Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Rok 2016

 • Předvánoční poselství jezdců Formule 1. Nico Rosberg a Lewis Hamilton se představují, jak je neznáte.

  Mnichov/Praha, 14. prosince 2016; Začíná sezóna vánočních večírků a stejně jako každý rok i letos v tomto období přibývá zpráv o nebezpečí alkoholu za volantem. Ale jak jste již mohli zaregistrovat na webu oPojištění.cz, podle respektovaného Allianz Centra pro technologie ohrožuje řidiče i jeho spolujezdce spíše jiné rizikové chování – rozptylování při jízdě, ať už jde o telefonování nebo třeba obsluhování navigace. Jde o výsledek několikaleté rozsáhlé analýzy nehodovosti.

 • Pro zemědělce byl rok 2016 extrémní. Allianz vyplatí téměř 190 milionů korun za poškozené plodiny

  Praha, 13. prosince 2016; Až s končícím podzimem si mohou likvidátoři pojistných událostí zemědělců trochu vydechnout. Je po sklizni a to znamená, že už se zastavil zdánlivě nekonečný kolotoč prohlídek, které se konaly od doby, co první plodiny poškodil jarní mráz. Letos ho odnesli zejména vinaři, pěstitele řepky a pšenice zase doběhla četná krupobití v teplejších měsících. Rok 2016 byl co do výše škod extrémní.

 • Jak postupovat při nehodě na zahraniční sjezdovce? Pozor na podvodníky

  Praha, 8. prosince 2016; Pokud se chystáte na zimní dovolenou do Alp, neměli byste zapomínat, že místní lyžaři jsou často zkušenější než Češi – a to nejen ve sjezdu. Zatímco v České republice se začaly soudy o odškodnění za fyzickou a psychickou újmu skutečně rozmáhat až během několika posledních let, obyvatelé ze západních zemí měli už několik desetiletí na to, aby se této praxi naučili. V mnohých případech jsou v právu, existují ale i skupinky podvodníků, které využívají lidské nevědomosti.

 • Pojišťovnou roku 2016 se stala Allianz, která má navíc i nejlepší životní pojištění, autopojištění a penzijní společnost

  Praha, 24. listopadu 2016; Allianz pojišťovna podruhé za dobu trvání prestižní soutěže Fincentrum Banka roku 2016 posbírala výhry ve všech třech kategoriích z oblasti pojišťovnictví a na rozdíl od loňského roku k nim ještě přidala vítězství v kategorii penzijních fondů. Allianz se stala Pojišťovnou roku 2016 a zlato získala i v kategoriích Životní pojištění roku 2016, Autopojištění roku 2016 a Penzijní společnost roku 2016. Vyhrála tak doslova všechno, co se vyhrát dalo, protože všechny zbývající ceny v soutěži Banka roku už patřily do bankovní kategorie. V rámci autopojištění už to byl její hattrick.

 • Jaká jsou nejnebezpečnější místa na silnicích v ČR? Poradí Allianz Automapa

  Praha, 22. listopadu 2016; Allianz vydává již pošesté přehled nejrizikovějších úseků na tuzemských silnicích za poslední tři roky. Motoristům může posloužit jako cenné vodítko, kterým silnicím je lepší se raději vyhnout. Podrobnou analýzou policejních statistik přispívá Allianz pojišťovna k prevenci silničních nehod, a to již od roku 2011.

 • Nové Autopojištění Allianz po prvním měsíci boduje na českém pojistném trhu

  Praha, 3. listopadu 2016; Allianz během posledního měsíce zdvojnásobila celkový prodej autopojištění. Šestnáct procent všech českých motoristů, kteří si v říjnu sjednali pojištění vozidla, tak uzavřelo smlouvu právě s touto pojišťovnou. Svoji novinku přitom prodává pouze online, prostřednictvím svých vlastních obchodníků a pouhých deseti vybraných partnerů. Další se připojí v nejbližších dnech. Stručně řečeno, stále je patrné, že poptávka převyšuje nabídku. Allianz jako první počítá povinné ručení a havarijní pojištění podle ujetých kilometrů, avšak bez povinné instalace sledovacího zařízení do vozu.

 • Konec balíčkového prodeje majetkového pojištění. Allianz Domov si sestavíte na míru

  Praha, 1. listopadu 2016; Allianz udělala tlustou čáru za balíčkovým prodejem pojištění majetku, domácnosti a odpovědnosti. Na trh uvedla nové pojištění Allianz Domov, jehož hlavní výhodou je modularita. Klienti si tak dnes pro trvale obývaný majetek mohou sestavit produkt přesně podle toho, co potřebují. V rámci jedné smlouvy si lze nově sjednat pojištění až pro tři budovy a tři domácnosti, a do produktu přibyly nové typy budov, nová rizika, předměty, ale i místa pojištění.

 • Vítězem letošních ALD Automotive Fleet Awards se stala Allianz se svým Flotilovým autopojištěním

  Praha, 25. října 2016; Prvním místem v kategorii Pojištění vozového parku Allianz pojišťovna opět potvrdila svou silnou pozici na trhu pojištění motorových vozidel. Ke třem prvním místům z let 2012, 2013 a 2015 jsme minulý týden přidali další titul nejlepšího Fleetového produktu roku 2016.

 • Hodnota značky Allianz stoupla. Přesáhla 232 miliard korun

  Praha, 19. října 2016; Allianz opět zlepšila svou pozici v žebříčku nejhodnotnějších světových značek. V letošním hodnocení konzultační společnosti Interbrand obsadila 51. příčku žebříčku Best Global Brands 2016 a zaznamenala 12% nárůst hodnoty oproti roku 2015 – na 9,53 miliardy amerických dolarů neboli 232,4 miliardy korun.

 • Čechům se daří, po roce jsou opět bohatší. O 36 tisíc korun přesně. Slováci si za tu dobu polepšili jen o 2 tisíce

  Mnichov/Praha, 29. září 2016; Zatímco růst celkového bohatství domácností po celém světě zpomalil, průměrný Čech má po loňsku o 36 tisíc korun více. Ukázaly to výsledky sedmého ročníku studie o světovém bohatství, kterou provádí skupina Allianz. Pozitivního výsledku země dosáhla i přes mírný pokles růstu hrubých aktiv, který zvolnil z předloňských 7,2 % na 7,1 % v roce 2015.

 • Allianz začíná nabízet povinné ručení podle počtu najetých kilometrů. Velkého bratra do vozů neinstaluje!

  Praha, 21. září 2016; Čím kratší dobu trávíte na silnicích, tím menšímu riziku se vystavujete. A tři čtvrtiny českých řidičů nenajezdí ročně více než 15 tisíc kilometrů. Allianz proto přichází s revolucí v autopojištění, jehož sazby začne počítat podle ujetých kilometrů. Považuje to za férový přístup k motoristům. Nemontuje jim přitom do vozů žádné telematické jednotky, obavy z neustálého sledování tak odpadají.

 • Pojišťovacím inovátorem roku 2016 je Allianz. Veřejnost ocenila její životní pojištění Rytmus risk.

  Praha, 6. září 2016; V soutěži Nejlepší pojišťovna roku 2016 získala první místo v kategorii Pojišťovací inovátor Allianz pojišťovna za produkt životního pojištění Rytmus risk bez absurdních poplatků. Zatímco je v dnešní době standardní životní pojištění plné poplatků (počáteční, měsíční, inkasní, za předčasné ukončení atd.) Allianz v Rytmu risk všechny tyto poplatky zrušila. Podobné ceny za inovaci už dostala v letech 2012 a 2014.

 • Že letadlo už máte? Dovolená v oblacích se Vám přesto může značně prodražit.

  Praha, 24. srpna 2016; Letecký provoz houstne. Stačí se podívat třeba na Flightradar24.com, kolik soukromých letadel se denně pohybuje nad územím České republiky. A letecké havárie nejsou jenom fatální. Na velkou škodu stačí i bouračka při rolování. Allianz představila své první pojištění pro letecký průmysl pouhý rok po vzlétnutí prvního komerčního letu. Loni tomu bylo 100 let. Od té doby se mnohé změnilo, ale světový lídr pojištění letadel všech druhů zůstává stejný.

 • Místo Pokémon GO si radši zapněte playlist pro bezpečnou jízdu, radí Allianz

  Praha/Mnichov, 29. července; Dříve si řidiči po nasednutí do auta zapínali rádio, v posledních týdnech se ale zdá, že beaty ve vozech zcela „přehlušil“ Pokémon GO. Důkazem je řada nehod, způsobených hráčem s mobilem v ruce. Že lovení pokémonů za jízdy zhoršuje řidičské schopnosti, je jisté, ale věděli jste, že posloucháním správné hudby si je můžete naopak zlepšit?

 • Výměna skla a výplata škody do tří hodin? Klientům Allianz pomáhá digitalizace

  Praha, 18. července 2016; Máte rozbité čelní sklo a pojistku auta u Allianz? Pak můžete otestovat, jak je možné vyřídit jeho opravu a výplatu škody během tří hodin. „Jde to díky naší novince, která je skutečně „blesková“, a říká se jí automatická výplata škody,“ představuje novou službu pro klienty Allianz Daniel Balihar, manažer likvidace škod z autopojištění.

 • Detektivové z Allianz letos překazili podvody za 158 milionů korun. Že má lež krátké nohy, se ukázalo ve 1432 případech

  Praha, 14. července 2016; Za první pololetí letošního roku odhalili vyšetřovatelé Allianz pojišťovny podvody za 158 milionů korun. Finanční objem prozrazených pokusů o podvod řadu let setrvale stoupá, v meziročním srovnání letos číslo narostlo o 29 milionů. Počet prošetřovaných podezřelých případů byl nejvyšší v hlavním městě, Středočeském a Moravskoslezském kraji.

 • Pojišťovny Wüstenrot k dnešnímu dni zanikají. Všechny smlouvy přecházejí na Allianz

  Praha, 30. června 2016; Pojišťovací část finanční skupiny Wüstenrot v České republice zaniká. K dnešnímu dni fúzuje s Allianz pojišťovnou, která byla již od ledna majitelem jejích akcií. Všechny smlouvy klientů Wüstenrot pojišťovny a Wüstenrot, životní pojišťovny, zůstávají platné a v nezměněné podobě přecházejí na Allianz.

 • Agent s právem zabíjet – a rozbíjet. Jaké škody napáchal James Bond ve filmu Spectre?

  Mnichov/Praha, 29. června 2016; Střelba, rány a výbuchy ve 24. bondovce vyvolaly u odborníků z Allianz profesní zvědavost. Místo hodnocení rizik z průběhu natáčení ale tentokrát zvolili jinou disciplínu. Rozhodli se spočítat, kolik by činil účet za poslední misi dlouholetého klienta Allianz Jamese Bonda. Výsledek? Téměř 17 miliard korun!

 • Přes 16 tisíc korun. Tolik průměrně Allianz zaplatí za klienty ošetřené na letní zahraniční dovolené

  Praha, 21. června 2016; Nemoc nebo dokonce úraz během zahraniční dovolené potká v letních měsících obvykle 500 až 600 klientů Allianz. Stačí jedno neopatrné šlápnutí a cesta na oběd vyjde bez pojištění na více než nejdražší jídlo v menu. Průměrné plnění za banální ambulantní ošetření v zahraničí překročilo loni v létě u Allianz 8 tisíc korun, za hospitalizaci pak přesáhlo 60 tisíc.

 • Allianz zve mladé hráče do kolébky světového golfu. Ve Skotsku si zahrají s profesionály.

  Praha/Mnichov, 15. června 2016; Pokud hrajete golf, určitě jste slyšeli o St Andrews Links, legendárním klubu s 600letou historií, který stál u zrodu tohoto sportu. Mladí hráči mají nyní šanci přihlásit se na již tradiční Allianz Golf Camp a vyhrát pět nezapomenutelných dnů po boku profesionálních golfistů. Celoživotní zážitek je kromě pár minut strávených nad přihláškou nebude stát vůbec nic.

 • Nejdelší železniční tunel na světě pojistila Allianz

  Praha/Curych, 13. června 2016; Začátkem června byl ve Švýcarských Alpách otevřen jeden z divů moderní techniky a architektury, Gotthardský tunel. Tento silniční komplex dlouhý 57 kilometrů zkrátil cestu vlakem z největšího švýcarského města Curychu do Milána v severní Itálii o celou hodinu a ze skal vytěžených během jeho stavby by se dalo postavit pět Cheopsových pyramid. Nový div světa pojistila Allianz.

 • Přes 100 tisíc klientů Allianz spravuje své smlouvy online

  Praha, 8. června 2016; Že se může komunikace s pojišťovnou od posílání e-mailů posunout ještě mnohem dál, ví už přes 111 tisíc lidí, kteří využívají služeb klientského portálu MojeAllianz. Ten klientům ve své plné verzi umožňuje správu smluvní dokumentace, online platbu kartou, hlášení pojistných událostí a sledování průběhu jejich likvidace. Jen v květnu si zde klienti ušetřili čas provedením 3058 operací.

 • Plánujete hodně dětí? Přestěhujte se do velkoměsta

  Praha, 1. června 2016; Po dlouhých letech výzkumů, které stěhování obyvatelstva do velkoměst spojovaly s nevyhnutelným poklesem porodnosti, přišlo překvapivé zjištění. V metropolích vyspělých zemí se rodí více dětí než jinde. Rizikové faktory spojované s odklonem od tradičního způsobu života, jako například lepší přístup ke vzdělání nebo široké spektrum pracovních příležitostí, se v dlouhodobém horizontu proměňují ve výhody pro rodinný život. Tvrdí to nová demografická studie Allianz.

 • Po vážném úrazu vám nejvíce pomůže Allianz pojišťovna. Má nejlepší rating úrazového plnění

  Praha, 30. května 2016; Allianz pojišťovna pokračuje v přepisování pravidel ochrany života a zdraví v ČR. Její životní pojištění bez absurdních poplatků, které před rokem uvedla na český trh, dostalo díky dalším vylepšením nejlepší rating úrazového plnění. Podle žebříčku, který sestavuje společnost Broker Trust, vyplácí nyní Allianz klientům na českém trhu nejvyšší plnění za trvalé následky úrazů.

 • Allianz se představuje. Nově také ve znakovém jazyce

  Praha, 25. května 2016; Bezbariérový přístup není tématem jen v architektuře, ale také ve službách. Leckdy ho lze zajistit překvapivě jednoduše a vše, co potřebujete, je prvotní impulz a zápal pro věc. V Allianz ho našli a video o historii a současnosti této pojišťovny se 126letou tradicí, které mohli donedávna ocenit jen někteří návštěvníci firemního webu, si dnes můžou plnohodnotně vychutnat i neslyšící spoluobčané.

 • Nejnovější podmínky a nejlepší produkty i pro dlouholeté klienty. Allianz inovuje a hraje fér

  Praha, 17. května 2016; Na trh každoročně přichází nepočítaně nových produktů a služeb, jen málokteří loajální klienti z nich ale mohou mít radost. Když jde o smlouvy, těch nejlepších a nejvýhodnějších se obvykle dočkají jen noví zákazníci. V Allianz je tomu ale jinak. Nové smlouvy získávají i dlouholetí klienti, kteří tak můžou plnohodnotně využívat inovací posledních let. To vše díky digitalizaci, zefektivnění interních procesů – a hlavně proto, že v Allianz vědí, kdo je jejich skutečný šéf. Klient.

 • Nové pojištění od Allianz ochrání autoškoly i jejich žáky

  Praha, 10. května 2016; První nehoda motorkáře ve výcviku, kteří smí od podzimu vyrážet na silnice sami jen se vzdáleným dohledem učitele, se odehrála hned na začátku sezóny. Nový balíček produktů od Allianz pojišťovny umí snížit dopad škod z těchto i jakýchkoli dalších nehod v rámci výcvikových kurzů. Ochrání majetek i podnikání autoškol, ale také samotné žáky, a to jak v případě lekcí pro motorkáře, tak během hodin věnovaných řízení aut.

 • Před cestou na chalupu nezapomeňte správně zajistit náklad, varují crash testy Allianz

  Praha/Mnichov, 5. května 2016; Teplejší počasí láká k prvním výletům do přírody, a tak se chalupáři po zimě pomalu začínají vracet do svého druhého domova. Balená voda, slunečník, skládací stolek – ještě do auta nahnat psa a může se vyrazit. Před cestou ale jen málokoho napadne, že hlavní dopravní nebezpečí nemusí číhat na silnici, ale přímo ve voze. Odborníci z Allianz provedli crash testy s nezajištěným nákladem i psem v autě. Co se stane při nárazu? Podívejte se na VIDEO.

 • Dopravní výchova roku 2016? Allianz nabízí dětem místo omalovánek aplikaci v tabletech.

  Praha, 28. dubna 2016; Zbrusu novou interaktivní aplikaci Oskárek Allianz vytvořil Allianz nadační fond ve spolupráci s Policií ČR. Je určen pro školákyk od 6 do 12 let a hravou formou učí děti, které už se narodily do digitálního věku, životně důležité věci, které jsou nezbytné pro přežití v silničním provozu. Oskárek je kreslená postavička, která cestuje v autě, chodí po chodníku, přes přechody pro chodce, jezdí na kole a chová se jako většina kluků a holek na 1. stupni základní školy. Povídá si s dětmi a podle toho, jakou zvolí možnost, na ně hned reaguje. Pamatujete si ještě na film Sám doma? Až ho uslyšíte, vzpomenete si na Kevina.

 • Allianz se musí změnit, říká CEO nadnárodní skupiny v otevřeném rozhovoru. Česko řídí přechod k digitalizaci.

  Praha/Mnichov, 27. dubna 2016; Loni touto dobou panovala v Allianz Group nervozita. Firma očekávala příchod nového šéfa. Revoluci, kterou Oliver Bäte přinesl, však předvídal málokdo. Koncem minulého roku představil předseda představenstva největší pojišťovny na světě program, který má Allianz pomoci zvládnout stoupající nároky klientů ve světle technologických změn. Firma chce udávat směr. „Pokud se nezměníme, přijde někdo jiný a nabídne lepší řešení,“ říká Bäte v souvislosti s rychlými proměnami trhu, které přináší zpočátku nenápadné startupy.

 • Allianz za první tři měsíce odhalila podvody za 76 milionů korun

  Praha, 19. dubna 2016; Detektivové Allianz odhalili v loňském roce pojistné podvody v rekordním objemu 232 milionů korun. A ani letošní první čtvrtletí nezaostává za loňskými čísly. Za první tři měsíce se podařilo uchránit již více než 76 milionů korun. V regionálním žebříčku si polepšilo hned několik krajů, nejvíce Jihomoravský. Největší nárůst podvodů zaznamenali detektivové v Olomouckém kraji a ve středních Čechách. Všem pak tradičně o několik délek utekla Praha.

 • V Allianz začali zvedat telefony také o víkendu. A nejenom kvůli škodám.

  Praha, 14. dubna 2016; Nezbývá vám čas ani energie volat během pracovních dnů do vaší pojišťovny? Klienti Allianz už se nemusejí přemáhat. Linka pro všeobecnou péči o zákazníky i pro hlášení pojistných událostí je jim od začátku dubna k dispozici také o víkendu. Od 9 do 18 hodin poskytuje v sobotu i v neděli stejné služby jako během pracovního týdne. Na novinku si klienti rychle zvykají, už nyní linka odbaví asi 200 hovorů každý víkend.

 • Kde číhá nebezpečí? Allianz přináší seznam nových kritických míst českých silnic

  Praha, 6. dubna 2016; Dopravně-bezpečnostní projekt Allianz Automapa již šestým rokem hledá a opravuje nejrizikovější úseky na silnicích v Česku a nyní přináší žebříček nových nebezpečných lokalit, které se objevily během roku 2015. Seznam vychází z dat veřejně přístupné databáze s lokalizací všech dopravních nehod evidovaných Policií ČR, zpracovaných podle komplexní metodiky. Jde tedy o podrobnou celorepublikovou studii, nikoli analýzu nehodovosti klientů Allianz.

 • Zapomněli jste natankovat? Nevadí. Od 1. dubna zavádí Allianz asistenční služby tolerantní k chybám řidičů

  Praha, 30. března 2016; Nenechte se mýlit aprílovým datem, spuštění unikátních asistenčních služeb pro klienty autopojištění Allianz se od 1. dubna stává realitou. Nová asistence vychází z potřeb klientů a již v základní verzi zahrnuje limit 3000 Kč na jednotlivé úkony pro pomoc v ČR i v zahraničí, a to nejen v případě nehody či poruchy, ale také tzv. chyb řidiče. Došlé palivo nebo vybitá autobaterie už zkrátka nebudou představovat problém. Novinka přináší i bezkonkurenční počet dní poskytnutí náhradního vozidla při nepojízdnosti vlastního.

 • Motoristická sezóna se blíží. Víte, že povinné ručení lze sjednat třeba jen na léto?

  Praha, 23. března 2016; Už i řidiči, kteří se neradi vydávají na silnici během zimního počasí, pomalu začínají leštit své vozy. Jaro se blíží a s ním také hlavní motoristická sezóna. A takzvaní letní řidiči mají oproti pravidelným cestujícím jednu výhodu: nemusejí uzavírat celoroční povinné ručení. Místo toho využívají výhod sezónního pojištění, které je zbavuje povinnosti ukládat registrační značku a technický průkaz po dobu neaktivity vozidla do depozitu. U Allianz si navíc mohou vše zařídit online!

 • Blíží se úplněk, máme se bát? Loňská statistika Allianz přinesla překvapení

  Praha, 21. března 2016; Ve středu znovu nastane noc ze všech nejobávanější. Měsíc zahalený do slunečních paprsků se zemi ukáže v celé své kráse a na nebi spatříme první jarní úplněk. Údajná magická moc tohoto věrného souputníka Země lidi zároveň přitahuje i děsí již od dávných dob a právě během úplňku má být jeho vliv nejsilnější. Dnům před úplňkem je přisuzována zvýšená míra nervozity, a tak i více úrazů a jiných nehod. Podle analýzy Allianz pojišťovny je tomu překvapivě přesně naopak.

 • Příležitost dělá zloděje. Přinášíme sedm tipů, jak nedat kriminálníkům šanci

  Praha/Mnichov, 8. března 2016; Málokdo ví tolik o pocitu ztráty soukromí a vnitřního klidu jako ten, komu někdy vykradli byt či dům. Místo bezpečné zóny se z jeho domova rázem stal bezmála veřejný prostor, kam se může kdokoli přijít podívat, kdy se mu zachce. Pocit hořkosti se ještě zvýší, když oběti zjistí, že kromě domácí pohody přišly i o šperky po babičce, novou televizi a notebook. Zlepšit náladu sice dokáže správné pojištění, nejlepší radou je však prevence. Víte, jak předcházet vloupání?

 • Těžký sníh trápí nejenom motoristy. Allianz už oznámili 760 škod za desítky milionů korun.

  Praha, 2. března 2016; Po sněhové nadílce a především poté, co se změnil v těžkou hmotu, oznámilo Allianz pojišťovně škodu na autě už 760 řidičů. Z toho přes 200 jich má poškozené nebo zničené přední sklo. Nejčastější hlášení zněla: “pod tíhou sněhu došlo k pádu stromu na vozidlo“, “kolega dostal smyk a narazil do jiného auta“, “na neprohrnuté vozovce se se mnou utrhla krajnice“ a “kapotu auta mi poškodil led, který spadl ze střechy domu“. Allianz za rozmary počasí nejenom motoristům zaplatí několik desítek milionů korun. Nejvíce škod je v Praze, na Ústecku, Teplicku a Příbramsku.

 • Provozní zisk skupiny Allianz se loni vyšplhal k horní cílové hranici

  Mnichov, 19. února 2016; Rok 2015 byl pro skupinu Allianz dalším rekordním obdobím, hlásí provozní zisk ve výši 10,7 miliardy eur. Dobrým výsledkům pomohl mimo jiné velmi příznivý poslední kvartál. Největší evropská pojišťovna zvýšila čistý zisk za čtvrté čtvrtletí o 13,8 procenta na 1,49 miliardy eur (40,3 miliardy Kč).

 • Studujte management v Berlíně. Školné vám zaplatí Allianz

  Praha, 17. února 2016; U příležitosti 125. výročí svého založení, které společnost oslavila loni v únoru, se Allianz rozhodla věnovat celkem 125 stipendií nadaným studentům z celého světa. Průběžně až do roku 2019 bude sponzorovat jejich studium na vyhlášené berlínské European School of Management and Technology (ESMT). A právě teď je ten pravý čas začít vyplňovat přihlášky pro studium magisterského programu Management, který úspěšné uchazeče přivede k titulu Master of Science.

 • Ubylo zlodějů? Počet krádeží vozidel u Allianz poklesl o třetinu

  Praha, 15. února 2016; Přes 600 klientů nahlásilo v roce 2014 Allianz pojišťovně krádež vozu. Loňská čísla jsou proti tomu o poznání optimističtější. Nepříjemné překvapení čekalo na 396 lidí, kteří po návratu k parkovacímu místu již své auto nenašli. Krádeže vozidel klientů Allianz tak meziročně poklesly více než o třetinu. Radovat se mohou zejména obyvatelé Prahy, Středočeského a Ústeckého kraje. Naopak největší nárůst zaznamenalo Olomoucko a Liberecko.

 • Radost z valentýnských šperků může zkazit zloděj. Víte, jak předcházet následkům krádeže?

  Praha, 11. února 2016; Den svatého Valentýna je v České republice spíše než jako svátek zamilovaných vnímaný jako svátek obchodníků. A není tomu tak nadarmo. Přestože Češi za valentýnské oslavy zatím neutrácejí tolik jako obyvatelé anglosaských zemí, komerční aspekt data 14. února se i zde začíná každoročně stále více projevovat. A kromě květin dostávají i české ženy v tento den čím dál více šperků. Bohužel se o ně často nejsou zvyklé starat tak, aby je pojišťovny mohly rychle odškodnit. Jak na to?

 • Šéfem produktového managementu - život, zdraví, penze se v Allianz stal Petr Hájek

  Praha, 8. února 2016; Petr Hájek se stal v Allianz pojišťovna nový šéfem produktového managementu – život, zdraví, penze, který se zabývá vývojem životního pojištění. V pojišťovnictví má více než dvacetileté zkušenosti na manažerských pozicích v oblasti správy a vývoje životních i neživotních produktů. V minulosti pracoval např. ve Wüstenrot pojišťovně, Generali, a Aegonu. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a hovoří anglicky, německy a rusky. Je ženatý, má dvě děti a ve volném čase se věnuje turistice, hraje squash a chalupaří.

 • Allianz je celosvětově nejcennější pojišťovací značkou. Její hodnota přesahuje půl bilionu korun

  Praha, 2. února 2016; Jako jediná pojišťovna na světě se Allianz dostala mezi Top 50 nejcennějších značek roku 2016. V prestižním žebříčku Brand Finance Global 500 se umístila na 43. místě. Značka pojišťovací skupiny meziročně zvýšila svou hodnotu o 8,1 % na 20,3 miliardy dolarů, tedy přes půl bilionu korun. Na vrcholu žebříčku pojišťovacích značek stojí Allianz již třetí rok v řadě.

 • Šéfem Marketingu & CRM v Allianz se stal Michal Seifert

  Praha, 1. února 2016; Novým šéfem Marketingu & CRM v Allianz pojišťovně se stal Michal Seifert. Do firmy přišel z České spořitelny, kde byl poslední tři roky generálním ředitelem a předsedou představenstva dceřiné společnosti ČS do domu, a.s.

 • Sněhová kalamita a mrazivé počasí motoristům nepřály, hlásí škody ze smyků

  Praha, 26. ledna 2016; „Do cesty mi vběhla kočka, při uhýbání se mi auto smeklo na ledu a narazil jsem do sloupu.“ Hlášení klientů, kterým se minulý týden nevyplatilo vyrazit autem na zaváté silnice, pomalu přibývá. Nehodu na náledí nebo v souvislosti s nadměrnou sněhovou nadílkou nahlásilo Allianz pojišťovně na 40 lidí. Jednotlivé škody naštěstí nebývají veliké, k dnešnímu dni je klienti vyčíslili na celkem dva miliony korun.

 • Ze živlů napáchaly loni nejvíce škod na majetku klientů Allianz vichřice

  Praha, 21. ledna 2016; Zatímco v roce 2014 potrápily klienty Allianz nejvíce bouřky a škody v důsledku přepětí elektrické sítě, které často právě kvůli nim vznikly, minulý rok byl ve znamení vichřic. Allianz zaznamenala v této kategorii meziročně více než 250% nárůst škod, jejich celkový počet se vyšplhal na 3210 případů. Škody na majetku v důsledku přepětí sítě se loni umístily na druhém místě (1431 škodních událostí), na třetím skončilo krupobití (1006 případů).

 • Allianz vloni odhalila podvody za 232 milionů korun, což je meziročně o 74 milionů korun více. Největší nárůst měla v Ústeckém kraji

  Praha, 14. ledna 2016; Allianz pojišťovna v loňském roce prověřovala 2641 podezřelých případů a odhalila pojistné podvody ve výši 232,5 milionu korun, což je o 74,5 milionu více než předloni. Největší nárůst zaznamenali specialisté české pobočky největší pojišťovny světa v Ústeckém kraji, kde se počet odhalených podvodů více než ztrojnásobil. Výrazně narostl i v krajích Moravskoslezském, Libereckém, Jihomoravském a v Praze.

 • Celostátní soutěž na téma dopravní bezpečnosti vyhrála studentka jihlavské střední školy

  Jihlava, 13. ledna 2016; Vítězkou soutěže Allianz nadačního fondu a Policie ČR o nejlepší video s dopravně-bezpečnostní tematikou se stala studentka Lenka Roučková z TRIVISu – Střední školy veřejnoprávní v Jihlavě. Celorepubliková soutěž nazvaná Allianz Autoškola probíhala téměř po celý podzim a talentovaná filmařka ze Žďáru nad Sázavou dnes za svůj počin obdržela videokameru v hodnotě 15 tisíc korun.

 • Celková škoda z požáru litvínovské chemičky se podle Allianz vyšplhá na více než půl miliardy dolarů

  Praha, 11. ledna 2016; Škody z přerušení provozu firem v globalizovaném světě neúprosně rostou. Tvrdí to nová studie Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS), jednoho z největších světových pojistitelů obchodní klientely. Podíl důsledků přerušení provozu na celkové výši škod je dnes podle Allianz prokazatelně větší než před 10 lety. Nejčastějším spouštěčem těchto pohrom jsou přitom požáry a výbuchy v provozovnách, jako tomu bylo i loni v létě v případě litvínovské chemičky.

 • Allianz se stala vlastníkem akcií životní a neživotní pojišťovny Wüstenrot

  Praha, 5. ledna 2016; Allianz pojišťovna získala povolení České národní banky (ČNB) na nákup pojišťovací části finanční skupiny Wüstenrot. Vzhledem k tomu, že s akvizicí vyjádřil souhlas začátkem loňského prosince i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), stala se Allianz vlastníkem akcií životní i neživotní pojišťovny Wüstenrot. Součástí transakce je také strategické partnerství mezi Allianz pojišťovnou a bankovní částí skupiny Wüstenrot, která i nadále zůstala v rukou bývalých vlastníků.

nahoru