Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Rok 2017

 • Vyrážíte do Špindlu? I v ČR dnes do lyžařské výbavy patří pojištění odpovědnosti

  Praha, 14. prosince 2017; Lyžařská nehoda s poraněním třetí osoby přijde viníka i na několik statisíců, přesto si Češi cestou do Krkonoš či „Jizerek“ s pojištěním odpovědnosti příliš hlavu nelámou. Situace přitom není o mnoho odlišná než při výjezdech do Alp, pro které se pojišťují běžně. Cizince, kteří jsou zvyklí se o své nároky hlásit, můžete zranit i v ČR, a Čechů, kteří se nebojí „ozvat“, také přibývá. U Allianz si lze na tyto dovolené pojistit nejen odpovědnost, ale také vlastní úraz či zavazadla.

 • Anglicky, německy, rusky, španělsky nebo třeba rumunsky? Allianz začíná pojišťovat zahraniční odborníky, pracující v České republice.

  Praha, 7. prosince 2017; Skoro půl milionu cizinců, kteří v České republice žijí déle než rok a nejsou tedy klasickými turisty, musí mezi běžnými starostmi všedních dnů řešit i své pojištění. Těm, kteří patří mezi tzv. expaty, tedy zahraniční odborníky, dočasně žijící v naší zemi, vyšla vstříc Allianz pojišťovna. Ve svých řadách má totiž cizince, zvládající pojišťovnictví v angličtině, ale také v němčině, ruštině, španělštině, rumunštině nebo srbochorvatštině. S lidmi, kteří nemluví česky, tak dokáží nejenom uzavírat pojistky, ale současně jim pomáhají při řešení pojistných událostí nebo vysvětlují často složitou pojišťováckou terminologii. V současnosti už jich má přes tisícovku a jejich počet stále roste.

 • Do Alp bez cestovního pojištění? Chřipka vás může vyjít na deset tisíc, zlomená ruka na dvacet

  Praha, 5. prosince 2017; Zlomené ruce, přetrhané vazy v koleni, různé pohmožděniny, ale i chřipka nebo srážka s lyžařem. Pokud se někdo rozhodne odjet na hory do zahraničí a vůbec se nepojistit, pak si neuvědomuje, že náklady, které by mohl platit, nejsou vůbec malé. Lidé navíc často podceňují pojištění odpovědnosti. U odpovědnosti za způsobené škody, především při srážce lyžařů, pak může jít až o statisícové částky.

 • Aleš Jelínek odchází z Allianz. Novým členem představenstva bude od příštího roku Alexander Hollmann.

  Praha, 30. listopadu 2017; Člen představenstva Allianz pojišťovny a Allianz penzijní společnosti a Chief Operating Officer Aleš Jelínek se po třech letech v představenstvu rozhodl pokračovat ve své kariéře mimo Allianz. Od 1. prosince proto odchází a zodpovědnost za resort COO převezme od 1. ledna 2018 Alexander Hollmann.

 • Pojišťovnou roku 2017 se stala opět Allianz. Zlatá medaile doplnila její bohatou sbírku letošních cen za produkty a služby.

  Praha, 29. listopadu 2017; Necelý měsíc po zisku dvou zlatých medailí v anketě Nejlepší pojišťovna dnes na Žofíně ovládla Allianz další finanční soutěž a stala se Pojišťovnou roku 2017. V rámci Banky roku získala první místo v kategorii Pojišťovna roku 2017 a završila tak letošní velmi úspěšný rok, který zahájila prvenstvím na soutěži Zlatá koruna pro produkt Allianz AUTO s cenou podle ujetých kilometrů.

 • S asistenčními službami Allianz vyzrajete i na počítačové viry

  Praha, 27. listopadu 2017; Běžnou a hojně využívanou součástí pojištění se v posledních letech stávají asistenční služby. Na odtah nepojízdného vozidla si řidiči pomalu zvykají, podobnou službu mohou využít i cyklisté. Stále více klientů Allianz ale v poslední době využívá i asistenčních služeb spojených s pojištěním domů a bytů. Zabouchnuté klíče a následný zásah zámečníka je jen jednou z mnoha asistencí, které jsou samozřejmostí. Stále více lidí si sjednává i odbornou pomoc v oblasti výpočetní techniky.

 • Rok po uvedení na trh jezdí s autopojištěním Allianz podle ujetých kilometrů více než 100 tisíc nových klientů. Fotky od nich jsou překvapivě velmi kvalitní.

  Praha, 23. listopadu 2017; Autopojištění Allianz s cenou podle ujetých kilometrů bez povinnosti vozit sledovací telematickou jednotku je na trhu rok a od té doby jej má více než 100 tisíc klientů. Pokud majitel vozu jezdí málo, platí nižší sazbu pojistného. Jeho míra rizika je totiž nižší. Řidiči tak šetří a Allianz touto cestou získává nový stabilní kmen klientů, kteří způsobují méně pojistných událostí.

 • Další výhoda pro majitele elektromobilů. U Allianz mají výraznou slevu.

  Praha, 21. listopadu 2017; Tichý provoz, automatické řazení, minimum návštěv v servisu – a teď i sleva od Allianz pojišťovny. Elektromobily už dnes nabízí svým majitelům řadu výhod a další postupně přibývají. Allianz pokračuje v segmentaci trhu autopojištění podle rizik a přidala nové kritérium. Na havarijní pojištění vozů značky Tesla i všech dalších elektromobilů nyní dává 30% slevu.

 • Detektivové Allianz se letos zabývali i případem zmizelé garáže. Objem pojistných podvodů překročil 270 milionů

  Praha, 16. listopadu 2017; Detektivové Allianz se od ledna do konce října letošního roku zabývali 1675 podezřelými případy pojistných událostí v hodnotě téměř 272 milionů korun. Prošetřovaných případů sice meziročně značně ubylo, ale finančně je tento rok srovnatelný s loňským. Tento nepoměr souvisí s aktuálním trendem nadhodnocování škod podvodníky.

 • Prasklina ve skle? Allianz vám ji přijede scelit. Rychle a hlavně bezpečně

  Praha, 14. listopadu 2017; Pryč jsou časy, kdy bylo kvůli drobné prasklině třeba vyměnit celé čelní sklo. Oprava autoskel pomocí scelování je dnes oblíbenou alternativou k výměně skla. Allianz vám ji zajistí provést na jakoukoli adresu v ČR a během jedné hodiny získáte zpět nejen pocit bezpečí za volantem, ale také doživotní garanci na provedené služby.

 • Pojišťovacím inovátorem je opět Allianz, která navíc získala i prvenství za Klientsky nejpřívětivější životní pojišťovnu

  Praha, 1. listopadu 2017; V soutěži Nejlepší pojišťovna roku 2017 získala Allianz hned dvě prvenství. Zvítězila v kategorii Pojišťovací inovátor za produkt autopojištění se sazbami podle ujetých kilometrů a v kategorii Klientsky nejpřívětivější životní pojišťovna. Za různé inovace si už zlato odnesla také v letech 2012, 2014 a 2016.

 • Allianz likviduje po vichřici tisíce škod. Operátoři evidují závažné případy i úsměvné příhody

  Praha, 31. října 2017; Allianz už v souvislosti s kalamitou kontaktovalo přes 4300 klientů a eviduje škody za několik desítek milionů korun. Nejčastěji jde o zničené střechy domů, chat a chalup, ale také rozbitá auta. Včerejší den zaznamenala Allianz rekordní počet volajících, kdy obsloužila během pár hodin kolem tří tisíc klientů. Škody ale mohou lidé hlásit i prostřednictvím internetu. Nejvíce jich máme ze severních a středních Čech, z Prahy a z Brněnska. V terénu už po celém území pracují mobilní technici.

 • Allianz očekává, že bude po vichřici platit klientům stovky milionů korun

  Praha, 30. října 2017; Po včerejší vichřici už klienti oznámili Allianz přes 2500 pojistných událostí a očekáváme, že další tisíce se nám ozvou v následujících dnech. Za škody, které rozmary počasí způsobilo, budeme lidem platit stovky milionů korun. Kromě poškozených domů, kterým vítr zdevastoval střešní krytinu, jde také o několik set automobilů, na něž spadly větve, nebo dopadl různý materiál. Allianz okamžitě posílila kapacitu Klientského centra a v následujících dnech bude posilovat i stavy mobilních techniků v nejpostiženějších oblastech.

 • Klienti Allianz se o dušičkách vandalů bát nemusí

  Praha 25. října 2017; V období dušiček policie zejména ve velkých městech pravidelně hlídkuje na hřbitovech, aby předešla řádění vandalů. Pro člověka, který si chodí připomínat své blízké, se poničené náhrobky stávají traumatem, se kterým se jen těžko vyrovnávají. Málo lidí ale tuší, že se mohou proti poškození pietních míst pojistit.

 • Tým komunikace Allianz posílila Kateřina Ikráthová

  23. října 2017 – Novou posilou oddělení komunikace Allianz pojišťovny se stala Kateřina Ikráthová. Na pozici specialistky interní a externí komunikace tak doplnila tým, který tvoří Václav Bálek a Tomáš Linhart.

 • Přezouváte gumy? Crash test Allianz ukazuje, co způsobí nezajištěné pneumatiky při převozu v kabině

  Praha, 23. října 2017; Blíží se listopad a s ním i povinnost řidičů přezout letní pneumatiky na zimní. Dobrý záměr se ale může snadno obrátit proti nim, a to už při převozu pneumatik do servisu k výměně. Do zavazadlového prostoru řady aut se totiž pneumatiky nevejdou a řidiči je převážejí nezajištěné, porůznu naskládané do kabiny vozu. Jaké škody si tím mohou napáchat, zjišťovala Allianz ve speciálním crash testu.

 • Hodnota značky Allianz letos poprvé překonala 10 miliard dolarů. Dostala se do světové TOP 50

  Praha, 17. října 2017; Sedm let se Allianz podle konzultační společnosti Interbrand umisťuje v žebříčku TOP 100 nejhodnotnějších značek světa, a sedm let její hodnota stoupá. V letošním hodnocení navíc překonala dva důležité milníky: její cena převýšila 10 miliard dolarů, a značka se díky tomu dostala mezi světovou TOP 50.

 • Češi jsou dvakrát bohatší než Slováci, zjistila Allianz. Rychlost finančního růstu ale prudce zpomalila

  Mnichov/Praha, 27. září 2017; Rychlost růstu čistého bohatství českých domácností loni meziročně zpomalila zhruba o polovinu, přesto jsou české domácnosti druhé nejbohatší z celé východní Evropy. Předběhli je jen Slovinci, konstatují autoři osmého ročníku studie o světovém bohatství, kterou provádí skupina Allianz. Češi jsou v průměru dvakrát bohatší než sousední Slováci.

 • Jaká jsou nejnebezpečnější místa na silnicích v ČR? Poradí Allianz Automapa

  Praha, 5. září 2017; Allianz vydává již posedmé přehled nejrizikovějších úseků na tuzemských silnicích za poslední tři roky. Motoristům může posloužit jako cenné vodítko, kterým silnicím je lepší se raději vyhnout. Podrobnou analýzou policejních statistik přispívá Allianz pojišťovna k prevenci silničních nehod, a to již od roku 2011.

 • Allianz pokračuje v segmentaci v autopojištění

  Praha 1. září 2017; Po slevě řidičům, kteří najezdí do 15 tisíc kilometrů za rok, přichází Allianz pojišťovna s další dobrou zprávou. Tentokrát pro řidiče, kteří v autě vozí děti. Cenu za zákonné pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel mají nižší o 5 procent.

 • Ve středu 23. srpna 2017 otiskly Lidové noviny celostránkový rozhovor s CEO Allianz pojišťovny, a.s. ČR Jakubem Strnadem

  Lidé stále věří, že se o ně stát postará.

 • Největší škody na majetku způsobují klientům Allianz živly

  Praha 17. srpna 2017; Za první pololetí tohoto roku evidují pojišťovny podle České asociace pojišťoven škody na majetku v hodnotě čtyři a čtvrt miliardy korun. Nejvíce jich každoročně způsobují živly, což potvrzují i analýzy škod z Allianz pojišťovny. Za první pololetí roku 2017 výrazně narostl počet nahlášených pojistných událostí způsobených větrem i vodou.

 • Asistenční služby Allianz pomáhají nejčastěji v Egyptě

  Praha, 9. srpna 2017; Za první polovinu prázdnin museli pracovníci asistenčních služeb Allianz pojišťovny třikrát častěji zvedat telefony, aby pomohli klientům, kteří se během zahraniční dovolené ocitli v nesnázích. Nejvíce volání přitom pocházelo z Egypta.

 • V americké Minnesotě se prolne fotbal s pojišťovnictvím. Právě tam bude stát první Allianz stadion v USA.

  Mnichov/Praha 4. srpna 2017; Allianz získá další stadion. Už osmý na světě, ale první ve Spojených státech amerických. Tentokrát jej najdete na severu USA, v St. Paul ve státě Minnesota a pod názvem Allianz Field se stane domácím hřištěm pro fotbalový klub FC Minnesota United.

 • U pojištění skel nemusí klienti Allianz řešit limity plnění

  Praha 1. srpna 2017; Snad každému řidiči už někdy na předním skle přistál drobný či větší kamínek. Ne vždy po sobě zanechá taková kolize stopu a ve většině případů už dnes servisy dokáží malá poškození zacelit tak, že původní zásah pak ani nenajdete. Někdy ale sklo praskne a je nutné jej vyměnit. Prokázat zavinění od jiného řidiče je komplikované. Proto se pojištění skel stalo v posledních letech běžnou součástí balíčku autopojištění.

 • Cyklisté v nouzi oceňují asistenční služby Allianz. Jejich příběhy mluví za vše.

  Praha, 26. července 2017; Cyklistická sezóna je v plném proudu. Spolu s tím bohužel roste i počet úrazů, nehod cyklistů i krádeží jízdních kol. Klienti Allianz ale v takových případech nezůstávají na holičkách. Někteří z nich už mohli v praxi vyzkoušet asistenční službu pro cyklisty.

 • Detektivové z Allianz už letos překazili podvody za 170 milionů korun. Skokanem prvních šesti měsíců je Královehradecký kraj.

  Praha, 20. července 2017; Za první pololetí letošního roku odhalili vyšetřovatelé Allianz pojišťovny podvody za téměř 170 milionů korun, což je o 11 milionů více, než za stejné období loňského roku. Počet prošetřovaných podezřelých případů byl nejvyšší v Praze, ve Středočeském a Jihomoravském kraji. Největší nárůst zaznamenali detektivové v Královéhradeckém kraji, kde letos odhalili podvody za 28 milionů korun. V roce 2016 to přitom bylo za pouhé tři miliony.

 • Rychlost růstu v pojišťovnictví i propojištěnost se zvýší, předvídá celosvětová studie Allianz. Tahounem bude i region východní Evropy.

  Praha, 18. července 2017; Rychlost růstu hrubého předepsaného pojistného by mohla za 10 let stoupnout na 5,9 % ročně, odhadují ekonomové z německé Allianz. Oproti 3,1% růstu v období po finanční krizi (2008 – 2016) jde o optimistický výhled. Celková propojištěnost má však do roku 2027 globálně stoupnout jen o 0,2 % a ani během následujícího desetiletí nedosáhne hodnoty, kterou měla před krizí.

 • Agentúra Fitch potvrdila vysoké ratingy německé pojišťovně Allianz

  Mnichov/Praha – 27. června 2017; Mezinárodní ratingová agentura Fitch potvrdila německé pojišťovně Allianz SE rating finanční síly (IFS) na úrovni AA a dlouhodobý emisní rating (IDR) na stupni AA-. Agentura uvedla, že potvrzení ratingů odráží velmi silnou konsolidovanou kapitálovou pozici skupiny, silnou technickou ziskovost, širokou diverzifikaci z hlediska geografie a produktů a také silné podnikatelské postavení na klíčových trzích společnosti.

 • Nejnižší limit při autopojištění nemusí vždy stačit, upozorňuje Allianz

  Praha, 21. června 2017: Zákonem stanovený nejnižší limit povinného ručení je 35 miliónů korun na škodách na majetku a 35 miliónů na škodách na zdraví. Ne vždy je tento limit dostatečný. Okřídlený vtip říká, že nejdražší havárii, jakou může řidič způsobit je, když nabourá do autobusu amerických právníků. Realita bývá často mnohem banálnější.

 • Allianz přichází s novým pojištěním. Týká se řešení osobních bankrotů.

  Praha, 15. června 2017; Allianz pojišťovna vytvořila zbrusu nový produkt pojištění profesní odpovědnosti pro akreditované osoby v oblasti oddlužení. Reaguje tak na novelu insolvenčního zákona, která začne platit od 1. července 2017. Pojištění profesní odpovědnosti Allianz nabízí jak samostatně, tak i jako součást profesní odpovědnosti poskytovatele sociálních služeb.

 • Allianz uzavřela dohodu o pojmenování fotbalového stadionu s turínským Juventusem

  Praha/Mnichov/Turín, 13. června 2017; Sport je univerzálním jazykem, který spojuje lidi z různých oblastí a kultur. Není proto divu, že se ním často spojují svá jména i světové firmy, z pojišťovnictví nevyjímaje. Už na šesti místech planety například existují stadiony Allianz. A za šest sezón k nim přibude další. Stadion fotbalového klubu Juventus Turín se totiž bude od roku 2023 jmenovat Stadion Allianz.

 • Allianz má podle Zlaté koruny nejlepší novinky na trhu

  Praha, 9. června 2017; Nejlepší novinkou ve finančních produktech na českém trhu je Allianz AUTO s cenou podle ujetých kilometrů. Vyplývá to z výsledků soutěže Zlatá koruna. Vítězové byli vyhlášeni na včerejším galavečeru v pražském TOP hotelu. Allianz si celkově odnesla pět medailových pozic.

 • Nepodceňujte setkání s nosorožcem! Aneb kuriózní případy Allianz ze zahraničí

  Praha, 8. června 2017: Průměrný cestovatel stráví během roku s pojištěním Allianz v zahraničí více než 14 dnů. Na pojistném plnění jim vyplatí desítky milionů korun. Třikrát častěji musí pracovníci asistenčních služeb zvedat telefony během dovolených, aby přijali volání klientů, které v zahraničí postihla nepříjemnost. Bolest zubů a nutné ošetření patří k těm banálnějším hlášením. Občas však operátoři cestovatelům pomáhají i v kuriózních situacích. Nedávno byl například v Jižní Africe český turista na procházce v rezervaci sražen útočícím nosorožcem, který mu rozdrtil levé rameno.

 • Klienti Allianz mají riziko terorismu kryté jak v životním, tak i v cestovním pojištění

  Praha, 6. června 2017: Teroristické útoky v zemích západní Evropy nutí lidi stále častěji uvažovat o pojištění proti této hrozbě. Allianz vnímá tyto obavy a v novém životním pojištění Allianz Život má i toto riziko zahrnuté. Nejenom cestovní, ale i životní pojištění totiž kromě běžných rizik kryje i případný teroristický útok, pokud se ho klient sám aktivně neúčastní.

 • Allianz eviduje 93 pojistných událostí na plodinách způsobených jarním mrazem

  Praha, 31. května 2017: V těchto dnech už vinaře ohrožuje krupobití. Ještě nedávno to byl mráz, který však letos nezpůsobil tak velké škody, jako v loňském roce. Tehdy byly plodiny poškozené z 80 – 90 procent. Letos dosahuje poškození 20 – 40 procent pojištěných ploch. Na Znojemsku bylo v roce 2016 velmi mnoho tzv. totálních škod a letos tam je úroda zničena z pouhých 20 procent.

 • Pojištění Allianz ŽIVOT dává nahlédnout do svých statistik a ukazuje na nejčastější požadavky klientů

  Praha, 23. května 2017; Životní pojištění Allianz ŽIVOT, které před čtvrt rokem jako první na trhu umožnilo nastavit investiční nebo skutečnou rizikovou variantu, nyní odhalilo nejčastější požadavky klientů. Kdo dává přednost výhradně pojistné ochraně, může jej sjednat zcela bez investic. Ten, kdo chce jak pojištění, tak i krytí rizik, si zřejmě vybere pojištění s pravidelnou investicí. Existuje však i třetí varianta, tedy pojištění s mimořádnou investicí. A nejčastější volba klientů?

 • Podle studie Allianz v nejbližších letech trh s drony několikanásobně stoupne

  Praha, 18. května 2017; Průmyslové kontroly, letecké snímkování, hlídání hranic, distribuce zboží, nouzové zásobování, průzkum růstu rostlin, ale i rekreační účely. Využití bezpilotních letadel, známých jako drony stoupá a prudce roste i jejich popularita. Stále častěji je využívají i pojišťovny, zejména při likvidaci pojistných událostí. Podle nejnovější studie Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) s názvem Rise of the Drones do roku 2020 počet dronů stoupne až na 4,7 milióny.

 • Umění neohrožují jen zloději. Pojišťovny nejčastěji platí za škody kvůli ohni a vodě.

  Praha, 15. května 2017; Za uplynulý rok nahlásili klienti Allianz škody na uměleckých předmětech a cennostech téměř za 2 milióny korun. Většina škod byla způsobena při domovních krádežích. Samotnou veřejností jsou nejčastěji vnímané krádeže uměleckých děl nebo jejich poškození návštěvníky na výstavách. Pro pojišťovny ale bývají největším strašákem mnohem prozaičtější příčiny poškození uměleckých děl. Mezi ty nejčastější patří živly – voda a oheň.

 • Do konce dubna už Allianz odhalila podvody ve výši 118 milionů korun. Odkud jsou podvodníci nejčastěji?

  Praha, 9. května 2017; Detektivové Allianz odhalili do konce letošního dubna pojistné podvody v objemu 118 milionů korun, což je o 14 milionů více, než za stejné období loňského roku. Jednoznačným skokanem roku se stal Královehradecký kraj, kde se podvodníci z loňských necelých dvou milionů vyšvihli až na letošních více než 28 milionů korun. Podle odborníků je podvádění vrozené 25 % procentům populace, 50 % populace podvádět dokáže, když má příležitost a jen zbylých 25 % je principiálně čestných. Jak vypadá situace v jednotlivých krajích, vidíte v tabulce.

 • Asistenční službu podle Allianz využije každé 83. auto

  Praha 27. dubna 2017: Každý měsíc volá na asistenční službu Allianz pojišťovny přibližně tisícovka řidičů, kteří potřebují vyřešit problém související nejčastěji s nepojízdným autem. Základní asistenční služby má u Allianz každé pojištěné vozidlo. V praxi to znamená, že každý řidič tak může využít minimálně asistenci v hodnotě 3 tisíce korun.

 • Proč Allianz nenutí klienty předplácet pojistné na rok dopředu?

  Praha, 3. dubna 2017; Zvyk je železná košile, a tak lidé v České republice platí pojištění svého auta nebo majetku nejčastěji ročně. Pojišťovnictví se stalo posledním Mohykánem na cestě změn. Vodu, plyn, energii, telefon, kabelovou televizi, rozhlasové a televizní poplatky, ale i různé úvěry, hypotéky, leasingy platíme měsíčně. Stejně jako penzijní či stavební spoření. A ve stejném rytmu, tedy jednou za měsíc, nám od zaměstnavatele přichází mzda. Allianz proto právě měsíční platbu považuje za zcela normální a nevidí důvod k tomu, aby všichni museli bez přirážky platit povinně pouze ročně.

 • Allianz jako první nabízí srovnání nákladovosti životního pojištění s konkurencí

  Praha, 30. března 2017: Netradiční, ale velmi chytlavý a naprosto konkrétní doplněk získalo nové životní pojištění Allianz ŽIVOT. Na svém webu totiž Allianz každému umožňuje porovnat si počáteční poplatky tohoto produktu s podobnými životními pojistkami u konkurence. Stačí si otevřít její Kalkulačku počátečních poplatků a vyplnit měsíční pojistné, dobu pojištění a především konkrétní produkt u jiné pojišťovny. Allianz tak předběhla vývoj legislativních změn, protože zákonný nárok na informaci o výši počátečního poplatku v rámci investičního životního pojištění budou mít klienti pojišťoven až od příštího roku. Počítá s tím nová legislativa, týkající se distribuce pojištění.

 • Allianz připravila novinku pro cyklisty, mohou mít asistenci jako motoristé

  Praha, 27. března 2017; S příchodem jara začíná sezóna cyklistů. Cyklistika je v České republice druhým nejoblíbenějším sportem hned po fotbalu. Jízdních kol se každým rokem prodá mnohem více, než osobních automobilů. Bohužel, i při běžné cyklistice ale dochází k defektům a nehodám. Allianz proto přišla s novinkou. Cyklisté mohou v rámci pojištění DOMOV získat podobné asistenční služby, jako mají motoristé.

 • Allianz je oficiálním partnerem Formule E

  Mnichov/Praha, 21. března 2017; Allianz se stala oficiálním partnerem šampionátu Formule E. Globální partnerství zahrnuje kromě závodů plně elektrických monopostů i závody bezpilotních vozidel Roborace. Kladný vztah k novým technologiím už pojišťovna signalizovala před několika týdny, kdy oznámila, že se stala titulárním sponzorem Mistrovství světa dronů.

 • Nové autopojištění je úspěšné, Allianz získává desítky tisíc nových klientů

  Praha, 6. března 2017; Nejvíce nových motoristů, konkrétně přes 40 tisíc, zamířilo v loňském druhém pololetí kvůli povinnému ručení do Allianz. Vyplývá to ze statistiky České kanceláře pojistitelů, kterou zveřejnila na svém webu. Tento pohyb na trhu bezpochyby souvisel s novým autopojištěním, které právě tato pojišťovna začala od října počítat na základě ujetých kilometrů, aniž by však kvůli tomu řidičům do vozidel montovala sledovací jednotky. Většina motoristů, kteří málo jezdí, tak ušetří a Allianz navíc touto cestou získala nový stabilní kmen klientů, kteří způsobují jenom málo pojistných událostí. Tři čtvrtiny českých řidičů totiž nenajezdí ročně více než 15 tisíc kilometrů.

 • Allianz přichází s novým životním pojištěním, jehož cenu sami můžete ovlivnit

  Praha, 2. března 2017; Allianz pojišťovna přichází na trh s novinkou, která si v mnohém nezadá s loňskou říjnovou revolucí v pojištění automobilů. Tentokrát jde o životní pojištění Allianz ŽIVOT. Je určené těm, kteří se neradi pročítají stohy nezáživných textů, nekouří, nemají nadváhu, a kdyby už se jim něco stalo, tak chtějí mít jistotu, že dostanou nejvíce peněz na trhu.

 • Allianz spojila své jméno se světovým šampionátem dronů

  Mnichov/Praha, 20. února 2017; Allianz vstoupila do zcela nového sportovního prostředí a stala se titulárním sponzorem Mistrovství světa dronů. Tahle novinka, oficiálně označovaná jako Drone Raicing League (DRL), odstartuje už letos v červnu a bude se skládat ze šesti závodů, které se uskuteční mimo jiné např. v Miami, Atlantě nebo Mnichovu. Vysílat je budou televizní stanice do 75 zemí světa. V tomto netradičním klání předvede dovednosti 16 nejlepších pilotů dronů na světě, kteří se svými stroji dokáží létat rychlostí přes 150 km/hodinu.

 • Největší evropská pojišťovna Allianz vloni dosáhla zisku 6,9 miliardy eur

  17. února 2017; Frankfurt nad Mohanem - Pojišťovna Allianz v loňském roce zvýšila čistý zisk o čtyři procenta na 6,9 miliardy eur (186,5 miliardy Kč). V samotném čtvrtém čtvrtletí vydělala 1,7 miliardy eur.

 • Shoďte slona ze své střechy. Může vám ji zničit

  Praha, 6. února 2017; Nadsázka v našem titulku je pouze mírná. Jen 20centimetrová vrstva sněhu na střeše běžného rodinného domu váží přibližně 2 tuny, tedy skoro tolik jako slon. Allianz letos registruje zvýšené množství škod způsobených tíhou sněhu. Jejich počet je již dnes téměř na polovině celkového loňského stavu.

 • Tým komunikace Allianz posílil Mirek Mazáč

  Praha, 1. února 2017 – Novou posilou oddělení komunikace Allianz pojišťovny se od začátku února stal Mirek Mazáč. Na pozici specialisty interní a externí komunikace vystřídá kolegyni Janu Černou, která se v březnu stěhuje do zahraničí.

 • Ludvík Bohman posiluje vedení Allianz a bude zodpovídat za likvidaci

  Praha, 30. ledna 2017; Členem rozšířeného představenstva Allianz pojišťovny se zodpovědností za proces likvidace pojistných událostí v oblasti životního i neživotního pojištění, včetně pojištění vozidel, se od začátku února stane Ludvík Bohman. Jeho úkolem bude kromě řízení 200 zaměstnanců především starost o efektivní a rychlé vypořádání nároků klientů Allianz v objemu přes 7mld. Kč ročně.

 • Životní pojištění Allianz získalo další zlato. Od podzimu už třetí

  Praha, 25. ledna 2017; Včera vyhlásil portál Finparáda.cz výsledky šestého ročníku soutěže Finanční produkt roku. Životní pojištění Allianz Rytmus risk se stalo Produktem roku 2016 v kategorii Rizikové životní pojištění. Od září je to už potřetí, co získalo 1. cenu.

 • Čím nižší teplota je venku, tím více majetkových škod lidé hlásí do Allianz

  Praha, 19. ledna 2017; Ledovka se obvykle nejvíce projevuje v počtu dopravních nehod, v nebezpečí jsou ale také chodci. V místech, kde začal sníh odtávat a následně zmrznul, se vytvořila ledová pokrývka, která si leckdy nezadá s veřejným kluzištěm. Od víkendu se už jich kvůli pádu na chodníku ozvaly Allianz tři desítky. Vzhledem k tomu, že mezi uklouznutím a kontaktováním pojišťovny musí ještě proběhnout nezbytná fáze, nazvaná „hledání správce chodníku“, očekáváme, že právě oni se s těmito škodami budou na pojišťovnu obracet především v dalších dnech a týdnech. Operátoři Klientské linky Allianz tak nyní nejčastěji evidují majetkové škody, kterých je už teď o 40 procent víc. Důvod? Silný mráz.

 • Allianz vloni odhalila podvody za více než 295 milionů korun

  Praha; Allianz pojišťovna v loňském roce prověřovala 2658 podezřelých případů a odhalila pojistné podvody ve výši 295,2 milionu korun, což je o 62,7 milionu více, než předloni. Zatímco ve většině krajů se podvodníci činili, v Moravskoslezském a Ústeckém naopak podvody poklesly o polovinu. Při chuti byli podvodníci na Vysočině, kde v roce 2015 detektivové Allianz odhalili podvody za 1,8 milionu korun, zatímco vloni už za 21,7 milionu korun. Druhým skokanem roku je kraj Královéhradecký, který se z 2,5 milionů korun dostal až na 12,2 miliony korun.

 • Zimní požáry jsou častější, letní naopak závažnější

  Praha; Čím větší mrazy nastávají, tím více se zvyšuje riziko požárů. Ze statistiky Allianz vyplývá, že v zimě hoří častěji, než v létě, ale zimní škody nejsou tak velké. Nejčastěji v tomto ročním období hlásí pojišťovně škodu kvůli ohni a dýmu majitelé domů ze Středočeského kraje, odkud je 10,37 % všech požárů. Následují Pražané (9,93 %) a obyvatelé Moravskoslezského kraje (8,44 %). Nejméně naopak hoří u klientů Allianz na Vysočině (pouze 1,78 %) a v Pardubickém kraji (1,0 %).

 • Ve středu 23. srpna 2017 otiskly Lidové noviny celostránkový rozhovor s CEO Allianz pojišťovny, a.s. ČR Jakubem Strnadem.

nahoru