna proto ve svém unikátním projektu „Allianz Automapa“ doslova zmapovala pro motoristy nejkritičtější lokality na dálnicích, rychlostních silnicích a komunikacích I. třídy, při jejichž průjezdu by si měli řidiči dávat obzvlášť pozor. Na rozdíl od jiných projektů, které silnice známkují podle subjektivního hodnocení, však tento vychází ze statistických údajů databáze dopravních nehod s vážnými následky v podobě těžkých zranění, nebo úmrtí a jejich lokalizace. Jde o první počin právě vznikajícího Allianz Nadačního fondu, jehož hlavní náplní je podpora bezpečnosti silničního provozu.

nahoru