Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Rok 2013

 • Podle Allianz může i počasí ovlivnit počet dárků pod vánočním stromkem

  Mnichov/Praha, 9. prosince 2013; Vliv každodenních výkyvů počasí na ekonomiku EU může celkově dosáhnout až 561 miliard dolarů ročně (více než 11 bilionů korun). Počasí ovlivňuje i předvánoční spotřebu zákazníků. A nemusí to být pouze kalamitu typu orkánu Xaver, stačí obyčejná námraza, nebo čerstvá sněhová nadílka. Na to vše upozorňuje Allianz v mezinárodní studii rizik výkyvů počasí při podnikání. Čeští podnikatelé, zejména ti, kteří svůj byznys neprovozují pod širým nebem, si je zatím ještě nepřipouštějí.

 • Krásné ženy z Allianz pojišťovny nafotily kalendář a podpořily tak prevenci čistě mužského onemocnění. Hnutí Movember letos dostalo k vydatnému šeku i nový rozměr.

  Praha, 3. prosince 2013; Během listopadu jste mohli v Allianz pojišťovně potkávat nezvykle mnoho mužů s knírem. Několik desítek zaměstnanců české pobočky největší světové pojišťovny se v rámci Movemberu připojilo ke svým kolegům z dalších zemí. Hnutí Movember se zaměřuje na šíření osvěty o nutnosti prevence rakoviny prostaty a varlat a současně přispívá na výzkum léčby tohoto onemocnění. Vzniklo před jedenácti lety v australském Melbourne a letos už se rozšířilo do 21 států. V České republice jej navíc podpořily také krásné zaměstnankyně Allianz pojišťovny, které se nechaly vyfotografovat na speciální Movemberovský kalendář.

 • Nejnovější studie Allianz popisuje život vdovy. V samotě a v chudobě? Nemusí to tak být vždy!

  Mnichov/Praha - 2. prosince 2013; Podle nejnovější demografické studie Allianz zůstávají ženy ve stáří samy, protože se dožívají vyššího věku než jejich většinou starší manželé. Až 61 procent žen přiznalo, že smrt manžela pro ně znamenala také finanční problémy. Řešením je větší zájem žen o vlastní finance a doplňkový zdroj příjmů na stáří, jako jsou penzijní připojištění, či životní pojištění.

 • Allianz pojišťovna a Policie ČR ocenily titulem Pomocná ruka zákona kuchaře z Liberecka.

  Liberec – 27. listopadu 2013; Allianz pojišťovna společně s Policií ČR dnes v Liberci ocenila titulem „Pomocná ruka zákona“ Lukáše Mazánka (35), který za dramatických okolností chytil ozbrojeného zloděje, jenž přepadl poštu v Rovensku pod Troskami a ukradl nemalou finanční hotovost. Šlo o bývalého příslušníka cizinecké legie, který předtím přepadl peněžní ústavy v Jindřichově Hradci, Hlinsku, Jihlavě a v Kaplici na Českokrumlovsku. Za svoji rychlou reakci a odvahu dostal pan Mazánek kromě certifikátu také chytrý telefon.

 • Allianz společně s Policií ČR ocenila titulem Pomocná ruka zákona důchodce

  Pardubice – 14. listopadu 2013; Allianz pojišťovna společně s Policií ČR dnes v Pardubicích ocenila titulem „Pomocná ruka zákona“ muže, který zachránil život nevidomé seniorce. Václav Doubal (63) z Trhové Kamenice na Chrudimsku s nasazením života přispěchal na pomoc svým sousedům, jejichž dům zachvátily plameny. Sám přitom skončil v péči lékařů. Díky jeho pohotovému zákroku se podařilo pětasedmdesátiletou paní zachránit. Bez jeho pomoci by neměla šanci přežít. Za svoji rychlou reakci a odvahu dostal kromě certifikátu také chytrý telefon.

 • Provozní zisk Skupiny Allianz ve třetím čtvrtletí meziročně mírně poklesl

  Mnichov/Praha, 11. listopadu 2013 – I za situace, kdy stále doznívají následky těžkého zemětřesení ve světě financí, které před pěti lety odstartoval pád Lehman Brothers, vykazuje Allianz SE přesvědčivé výsledky.

 • Allianz Nadační fond podporuje bezpečnost, ale také umí udělat radost dětem

  Praha/Pelhřimov, 7. listopadu 2013; Prasklé vodovodní potrubí zaplavilo v pražském Jižním Městě sklad internetového obchodu se sportovním oblečením. Oběťmi této „povodně“ se staly boty, kalhoty, mikiny, čepice a další oděvy a potřeby pro sport. Ale ne tak docela – některé zůstaly zcela funkční, jen se je samotné, nebo jejich obaly nepodařilo dostatečně uchránit před nepříznivými vlivy, naštěstí čisté vody, prachu a dalších nečistot, které po události nastaly. Allianz pojišťovna tuto škodu majiteli uhradila a ze společné iniciativy se zrodil nápad – předat věci dětem a teenagerům, kteří je ještě užijí. Nejnovější počin Allianz nadačního fondu tak vyústil v příspěvek pro dobrou věc.

 • Allianz pojišťovna spustila zbrusu nový web, obsahující řadu novinek

  Praha - 4. listopadu 2013; Internetové stránky www.allianz.cz dostaly nový vzhled a představují nejmodernější webovou prezentaci Allianz pojišťovny ve světě. Poskytují přehlednější navigaci, snadný přístup k on-line službám, stejně jako možnost sjednat si pojištění výhradně prostřednictvím internetu. Najdete na nich i řadu novinek. Samozřejmostí je fulltextové vyhledávání, snadná orientace při hlášení pojistné události a přehledné zobrazení kontaktních míst na mapě. Nechybí ani stránka, obsahující odpovědi na všechny klíčové dotazy a nově jsou na tomto webu vystaveny i některé on-line formuláře, jež byly dříve pouze v off-line podobě.

 • Po řidičích, kteří v zimě nepřezují a pak nabourají, může pojišťovna požadovat regres

  Praha, 29. října 2013; Zákon o silničním provozu nařizuje od 1. listopadu na silnicích, kde je souvislá vrstva sněhu, nebo i nesouvislá vrstva ledu či námrazy, používat zimní pneumatiky. Rozhodně se to vyplatí, a to nejen kvůli bezpečnosti, ale také finančně.

 • Allianz pojišťovna varuje řidiče. Změna času, podzimní prázdniny

  Praha, 24. října 2013; Častější cestování mnohých Čechů napříč republikou za uctěním památky svých zesnulých každoročně zvyšuje počty dopravních nehod. Allianz pojišťovna eviduje z loňských dušičkových cest více než 1000 dopravních nehod a jejich počet se meziročně zvýšil zhruba o 15 %. K tomu se přidávají další rizika zvýšeného provozu – podzimní prázdniny a také změna času, která může na citlivé jedince negativně působit, například sníženou soustředěností, zvýšenou únavou a celkovým poklesem fyzické i psychické výkonnosti. Důkazem toho je nárůst počtu škod, na něž tyto faktory mohou mít vliv, a to minimálně o pětinu.

 • Allianz patří mezi nejúspěšnější globální značky

  Mnichov/Praha, 18. října 2013; Podle nejnovějšího průzkumu konzultační společnosti Interbrand se současná hodnota značky Allianz meziročně zvýšila o 8 procent a činí přibližně 6,7 miliardy amerických dolarů. V žebříčku společnosti Interbrand, která hodnotí nejlepší globální značky, je Allianz 63. nejhodnotnější značkou na světě a již několik let je také nejvýše oceňovaná v indexu udržitelnosti Dow Jones mezi pojistiteli.

 • Zítra je Světový den úrazů

  Praha, 16. října 2013; Organizace spojených národů v roce 1992 vyhlásila zítřek – tedy 17. říjen Světovým dnem úrazů. Celostátní statistiky úrazovosti totiž dokazují, že i sebelepší prevence může selhat. K podobnému zjištění v této oblasti došla i Allianz pojišťovna. Zatímco v roce 2011 nahlásili její klienti 14 190 úrazů, v loňském roce to bylo o více než sedm tisíc více. A letošní číslo, ač do konce roku zbývá ještě 2,5 měsíce, se již blíží k hranici 20 tisíc. Mezi nejčastější úrazy podzimního období patří ty, které jsou spojeny s prací na zahradě, zazimováním rekreačních objektů, sportem, ale hospodskými a rodinnými šarvátkami, nebo s pokousáním od domácích i „cizích“ zvířat.

 • Letní turistická sezóna letos v Allianz odhalila nový trend – pojistné události dovolenkářů z lodí a jacht

  Praha, 15. října 2013; Počet pojistných událostí, které nahlásili klienti Allianz ze svých zahraničních cest, se oproti loňskému roku zásadně nezvýšil. Letošní léto však pokračovalo v loňském trendu, a tím byl další nárůst cen za ošetření našich pacientů. Průměrné plnění za banální ambulantní ošetření překročilo 6 tisíc Kč, za hospitalizaci pak přesáhlo 55 tisíc Kč. Výjimkou však nebyly ani několikanásobně vyšší úhrady u vážnějších onemocnění. Mezi nejnákladnější země patřily opět Egypt se sítí předražených soukromých klinik, neúměrně nákladná ošetření také vykazovali klienti z Turecka a Itálie.

 • Allianz upozorňuje na říjnový zvýšený počet střetů se zvěří, ale i na to, že nehoda se zvířetem může být jedno velké drama

  Praha, 8. října 2013; Počty střetů se zvěří každoročně stoupají – zatímco v roce 2011 jich klienti Allianz pojišťovny nahlásili 194, v loňském roce to bylo již 476 a v letošním roce se jich do konce září zapsalo již více než 450. A to řidiče nejčetnější měsíce na srážky se zvěří teprve čekají. Nejvíce se totiž bourá právě nyní v říjnu a pak i v listopadu. Jen za loňský rok způsobila zvířata škody klientům Allianz za téměř 15 milionů korun, letos tato částka překročila již 13,5 milionu korun, a to měsíc nejčetnějších škod teprve začal.

 • Fleet Awards 2013 ovládla Allianz s pojistným programem Autoflotily

  Praha, 7. října 2013; První místo získala Allianz pojišťovna v soutěži Fleet Awards. Její flotilové autopojištění se Šestým smyslem se stalo nejlepším Flotilovým produktem roku 2013. Jde o prestižní anketu, kterou každoročně vyhlašuje magazín pro efektivní správu a řízení vozových parků Fleet na základě rozhodnutí nezávislé odborné poroty. Nejvýznamnější domácí fleetové ocenění v podobě „Fleetové múzy“, symbolizující nápaditost a dynamiku, získala Allianz už potřetí. Zařízeními, která pracují na stejném principu jako Šestý smysl, budou muset být podle nařízení Evropské komise vybavena všechna vozidla, vyrobená od roku 2015.

 • Allianz Akademii řídí Antonín Hrudník

  Praha, 2. října 2013; Novým ředitelem Allianz Akademie se stal od začátku tohoto měsíce Antonín Hrudník (40), který má na starosti vzdělávání a trénink české pobočky největšího světového neživotního pojistitele.

 • Ukradli mi auto! - hlásí každý den motoristé Allianz. A pak se ukáže, že některé klientky jen zapomenou, kde parkují

  Praha, 26. září 2013; Podle policejních statistik bylo od roku 2000 do roku 2010 v České republice odcizeno více než 210 tisíc vozidel. Od té doby mají obecně krádeže pojištěných i nepojištěných automobilů klesající tendenci. Allianz pojišťovna však svými statistikami tento trend popírá. Zatímco v roce 2011 bylo jejím klientům odcizeno 407 automobilů, v roce 2012 to bylo 480 vozidel a za prvních 8 měsíců letošního roku to je zatím 315. Takže pokud se poslední třetina roku bude vyvíjet podobně jako doposud, bude letošní rok minimálně stejný jako ten loňský.

 • Podle studie Allianz o světovém bohatství jsme na 27. místě – oproti loňsku jsme si sice o jednu příčku pohoršili, ale mezi bývalými východními zeměmi stále držíme stříbro

  Mnichov/Praha, 24. září 2013; Skupina Allianz dnes představuje již čtvrté vydání své globální studie o světovém bohatství, která detailně analyzuje úspory a dluhy domácností ve více než 50 zemích celého světa. Přestože Česká republika si v celosvětové tabulce za loňský rok o jednu pozici pohoršila a umístila na 27. příčce, stále patří mezi středně bohaté země a mezi postkomunistickými zeměmi drží za Slovinskem krásné druhé místo. Hodnota průměrného bohatství na českého obyvatele meziročně stoupla z 242 tisíc Kč na 260 tisíc Kč.

 • Úplněk se blíží, máme se bát? Allianz pojišťovna varuje: den před úplňkem se stává podstatně více škod. A úplněk bude už ve čtvrtek!

  Praha/Bern; 17. září 2013 Mnohem více škod se lidem stává den před úplňkem. Analytiky Allianz pojišťovny k tomuto výzkumu vlivu měsíce na počet škod inspirovalo výše uvedené zjištění švýcarských kolegů, které vychází z dlouhodobých statistik. Napříč vybranými riziky, kde úplněk může mít vliv na lidské chování a jednání, je to v průměru posledních let až o 15 procent. V letošním roce byl v některých dnech nárůst i vyšší, a to hlavně u autopojištění, pojištění odpovědnosti z běžného občanského života a úrazového pojištění.

 • Allianz obsadila všechny medailové pozice v soutěži Nejlepší pojišťovna 2013

  Praha, 10. Září 2013; V hlavní kategorii soutěže Nejlepší pojišťovna roku 2013 získala první místo za životní pojištění Allianz. To, že právě životní pojištění je letos její dominantní oblastí navíc zdůraznila také stříbrem v rámci Ceny HN v kategorii Klientsky nejpřívětivější životní pojišťovna letošního roku. Úspěšná však byla i na zbývajících medailových pozicích. Veřejnost ji hlasováním na webu přisoudila stříbro za pojištění Allianz iAuto a bronz v kategorii Nejlepší neživotní pojišťovna roku 2013.

 • Allianz pojišťovna nabízí nezvyklou novinku v úrazovém pojištění - garanci nejvyššího plnění pro závažné úrazy

  Praha, 9. září 2013; Každoročně se v České republice stane více než jeden milion úrazů – od drobných, až po ty závažné, které zanechají trvalé následky, nebo jejichž důsledkem je dokonce invalidita. V případě, že jsou zranění pojištěni, získají od své pojišťovny finanční odškodnění. To se však může podle typu smlouvy, nebo i pojistitele lišit. Pojišťovny na českém trhu v případě denního odškodného pracují s různými oceňovacími tabulkami. A tak se stává, že za zcela identický úraz dostanou zranění, kteří mají pojistku u dvou různých pojišťoven, jinou finanční částku. A ta se může lišit velmi výrazně - o desetitisíce, ale u závažných úrazů může být rozdíl i více než stotisícový. Proto Allianz nyní přichází s garancí nejvyššího plnění u denního odškodného – pojištěný tak vždy dostane za úraz minimálně stejně nebo více, než klienti pěti největších pojišťoven na tuzemském trhu.

 • Díky Allianz pronikli do tajů světové fotbalové kuchyně pod vedením trenérů FC Bayern Mnichov také dva kluci z Čech.

  Praha, 2. září 2013; I letos během prázdnin vyslala Allianz pojišťovna dva mladé české sportovce do Německa na dnes už tradiční Allianz Junior Football Camp. Šestnáctiletý Adam Nývlt a patnáctiletý Dominik Dědek přijeli z šestidenního soustředění na domovském hřišti FC Bayernu Mnichov nadšení. „Je to můj nejlepší prázdninový zážitek,“ řekl o trénincích pod vedením profesionálních koučů světoznámého klubu Adam, který doma hraje za FC Vrchlabí.

 • Allianz Automapa aktuálně odhalila deset nových rizikových míst

  Praha, 29. srpna 2013; Letošní prázdniny se zapsaly do nehodových statistik hned dvěma černými víkendy – prvním z nich byl poslední červencový, druhým ten minulý. Během těchto několika dní vyhasly na silnicích téměř tři desítky životů. Před námi je poslední prázdninový víkend, kdy se očekává silný provoz a zvýšené riziko dopravních nehod. Allianz pojišťovna proto aktuálně zveřejňuje žebříček 10 lokalit ČR s nejčastějším výskytem dopravních nehod za rok 2012, jejichž důsledkem bylo těžké zranění nebo úmrtí. V nově vzniklých nebezpečných lokalitách se vyskytuje Ústecký kraj nejčastěji – dvakrát, po jednom kritickém místu pak mají kraje Vysočina, Jihomoravský, Plzeňský, Moravskoslezský, Pardubický, Středočeský, Jihočeský a Královehradecký.

 • Pozor, jedno pivo vás může stát klidně i statisíce. Allianz alkohol v krvi řidičů netoleruje.

  Praha, 27. srpna 2013; Málokdo si poté, co k nedělnímu obědu vypije pivo a následně usedne za volant, uvědomí, že se mu i jedna „dvanáctka“ může hodně prodražit. Škodu způsobenou pod vlivem alkoholu totiž může pojišťovna od řidiče vymáhat a také ji vymáhá. Allianz pojišťovna v minulém roce krátila anebo zcela zamítla pojistné plnění ve 156 případech. Průměrná škoda, kterou „alkoholoví“ viníci nehod splácejí, je 104 tisíc korun. Ale výjimkou nejsou ani několikamilionové částky. Za volant usedali s alkoholem v krvi častěji muži, než ženy. Mezi nimi byla kupodivu i nastávající maminka!

 • Allianz rozšiřuje rodinu svých stadionů o víceúčelovou Nova Arénu v Sao Paulu

  Sao Paulo/Mnichov/Praha; 22. srpna 2013; Allianz bude mít další, v pořadí již pátý, sportovní stadion, který ponese její značkou – tentokrát v brazilském Sao Paulu. Tento víceúčelový komplex byl navržen a bude i postaven tak, aby sloužil jako místo nejen pro sport a zábavu, ale také jako výstavní, nákupní a restaurační centrum. Díky novému partnerství bude mít Allianz práva k tomuto areálu na dalších 20 let. Ostatně, v této oblasti má rozsáhlé zkušenosti, a to jak díky vlajkové lodi a světově proslulé Allianz Aréně v domovském Mnichově, tak i novým sportovním svatostánkům ve Velká Británii, Francii a Austrálii. Brazilský stadion Allianz tak doplní rodinu na pět členů.

 • Allianz pojišťovna prodlouží zdarma svým klientům v Egyptě cestovní pojištění, pokud by se jejich pobyt nuceně protáhl

  Praha, 15. srpna 2013; Turistům, kteří by z důvodu nepokojů v Egyptě nemohli ze země odcestovat v plánovaném termínu, prodlouží Allianz pojišťovna automaticky a bezúplatně jejich cestovní pojištění do překročení hranic České republiky.

 • Skupina Allianz v regionu střední a východní Evropy čelila v první polovině roku 2013 obtížným podmínkám

  Mnichov/Praha, 9. srpna 2013; Allianz ve střední a východní Evropě (Allianz CEE) podala i v náročných ekonomických podmínkách první poloviny roku 2013 celkově dobré výsledky. Navzdory všem překážkám a nepřízni počasí vykázala stabilní provozní zisk ve výši 123 milionů euro, v porovnání se 128 miliony euro v první polovině loňského roku.

 • Allianz má novou aplikaci pro chytré telefony – Na cesty s Kolbabou. Umí sjednat levnější pojištění, poradit i pobavit

  Praha, 8. srpna 2013; Allianz pojišťovna již před rokem a půl spustila první verzi aplikace pro chytré telefony - Na cesty. Jejím prostřednictvím klienti získávali a získávají všechny nezbytné rady pro případné krizové situace v zahraničí – nemoci, krádeže, dopravní nehody, ztráty dokladů… Díky její nové verzi mohou navíc velmi jednoduše sjednat levnější cestovní pojištění s neomezenými léčebnými výlohami a třeba při čekání na letadlo, nebo ve chvílích volna si poslechnout zážitky z cest známého cestovatele Jiřího Kolbaby. Ten se totiž stal spoluautorem aplikace a kromě svých postřehů přidal i informace z nejrůznějších koutů světa, které navštívil.

 • Tomáš Vysoudil se stal členem představenstva Allianz penzijní společnosti

  Praha, 7. srpna 2013; Na základě rozhodnutí akcionáře a po udělení souhlasu ČNB byl s účinností od 1. srpna 2013 jmenován členem představenstva Allianz penzijní společnosti Tomáš Vysoudil (40). Tímto krokem bylo dokončeno personální propojení představenstev Allianz pojišťovny a Allianz penzijní společnosti.

 • Dvě české naděje nás budou reprezentovat na fotbalovém kempu v Allianz aréně

  Praha, 6. srpna 2013; Allianz Junior fotbalový kemp se bude konat letos již po páté a opět v Mnichově. Od 7. do 12. srpna 2013 se do sídla největší evropské pojišťovny sjede 75 teenagerů z 25 různých zemí, aby se zdokonalili ve svém oblíbeném sportu pod vedením mládežnických trenérů FC Bayernu Mnichov. Také dva mladíci z Čech vyjedou uprostřed prázdnin za fotbalovým dobrodružstvím do Německa a na pár dní se stanou mezinárodní fotbalovou superstar. Letos to štěstí mají 15letý Dominik Dědek z FK Baumit Jablonec a 16letý Adam Nývlt z FC Vrchlabí.

 • Skupina Allianz vykázala dobré výsledky i ve druhém čtvrtletí 2013

  Mnichov, 2. srpna 2013; Ve druhém čtvrtletí roku 2013 prokázala skupina Allianz opět zdravý růst. Čtvrtletní příjmy ve výši 26,8 miliardy euro o 6,3 procent překročily hodnotu z druhého čtvrtletí 2012, kdy dosáhly 25,2 miliardy euro. Provozní risk se zvýšil o 5,2 procent na 2,4 miliardy euro, a to z 2,3 miliardy euro ve stejném čtvrtletí v loňském roce.

 • Výzkum Allianz: Čtvrtinu řidičů ohrožuje na delších cestách mikrospánek

  Bratislava/Praha, 29. července 2013; Podle nejnovějšího výzkumu skupiny Allianz alespoň jeden z deseti řidičů už za volantem někdy usnul a téměř čtvrtina si během prázdninových nebo jiných delších jízd byť jen na vteřinu zdřímla. Mikrospánek a únava byly také příčinou několika nehod, které se staly během posledních dvou červencových víkendů. Z policejních statistik je zřejmé, že uplynulých 10 dnů bylo jedním z nejčernějších období na našich silnicích, o život při dopravních nehodách přišlo více než 20 lidí. Třeba i proto, že navzdory únavě pokračovali dále v cestě a možná ještě „přišlápli plyn“. Tento zarážející fakt totiž také vyplynul z odpovědí řidičů. Přitom jedinou účinnou obranou proti únavě za volantem jsou častější přestávky.

 • O životní pojištění někdy mají zájem i sebevrazi. Podle Allianz je však dvouletá čekací lhůta většinou odradí.

  Praha, 18. července 2013; Pojištění pro případ smrti – to je základní riziko, na které se vztahuje životní pojištění. Teprve k němu si klienti „přibalují“ ta další, například úraz, invaliditu, závažná onemocnění, hospitalizaci, denní dávky při pracovní neschopnosti a jiná. Málokdo většinou pomýšlí hned na nejhorší. A faktem také je, že pětkrát až sedmkrát častěji se klienti Allianz konce své životní pojistky ve zdraví dožijí. Pokud však už k tragické události dojde, nejčastější příčinou smrti a tedy i plnění z životních pojištění, jsou u klientů Allianz zhoubné novotvary, onemocnění srdce a cév, úrazy a násilné smrti. A také sebevraždy.

 • V některých krajích naší země letos Allianz pojišťovna odhalila dvojnásobný počet pojistných podvodů, než za stejné období vloni

  Praha, 16. července 2013; Allianz pojišťovna odhalila za prvních šest měsíců letošního roku 1161 pojistných podvodů za více než 62 milionů korun. Meziročně tak její detektivové identifikovali o 426 podvodů více, než za stejné období loňského roku. V korunách jde o desetimilionový nárůst.

 • Jeden vůz pro několik řidičů? Studie Allianz potvrdila, že nejde o utopii, ale o realitu příštích let

  Praha, 15. července 2013; Lidé ve větších městech vyspělé Evropy čím dál častěji sdílejí jeden vůz, nebo využívají k přesunům hromadné dopravy, či jízdních kol. To jsou poznatky z nejnovější studie „Allianz Risk Pulse”, která se zabývala hlavně revolučními technologiemi v automobilové dopravě. Technologické inovace podporují bezpečnější a jednodušší řízení vozidla, čímž se zvyšuje bezpečnost na silnicích. Z pohledu požadavků zákazníků jsou naopak patrné trendy směřující k nižší atraktivitě individuálního vlastnictví vozidla pro vysoké pořizovací a provozní náklady, ale i časté komplikace způsobené přetížením dopravy.

 • Česká správa sociálního zabezpečení vyplácí peníze ze státního důchodového systému

  Praha, 8. července 2013; Allianz penzijní společnost koncem uplynulého měsíce rozeslala klientům v některých českých městech inzerci, která kromě textové části obsahovala i vizuál složenky. Cílem bylo podpořit důchodové spoření a přimět současnou produktivní generaci k tomu, aby se zamyslela nad konkrétními výhodami, které jim přináší účast ve 2. pilíři.

 • Do Allianz pojišťovny přichází nová finanční ředitelka - Sonia Slavtcheva

  Praha, 2. července 2013; Novou finanční ředitelkou Allianz pojišťovny (CFO) je od 1. července Sonia Slavtcheva, která na této pozici vystřídala Petra Sosíka.

 • Pojišťováci na filmovém plátně – i pojišťovnictví je vyhledávaným tématem kinematografie

  Praha, 27. června 2013; Začíná období letních filmových festivalů, tedy čas objevovat nové snímky. I Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech už pomalu rozbaluje červený koberec a na plátna tamních kin vstoupí noví hrdinové - archeologové, sportovci, špioni, učitelé a mnohé další profese, které jsou obvyklými hlavními postavami stříbrného plátna. A co pojišťováci? Ti jimi určitě nejsou, řeknete si, nicméně při bližším pátrání Allianz zjistila, že i pojišťovací odborníci a sektor pojišťovnictví vůbec se objevil již v mnoha úspěšných filmech.

 • Na severu Čech po záplavách působili také mobilní technici

  Praha / Ústí nad Labem, 25. června 2013; Po letošních záplavách lidé oznámili Allianz pojišťovně 3108 škod za 647 milionů korun. Většinu pojistných událostí už mají mobilní technici prohlédnutou, více než třetina je také zaplacená. V posledních dnech jim vydatně na severu Čech, v oblasti Ústecka a Děčínska pomáhali jejich kolegové ze Slovenska. Někteří Severočeši byli příjemně překvapeni, když se dozvěděli, že za nimi přijel zástupce pojišťovny až z Bratislavy.

 • Allianz obhájila Zlatou korunu v kategorii penzijního připojištění

  Praha, 13. června 2013; Allianz penzijní společnost (AZPS) se stala se svým produktem Allianz penzijní připojištění se Strážcem penze již počtvrté za sebou vítězem své kategorie v soutěži Zlatá koruna. „Potvrdila se tak naše pozice dlouhodobě nejlépe hodnoceného penzijního produktu na českém trhu, ať již z pohledu odborníků nebo klientů. Je přirozené, že stabilita a velikost celé skupiny Allianz jsou hlavními důvody našeho úspěchu v České republice,“ uvedl Martin Podávka, produktový manažer Allianz. O vítězích Zlaté koruny rozhodla i letos Finanční akademie složená z více než 300 odborníků.

 • Allianz bude pojistné události ve znovu vyplavených objektech likvidovat jako samostatné případy. Mezi mobilní techniky možná povolá i posily ze zahraničí.

  Praha, 10. června 2013; K dnešnímu dopoledni eviduje Allianz pojišťovna více než 1600 škod za téměř 400 milionů korun. Nejvíce postižený je Středočeský kraj, odkud klienti nahlásili 820 událostí za zhruba 120 milionů korun, dále pak Praha s 350 škodami za 150 milionů. V Jihočeském kraji je to zatím 230 škod za cca 35 milionů. Postupně narůstá počet pojistných událostí také v Ústeckém kraji, které se blíží stovce za více než 50 milionů. V krajích Plzeňském a Karlovarském se počty škod zatím drží do stovky, v Libereckém a Královéhradeckém je jich pár desítek. V ostatních částech republiky je zatím klid, ale v hlášeních nejsou zohledněny ještě včerejší následky bouřkové činnosti, které klienti začínají nahlašovat teprve dnes a která postihla v mnoha případech i místa, jež dosud zasažena nebyla. Ostatně pondělí je vždy dnem, kdy nastává nejvyšší nárůst hlášení právě po víkendu.

 • Allianz pojišťovna poškozeným klientům zaplatí zvýšený odběr elektřiny za provoz vysoušečů. Do prvních lokalit už je dnes odvezli její mobilní technici.

  Praha, 7. června 2013; Od dnešního dne posílá Allianz pojišťovna do zaplavených lokalit kromě mobilních techniků také vysoušeče. Jejich adresáty jsou ti, kteří už mají vodu pryč a potřebují začít s opravami. Zatím nám lidé ohlásili přes 1500 případů za 380 milionů korun. První stovky hlášení už jsme dostali i od podnikatelů a zástupců průmyslových komplexů. Mobilní technici mají za sebou stovky prohlídek a k nejvíce postiženým klientům už putují formou záloh i první finanční částky. Velké množství škod očekává Allianz v Komunikačním centru během pondělního dopoledne, neboť řada chatařů a chalupářů je objeví až o víkendu. Pojistné události, které už jsme stačili prohlédnout, jsou velmi rozmanité - od vytopených sklepů, až po zcela zdevastované domy.

 • Allianz pojišťovna eviduje už tisícovku pojistných událostí za 160 milionů korun. Hlášení záplavové škody trvá kolem osmi minut.

  Praha, 5. června 2013; Allianz dnes zahájila prohlídky u klientů v oblastech, kde voda již opadla a je možné zatopené domácnosti a nemovitosti zdokumentovat. Tato situace nastala na Jičínsku a Trutnovsku, Chebsku a Karlovarsku a v Jihočeském kraji - tam se mobilní technici Allianz rozjeli do čtyř okresů - Českých Budějovic, Českého Krumlova, Písku a Tábora. Další míří také do Prahy a středních Čech. Video o práci Allianz v těchto dnech najdete na této adrese https://www.youtube.com/watch?v=HXk8kIEVtgo

 • Allianz posílila týmy operátorů, kterým už klienti oznámili škody

  Praha, 4. června 2013; Allianz pojišťovně už lidé po záplavách oznámili 760 pojistných událostí za 110 milionů korun. Největší nárůst počtu hlášení, zejména od chatařů a chalupářů, očekává po víkendu. Škody, které jsou dosud nahlášeny a kde voda již opadla, jsou většinou menšího rozsahu, jde o zatopené sklepy, zahradní domky a garáže, ale výjimkou nejsou ani zatopené a totálně zničené domácnosti. Ozývají se i první motoristé, neboť řadě z nich - na rozdíl od roku 2002 – tentokrát kryje povodňové škody jejich povinné ručení. Dnešní záběry Allianz TV z povodňové Prahy si můžete prohlédnout na této adrese – https://www.youtube.com/watch?v=Yhwnf1suPSs&feature=youtu.be

 • Allianz bude jenom v České republice podle prvních odhadů lidem po povodních vyplácet kolem jedné miliardy korun

  Praha, 3. června 2013; Od nedělního odpoledne ohlásili klienti Allianz pojišťovny 400 škod za které jsme už nyní připraveni vyplatit 60 milionů korun. Podle předběžných odhadů by však letošní povodně mohly mít za následek kolem tisícovky pojistných událostí za jednu miliardu korun. Součástí této zprávy jsou i videa z budovy Allianz, která stojí hned vedle Vltavy v Praze na Štvanici.

 • Ludvík Bohman přichází do Allianz pojišťovny

  Praha, 3. června 2013; Úsek právní, compliance a odhalování pojistných podvodů Allianz pojišťovny nově povede Ludvík Bohman, renomovaný odborník na problematiku pojistného práva a pojistného podvodu.

 • Allianz má dalšího netradiční klienta - Gotthardský tunel, který objemem vytěžených skal předčil i egyptské pyramidy

  Mnichov/Praha, 30. května 2013; Allianz byla od svého založení pojišťovnou, která pojišťovala velké projekty, ať už to byl v minulosti Titanik, most Golden Gate Bridge v San Franciscu, nebo dnes nejvyšší stavba na světě Burj Khalifa v Dubaji, či 12 kilometrový most Incheon v Koreji. Mezi její poslední megaprojekty patří také stavba Gotthardského tunelu. Je v mnoha směrech rekordní - z vytěžených skal pro stavbu tunelu mezi Curychem a Milánem by se dalo postavit pět Cheopsových pyramid. Tunel je dlouhý 57 kilometrů a spolu s vedlejšími tunely jeho délka čítá až 152 kilometrů. Skupina Allianz pojišťuje výstavbu tunelu již od jeho začátku.

 • Allianz pojišťovna nastavila jako první v zemi novou cenovou segmentaci v životním pojištění a kdo vyznává zdravý životní styl, zaplatí méně

  Praha, 28. května 2013; Koncem loňského roku nastolila Evropská komise v českém pojišťovnictví unisexový svět, který sjednotil sazby životního pojištění pro muže a ženy. I přes „bezpohlavnost“ pojištění nadále pojišťovny s riziky ve svých produktech pracují a zohledňují je při segmentaci svých klientů. Pracuje s nimi i Allianz ve svém Novém Rytmu. Zahraniční pojišťovny často operují s nejrůznějšími aspekty, mnohdy i kuriózními. Allianz pojišťovna například zjistila, že podle jedné z amerických studií se významně liší úmrtnost herců, kteří získali zlatou sošku Oscara oproti těm, kteří za svůj život nikdy nebyli nominováni. Své sedmdesátky se dožilo o 6 % více oceněných. Také držitelé Nobelovy ceny žijí déle než ostatní vědci, kterým se této pocty nedostalo.

 • Allianz zaměřila pozornost na osoby, které budou potřebovat dlouhodobou péči. Jejich počet se do roku 2050 zdvojnásobí.

  Mnichov/Praha, 21. května 2013; Odborníci na demografii z Allianz očekávají, že do roku 2050 se počet lidí závislých na pomoci ostatních zdvojnásobí. Vyřešení financování i praktického zajištění dlouhodobé péče o seniory se tak stává prioritou. Již tak nepříznivou situaci ještě výrazně zhoršuje nedostatek vyškolených pečovatelů a zdravotnického personálu. Přitom v roce 2060 bude žít v zemích EU zhruba 152 milionů lidí, kteří budou starší 65 let a z nich více než třetina bude potřebovat dlouhodobou péči. V roce 2010 bylo v České republice 3,6 % obyvatel starších 80 let, v roce 2050 se tento poměr bude blížit 10 %. A třetina obyvatel bude starší 65 let! Česká republika totiž patří mezi země s nejrychleji stárnoucí populací.

 • Allianz pojišťovna opustila internetové srovnávače a sama začala nabízet nové autopojištění na internetu - iAuto

  Praha, 15. května 2013; Allianz pojišťovna rozšířila svoji nabídku autopojištění a zároveň inovovala pojištění vozu sjednávaného přes internet. Přestože opustila v loňském roce internetové srovnávače, rozhodně nechtěla opustit tento prodejní kanál. Její odpovědí je online produkt iAuto. Klienti nyní mohou na stránkách www.allianzdirect.cz využívat zcela nové a uživatelsky velmi intuitivní prostředí pro sjednání pojištění svého vozu. Nové on-line pojištění vozidel je postaveno na základním a velmi jednoduchém principu: „Platím jen za to, co skutečně potřebuji“. Nový produkt je stoprocentní skládačkou – k povinnému ručení si klient může sjednat libovolné připojištění, které potřebuje, a pokud je nepotřebuje, tak je nesjedná.

 • V Allianz padl rekord ve štafetovém běhu do schodů. Zdolala je i Česká Miss Gabriela Kratochvílová a ultramaratonec Miloš Škorpil.

  Praha, 9. května 2013; Allianz pojišťovna uspořádala v rámci oslav svého 20. výročí v budově Na Štvanici netradiční závod – běh do schodů. Tímto „schodišťákem“ tak pojišťovna oficiálně otevřela nové netradičně vyzdobené schodiště, které má nalákat zaměstnance, aby po budově méně jezdili výtahem a raději se mezi kancelářemi přemisťovali po schodech. Oficiálního otevření malovaného schodiště s vtipnými obrázky a slogany a s tím spojeného zahajovacího závodu se zúčastnila i Česká Miss Gabriela Kratochvílová a známý propagátor běhu Miloš Škorpil.

 • Naďa Rozenská posílila tým komunikace Allianz

  Praha, 6. května 2013; Novou posilou oddělení komunikace Allianz pojišťovny se od začátku května stala Naďa Rozenská. Po studiu na vyšší odborné škole mezinárodních a veřejných vztahů působila jako asistentka vedení společnosti v ČPP a Allianz. V pozici specialistky interní a externí komunikace doplní tým, který tvoří Václav Bálek, Dagmar Koutská a Tomáš Linhart.

 • Allianz se stala na další čtyři roky partnerem paralympijského hnutí. Věří v jeho sílu i inspiraci.

  Mnichov/Praha, 29. dubna 2013; Allianz rozšířila svoji spolupráci s Mezinárodní paralympijským výborem (IPC) o další čtyři roky a nově bude partnerem také Mezinárodní atletické federace. Tato globální podpora skupiny Allianz má již 13 dílčích partnerství v jednotlivých zemích s místními paralympijskými výbory. Nejinak je tomu i v České republice. Tuzemská Allianz podepíše smlouvu s Českým paralympijským výborem tento týden. Krátké video s jedním z nejúspěšnějších českých sportovců – paralympijským vítězem a mistrem světa v cyklistice Jiřím Ježkem najdete ZDE

 • Allianz Šestý smysl se dostává k motoristům přes dealery v nových vozech. Některým řidičům již zachránil zdraví, jiným jejich auto před zloději

  Praha, 23. dubna 2013; Allianz pojišťovna poprvé představila telematickou jednotku Šestý smysl, která umí zajistit větší bezpečnost posádky vozu, již před rokem a půl. Její kouzlo spočívá v tom, že dokáže sama po nehodě zavolat pomoc a navést ji pomocí GPS souřadnic k havarovanému vozu. Dříve byla určena pouze pro firemní auta. Dnes mají s používáním tohoto aktivního a inteligentního systému účinné pomoci motoristům první zkušenosti i běžní řidiči. Přes 25 dealerů nejrůznějších značek vozů, s nimiž pojišťovna Allianz spolupracuje v pojištění vozidel, nabízí Šestý smysl svým zákazníkům jako součást standardní, či nadstandardní výbavy nového automobilu, podle typu a modelu. V soutěži Fleet Awards se stal Šestý smysl nejlepším Flotilovým produktem roku 2012 a celkovým vítězem kategorie Pojištění.

 • Makléřský obchod Allianz vede Petr Hrbáček

  Praha, 22. dubna 2013; Novým ředitelem centrálního makléřského obchodu Allianz pojišťovny byl od začátku tohoto měsíce jmenován Petr Hrbáček. Má odpovědnost za spolupráci s centrálními makléři a jejich síťovými partnery především v oblasti pojištění průmyslu a velkých flotil. Rovněž zastřešuje zpracování veřejných zakázek, zajišťuje spolupráci s pojistiteli v České republice v oblasti průmyslového fakultativního zajištění a podílí se na mezinárodní koordinaci spolupráce s nadnárodními makléři.

 • Allianz odhalila od ledna do března podvody za téměř 31 milionů korun, počet případů meziročně vzrostl o téměř 70 %

  Praha, 17. dubna 2013; Allianz pojišťovna za letošní první čtvrtletí zachránila téměř 31 milionů korun, podobně jako ve stejném období roku 2012. Detektivové pojišťovny však odhalili 642 případů, zatímco ve srovnatelném období loňského roku to bylo „pouze“ 382 případů. V počtu podvodníků letos suverénně vede hlavní město Praha, na druhém místě je její okolí – střední Čechy. Naopak na druhém konci žebříčku je tradičně Vysočina a tentokrát ji „doprovodil“ Karlovarský kraj. Pozoruhodné je, že neexistuje žádný region v republice, v němž by počet podvodů, nebo pokusů o ně meziročně nestoupl.

 • Allianz pojišťovna maximálně rozšířila seznam rizik v majetkovém pojištění. Uhradí klientům úplně všechny škody, které jsou pojistitelné na českém trhu.

  Praha, 11. dubna 2013; Kalendářní jaro je tady a s ním i tradiční spojení s jarním úklidem. Nejen vyčištění domova je ženskou záležitostí, ale podle nedávného průzkumu ČAP se ženy starají také pečlivěji o smlouvy, které se k jejich domovu, tedy nemovitosti a domácnosti, váží. Z něho vyplynulo i to, že polovina z nich pravidelně, třeba právě při jarním úklidu, kontroluje pojištění dle aktuální hodnoty svého domova, aby se vyhnula podpojištění. Z podpojištění však klienti Allianz už mít obavy nemusí – díky nejnovější VIP garanci se podpojištění uplatňovat nebude. S jarem startuje i další a velmi revoluční novinka – výplata plnění za všechny škody, jejichž krytí nabízí kterákoliv z pojišťoven působících na našem trhu.

 • Allianz je pojistitelem nejen výstavy plakátů Alfonse Muchy, ale i sbírek domácích sběratelů

  Praha, 9. dubna 2013; Allianz pojišťovna pojistila unikátní výstavu nejkomplexnější Muchovy plakátové tvorby, která je dnes zahájena slavnostní vernisáží. Pro veřejnost se expozice, považovaná za největší událost letošního roku, otevírá 10. dubna 2013 v 10 hodin v Obecním domě v Praze. Umělecká díla pocházejí ze soukromé sbírky Ivana Lendla a jsou nejkompletnější kolekcí originálních plakátů Alfonse Muchy na světě. Allianz je nejen hlavním pojistitelem této výstavy, ale také jedním z partnerů.

 • Škola smyku, tak se jmenuje druhý motoristický trenažér Allianz, který mohou mít řidiči stále u sebe. A umí zlevnit i povinné ručení.

  Škola smyku je v pořadí druhou interaktivní hrou Allianz pojišťovny, která je určena pro chytré telefony a tablety. Lidé každého věku s ní mohou velmi hravou formou trénovat situace, kterým musí motoristé v provozu denně čelit. Patří mezi ně smyky, překážky na silnici, mokrý, nebo namrzlý povrch a další nepředvídatelné dopravní okamžiky. A to není vše - každý měsíc si tři nejlepší hráči Školy smyku a zároveň majitelé vozidel mohou, podobně jako u Allianz Křižovatek, zlevnit sazbu svého povinného ručení až o polovinu. Hra, která má čtyři úrovně obtížnosti, je určená pro řidiče i neřidiče k prohloubení znalostí, jak se „poprat“ s nástrahami na vozovce. Na motoristy totiž v mobilu číhají nečekané události, jako je střet s pevnou překážkou, mokrý povrch silnice, nebo dokonce náledí. Hráči nepoužívají plynový pedál, hra zrychluje sama za ně. Nakloněním telefonu se pak vyhýbají kuželům a dalším překážkám, mezi ty nejobtížnější patří úhybné desky. Hráči mohou porazit maximálně 15 kuželů, poté hra končí.

 • Cestujete služebně do zahraničí? Pozor, podle nejnovějšího globálního průzkumu Allianz pojišťovny má každý třetí člověk na služební cestě problémy

  Téměř třetina ekonomicky aktivního obyvatelstva ve vyspělé Evropě musí čas od času vycestovat na služební cestu. Z nejnovějšího globálního průzkumu Allianz pojišťovny vyplynulo, že téměř každý třetí člověk na ní zažije problémy, nejčastěji se zavazadly nebo na silnici. Kromě toho studie ukázala, že zaměstnanci se domnívají, že cestovní pojištění, které se váže k jejich kreditní kartě, jim poskytuje dostatečnou ochranu. Odborníci na cestovní pojištění však varují - toto přesvědčení je mylné.

 • Společnosti Ford a Allianz prověřily opravu auta, které ulovil crash hunter. Většina dílů pocházela z vrakoviště.

  Nabouraná auta, která z místa nehody odvezou crash hunteři (lovci nehod), bývají po opravě nebezpečná. Takový je závěr testu, který udělala Allianz pojišťovna a společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o.

 • Allianz pojišťovna začala nabízet k povinnému ručení zdarma pojištění pro případ odcizení vozidla

  Na nadcházející jaro Allianz pojišťovna připravila nabídku bezplatného pojištění pro případ krádeže vozidla klientům, kteří si pro svůj automobil sjednávají pouze povinné ručení. Ze statistik totiž vyplývá, že 80 % vozidel jezdí bez havarijního pojištění. „Proto jsme pro majitele těchto čtyř pětin vozidel připravili řešení, kterým znovu dostáváme našemu heslu – nejvíce výhod v ceně povinného ručení. Nyní k němu dáváme klientům, kteří již mají u Allianz sjednáno životní, nebo majetkové pojištění, či penzijní připojištění, na rok zdarma doplňkové pojištění pro případ odcizení celého vozidla,“ říká ředitel úseku autopojištění Allianz Pavel Prokš.

 • Allianz aréna v neděli změní barvu k nepoznání. Víme proč!

  Co mají společného Allianz Aréna, egyptské pyramidy a socha Krista v Rio de Janeiru? Všechny se řadí mezi světové památky a objekty, které budou v den svatého Patrika (tuto neděli 17. března) osvětleny zeleně. Irsko totiž letos znovu organizuje svoji globální "zelenou" kampaň a fotbalový chrám u Mnichova se k ní přidá. Standardně svítí pouze modře, červeně a bíle a zelený má jenom trávník.

 • Allianz pojišťovna má otestované penzijní prodejce

  Allianz pojišťovna řádně vyškolila síť svých obchodních partnerů na nové penzijní produkty, které od letošního roku zavedl zákon o doplňkovém penzijním pojištění. Jako jedna z prvních pojišťoven na trhu je tak připravena poskytovat svým zákazníkům bezpečné spoření na penzi ve II. pilíři podle nové penzijní reformy. Školení a testování pro 3200 obchodních partnerů Allianz pojišťovny zajistila společnost Unicorn Systems.

 • Do 2. pilíře vstupují zejména vzdělaní lidé. Sází na vyšší výnos

  Důchodové spoření prostřednictvím tzv. druhého pilíře uzavírají především lidé, kteří se dokáží orientovat ve světě financí. Vyplývá to jednoznačně z analýzy klientů, kteří se rozhodli vstoupit do druhého pilíře prostřednictvím Allianz penzijní společnosti. Většinou jde o lidi ve věku mezi 25 a 35 lety, s vyšším vzděláním a s alespoň částečnými znalostmi finančních produktů.

 • Honička břeclavskými a brněnskými ulicemi pro zloděje neskončila šťastně. Muži, kteří je chytili, dostali od Allianz a Policie ČR ocenění Pomocná ruka zákona

  Allianz pojišťovna společně s Policií ČR dnes v Břeclavi a v Brně ocenila titulem „Pomocná ruka zákona“ dva muže, kteří se významně zasloužili o dopadení pachatelů závažné trestné činnosti. Jaroslav Jankovič (37) a Petr Klúčovský (58) chytili zloděje a předali je policistům. Každý v jiném městě jihomoravského kraje. Za svoji rychlou reakci a odvahu dostali kromě certifikátu také chytrý telefon a čtečku knih.

 • Allianz pojišťovna získala prestižní cenu Superbrands Award

  Prestižní ocenění Superbrands Award, které je známkou dlouhodobé kvality výrobků a služeb, získala v minulých dnech Allianz pojišťovna. Komise expertů, tzv. Brand Council programu Superbrands Česká republika, udělila toto ocenění české pobočce největší světové pojišťovny jako výraz uznání za dlouhodobou kvalitu, kterou nabízí svým zákazníkům.

 • Do Allianz nastoupil Tomáš Lain z KPMG

  Novým ředitelem úseku podpory obchodu Allianz pojišťovny se stal počátkem března Tomáš Lain, který má dlouholeté zkušenosti z oboru pojišťovnictví a do Allianz přichází z poradenské firmy KPMG. V minulosti pracoval v České pojišťovně. Tato pozice byla několik měsíců neobsazená.

 • Allianz penzijní fond se vloni stal nejúspěšnějším fondem na českém trhu z pohledu nárůstu počtu klientů

  Loňský rok byl pro Allianz penzijní fond rekordním rokem, v němž pokračoval jeho úspěšný růst, který nakonec předčil všechna očekávání. Počet klientů překročil 486 tisíc a meziročně vzrostl o 130 %. Úspěšného nárůstu dosáhl Allianz penzijní fond i ve výši spravovaných prostředků účastníků, jejich celkový objem přesáhl částku 20,4 mld. Kč, což představuje meziroční nárůst o více než 72 %. Allianz penzijní fond se tak stal v rámci těchto ukazatelů nejúspěšnějším fondem na našem trhu.

 • Sníh už většinou taje, ale v Allianz způsobil bouřlivý začátek týdne. Ozývají se hlavně motoristé.

  První pracovní den tohoto týdne byl v Kontaktním centru likvidace Allianz nejbouřlivějším pondělkem za posledních několik měsíců. Sněhové škody na silnicích i na rodinných domech se projevily v plné síle a nápor volajících přetrvává i dnes. "Zaznamenali jsme nárůst hovorů zhruba o 17 procent oproti normálu, odbavili jsme více než 1300 klientů s hlášeními, nebo dotazy. Největší nárůst jsme zaznamenali v hlášení dopravních nehod - o 23 procent a událostech na majetku, kde je navýšení o 20 procent," uvádí Jiří Nudčenko, vedoucí Kontaktního centra likvidace Allianz pojišťovny.

 • Allianz uzavřela globální partnerství s uznávaným klavíristou Lang Langem

  Slavný čínský klavírista Lang Lang, který je jednou z nejžádanějších hudebních hvězd naší doby, se stal celosvětovým ambasadorem značky Allianz. Největší světová pojišťovna začíná pod jeho záštitou realizovat nový projekt, jehož cílem je poskytnout mladým lidem přístup k hudebnímu vzdělání bez ohledu na to, v jaké zemi žijí.

 • Allianz upozorňuje na riziko tíhy sněhu: Shoďte slona ze střechy svého domu!

  Jen 20 centimetrová vrstva sněhu na střeše běžného rodinného domu váží přibližně 2 tuny, tedy skoro tolik jako slon. Některé střešní konstrukce a krytiny nemohou tuto váhu dlouhodobě unést. Allianz registruje zvýšený počet těchto škod právě v posledních dnech po další sněhové nadílce.

 • Klub stoletých se rozrůstá po celém světě, Česká republika není výjimkou. Má recept na dlouhověkost lidí nevzhledný rypoš lysý?

  Podle Allianz, která se dlouhodobě věnuje demografickým studiím, se počet stoletých lidí na zeměkouli do roku 2050 desetinásobně zvýší. Jak by ne, podle odborníků má už dnes každé druhé dítě narozené v tomto miléniu šanci, že bude žít déle než 100 let. I Česká společnost stárne. Aktuálně u nás žije 1103 stoletých a starších lidí a letos by mělo stovku oslavit dalších 466 osob. S ohledem na tyto skutečnosti se Allianz angažuje i v podpoře nejrůznějších výzkumů dlouhověkosti – podle toho posledního by mohl „klíč“ ke stáří bez chorob mít východoafrický hlodavec – rypoš lysý.

 • Allianz sestavila globální „Barometr rizik“, kterých se podnikatelé napříč celým světem obávají nejvíce. Mezi top trojici patří přerušení činnosti, přírodní katastrofy a požáry.

  Více než 500 oborníků Allianz na podnikatelské pojištění z 28 zemí světa analyzovalo již podruhé největší podnikatelská rizika, která ohrožují firmy v jejich zemích. Tentokrát se nezaměřili pouze na velké společnosti, ale i na menší a střední firmy. Proto se i loňské a letošní výsledky jejich zkoumání mírně liší. Zatímco z loňské studie vyplynulo, že velké firmy se nejvíce obávají ekonomických rizik, přerušení činnosti a přírodních pohrom, pro menší a střední firmy jsou v roce 2013 hrozbou kromě živelních kalamit a přerušení činnosti také požáry. Podniky naopak podceňují rizika výpadků elektřiny a počítačové kriminality.

 • Allianz chce získat pro 2. penzijní pilíř penzijní reformy 200 tisíc klientů

  Allianz penzijní společnost (APS) vstoupila na trh se čtyřmi fondy určenými pro druhý pilíř důchodového systému, které navíc doplnila unikátním životním pojištěním Strážce penze. „Nabídka je dostatečně široká, aby oslovila velký okruh možných klientů. Počítáme, že s Allianz se do druhého pilíře zapojí zhruba 200 tisíc lidí,“ uvedl předseda představenstva APS Jakub Strnad. Předpokládá přitom, že zájem poroste s tím, jak se lidé budou seznamovat s výhodami druhého pilíře. „Zatím jsou lidé spíše opatrní, ale věřím, že po prostudování všech potřebných informací do nového prvku důchodového systému vstupovat budou,“ shrnuje momentální situaci na trhu.

 • Allianz upozorňuje české lyžaře: za způsobený úraz na svahu vás mohou poškození zažalovat

  Allianz pojišťovna eviduje za necelé dva měsíce zahraniční lyžařské sezóny nárůst škod z pojištění odpovědnosti o čtvrtinu. Nejvyšší pojistná událost přesáhla 1,3 milionu korun. Čeští lyžaři se často stávají oběťmi žalob i když vůbec nejsou viníky nehod. Přestože lyžařská sezóna začala teprve nedávno, Allianz pojišťovna už eviduje desítku těchto odpovědnostních případů z cestovního pojištění. „Jedním z nejčerstvějších je požadavek na náhradu škody naší klientky zahraniční lyžařce ve výši přes 100 tisíc korun. Zajímavé na tomto případu je, že česká lyžařka byla srážkou mnohem víc zraněna, utrpěla zlomeninu pánve a za její léčení jsme zaplatili 150 000 Kč. Rakouská lyžařka měla „pouze“ naražená žebra, přesto požaduje náhradu škody v obdobné výši, zhruba 100 000 korun. Ani tato suma však nemusí být konečná,“ říká Kateřina Krenarová z likvidace cestovního pojištění Allianz.

 • Allianz pojišťovna odhalila v loňském roce podvody za více než 110 milionů korun a prošetřila o čtvrtinu více případů oproti roku 2011

  Allianz pojišťovna v uplynulém roce opět navýšila hodnotu uchráněných financí, které nevyplatila za podvodné pojistné události, jež se pokoušeli nahlásit její klienti. V roce 2011 to byly škody za 102 milionů, vloni za více než 110 milionů. O 26 % se zvýšil i počet prošetřovaných případů a výrazně - o 40 % i počet prokázaných podvodů, které byly postoupeny k trestnímu stíhání. Tradičně vévodí statistikám podvody s auty – fingované a nadhodnocené dopravních nehody, ale stále častěji vnitřní kontrolní mechanismy pojišťovny „zkoušejí“ také majitelé nemovitostí a domácností.

 • Společnosti Allianz a Ford vyhlásily boj nekvalitním opravcům!

  Allianz pojišťovna a společnost Ford Motor Company, s.r.o. se společně rozhodly podpořit bezpečnost na českých silnicích a zahájit společné tažení proti nekvalitně opravovaným vozidlům po haváriích. Důvod je jednoduchý - špatná oprava automobil zbavuje schopnosti ochránit jeho posádku při kolizi. Kvůli omezeným deformačním zónám i horším jízdním vlastnostem mohou tak být následky další havárie fatální.

 • Allianz pojišťovna varuje před cestováním kojenců

  Asistenční služba Allianz pojišťovny v posledních týdnech přijímá stále více hlášení onemocnění malých dětí do 1 – 2 let z exotických destinací, kam se Češi v zimě odjíždějí „ohřát“. Jejich počet se za posledních pět let dokonce ztrojnásobil. Rodiče by si měli uvědomit, že takto malé děti není vůbec vhodné do oblastí, kde jsou rozšířeny tropické nemoci, brát a i u starších dětí svoji cestu minimálně konzultovat s lékařem. Jeden z aktuálně nahlášených případů pojišťovně Allianz totiž skončil tragicky.

 • Allianz pojišťovna oslavila dvě desetiletí svého působení v České republice, počty jejích klientů stále rostou

  Česká pobočka jedné z největších pojišťoven na světě vstoupila na český trh v lednu 1993. Allianz pojišťovna začínala v České republice s nabídkou životního pojištění, k němuž postupně přidávala pojištění privátního majetku s pojištěním odpovědnosti za škodu, majetkové pojištění pro podnikatele a pojištění průmyslových rizik. Od roku 1995 nabízí také havarijní pojištění vozidel a cestovní pojištění, o čtyři roky později se pak stala jednou z 12 pojišťoven, které začaly nabízet povinné ručení.

nahoru