Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Rok 2014

 • Letošní „hlášky“, aneb pojistné události očima klientů Allianz

  Praha, 22. prosince 2014; Škodní události nebývají ničím příjemným, natož pak humorným, do záznamů o jejich průběhu se však někdy dostanou opravdové „perličky“. V žádném případě nechceme znevažovat nesnadné životní situace lidí, kteří nám zaslali uvedená vyjádření, ale věříme, že jejich formulace zlepší den i vám.

 • Při návratech z večírků pozor. Čtvrtina úmrtí při autonehodách má v Česku stejného původce – alkohol. Umí také krátit odškodné

  Praha, 16. prosince 2014; V období vánočních večírků, rodinných sešlostí a novoročních oslav řeší spousta lidí nepříjemné dilema: „drahé taxi“, nebo „řídit pod vlivem“? Zkušenosti klientů Allianz, ale i nejnovější data Světové zdravotnické organizace (WHO), ukazují, že i drahé taxi se v těchto případech může vyplatit. V České republice je podle WHO alkohol zodpovědný za každou čtvrtou oběť autonehod – stejně jako třeba v Zimbabwe!

 • Crash Test Allianz upozorňuje na nebezpečí přepravy vánočních stromků – při zabrzdění se stává ze symbolu Vánoc smrtící projektil

  Allianz centrum pro technologie (AZT) se v nedávném crash testu zaměřilo na nebezpečí přepravy vánočního stromku. Špatně zajištěné stromky totiž představují riziko nejen pro převážející vůz, ale pro všechny účastníky silničního provozu. Pokud váš strom není dobře zabezpečen, mohli byste si navíc vysloužit pokutu a v případě zaviněné nehody i trestné body.

 • Spolujízdu bez kvalitního povinného ručení raději nenabízejte

  Praha, 3. prosince 2014; Stále oblíbenějším způsobem snižování nákladů na cestování za prací i zábavou se stává tzv. spolujízda. Ze svezení neznámého člověka po dohodě přes internet se ale místo snadného přivýdělku může rychle stát noční můra, zejména za špatných povětrnostních podmínek. Pokud jako řidič způsobíte nehodu, před zadlužením kvůli odškodnému vás ochrání jen dobré povinné ručení.

 • Novým členem představenstva Allianz pojišťovny se stal Aleš Jelínek

  Praha, 26. listopadu 2014 – Novým členem představenstva Allianz pojišťovny se s účinností od 19. listopadu 2014 stal Aleš Jelínek, MBA. I nadále bude zastávat svou současnou pozici ředitele resortu COO (Chief Operations Officer).

 • Problémy na silnicích a se zloději oznamují klienti Allianz nejčastěji v pondělí. O víkendech mají naopak klid.

  Praha, 26. listopadu 2014; Statistiky Allianz odhalily, které dny jsou pro její klienty šťastné a které naopak kritické. Z analýzy všech letošních škod vyplynulo, že nejhorším dnem bez ohledu na typ pojištění, ale i příčinu je PONDĚLÍ! Naopak nejméně škod se stává v sobotu a za prvním víkendovým dnem je s minimálním odstupem pak neděle. A nebýt nehod při návratech z víkendových cest, byla by neděle opravdu dnem nejen pracovního klidu, ale i klidu škod.

 • Autopojištění Allianz pojišťovny obsadilo první místo v soutěži Banka roku 2014

  Praha, 14. listopadu 2014; Autopojištění Allianz získalo zlatou medaili v soutěži Banka roku 2014. Podle poroty této soutěže vyniká ojedinělým připojištěním a souvisejícími službami. Jeho princip spočívá v tom, že umožňuje motoristům složit si svůj vlastní produkt podle jednotlivých rizik. Od samého začátku tak uvidí, co a za jaké peníze si kupují. Vysoce transparentní pojištění pro motoristy navíc obsahuje i řadu novinek, počínaje nejvyšším limitem plnění na českém trhu ve výši 200 mil. korun jak při škodách na majetku, tak i při škodách na zdraví, přes nová segmentační kritéria a pojištění skel bez limitu, až po přímou likvidaci i v případě škod na zdraví. Stříbrnou příčku obsadila Allianz v kategorii pojišťoven, stejně jako v kategorii Penzijních fondů.

 • Allianz pojišťuje rakovinu novým připojištěním, které obsahuje i částku za vyhraný boj s touto nemocí. Výsledky současné medicíny jí dávají za pravdu.

  Praha, 13. listopadu 2014; Rakovina je obávané a nebezpečné onemocnění, které však umí současná medicína dobře léčit. I z těchto poznatků vychází nové připojištění PRO boj s rakovinou, které uvádí na trh Allianz pojišťovna. Její klienti otvírají nůžky statistik vyléčených ještě více.

 • Allianz patří mezi nejotevřenější nadnárodní firmy

  Praha, 11. listopadu 2014; Transparency International provedla výzkum mezi 124 největšími světovými korporacemi, v němž hodnotila transparentnost podnikání jednotlivých firem. Allianz se umístila mezi nejlepšími – obsadila 25. místo a byla v této pětadvacítce jedinou pojišťovnou, která „filtrem“ otevřenosti prošla. Za sebou přitom zanechala společnosti takových zvučných jmen, jakými jsou Hewlett-Packard, L’Oréal, Nestlé, Coca-cola, Toyota, nebo McDonald’s.

 • Allianz pojišťovna spustila web s novými funkcemi

  Praha, 5. listopadu 2014; Allianz pojišťovna spustila redesignovanou podobu svého webu www.allianz.cz, kterou pro ni připravila společnost Etnetera. Nová verze webových stránek přichází s kompaktnějším designem, novými funkcemi a přehlednější strukturou prezentovaného obsahu. Proměnou prošly také stránky obchodních poradců a servisních míst.

 • Podle Allianz zaujímá Česká republika 17. místo v silniční úmrtnosti v Evropě. Žebříček tentokrát porovnával více než 180 zemí celého světa.

  Praha/Mnichov, 30. října 2014; Nová studie Allianz centra pro technologie zjistila, že mladí lidé jsou ve světě nejčastěji oběťmi dopravních nehod a to bez ohledu na ekonomickou vyspělost jednotlivých zemí. Neuvěřitelných 31 procent všech smrtelných havárií totiž statistiky připisují právě lidem ve věku od 15 do 29 let. Na silnicích v celém světě tak každoročně vyhasne přes 400 tisíc mladých životů. Až za haváriemi zůstávají jako příčiny úmrtí v této věkové kategorii nemoci, drogy, sebevraždy, násilnosti a války.

 • Nové technologie přinášejí neobvyklé škody. Na vině bývá lidský faktor, někdy ale selže i technika

  Praha, 23. října 2014; Nové technologie nám mají usnadnit život, bohužel ne vždy se to podaří na sto procent. Kromě zjednodušení určitých úkonů s sebou totiž přinášejí vyšší riziko různých úrazů a nehod – právě kvůli jejich novosti a tedy i nutnosti naučit se nové postupy. Týká se to některých inovací v oblasti medicíny, ale samozřejmě nejen jich.

 • Allianz pojišťovna s nastupující topnou sezónou upozorňuje: Nebezpečí nečíhá jen v komínech, riziko představují i sousedé a pěstírny konopí

  Praha, 21. října 2014; Topná sezóna již začala a každý komín by měl být před ní v pořádku. Neudržované komíny, krby, nebo kotle ústředního topení jsou totiž stále častější příčinou požárů. Stoupají však i počty požárů z nedbalosti, nebo úmyslně založených, stejně jako těch s tradičně nejčastější příčinou - zkratem v elektroinstalaci. Allianz pojišťovna v posledních letech ročně eviduje kolem 500 požárů s mnohasetmilionovými škodami. V loňském roce to bylo konkrétně 536 požárů s celkovou škodou téměř 350 milionů korun a letos je už registrováno dalších 467 případů. A kritické zimní měsíce teprve přijdou.

 • Pojistné podvody, které už letos odhalila Allianz, jsou v objemu o padesát procent větší, než vloni. Přispěla k tomu i hlasová analýza.

  Praha, 16. října 2014; Od ledna do konce září odhalili specialisté Allianz pojišťovny 950 podvodníků, kteří se snažili okrást pojišťovnu o 135 milionů korun. Vloni tato částka ve stejném období představovala 90 milionů korun. Detektivové Allianz tak zaznamenali padesátiprocentní meziroční nárůst úspěšnosti. Při odhalování pojistných podvodů jim pomáhá stále více kromě kriminalistických metod také moderní technika. V případě Allianz jde už několik měsíců o hlasovou analýzu.

 • Náš život stojí podle Allianz pětkrát víc, než před 20 lety! Ale stále je to hodně málo… Správně vám to spočítá PUB (nejde o hospodu, ale produkt pojistných matematiků :-)

  Praha, 9. října 2014; Podle nejnovějšího zjištění Allianz se ve smlouvách jejích klientů průměrná pojistná částka na riziko smrti za posledních deset let zdvojnásobila. Zatímco v roce 1994 činila pouze 70 tisíc korun, dnes se blíží 302 tisícům. Z toho je patrné, že náklady na živobytí, ale i další finanční závazky, podle nichž si lidé pojistnou částku stanovují, výrazně rostou. Stále však ve většině případů neodpovídá doporučované výši.

 • Nové autopojištění Allianz nabízí nejvyšší limit plnění na trhu i první přímou likvidací nezaviněných škod na zdraví

  Praha, 7. října 2014; Allianz pojišťovna přichází na podzim se zbrusu novým autopojištěním. Jeho princip spočívá v tom, že umožňuje motoristům složit si svůj vlastní produkt podle jednotlivých rizik. Od samého začátku tak uvidí, co a za jaké peníze si kupují. Vysoce transparentní pojištění pro motoristy navíc obsahuje i řadu novinek, počínaje nejvyšším limitem plnění na českém trhu ve výši 200 mil. korun jak při škodách na majetku, tak i při škodách na zdraví, přes nová segmentační kritéria a pojištění skel bez limitu, až po přímou likvidaci i v případě škod na zdraví. Začínajícím šoférům je určena mnohem vstřícnější bonusová stupnice a majitelům nákladních vozidel nebo motocyklů zase možnost sjednání pojištění GAP, které jim garantuje vyplacení peněz v takové výši, v jaké si svůj náklaďák nebo motorku pořídili. Nové autopojištění v sobě obsahuje více než dvě desítky variant povinného ručení i havarijního pojištění.

 • Do školy na kole? Podle Allianz jde o nejnebezpečnější způsob dopravy!

  Mnichov/Praha, 2. října 2014; Přestože kalendářní podzim již začal, počasí zatím cyklistům přeje. Vždyť pro některé není kolo jen koníčkem, ale dopravním prostředkem, na který jsou odkázáni při každodenní cestě do práce, nebo do školy. Jízda na kole se pro mnoho dětí na venkově stala dokonce jediným možným způsobem dojíždění, statisticky však tím nejnebezpečnějším. Podle bezpečnostní studie Allianz je v porovnání s chůzí nebo cestováním v autobuse riziko, že se školák stane účastníkem dopravní nehody, až sedmkrát vyšší.

 • Statistika Allianz varuje: říjen je měsícem nejčastějších dětských úrazů

  Praha, 29. září 2014; Zatímco v loňském roce řešila likvidace Allianz měsíčně v průměru 757 úrazů, letos je to již 838. A to je říjen - měsíc s největším počtem úrazů, kdy se jejich počet loni blížil tisícovce, teprve za dveřmi. Nejvíce dětských úrazů se totiž stává dětem a mladistvým pojištěným u Allianz v říjnu, nejméně naopak v lednu a v únoru. Až 40 procent z nich se přihodí na hřišti, nebo při turistice. Mezi nejčastější diagnózy patří zlomeniny, vymknutí a podvrtnutí kloubů, tržné i řezné rány a popáleniny.

 • České domácnosti bohatnou nejpomaleji z postkomunistických zemí, odhalila studie Allianz

  Mnichov/Praha, 24. září 2014; Výsledky pátého ročníku studie o světovém bohatství, kterou dnes zveřejnila skupina Allianz, ukázaly, že v celkových finančních aktivech rostou české domácnosti dlouhodobě nejpomaleji z postkomunistických zemí východní Evropy. Hodnota průměrného bohatství na jednoho obyvatele ČR stoupla loni meziročně jen o 1500 Kč.

 • Dnes padl další důkaz: Allianz je v posledních letech tahounem inovací v pojišťovnictví

  V soutěži Nejlepší pojišťovna roku 2014 získala první místo v kategorii Pojišťovací inovátor Allianz pojišťovna za produkt životního pojištění s Garancí nejvyššího plnění. Přináší dvě novinky, jednu světovou a jednu českou. Poprvé v naší zemi plně zohledňuje zdravý životní styl, takže klienti, kteří nekouří, mají svou váhu pod kontrolou nebo chodí na preventivní prohlídky, získávají pojištění o desítky procent levněji, než ti, kteří o své zdraví nedbají. Poprvé na světě navíc Allianz vyplácené peníze za závažný úraz automaticky navyšuje na nejvyšší hodnotu z pěti největších pojišťoven. Podobnou cenu za inovaci už dostala v roce 2012.

 • Allianz změnila pohled na volant a zahájila novou reklamní kampaň

  Praha, 8. září 2014; Allianz pojišťovna přichází s novou reklamní kampaní, zahrnující billboardy, internet i televizní spoty, které už stačily získat mezinárodní ocenění. Zatímco v minulých letech soustředila pozornost hlavně na povinné ručení, tentokrát představuje značku v širším kontextu. Nápad na letošní kampaň vznikl v Austrálii. To, že odtamtud jsou i televizní záběry, však nepoznáte. Jejich pointa je totiž stejná ve všech více než 70 zemích světa. České hlasy v nich patří Martinu Zahálkovi a Kláře Sochorové a řidiči v autech od protinožců, kde se jezdí po jiné straně silnice, přesto mají volant vlevo. Jak je to možné? Současná televizní technika zvládne změnit i takové detaily.

 • Již 110 let nám bezpečnostní pásy zvyšují šanci na přežití havárie. Přesto na ně zapomínáme, upozorňuje Allianz

  Praha/Mnichov, 3. září 2014; Bezpečnostní pás loni oslavil už 110. narozeniny, přesto v roce 2013 zemřelo při nehodách na silnicích v ČR 117 nepřipoutaných cestujících v osobních či nákladních automobilech a 221 se těžce zranilo. Podle odborníků na dopravní bezpečnost z Allianz přitom zapnutý pás snižuje riziko úmrtí nebo zranění na silnicích nejméně o polovinu. Křížek by tak mohl zmizet až u šesti desítek jmen lidí, kteří se minulý rok tragicky zapsali do policejní statistiky.

 • Cena za ošetření v cizině podle Allianz stále roste. Draho vás může přijít i obyčejná škytavka.

  Praha, 28. srpna 2014; Cestovní pojištění není důležité jen na úhradu ošetření za úrazy a nemoci, ale i jako obrana proti některým praktikám neseriózních zdravotnických zařízení. Počet onemocnění a úrazů, které klienti Allianz dosud nahlásili ze svých zahraničních cest, je posledních pár let zhruba srovnatelný. Co se však dramaticky mění, je cena za ošetření. Průměrné plnění za banální ambulantní ošetření bylo loni kolem 6 tisíc Kč, letos je to již téměř 8 tisíc, průměrná cena za hospitalizaci se také zvýšila zhruba o 10 % a pohybuje se kolem 55 – 60 tisíc Kč.

 • Byl jsem jeho stín, řekl Michal Vaněček, když v Allianz přebíral ocenění Pomocná ruka zákona. Policii přivedl na stopu násilníka.

  Allianz pojišťovna společně s Policií ČR dnes v Hradci Králové ocenila titulem „Pomocná ruka zákona“ Michala Vaněčka (32). Strojník z tamější fakultní nemocnice pomohl dopadnout násilníka, který si s nožem vynucoval peníze po obsluze jedné z královehradeckých heren. Díky jeho pohotové a promyšlené reakci zacvakla pouta na rukou zloděje pouhých deset minut po přepadení.

 • Fotbalového kempu s trenéry FC Bayern Mnichov se letos poprvé zúčastní mladá naděje českého ženského fotbalu

  V Mnichově dnes startuje již šestý ročník Allianz Junior Football Campu a český juniorský fotbal na něm však slaví jedno prvenství. Poprvé v historii tohoto šestidenního soustředění pro nadějné hráče z celého světa vyslala Allianz pojišťovna za fotbalisty a trenéry slavného klubu Bayern Mnichov reprezentantku českého dívčího fotbalu, Antonii Stárovou z AC Sparta Praha.

 • Allianz má novou globální kreativní agenturu Ogilvy & Mather

  Allianz si vybrala pro spolupráci novou globální kreativní agenturu Ogilvy & Mather. Mediacom zůstává nadále globálním mediálním partnerem. Cílem tendru bylo najít pro Allianz nejlepšího partnera pro spolupráci při řešení stávající i budoucí strategie značky. Allianz hledala silného a inovativního obchodního partnera zejména pro proces digitalizace a agentura Ogilvy jednoznačně prokázala schopnost posunout Allianz na vyšší úroveň v tradiční i digitální komunikaci se zákazníky.

 • Allianz hlásí dobré pololetní výsledky a potvrzuje celoroční výhled zisku

  Allianz Group dosáhla ve druhém čtvrtletí 2014 výborných hospodářských výsledků. Předepsané pojistné se zvýšilo o 10 procent na 29,46 miliard eur a provozní zisk o 17,1 % na 2,77 miliard eur. Čistý zisk připadající akcionářům ve výši 1,76 miliard eur představuje nárůst o 10,5 %. Celoroční zisk by se tak mohl pohybovat v blízkosti horní hranice této prognózy, která činí 9,5 – 10,5 mld. eur.

 • Pozor na gilotinu na čtyřech kolech

  Luxus, styl, volnost a zábava. To jsou čtyři největší výhody kabrioletu. Svézt se v něm je parádní letní zážitek, ale jízdu s větrem ve vlasech je však třeba si užívat s rozumem. Podle nejnovější studie Allianz centra pro technologie může mít vyklánění se z kabrioletu už v rychlosti 6 km/h fatální následky. Zvlášť „dlouháni“, tedy lidé s výškou kolem 190 centimetrů a vyšší, jsou při převrácení vozidla nejzranitelnější.

 • Externí distribuční kanály v Allianz pojišťovně vede Vítězslav Havliš

  Praha, 5. srpna 2014; Novým ředitelem Externích distribučních kanálů v Allianz pojišťovně se k 1. srpnu stal Vítězslav Havliš (37). Do Allianz přišel z Pioneer Investments ČR, kde v posledních dvou letech zastával funkci obchodního ředitele pro externí sítě.

 • Převážíte hrocha? Připoutejte ho!

  Allianz centrum pro technologie (AZT) nedávno v Mnichově představilo nový psí crash test, který poukazuje na nebezpečí způsobené nepřipoutáním psa ve vozidle. Ukázalo se, že i při nehodě v rychlosti 40 km za hodinu vyvine 35kilový německý ovčák sílu hrocha s hmotností až 1400 kg. Jízda s nezabezpečeným zvířetem tak může mít tragické následky pro všechny cestující.

 • Ztratili jste auto? Podívejte se, kde a proč je v České republice zloději kradli v posledních třech letech.

  Praha, 24. července 2014; Krádež auta je nepříjemná věc a motoristy nemile překvapí vždy v té nejnevhodnější chvíli. Třeba právě před odjezdem na prázdniny nebo dovolenou. Je však dobré zachovat si chladnou hlavu, proto Allianz připravila odpovědi na otázky: Jaké doklady je nutné doložit pojišťovně? Co se stane, pokud se ztracené auto najde? Ale hlavně i na tu, kde se u nás krade nejvíce.

 • Finanční objem odhalených pojistných podvodů klientů Allianz pojišťovny stoupl meziročně o 60 procent

  Praha, 16. července 2014; Allianz pojišťovna eviduje za první pololetí roku 2014 meziroční nárůst objemu odhalených pojistných podvodů o 36 milionů korun. Zatímco vloni se zjištěná částka pohybovala na zhruba 60 milionech korun za 1130 podvodů, letos ve stejném období přesáhla 96 milionů za celkem 1276 odhalených případů.

 • I vojáci z legendárního seriálu M*A*S*H potřebovali pojistit, stejně jako odvážlivci z reality show Faktor strachu. Obrátili se na Allianz

  Praha/Novato, 7. července 2014; Již více než 100 let vyhodnocuje Allianz rizika spojená s natáčením. Dlouholetým klientem Allianz je James Bond, pod její ochranou se natáčel i seriál M*A*S*H či Ztraceni a spoléhá se na ni i současná produkce reality show Faktor strachu. Od dob němého filmu pojišťuje Fireman’s Fund, americká dceřiná společnost Allianz, vše od běžných rizik v zábavním průmyslu až po vysloveně atypické hrozby.

 • Allianz vidí scénáře k Bondovi ještě dříve, než herci. V Karlových Varech představí nové pojištění pro filmaře.

  Praha/Kalifornie, 4. července 2014; Allianz pojišťovna připravila ve spolupráci s kolegy z USA a Velké Británie novinku, která potěší zástupce české kinematrografie. Na začínajícím karlovarském filmovém festivalu představí vysoce specializované pojištění pro filmové a televizní tvůrce, jež jim umožní krýt rizika stejně jako v zahraničí. Filmové a televizní pojištění Allianz pojišťovny tvoří stavebnicový systém, pokrývající specializované majetkové a finanční škody spojené s produkcí filmů. Obsahuje například pojištění dodatečných nákladů vzniklých v důsledku nemoci, úrazu nebo smrti herce v souvislosti s dokončením filmu nebo opuštěním projektu. Dále zahrnuje pojištění negativů, videopásek, fotografického materiálu, pojištění majetkových škod na rekvizitách a výpravě i pojištění těchto škod na přístrojích spojených s filmováním jako jsou kamery, ozvučení, světla, komunikační přístroje, hudební nástroje, záznamová zařízení a podobně.

 • Odpovědnost za řízení vztahů se zákazníky má v Allianz Pavel Martynek

  Praha, 3. července 2014; Novým ředitelem CRM (řízení vztahů se zákazníky) Allianz pojišťovny se stal zkušený pojistný matematik s dlouholetou praxí v pojišťovnictví RNDr. Pavel Martynek, Ph.D., absolvent finanční a pojistné matematiky Matematicko-fyzikální fakulty UK.

 • Allianz, která už 100 let pojišťuje hollywodské filmy, letos pojistila i Karlovarský filmový festival

  Karlovy Vary/Praha, 3. července 2014; Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech bude letos pojištěný. Auta, řidiči, pronajaté nemovitosti i filmy kryje speciální pojištění od Allianz. Pojišťovací gigant je ve světě filmu jako doma, vždyť jeho americká dceřiná společnost už více než sto let pojišťuje produkty hollywodské kinematrografie. Skrytá nebezpečí však neohrožují jen samotné natáčení, bez rizik se neobejde ani průběh filmového festivalu. Jeho organizátoři se proto obrátili na Allianz pojišťovnu, která se tak stala prvním oficiálním pojistitelem této prestižní kulturní akce. Na festivalu je pojištěno téměř „vše“, od odpovědnosti řidičů oficiálních festivalových vozidel, přes pojištění majetku a elektroniky až po potenciální škody na pronajatých nemovitostech. Největší pozornost ale byla samozřejmě věnována pojištění filmů pro případ jejich poškození, ztráty či odcizení.

 • V Turecku budou turistům pojištěným u Allianz k dispozici dva lékařští konzultanti z Brna – osobně, na telefonu i přes službu Skype

  Praha, 30. června 2014; Allianz pojišťovna před nedávnem představila zcela novou službu pro své pojištěné turisty, kteří o prázdninách zamíří na dovolenou do Turecka. Nyní představuje i dva medické konzultanty, kteří budou od zítřka až do konce srpna připraveni pomoci turistům v případě nemoci nebo úrazu. V červenci zahajuje tuto „misi“ MUDr. Barbora Varadyová a v srpnu ji vystřídá její brněnský kolega MUDr. Jan Kocanda.

 • Allianz nadační fond „gumuje“ nebezpečná místa na mapě

  Praha, 25. června 2014; Allianz pojišťovna mapuje již čtvrtým rokem svojí Allianz Automapou nejnebezpečnější nehodové lokality České republiky. V žebříčku 20 kritických míst se pravidelně opakovalo i jméno obce Toužetín na Lounsku. Proto se Allianz Nadační fond, jehož hlavní náplní je podpora bezpečnosti silničního provozu, zde rozhodl zafinancovat úpravu a výraznější dopravní značení. Jeho cílem je, aby se počet nehod, kterých se tu za poslední čtyři roky stalo 29!, výrazně snížil. Třeba již o nadcházejících prázdninách, kdy na tomto hlavním tahu k německým sousedům provoz výrazně houstne.

 • Allianz pojišťovna má v životním pojištění kryté i riziko klíšťové encefalitidy

  Praha, 23. června 2014; Klíšťová encefalitida, která postihuje centrální nervový systém, je i jednou z diagnóz, kterou lze u Allianz pojišťovny ochránit pojištěním závažných onemocnění. Podle statistik Allianz za poslední tři roky hlásily encefalitidu z pojištění závažných chorob desítky nemocných a jejich počet každoročně stoupá. Infikované klíště může vyřadit člověka ze zaměstnání i na několik měsíců. Státní zdravotní pojištění neposkytuje lidem žádné odškodnění za změnu životního standardu a za případné finanční ztráty. Každý čtvrtý případ encefalitidy přitom způsobuje dlouhodobé zdravotní těžkosti a často i závažné trvalé následky. Komerční pojištění je možné považovat za jakýsi doplněk státního zdravotního pojištění.

 • Každé čtyři vteřiny přibude na světě nový případ demence, tvrdí demografická studie Allianz pojišťovny

  Mnichov/Praha, 16. června 2014; Podle skupiny Allianz, která se zabývá demografickým vývojem, vzroste do roku 2050 na celém světě počet seniorů s demencí až na 135 milionů. Nejčastějším typem demence je Alzheimerova choroba, která si každoročně vyžádá náklady za více než 440 miliard eur (přes 12 bilionů Kč) za léčení a péči o pacienty s touto chorobou. Na to, že demence bude epidemií 21. století, by byl Alois Alzheimer, který jako první popsal změny v nemocném mozku a jehož 150. výročí narození si svět připomněl uplynulou sobotu, ani nepomyslel.

 • Čeští fotbalisté i důchodci na tom mohli být stejně jako ti brazilští. Stačilo „málo“, mít v každé rodině 5 až 6 dětí

  Sao Paulo/Mnichov/Praha; 12. června 2014; Všechny fotbalové oči světa se pro příští měsíc upínají k Brazílii, kde si nejúspěšnější fotbalový národ dělá ambice na titul světového mistra. Ale i kdyby Brazílie ten fotbalový nezískala, jeden už má – je mistrem světa v počtu obyvatel s předčasným odchodem do důchodu Dovedete si představit, že půjdete do důchodu v 54 letech, budete brát 70 procent své měsíční mzdy a důchodů nebude v roce 12, ale dokonce 13? Ne, nejde o utopii, ale realitu průměrného Brazilce. Zdá se, že moc dlouho však tato situace v největším jihoamerickém státu nevydrží.

 • Zlatou korunu v kategorii penzijního připojištění po páté obhájila Allianz

  Praha, 11. června 2014; Allianz penzijní společnost (AZPS) se stala se svým produktem Allianz doplňkové penzijní spoření po popáté za sebou vítězem kategorie Penzijní spoření v soutěži Zlatá koruna. Na slavnostním galavečeru v pražském TOP hotelu získala také bronzovou korunu v kategorii Novinka roku za Cestovní pojištění s neomezeným limitem a aplikací Na cesty s Kolbabou. O vítězích Zlaté koruny rozhodla i letos Finanční akademie složená z více než 300 odborníků.

 • Allianz pojišťovna spustila v Turecku novou službu pro turisty. V červenci a v srpnu tam bude mít zdravotnického konzultanta

  Praha, 10. června 2014; Allianz pojišťovna připravila na letošní léto zcela nový projekt, který potěší všechny její pojištěné, mířící na dovolenou do Turecka. Ve spolupráci se svojí asistenční službou Allianz Assistance a sesterskou Allianz Slovenskou poisťovňou vylepšila služby cestovního pojištění a vyšle do Turecka medicínského konzultanta, který bude k dispozici turistům v případě nemoci nebo úrazu. Allianz počítá s postupným rozšířením medicínského servisu i do dalších turistických destinací.

 • Allianz varuje: Dětské kočárky jsou oblíbeným cílem zlodějů

  Praha, 28. května 2014; Zatímco porodnost klesá, ceny dětských kočárků naopak stoupají. Podle dat Allianz pojišťovny bohužel stoupá i počet těch, které nenávratně zmizí, ať už z uzamčených sklepů a kočárkáren, nebo společných prostor domů. V roce 2012 registrovala Allianz 56 událostí na dětských dopravních prostředcích, v loňském roce jich bylo 71. „Nejčastěji se v hlášeních vyskytují krádeže kočárků ze společných prostor bytových domů, ale také z aut na parkovištích u obchodních center, nebo dokonce před mateřskými školami,“ uvádí Hana Jurová z likvidace majetkových škod Allianz pojišťovny.

 • Allianz získala v makléřské soutěži Pojišťovna roku dvě zlata, stříbro i bronz

  Praha, 21. května 2014; Výsledky odborné ankety Pojišťovna roku 2013 Asociace českých pojišťovacích makléřů, která letos hodnotila kvalitu služeb pojistitelů na českém trhu již po čtrnácté, dopadly pro Allianz pojišťovnu velmi úspěšně. Dokonce se dá říct, že jde o historicky nejlepší umístění.

 • Allianz Dvě ženy a dva muži zachránili život lidem, kteří spadli s autem do potoka. Seniorce ze Zlína zase vděčí za život neznámý člověk. Od Allianz a Policie ČR za to dostali ocenění Pomocná ruka zákona a chytrou elektroniku

  Vsetín/Zlín, 20. května 2014; Vloni na podzim došlo v časných ranních hodinách k vážné dopravní nehodě v Jasenické ulici ve Vsetíně. Dvacetiletá řidička Citroёnu Xsara tam havarovala a společně s dalšími čtyřmi spolujezdci skončila s převráceným autem v korytě potoka. Jeden muž při nehodě zahynul a čtyři ženy byly těžce zraněny. Bilance této havárie však mohla být mnohem horší, kdyby se u zničeného vozidla ještě před příjezdem záchranářů neobjevili čtyři obětaví lidé – Jarmila Ondrůšková, Lenka Tomková, Pavel Smolík a Zdeněk Krchák. Za svoji rozvahu i odvahu dostali od Allianz pojišťovny a Policie ČR certifikáty Pomocná ruka zákona a digitální fotoaparáty. Stejné ocenění a mobilní telefon získala také Helena Handlová (77) ze Zlína, která zachránila život muži, ležícímu v kolejišti. Ačkoliv byla po zranění žeber v rekonvalescenci, sama odtáhla člověka z kolejí, po kterých vzápětí projel vlak.

 • Allianz zahájila hospodaření roku 2014 slibně a potvrzuje výhled zisku v rozmezí 9,5 – 10,5 miliardy eur

  Mnichov, 14. května 2014; Allianz Group začala rok 2014 výbornými ekonomickými výsledky a s 33,96 mld. eur dosáhla nejvyššího čtvrtletního předepsaného pojistného v historii společnosti. Ve srovnání s loňským prvním čtvrtletím se předepsané pojistné zvýšilo o 6 procent. Provozní zisk dosáhl 2,72 miliardy eur, čistý zisk pak 1,64 miliardy eur. Vlastní kapitál vzrostl ve stejném období o 6,9 procenta na 53,525 miliardy eur z 50,084 miliardy eur. V pojištění majetku a odpovědnosti vzrostl provozní zisk, který těžil z lepších výsledků úpisu a menšího dopadu přírodních katastrof. Předepsané pojistné se pak významně zvýšilo zejména v oblasti životního a zdravotního pojištění.

 • Soutěž Česká inovace ocenila projekt Allianz Client Board, který od počátku vtahuje do přípravy nových produktů i jejich uživatele

  Praha, 13. května 2014; Allianz je pravidelně úspěšná v nejrůznějších odborných i laických soutěžích pojišťoven, ale účastní se i soutěží mimo svůj obor. Před nedávnem „zabodovala“ v soutěži Česká inovace 2013, kde se stala finalistou v kategorii Inovativní firma. Porota ocenila její projekt Allianz Client Board (ACB), který vznikl před dvěma lety v oddělení marketingu.

 • Kontaktní centrum Allianz má nové číslo a volající s ním ušetří

  Praha, 6. května 2014; „Dobrý den, vítejte v Allianz,“ uslyší z úst herce a dabéra Martina Zahálky každý, kdo se dovolá do Kontaktního centra Allianz. Každoročně je to, nebo spíš bylo téměř půl milionu volajících, kteří vytáčeli hned několik různých telefonních čísel podle toho, zda v nouzi potřebovali asistenční službu, chtěli nahlásit pojistnou událost, nebo potřebovali zjistit stav účtu svého penzijního připojištění. Dnes jim stačí pamatovat si pouze jediné telefonní číslo – 241 170 000.

 • Studie Allianz o udržitelnosti důchodových systémů odhalila značná rizika. Česko si pohoršilo

  Praha/Mnichov, 28. dubna 2014; Podle aktuálních výsledků demografické studie Allianz patří Česká republika k zemím se zvyšující se mírou rizika neudržitelnosti důchodového systému. Zatímco situace Rumunska, Řecka a Turecka se za uplynulé tři roky rapidně zlepšila, v žebříčku sestaveném odborníky na demografii z Allianz Česko o tři příčky pokleslo. Oproti roku 2011, kdy se umístilo na 16. místě, je dnes na místě 19. Nejlépe si vede Austrálie a nejhůře dopadlo Thajsko.

 • Podle Allianz jsou motocyklisté na silnicích nejvíce “ohroženým druhem“. Statistika jejich přežití po nehodě je varující.

  Praha, 22. dubna 2014; Přestože v loňském roce zemřelo na našich silnicích nejméně motocyklistů za posledních 10 let, stále zůstávají nejvíce zranitelnými účastníky silničního provozu. V loňském roce se do statistik Allianz zapsali motorkáři téměř 400 nehodami. Jejich počet se v posledních čtyřech letech příliš nemění, ale struktura škod a zejména zdravotních následků významné rozdíly vykazuje. Je například patrné, že motorkáři více investují do kvalitnější a bezpečnější výstroje a také, že v loňském roce se objevilo více „plechových“ škod na skútrech. Na dvě kola totiž přesedli i řidiči, kteří doposud jezdili pouze na čtyřech. Umožnila jim to změna zákona vztahující se k řidičským oprávněním skupiny B.

 • Allianz letos odhalila o 56 procent podvodů více, než za stejnou dobu vloni. Hlasová analýza v testu uspěla

  Praha, 16. dubna 2014; Allianz pojišťovna eviduje za první čtvrtletí 56% nárůst odhalených podvodů. Zatímco vloni se během prvních tří měsíců jejich celková částka pohybovala kolem 30 milionů korun, letos dosáhla za stejné období už 47 milionů korun.

 • Česká republika zanedlouho dožene Japonsko. Demografická studie Allianz odhaluje i řadu dalších překvapení.

  Praha 8. dubna 2014; Podle nejnovější demografické studie Allianz stárne Česká republika podobně rychle jako Japonsko, které je zemí s nejvyšším podílem seniorů na světě. Země vycházejícího slunce je také první, která je nazývána společností přestárlé populace. Bohužel, v blízké budoucnosti může stejným problémům čelit i Česká republika.

 • Allianz varuje před víkendem – se změnou času se výrazně zvyšuje riziko nehod všeho druhu a úrazů!

  Praha, 27. března 2014; Blíží se poslední březnový víkend a s ním i každoroční změna zimního času na letní, která může na citlivé jedince působit negativně. S faktem, že si někteří lidé stěžují v prvních dnech letního času na sníženou soustředěnost, ospalost a zvýšenou únavu, jsou v souladu i statistiky Allianz pojišťovny. Z nich je patrné, že v následujících pěti dnech bezprostředně jdoucích po změně času, což je průměrná doba, po kterou se organismus adaptuje, roste počet škod o 15 - 20 procent.

 • Kterým úsekům se vyhnout a kde zpomalit? Řidičům opět poradí Allianz Automapa

  Praha, 25. března 2014; Víte, kde byste jako řidiči měli zbystřit všechny smysly, nebo jakým úsekům silnic na území naší republiky se raději zcela vyhnout? Poradí vám Allianz Automapa, projekt prevence silničních nehod, který Allianz pojišťovna poprvé představila v roce 2011. Od té doby řidiče pravidelně varuje před nebezpečím na cestách a nyní přichází s aktualizovanou dvacítkou nejrizikovějších míst.

 • Allianz ve střední a východní Evropě ukončila rok 2013 s dobrými výsledky

  Mnichov/Praha, 17. března 2014; Pro Allianz ve střední a východní Evropě (SVE) skončil rok 2013 s dobrými výsledky. V důsledku trvale těžkých tržních podmínek celkové příjmy pojistného dosáhly 3,5 miliardy eur, což je o 4,6 procenta nižší hodnota než v předchozím roce. Velmi dobré výsledky vykázala Allianz v neživotním pojištění a ve správě aktiv či penzijních fondech, nedokázala však překrýt pokles pojistného v životním a zdravotním pojištění.

 • Za největší loňský požár na Zlínsku zaplatila Allianz více než 200 milionů korun

  Zlín/Praha, 12. března 2014; V uplynulých dnech se těžké stavební stroje zakously do jedné z budov bývalého Baťova areálu ve Zlíně. Důvodem nebyla její plánovaná destrukce, ale požár skladových prostor společnosti HP TRONIC, která tam měla zboží za zhruba 210 milionů korun. Domácí elektrospotřebiče se během několika desítek hodin změnily v haldu zuhelnatělého plechu. Pro nepojištěný podnik by mohlo jít o fatální škodu. Překonat finanční ztrátu firmě HP TRONIC pomohla Allianz pojišťovna. Škodu ve výši více než dvou stovek milionů korun jí totiž zaplatila.

 • Allianz SE přijala Principy OSN pro udržitelné pojišťovnictví

  Mnichov/Praha, 10. března 2014; Skupinu asi 40 členů a 30 partnerů největší inciativy pro spolupráci mezi OSN a pojišťovnami doplnila v únoru svým podpisem Principů pro udržitelné pojišťovnictví (PSI) Allianz SE. Přijetím dokumentu, za kterým stojí Finanční iniciativa Programu OSN pro životní prostředí, se společnost zavázala k aktivní a transparentní snaze o zahrnutí citlivých environmentálních, sociálních a správních (ESG) témat do svých podnikatelských aktivit.

 • Ženy jejich sobotní Mezinárodní den v řadě zemí potěší. Demografický výzkum Allianz jim ale raději s květinou číst nedávejte.

  Praha, 5. března 2014; Méně sňatků, více rozvodů a rostoucí průměrná délka života zvyšují u žen riziko chudoby ve stáří. Podle aktuální demografické studie Allianz si v České republice musí 2,9 % žen nad 65 let vystačit s příjmem pod hranicí chudoby. Jednou z příčin této tíživé životní situace je pro některé z nich i rozvod. Ten má obzvlášť na ženy ve vyšším věku výrazně negativní finanční dopad. Přestože tradiční žerty o “zlatokopkách”, které od soudu odcházejí obohacené o majetek bývalého partnera, nikoho nepřekvapí, ve skutečnosti má rozvod pro mnohé ženy drtivé finanční následky.

 • Zisk Allianz SE vzrostl v roce 2013 o 15 procent

  Mnichov/Praha, 27. února; Čistý zisk největší evropské pojišťovny Allianz vzrostl v minulém roce o 15 procent na šest miliard eur, v přepočtu 164,2 miliardy korun. Hospodaření podpořil růst v divizi pojištění majetku a škod a v divizi správy majetku.

 • Allianz pojišťovna upozorňuje: Nepodceňujte návštěvu kominíka! Přinese štěstí i při vyřizování škody po požáru.

  Praha, 26. února 2014; V sobotu je první březnový den a lidová pranostika praví – březen – za kamna vlezem. Odborníci doplňují – raději jen za ty, které mají v pořádku komín! Allianz pojišťovna evidovala v loňském roce 504 požárů s celkovou škodou 267,5 milionu korun. A právě neudržované komíny, krby, nebo kotle ústředního topení jsou čím dál častější příčinou jejich vzniku. Evidujeme škody od těch nejmenších, například zakouření místností prasklou komínovou vložkou, vznícení sazí v komíně, až po následný výbuch a požár s destrukcí komínového tělesa, které může vést až k totálnímu zničení nemovitosti,“ uvedl Roman Tichý z likvidace majetkových škod Allianz.

 • Allianz se stala spolumajitelem fotbalového klubu FC Bayern Mnichov

  Allianz prohloubila již téměř patnáctiletou spolupráci s německým fotbalovým klubem FC Bayern Mnichov. Za 110 miliónů eur koupila 8,33% podíl jeho akcií. Smlouva na jmenovací práva pro domovský stadion slavného klubu, mnichovskou Allianz Arénu, byla při té příležitosti prodloužena až do roku 2041.

 • Z čeho mají největší strach podnikatelé ve světě a v České republice? Allianz sestavila Rizikový Barometr – žebříček nejčastějších rizik pro rok 2014.

  Mnichov/Praha, 18. února 2014; Přerušení provozu a dodavatelského řetězce, přírodní katastrofy, nebo požár a výbuch – to je trojice top rizik pro firmy a podnikatele v roce 2014. Vyplynulo to již z pořadí třetí studie Allianz o globálních rizicích, do které se zapojilo 400 odborníků Allianz na firemní pojištění z 33 zemí světa. V aktuálním rizikovém žebříčku se výrazně směrem nahoru posunula dvě dosud opomíjená – kybernetické riziko a ztráta reputace. Studie také upozornila na stále složitější a vzájemně propojená rizika – obchodní, právní, regulatorní, ale i technologická, k jejichž eliminaci bude potřeba silnější vnitřní kontrola ve firmách a komplexní přístup k řízení rizik ze strany manažerů podniků.

 • Allianz upozorňuje, že ani svátek zamilovaných není dnem bez zlodějů. Na Valentýna ženy šperky dostávají, ale drahé kovy také „ztrácejí“

  Praha, 12. února 2014; Říká se, že klasickým valentýnským dárkem, který ženy nikdy neomrzí, jsou květina a šperk. Právě šperky, ať už v tradičním tvaru srdce a s červenými rubíny, ale i zcela jiných tvarů s drahými kameny i bez nich, jsou častým dárkem k Valentýnu. A protože příležitostí, kdy darovat šperk, je samozřejmě během celého roku víc, mají hlavně ženy doma pestrou sbírku prstenů, řetízků, přívěsků, náušnic, náramků, hodinek… Často ani netuší, jakou hodnotu léty nastřádané šperky mají.

 • Co dokáže pojistná matematika? Allianz pojišťovna vypracovala pojistné podmínky pro perníkovou chaloupku s úrazovým pojištěním Ježibaby

  Praha, 6. února 2014; Byla jednou jedna pojišťovna a jmenovala se Allianz. Říkalo se o ní, že umí pojistit vše, od A do Z. Auto od antény po zrcátko, domácnost od akvária po zámek a život od Alzheimera až po zlomeninu. To je přece normální, řeknete si. Jenže – u téhle pojišťovny existovala i pojištění na reálně neexistující věci i bytosti. Například takové pojištění Hobitů… Experti z německé pojišťovny Allianz si před koncem roku dali tu práci a spočítali, jaké škody na majetku a zdraví by způsobil hobit a jeho družina, kdyby se jejich příběh skutečně udál. A došli k částce převyšující 320 milionů eur! Odborníci na pojistnou matematiku z české Allianz na to šli z druhé strany. Nepočítali již vzniklé škody, ale zajímalo je, kolik by pojištění stálo. A vybrali si tradiční českou pohádkovou stavbu – Perníkovou chaloupku.

 • Tým komunikace Allianz posílila Jana Černá

  Praha, 3. února 2014 – Novou posilou oddělení komunikace Allianz pojišťovny se od začátku února stala Jana Černá. Na pozici specialistky interní a externí komunikace vystřídala kolegyni Naďu Rozenskou, která odešla na mateřskou dovolenou.

 • I Allianz má mezi klienty tisíce dlužníků, exekuce jejich majetku je však krajním řešením vymáhání pohledávek

  Praha, 22. ledna 2014; Našli jste ve své poštovní schránce upomínku na zaplacení pojistného a máte chuť složenku neplatit nebo ji dokonce zahodit? Nedělejte to, počet exekucí, k nimž původně nenápadný dluh jen několika stokorun může až dospět, se totiž meziročně zvyšuje. Také Allianz registruje více než tisícovku dlužníků měsíčně. Je však jednou z mála pojišťoven, která své pohledávky neprodává.

 • Řízení rizik v Allianz pojišťovně vede Kamila Šimonová

  Praha, 20. ledna 2014; Novou ředitelkou Řízení rizik v Allianz pojišťovně se od poloviny ledna stala Kamila Šimonová. Ve funkci vystřídala Petra Kmínka, který už několik měsíců působí v německé centrále Allianz v Mnichově.

 • Allianz pojišťovna nasazuje proti pojistných podvodům hlasový analyzátor. Vloni jejich objem dosáhl 110 milionů korun.

  Praha, 15. ledna 2014; Allianz pojišťovna vyhlásila boj pojistným podvodům a od letošního roku bude mít k dispozici hlasovou analýzu telefonních hlášení. Přístroj, který původně vznikl pro armádní účely, pracuje podobně jako detektor lži. Místo tepu a potu se však zaměřuje na hlasovou křivku. Důvod je více než nasnadě – vloni odhalila Allianz 2063 pojistných podvodů, což je o 397 případů více, než v roce 2012. Celkově šlo o 110 milionů korun, což bylo o téměř 10 milionů více, než rok předešlý. Nejvíce podvodů se odehrálo v Praze, ve Středočeském kraji a v Moravskoslezském kraji. Velký nárůst jich pojišťovna zaznamenala také v kraji Jihočeském. Největší procento pojistných podvodů se už tradičně týkalo automobilů. Detaily najdete v přiložené tabulce.

 • Allianz vytvořila nové značkové pojištění pro vozidla značky Škoda

  Praha, 9. ledna 2014; Allianz pojišťovna připravila další speciální pojištění pro renomovanou automobilku. Do této oblasti pronikla už před šesti lety s Toyotou, po které následovalo Volvo. Zkušenosti ze značkového pojištění teď využila ve spolupráci se ŠKODA AUTO a společností ŠkoFIN. Jejich novinka se jmenuje ŠKODA Pojištění a nabízí ji dealerská síť mladoboleslavské automobilky. Zahrnuje povinné ručení i havarijní pojištění a na rozdíl od standardní nabídky navíc majitelům vozidel Škoda poskytuje i řadu výhod a bonusů.

 • Vlaky na přejezdech dál masakrují vozidla. Viníky jsou ale podle Allianz pojišťovny až na výjimky sami motoristé

  Praha, 6. ledna 2014; Přestože z aktuálních údajů Drážní inspekce vyplývá, že loňský rok byl z pohledu počtu zemřelých na přejezdech nejoptimističtější za posledních 11 let, pojišťovny stále zaznamenávají vysoký počet škod. Nejde sice o smrtelné případy, ale o nehody, jejichž důsledkem jsou vážná zranění pasažérů a zejména enormní finanční újmy. Závažnost nehod a hlavně nárůst nákladů na pojistná plnění potvrzují i statistiky Allianz pojišťovny. Dopravní nehody na železničních přejezdech po srážce s vlakem, kterých v loňském roce řešila 58, vykazují několikanásobně vyšší finanční nákladnost, než je celkový průměr na běžnou dopravní nehodu. Vloni zaznamenala Allianz nejvíce nehod na železničních přejezdech ve Středočeském a Královéhradeckém kraji, nejméně naopak v Praze. Nejkritičtějšími měsíci byly únor, květen a říjen a kupodivu téměř obdobně tomu bylo i v roce 2012. Pokud si tedy pokládáme otázku, zda jsou železniční přejezdy bezpečné, můžeme odpovědět, že jsou. Ale pouze za předpokladu, že řidiči budou respektovat všechna pravidla.

nahoru