Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Rok 2015

 • Allianz pojišťovna zahajuje spolupráci s Transparency International ČR

  Praha, 18. prosince 2015; Allianz pojišťovna je součástí platformy pro podporovatele a společnosti, které věří, že bojovat s korupcí má smysl. Stala se členem Patron Klubu Transparency International, který se tak nyní rozšířil o svého 25. firemního člena. Datem zpečetění užší spolupráce obou společností se stal 9. prosinec, Mezinárodní den boje proti korupci. V prostorách pražského sídla třetí největší české pojišťovny se při této příležitosti konaly tematické semináře.

 • Do hlášení škodních událostí se někdy dostanou skutečné „perličky“. Co přinesl letošní rok klientům i zaměstnancům Allianz?

  Praha, 17. prosince 2015; Tvrdý dopad spisovatele na středočeském rybníku, muž uvězněný na benzinové stanici - i příliš sdělní klienti... Škodní události nebývají ničím příjemným, natož pak humorným, do záznamů o jejich průběhu se však někdy dostanou opravdové „perličky“.

 • Allianz pojišťovna pokořila unikátní rekord, 179 kolegů společně načetlo audioknihu

  Praha, 14. prosince 2015; Zaměstnanci Allianz pojišťovny si na své konto připsali zajímavý rekord z oblasti charity. Sto sedmdesát devět kolegů společně v průběhu roku 2015 načetlo audioknihu pro nevidomé. „Vyčetli“ si tak unikátní rekord od pelhřimovské agentury Dobrý den. Tolik hlasů jako v audioverzi encyklopedické knihy Olgy Spalové Co to je, když se řekne… se ještě v žádné jiné české audioknížce nesešlo.

 • Zlomenina v Alpách vás může přijít na statisíce. Cestovní pojištění nepodceňujte ani při cestách po EU

  Praha, 7. prosince 2015; Zatímco v Česku lyžařská sezóna teprve začíná, nedočkaví sjezdaři míří už několik týdnů okusit první sníh do zahraničí. Řada z nich přitom žije v domnění, že uzavírat cestovní pojištění pro pobyty v rámci EU nemá význam, protože dnes už u sebe všichni nosíme Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ale bohužel – úraz jen kousek za českými hranicemi se stále může značně prodražit.

 • Cokoliv se může stát, stane se, dokazují zkušenosti klientů Allianz pojišťovny

  Praha, 1. prosince 2015; „Měl to být naprosto běžný den. Stál jsem na ulici a zpovzdálí uviděl hlouček peroucích se osob, které po sobě cosi házely. Než jsem stihl jakkoli zareagovat, něco od nich přiletělo… a dostal jsem skleněným půllitrem do hlavy,“ popsal klient Allianz svůj nepěkný zážitek, a zapsal se tak do statistik více než 64 tisíc úrazů, které lidé v rámci životního pojištění Allianz nahlásili v roce 2014. Mnoho z nich přitom patří do kategorie téměř nepředstavitelných náhod.

 • Dvanáctiletý český klavírista Jan Čmejla si díky Allianz zahrál s čínským virtuosem Lang Langem

  Praha/Vídeň, 23. listopadu 2015; Pokud chcete slyšet hudbu budoucnosti, unikátní šance se vám v těchto dnech naskýtá hned kousek za českými hranicemi. Do Vídně se minulý týden sjela desítka těch nejnadanějších mladých pianistů z celého světa, aby se zde učili přímo od čínského virtuosa Lang Langa. Třetí ročník Allianz Junior Music Campu vyvrcholil v sobotu koncertem ve Wiener Musikverein a jedním z jeho účastníků byl i výjimečný dvanáctiletý klavírista z Čech.

 • Jeden den, tři vítězství. Pojišťovnou roku 2015 je Allianz

  Praha, 13. listopadu 2015; Allianz pojišťovna slaví historické vítězství. Poprvé za dobu trvání prestižní soutěže Fincentrum Banka roku 2015 posbírala včera jedna společnost výhry ve všech třech kategoriích z oblasti pojišťovnictví. Allianz se stala Pojišťovnou roku 2015, zvítězila ale i v kategorii Životní pojištění roku 2015 a zlato získal také její flexibilní produkt pro motoristy, dnes už Autopojištění roku 2015.

 • Pátku 13. není třeba se bát. Na silnicích jsou nejrizikovější pondělky

  Praha, 11. listopadu 2015; Blíží se pátek 13., už třetí v letošním roce. Podle statistik Allianz pojišťovny však není třeba se ho cestou na víkend příliš obávat, klientům autopojištění Allianz vzniká dlouhodobě nejvíce škod v pondělí. Rizikovější regiony přesto vytipovat lze. Pokud chcete snížit šanci na nehodu, vyhněte se velkoměstům, konkrétně okresům Praha 4, Ostrava-město a Brno-město. Doprava se ale komplikuje i v Českých Budějovicích, ve Frýdku-Místku a v Praze 5.

 • Allianz očekává celoroční provozní zisk až 10,8 miliardy eur

  Mnichov/Praha, 6. listopadu 2015; Největší evropská pojišťovna a zároveň mateřská společnost Allianz pojišťovny oznámila, že za prvních devět měsíců roku její celkový příjem meziročně vzrostl o 3,5 procenta na 95,5 miliardy eur. Provozní zisk zůstává na úrovni srovnatelné s minulým rokem, a to 8,15 miliardy eur (v roce 2014 činil 8,14 miliardy eur). Čistý zisk k rozdělení akcionářům letos stoupl o 3,9 procenta na 5,2 miliardy eur.

 • Budoucnost motorismu, a tedy i pojišťovnictví, zcela změní chytré automobily

  Praha/Mnichov, 4. listopadu 2015; Auta bez řidičů, „hacknuté“ vozy i záchranka v každé domácnosti. I tak může vypadat budoucnost motorismu, pokud se naplní předpovědi. „Všechny velké světové automobilky vyvíjejí auta s autopilotem. Pokud jednou budou vozidla řídit počítače, škody nemusejí klesat o jednotky či několik málo desítek procent, ale třeba o 90 procent,“ vysvětluje Jakub Strnad, předseda představenstva Allianz pojišťovny, proč tento vývoj značně ovlivní budoucnost pojišťovnictví.

 • Nejlepší pojištění vozového parku nabízí Allianz pojišťovna. Obdržela cenu Fleet Awards 2015

  Praha, 29. října 2015; Vítězem osmého ročníku ankety ALD Automotive Fleet Awards v kategorii Pojištění vozového parku se stala Allianz pojišťovna se svým Komplexním flotilovým autopojištěním. S roční prodlevou tak opět potvrdila svou silnou pozici na trhu pojištění motorových vozidel a ke dvěma prvním místům z let 2012 a 2013 přidala minulý týden titul nejlepšího Fleetového produktu roku 2015.

 • Hodnota značky Allianz vzrostla na 8,5 miliardy dolarů

  Praha, 22. října 2015; Allianz opět zlepšila svou pozici v žebříčku nejhodnotnějších světových značek. V letošním hodnocení konzultační společnosti Interbrand obsadila 54. příčku a zaznamenala 10% nárůst hodnoty oproti roku 2014 – na 8,5 miliardy amerických dolarů.

 • Do konce září odhalila Allianz pojišťovna podvody za 207 milionů Kč

  Praha, 20. října 2015; Od ledna do konce září prověřovali specialisté Allianz pojišťovny 2143 podezřelých případů a odhalili pojistné podvody za 207 milionů korun. Vloni tato částka za stejné období dosáhla 137 milionů korun. Detektivové Allianz tak zaznamenali v rámci odhalených podvodů sedmdesátimilionový nárůst. Kromě kriminalistických metod jim při tom stále více pomáhá také moderní technika.

 • Podzimní deště jsou nebezpečnější než tma. Než usednete za volant, podívejte se, kudy raději nejezdit

  Praha, 13. října 2015; Podzimní plískanice jsou za dveřmi a s nimi i snížená viditelnost při řízení. K nehodě stačí málo. Kudy nejezdit, abychom si o havárii sami „neříkali“? Poradí nejnovější žebříček Allianz Automapy. Projekt prevence silničních nehod, který Allianz pojišťovna poprvé představila v roce 2011, právě přichází s aktualizovanou dvacítkou nejrizikovějších míst na silnicích v Česku.

 • České domácnosti bohatnou dvakrát rychleji než dříve

  Mnichov/Praha, 30. září 2015; Výsledky šestého ročníku studie o světovém bohatství, kterou provádí skupina Allianz, ukázaly, že zatímco globálně růst celkových hrubých aktiv domácností zpomalil, české domácnosti se dočkaly oživení. Oproti meziročnímu nárůstu o 3,1 % v roce 2013 činila loňská rychlost 7,2 %. Hodnota čistého průměrného bohatství na jednoho obyvatele ČR loni meziročně stoupla téměř o 50 tisíc Kč.

 • Allianz sestavila z hitů playlist ideální pro bezpečnou jízdu

  Praha/Vídeň, 16. září 2015; Nasednout do auta, připoutat se, zapnout rádio a vyrazit. Je vám tato rutina povědomá? Jízdu v autě bez poslechu hudby si už dnes řada lidí ani neumí představit. Napadlo vás ale někdy, jaký vliv můžou mít beaty na bezpečnost vašeho řízení? Allianz si přizvala muzikology a z aktuálních hitů sestavila ideální playlist.

 • Nejlepší neživotní pojišťovnou 2015 je Allianz

  V sedmém ročníku Ceny Hospodářských novin Nejlepší banka 2015 a Nejlepší pojišťovna 2015 zvítězila v nejprestižnější kategorii neživotního pojištění Allianz pojišťovna.

 • Jedno z nejrizikovějších míst? Je jím paradoxně vlastní domov

  Praha, 2. září 2015; Život je plný paradoxů – domov například vnímáme jako oázu bezpečí, klidu a komfortu, který nic nenaruší. Přitom obvyklé činnosti spojené s životem v našem obydlí, domácí práce i jiné aktivity, kterým se zde věnujeme, bývají překvapivě jednou z nejčastějších příčin čerpání pojistného plnění. V rámci statistiky produktů životního pojištění Allianz pojišťovny jsou úrazy, jež se lidem stanou doma, dokonce na třetím místě chmurného žebříčku.

 • Allianz má pro klienty novou aplikaci k hlášení dopravních nehod, registrace škody trvá 5 minut

  Praha, 27. srpna 2015; Allianz je dlouhodobě průkopníkem v oblasti inovací a chce maximálně využít potenciál, který přinášejí moderní technologie. Proto nyní přichází se zcela novým počinem v oblasti digitalizace - mobilní aplikací k hlášení dopravních nehod. Její instalace a nastavení trvá několik vteřin, registrace škody na vozidle pak pouhých pár minut.

 • Na sedmém ročníku fotbalového kempu Bayern Mnichov znovu utužil přátelství s Allianz

  Praha/Mnichov, 20. srpna 2015; Mezi diváky letošního zahajovacího zápasu Bundesligy v mnichovské Allianz Aréně bylo minulý týden i 75 fotbalových nadějí z 27 zemí světa. Mladí hráči přišli podpořit své idoly z klubu Bayern Mnichov, jejichž triky pilovali během šestidenního srpnového soustředění od Allianz. V rámci sedmého ročníku Allianz Junior Football Campu se také s vybranými hvězdami tohoto slavného týmu osobně setkali.

 • Cestu jim zkřížil klokan, žirafa i los. Někteří turisté si na dovolené příliš neodpočinou

  Praha, 19. srpna 2015; Na dovolenou jezdíme za odpočinkem, ne vždy se však záměr podaří. Dokládají to netradiční nehody klientů Allianz v zahraničí. Ukazuje se, že pro neobvyklé zážitky ani nemusejí cestovat příliš daleko, což je také případ letošního léta. „Vzhledem k nevyzpytatelné situaci v mnoha oblíbených destinacích Čechů volí letos naši klienti nejčastěji cestu do Chorvatska a Německa,“ uvádí Kristýna Melicharová, vedoucí prodeje cestovního pojištění Allianz pojišťovny. Řada téměř neuvěřitelných příběhů má původ v nečekaném setkání s exotickými zvířaty.

 • Čechy přitahují vodní sporty i relax u kormidla. Hrozba nehody je příliš netrápí

  Praha, 17. srpna 2015; Obliba letních radovánek na vodě v posledních letech strmě stoupá. Ať už se milovníci vody rozhodnou držet zkrátka a zakoupí si windsurf, plachetnici, menší motorový člun či naopak honosnou jachtu, neměli by si opomenout zařídit kvalitní pojištění. Mnozí Češi neváhají velkoryse investovat do vlastních plavidel, na vodu však často vyjíždějí nepojištění. Nehody jsou přitom časté, jen za rok 2014 eviduje Allianz pojišťovna desítky pojistných událostí na vodní hladině.

 • Toužíte po MBA? Možná právě vám Allianz proplatí roční studium na vyhlášené berlínské škole

  Praha, 27. července 2015; U příležitosti 125. výročí svého založení věnuje Allianz celkem 125 stipendií nadaným studentům z celého světa. Průběžně až do roku 2019 bude sponzorovat jejich studium na vyhlášené berlínské European School of Management and Technology (ESMT). S plnou, nebo částečnou podporou od Allianz zde můžou absolvovat programy Master’s in Management, Executive MBA nebo Full-Time MBA. A uzávěrky přihlášek do denního MBA programu se rychle blíží!

 • Allianz Automapa Online poradí, jak přežít na českých silnicích

  Praha, 20. července 2015; Již pět let radí Allianz pojišťovna českým řidičům, kterým místům na silnicích v ČR by se měli raději vyhnout. Za tuto dobu už její dopravně-bezpečnostní projekt Allianz Automapa upozornil na několik desítek kriticky nebezpečných úseků. A co bylo doposud jen „na papíře“, je nyní k dispozici v moderní, elektronické podobě. Právě spuštěná webová mapa nehodových míst motoristům ukáže nejnebezpečnější úseky za poslední tři roky, ale také nová riziková místa, vytipovaná na základě nehodových statistik z roku 2014.

 • Motoristka se snažila přijít k penězům prostřednictvím veverky. Allianz hlásí pololetní nárůst pojistných podvodů o 33 milionů korun.

  Praha, 15. července 2015; Za prvních šest měsíců letošního roku odhalili detektivové Allianz pojišťovny podvody za 129 milionů korun, což je o 33 milionů více, než během prvních šesti měsíců roku 2014. Počet prošetřovaných případů vzrostl o 278. Vloni jich podrobně analyzovali 1274, zatímco letos už 1552. Nejvíce podváděli lidé v Praze a ve Středočeském kraji. Naopak pokles pojistných podvodů zaznamenala pojišťovna v krajích Jihočeském, Moravskoslezském a na Vysočině. I v těchto krajích však zkoumala více případů než vloni. Stejně jako vloni se nižším počtem podvodů do statistik Allianz zapsalo Zlínsko a Pardubicko.

 • Allianz, která už 100 let pojišťuje hollywoodské filmy, pojistila i jubilejní MFF Karlovy Vary

  Praha/Karlovy Vary, 2. července 2015; Auta, řidiči, pronajaté nemovitosti i filmy – to vše po celý festivalový týden kryje speciální pojištění. Allianz se stala při jubilejním 50. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary již podruhé oficiálním pojistitelem. Na této prestižní kulturní akci je tak pojištěno téměř „vše“, od odpovědnosti řidičů oficiálních vozidel festivalu, přes pojištění majetku a elektroniky až po potenciální škody na pronajatých nemovitostech. Největší pozornost ale byla samozřejmě věnována pojištění filmů pro případ jejich poškození, ztráty či odcizení.

 • Allianz bude platit škody za motoristy v polopřevodu i od července, přestože ze zákona tato auta přestanou existovat

  Praha, 24. června 2015; Allianz pojišťovna zaplatí škodu z povinného ručení i po 30. červnu za motoristy, kteří se ocitli v tzv. polopřevodu a ze zákona jim tak jejich automobil zanikl. Jestliže stále platí povinné ručení a se svým vozidlem i nadále jezdí, mohou s ním logicky způsobit škodu. Ochranný štít povinného ručení se jim proto Allianz rozhodla zachovat i nadále, aniž by je jakkoliv sankcionovala.

 • Allianz podporuje mladé hudebníky, již potřetí organizuje kemp pro nadané klavíristy. Hlásit se mohou i talentovaní Češi.

  Mnichov/Vídeň/Praha, 15. května 2015; Již potřetí pořádá Allianz hudební tábor pro nadané mladé hudebníky pod patronací světoznámého klavíristy Lang Langa. Tentokrát se bude konat ve Vídni, městě Mozarta a dalších významných hudebníků, a to od 18. do 24. listopadu. Příležitost dostane deset talentovaných klavíristů ve věku od 10 do 14 let a mohou mezi nimi být i české klavírní talenty. Své přihlášky mohou české talenty posílat již nyní, až do 31. července 2015.

 • Cesta ze zahraničí domů pod dozorem bílých plášťů? Loni ji zažilo 117 klientů Allianz

  Praha, 10. června 2015; Na dovolenou autobusem, letadlem nebo autem, zpátky speciální sanitkou. Tak právě takový návrat zažilo v loňském roce 117 klientů Allianz, které bylo nutné z místa zaslouženého odpočinku přepravit domů se speciálním zdravotnickým doprovodem. Dvě pacientky byly dokonce převezeny leteckou ambulancí. To v praxi znamená repatriace – slovo, které je často skloňováno v souvislosti s cestovním pojištěním.

 • Allianz dnes spouští nové životní pojištění Rytmus risk bez absurdních poplatků

  Praha, 1. června 2015; Allianz pojišťovna dnes přichází na trh s novým životním pojištěním, které přepíše současná pravidla ochrany života a zdraví. Zatímco v dnešní době je standardní životní pojištění doslova plné poplatků - počáteční, měsíční, inkasní, za předčasné ukončení a další, novinka Allianz všechny nesmyslné poplatky ruší.

 • Asistenční služby Allianz Pražanům nejčastěji otevírají zabouchnuté dveře, zatímco v krajích Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském vyhánějí z domů i krysy a potkany

  Praha, 26. května 2015; Domácí asistence – pojem, který před deseti lety ještě nikdo neznal, natož pak službu, která se pod ním skrývala. Jako první ji na českém trhu ke svému majetkovému pojištění zavedla Allianz a v počátku jejího fungování evidovala asistenční služba 71 zásahů ročně.  V loňském roce jich bylo už skoro 50x více – 3417. Za celou dobu její existence pak vyjížděli pracovníci asistenční služby celkem k 10 681 případům.

 • Čeští penzisté utratí podle průzkumu Allianz nejvíce za domácnost, energie, zahradu a domácí mazlíčky

  Mnichov/Praha, 19. května 2015; Nábytek, dovolené, restaurace, boty, knihy… To jsou předměty, za které evropští důchodci utrácejí nejvíce. Ale jak kteří. Češi, podobně jako Slováci utratí největší část svého důchodu na provoz domácnosti. A přispívají na ni muži i ženy ze svých penzí téměř stejným dílem. Naše republika je totiž jednou z mála zemí EU, kde je průměrný rozdíl v důchodech mužů a žen relativně malý.

 • Nepozornost při parkování stojí téměř za polovinou nehod a toto číslo stále roste, zjistila Allianz

  Praha/Mnichov, 6. května 2015; Více než 40 % všech dopravních nehod s následkem poškození vozu se podle Allianz stane při parkování, ať už během vjíždění na parkovací místo nebo vyjíždění z něj, případně k nim dojde během jiných drobných manévrů s automobilem. K naprosté většině těchto havárií pak dochází při couvání a častěji než kdo jiný je způsobují řidiči starší 65 let. Vyplývá to ze studie Allianz centra pro technologie, které ve spolupráci se společností Continental provedlo detailní analýzu 3500 nehod.

 • Vyrážíte na prodloužený víkend? Neriskujte život kvůli nevhodně naloženému autu

  Praha/Mnichov, 28. dubna 2015; Minulý prodloužený víkend se do statistik dopravní nehodovosti v Česku zapsal tragicky. O Velikonocích zemřelo na silnicích 12 lidí, nejvíce za poslední čtyři roky. Před cestou autem však málokoho napadne, že to hlavní dopravní nebezpečí nemusí číhat na silnici, ale přímo ve voze. Allianz proto přináší crash test s nevhodně zajištěným nákladem. Jak zareagoval na náraz? Podívejte se na VIDEO. Video je k dispozici jako soubor i ke stažení.

 • Může být povinné ručení levnější než dálniční známka nebo plná nádrž? V Allianz ano!

  Praha, 21. dubna 2015; Motoristé, kteří nejezdí v zimě, ale jenom od jara do podzimu, v těchto dnech opět legalizují svůj pobyt na silnici. Vzhledem k tomu, že je pro ně zbytečné uzavírat celoroční povinné ručení, pátrají po variantě, která by jim umožňovala dodržet literu zákona, ale současně přitom nemuset odevzdat registrační značku a technický průkaz do depozitu. Allianz pojišťovna jim nyní přichází vstříc a jako jediná na našem trhu umožňuje sjednat si on line sezónní autopojištění prostřednictvím svých webových stránek https://online.allianz.cz/ stačí, když při vyplňování formuláře označí pouze měsíce, ve kterých budou vozidlo provozovat. Minimálně tři, maximálně devět. Výhodné je to nejenom pro majitele motocyklů, obytných automobilů, kabrioletů nebo sněžných skútrů, ale i všechny, kteří chtějí, neprovozují vozidlo celoročně a chtějí tak ušetřit na pojistném. I v rámci sezónního pojištění si vyberou pojistku ze čtyř základních balíčků a více než tisícovky variant.

 • Allianz odhalila za letošní první čtvrtletí 773 pojistných podvodů za 62 milionů korun

  Praha, 14. dubna 2015; Detektivové Allianz odhalili v loňském roce pojistné podvody v rekordním objemu 158 milionů korun. A ani letošní první čtvrtletí nezaostává za loňskými čísly. Za první tři měsíce se podařilo uchránit již bezmála 62 milionů korun a také počet šetřených případů vzrostl meziročně ve stejném období téměř o dvě stovky.

 • Josef Lukášek se stal členem představenstva Allianz pojišťovny

  Praha, 13. dubna 2015; Členem představenstva Allianz pojišťovny se stal začátkem dubna ředitel produktového vývoje a pricingu (CPO) Josef Lukášek. Na českém pojistném a penzijním trhu se pohybuje už dvě desetiletí, v Allianz pracuje od roku 2001.

 • Klienti Allianz ušetřili za volání přes 2,5 milionu korun

  Praha, 7. dubna 2015; Je to již rok, kdy Allianz pojišťovna změnila telefonní číslo svého Kontaktního centra pro zákazníky z tzv. „bílé linky“ na běžnou telefonní linku. „Dobrý den, vítejte v Allianz,“ slyší i nadále každý volající z úst herce a dabéra Martina Zahálky, ale za výrazně méně peněz. Zákazníci díky tomu za volání ušetřili už více než 2,5 milionu korun.

 • Allianz nabízí na Apríla pojištění „zlomeného srdce“

  Z nedávného průzkumu jedné pojišťovny vyplynulo, že pětina českých párů by si ráda uzavřela pojištění pro případ, že by jejich vztah ztroskotal. A dokonce by do takového pojištění neváhaly investovat i tisíce. Na Valentýna taková možnost pojištění ještě nebyla, ale dnes již ano. Allianz přichází 1. dubna s připojištěním „zlomeného srdce“.

 • Kudy raději nejezdit? Allianz Automapa přináší seznam nových rizikových míst pro motoristy

  Praha, 26. března 2015; První jarní víkend se do statistik dopravní nehodovosti v Česku zapsal tragicky. Na silnicích zemřelo 10 lidí, nejvíce od začátku letošního roku. Aby podobných černých víkendů nepřibývalo, přináší nyní dopravně-bezpečnostní projekt Allianz pojišťovny seznam deseti nových nebezpečných míst na silnicích v ČR, která odhalil loňský rok. Kde zpomalit, nebo kterým místům se raději zcela vyhnout, radí Allianz Automapa řidičům již pět let.

 • Allianz ocenila společně s Policií ČR dva muže z Břeclavska. Sami zadrželi zloděje, který se pokusil vykrást poštu

  Břeclav, 17. března 2015; „Chyťe ho, je to zloděj!,“ křičela začátkem ledna z okna pošty v Sedleci na Břeclavsku poštovní úřednice. Její volání uslyšeli Vlastislav Weiser (53) a Miroslav Čížek (30). Ve stejnou chvíli totiž na nedalekém parkovišti kontrolovali u auta s přívěsným vozíkem světla. Nezaváhali ani na vteřinu. Zloděje, který pár vteřin předtím ženě za přepážkou vyhrožoval střelnou zbraní, po krátké honičce chytili a přemohli. Muži zákona si ho pak od nich převzali a odvedli rovnou na služebnu. Od Allianz pojišťovny a Policie ČR dnes za svůj čin oba sympatičtí Břeclavané získali ocenění Pomocná ruka zákona a mobilní telefon.

 • Fotíte pomocí dronu? Bez pojištění můžete místo přivýdělku dostat pokutu!

  Praha, 12. března 2015; Bezpilotní letouny neboli tzv. drony, o kterých se ještě nedávno hovořilo téměř výhradně v souvislosti s armádou, se v poslední době staly šikovnými pomocníky řady fotografů a kameramanů. Za kouzelné letecké snímky jim dnes platí mnohé realitní kanceláře, organizátoři sportovních akcí, koncertů, ale třeba i firemních večírků. Někteří majitelé dronů se však vystavují vysoké pokutě, neboť pro svoji činnost nemají potřebná povolení ani „povinné ručení“.

 • Novým ředitelem individuálního a leasingového autopojištění Allianz se stal Karel Platl

  K 1. březnu 2015 ukončil své působení v Allianz pojišťovně ředitel úseku pojištění vozidel Ing. Pavel Prokš. Jeho post nyní nově zastává Karel Platl (35), který byl v posledních letech jeho nejbližším spolupracovníkem.

 • Čeho by se měly české firmy bát nejvíce? Allianz Barometr rizik 2015 varuje před hrozbou přerušení provozu

  Praha, 4. března 2015; Čtvrtý ročník Allianz Barometru rizik odhalil největší podnikatelská rizika pro letošní rok. Pro střední Evropu jsou jimi podle více než 500 odborníků na podnikatelské pojištění ve 47 zemích stejně jako loni přerušení provozu a dodavatelského řetězce, přírodní katastrofy, a na třetím místě požár či výbuch. Studie upozorňuje na to, že ačkoli mnoha hrozbám lze předejít, na některé z nich firmy nepamatují – v Česku se to týká hned té nejnebezpečnější kategorie: škod z přerušení provozu.

 • Allianz pokračuje v růstu příjmů a zisku

  Frankfurt/Mnichov/Praha, 26. 2. 2015; Allianz Group dosáhla v roce 2014 opět dobrých výsledků. Poprvé příjmy předčily 120 miliard eur. S ohledem na předběžná čísla vzrostly celkové příjmy skupiny o 10,4 % na 122, 25 miliard eur, v loňském roce to bylo 110, 77 mld. eur. Během tohoto období vzrostl celkový počet klientů pojištěných u Allianz o 2 miliony na 85 miliónů.

 • Každých 15 vteřin vyráží ve světě k lidem v nouzi asistenční služba Allianz

  Mnichov/Praha, 17. února 2015; Asistenční služba Allianz v České republice zaznamenala v roce 2014 celkem 65 853 telefonických hovorů klientů. Nejčastějším důvodem jejich „SOS“ volání byly nehody, poruchy a další problémy s auty – těch bylo bezmála 50 tisíc. Dalších 13 800 telefonátů se týkalo asistence k cestovnímu pojištění, zbytek pak domácí asistence, která je součástí majetkového pojištění Allianz.

 • Allianz má na internetu nové autopojištění, které během několika minut motoristům nabídne z tisícovky možností. Výsledný produkt si sestaví sami.

  Praha, 10. února 2015; Nové on-line pojištění pro motoristy s názvem iAuto odstartovala Allianz pojišťovna. Povinné ručení a havarijní pojištění si na něm mohou majitelé vozidel sjednat během několika minut, stačí otevřít stránky www.allianz.cz a kliknout na ikonu „pojistit on-line“. Jde o podobný postup, jako když si vybírají nové auto. Jeho charakteristickým znakem je maximální přehlednost a transparentnost, protože řidič neustále vidí, kolik korun bude za krytí jednotlivých rizik platit. Nové on-line pojištění zahrnuje nejen zkušenosti a náměty našich klientů, ale i poslední trendy, jako je např. rostoucí obliba tabletů. I na nich poskytuje nové iAuto maximálním uživatelský komfort. Aplikace nabízí různé možnosti, ale žádnou nevnucuje a je pouze na uživateli, jaké si zvolí. Čtyři základní balíčky mohou motoristé rozpracovat do více než tisícovky zcela konkrétních variant svého vlastního pojištění.

 • Nesprávný způsob přepravy lyží ve střešním boxu ohrožuje všechny účastníky silničního provozu, varuje Allianz

  Praha/Mnichov, 6. února 2015; V pondělí začínají jarní prázdniny, během kterých budou motoristé při cestách na hory častěji využívat střešní box na přepravu lyží. Ne vždy si však uvědomí, že pro převoz věcí v boxu a v klasickém zavazadlovém prostoru neplatí stejná pravidla. Allianz centrum pro technologie (AZT) proto udělalo crash test automobilu s naloženým střešním boxem. I při rychlosti 50 km/h dopadl výsledek hrozivě.

 • Již 125 let se klienti v nepříjemných životních situacích spoléhají na Allianz

  Praha/Mnichov, 5. února 2015; Zatímco česká pobočka Allianz oslavila v lednu své 22. narozeniny, její mateřská společnost si letos připomíná již 125 let od svého založení. Přesné datum významného jubilea firmy, na kterou se dnes spoléhá přes 83 milionů klientů, připadá právě na dnešní den. Společnost založil v roce 1890 pojišťovací specialista Carl Thieme s bankéřem Wilhelmem Finckem, když Allianz zaregistrovali do obchodního rejstříku v Berlíně.

 • Makléřský obchod v Allianz má na starosti Milan Kříž

  Praha, 3. února 2015; Od začátku února se stal novým vedoucím centrálního makléřského obchodu Allianz pojišťovny Milan Kříž (51), který už v Allianz působí pět let a doposud pracoval jako Key Account Manager v oddělení makléřském obchodu.

 • Jednorázové produkty Allianz vydělaly klientům za 6 let přes 50 procent

  Praha, 28. ledna 2015; Investiční životní pojištění – ano, či ne? Tento produkt zažil velký boom kolem roku 2010 v reakci na vývoj na kapitálových trzích, v posledních letech je jeho obliba nižší, ale stabilní. Třeba i proto, že má celou řadu „pro“ - umožňuje poskládat životní pojištění na míru, má vysokou flexibilitu a nižší cenu pojistné ochrany, než čistě rizikové pojištění. Na váze „proti“ obvykle stály výnosy z investic, které nedosahovaly takových částek, jako v podílových fondech, nebo v jiných typicky investičních produktech. Ale není tomu tak vždy. Důkazem je Allianz PETROLinvest, který právě dospěl do výplaty a svým klientům vydělal za uplynulých 6 let více než 50 %!

 • Je rizikovější vzlet nebo přistání? Allianz přináší podrobnou analýzu bezpečnosti letového provozu

  Praha/Mnichov, 22. ledna 2015; Cestujete rádi letadly a znervózňují vás poslední zprávy o leteckých katastrofách v Asii? Nejnovější studie Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) vás potěší – zvolili jste totiž nejbezpečnější způsob dopravy. Souhrnné riziko, kterému se aerolinky běžným provozem vystavují, přesto může podle expertů z AGCS již v roce 2020 překročit hranici 1 bilionu dolarů. Víte, která část letu je pro cestující nejrizikovější, a kde by se měly slabé povahy letadlům raději vyhnout?

 • Allianz vstoupila do roku 2015 s novým portálem, který zrychluje a usnadňuje likvidaci škod motoristů

  Praha, 20. ledna 2015 – Allianz pojišťovna začala se svojí sítí smluvních servisů jako první na našem trhu používat nový portál CebiCom společnosti Cebia, který zrychluje, usnadňuje a zpřehledňuje komunikaci servisů s pojišťovnami při řešení pojistných událostí na vozidlech. Portál nahrazuje dosavadní složité a náročné vyřizování škod a umožňuje rychlé přenášení dat mezi pojistitelem a smluvním servisem v průběhu celého procesu likvidace škodní události, resp. opravy vozidla.

 • Jak vypadal loňský rok v pojišťovnictví z hlediska živlů?

  Praha, 19. ledna 2015; Po roce 2013, kdy klienty v červnu potrápily povodně a záplavy, se z pohledu velké vody jevil loňský rok jako poměrně klidný. Allianz zaregistrovala za celý rok 2014 „pouze“ 736 škod z povodní nebo záplav. Mnohem četnější byly škody z jiných živlů – nejčastěji šlo o přepětí, jako důsledek bouřkové činnosti – 1688 škod, sále pak vichřice – 1398 škod, krupobití – 944, nebo atmosférické srážky – 837.

 • Kolik pojistných podvodů odhalila vloni Allianz pojišťovna ve vašem kraji? Jižní a západní Čechy statistika nepotěší, radovat se však mohou třeba na Zlínsku.

  13. ledna 2015; Detektivům české pobočky největší pojišťovny světa Allianz se v loňském roce podařilo zaznamenat téměř ve všech částech naší země vyšší počet případů, kdy se lidé pokoušeli získat peníze, ačkoliv se jejich pojistná událost stala jinak, než popisovali nebo se dokonce nestala vůbec. „V roce 2014 jsme byli výrazně úspěšnější v odhalování pojistných podvodů a meziročně jsme zvýšili jejich objem o 44 procent, ze 110 milionů korun na 158 milionů korun,“ uvedl ředitel právního odboru a vyšetřování pojistných podvodů Allianz pojišťovny Ludvík Bohman. Nejvíce případů se odehrálo již tradičně v Praze, ve Středočeském kraji a v Moravskoslezském kraji. Jejich větší nárůst pojišťovna zaznamenala v krajích Karlovarském, Jihočeském a Plzeňském. Největší procento pojistných podvodů se jako v minulých letech týkalo automobilů.

 • Allianz pojišťovna vykročila do nového roku s novými šéfy IT

  Praha, 6. ledna 2015; S novým rokem došlo ke dvěma personálním novinkám v managementu Allianz pojišťovny.

nahoru