Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Rok 2018

 • Pojistné události očima klientů Allianz? “Perličky” letošního roku.

  Praha, 18. prosince 2018; Celý rok oznamují klienti Allianz pojišťovny den co den nové pojistné události. Hlášené škody nejsou nikdy nic příjemného, natož pak humorného, i tak se však do záznamů o jejich průběhu občas dostanou opravdové “perličky”.

 • Netradiční pojistné události někdy testují představivost pojišťoven i klientů

  Praha, 10. prosince 2018; Před několika dny se stal v Českých Budějovicích bizarní případ. Divoké prase tam vběhlo do jednoho obchodu, ve kterém poškodilo interiér. Venku na ulici pak navíc srazilo k zemi vyděšenou cizinku. Scéna jak z Hrabalových Slavností sněženek se nestává každý den. Ale jihočeský divočák dokázal, není nereálná. Kryje pak způsobenou škodu pojištění?

 • Prokleté pondělí. Nejvíce pojistných událostí vzniká první den pracovního týdne, všimla si Allianz

  Praha, 6. prosince 2018; Pondělí nemá zrovna nejlepší image. Internet je přímo zaplavený vtipy, které tento den vykreslují jako mezinárodní den smutku, úzkostí a depresí. Allianz se rozhodla otestovat, nakolik se představy blíží realitě, a zkontrolovala statistiky všech pojistných událostí od roku 2015. Výsledek je jednoznačný – v pondělí zůstaňte raději doma.

 • Vánoce pod palmami? Podle Allianz mohou mít pro kojence nepříjemné následky

  Praha, 4. prosince 2018; Chladné počasí každoročně vybízí zimomřivce k útěku do teplých krajin. A stále častěji vyjíždějí za exotickými Vánoci i rodiny s novorozenci. Ti však hůře snáší změnu prostředí, klimatu a samozřejmě i tropické nemoci, které se v dané oblasti vyskytují. Za poslední dva roky eviduje asistenční služba od Allianz 61 případů spojených s ošetřením dětí do jednoho roku.

 • Nerušený advent? Na vánoční trhy si zabalte i pojistku

  Praha, 29. listopadu 2018; Cesta na zahraniční vánoční trhy nemusí být příliš daleká, protože ale čert nikdy nespí, riziko havárie, podvrknutého kotníku nebo bolavého zubu hrozí i v dojezdové vzdálenosti do České republiky. Po automobilové havárii a následném převozu do nemocnice může nastat problém s návratem domů po ošetření. Allianz každoročně zprostředkovává několik desítek repatriací a její náklady se pohybují v desítkách až stovkách tisíc korun.

 • Zkomplikovat život může řidičům i jedna sklenka bílého. Nenechte se zlákat, radí Allianz

  Praha, 22. listopadu 2018; Blíží se advent, období vánočních večírků a setkávání s přáteli. V pokušení dát si před jízdou jednu sklenku vína nebo třeba jedno „malé“ se ocitne řada řidičů. Pár minut dobré nálady ale může záhy vystřídat návrat do kruté reality. Nejenže jim v zemi s tzv. „nulovou tolerancí“ hrozí vážný postih od policie, ale ani pojišťovny nebudou shovívané. Alkohol v krvi představuje hrubé porušení pojistné smlouvy.

 • Allianz se stala Pojišťovnou zákazníků a navázala tak na úspěchy z ostatních soutěží letošního roku

  Praha, 21. listopadu 2018; V soutěži Banka roku 2018 získala Allianz pojišťovna 1. místo v kategorii Pojišťovna zákazníků. Potvrdila tak pozici pojišťovny s nejlepší zákaznickou zkušeností, kterou už dávaly tušit i výhry z jiných letošních soutěží. Na stupně vítězů navíc v paláci Žofín vystoupala také v kategorii Pojišťovna roku, kde získala stříbrnou medaili.

 • Stamilionové požáry? Narůstají škody v oblasti průmyslu, varuje Allianz

  Praha, 6. listopadu 2018; Podle statistiky pojišťovny Allianz narůstají případy z pojištění provozní odpovědnosti a vad výrobků, škody způsobené statutárními orgány, ale zvyšuje se i počet pojistných událostí z pojištění technických rizik stavebního a montážního pojištění. Ačkoliv průměrná výše pojistného plnění dosahuje hodnoty 49 tisíc korun, Allianz zaznamenává i stamilionové částky.

 • Dušičky, únava a zhuštěný provoz. Při cestě na hřbitov sundejte nohu z plynu, radí Allianz

  Praha, 31. října 2018; Svátek Památky zesnulých na silnicích komplikuje hustší provoz napříč celou republikou. Lidé cestují na hřbitovy uctít památku svých příbuzných a mnohdy přitom podceňují únavu, nepřizpůsobí jízdu stavu vozovky a jsou během řízení nepozorní. Pojišťovna Allianz eviduje za poslední tři roky z dušičkových cest téměř tři tisíce pojistných událostí v celkové hodnotě přes sto milionů korun.

 • Allianz je nejvíce inovativní pojišťovnou poslední dekády. Dnes padl další důkaz.

  Praha, 30. října 2018; V soutěži Nejlepší pojišťovna roku 2018 získala první místo v kategorii Pojišťovací inovátor Allianz pojišťovna za aplikaci Allianz CZ. V desetileté historii této soutěže už zvítězila pošesté a stala se tak nejvíce inovativní pojišťovnou poslední dekády. Letos jde v této kategorii navíc o hattrick. Před dvěma roky slavila úspěch s životním pojištěním Rytmus risk a vloni s autopojištěním se sazbami podle ujetých kilometrů. Inovace jsou motorem rozvoje a Allianz tak potvrdila i letos pozici lídra v dalším směřování českého pojišťovnictví.

 • Jaký vliv má změna času na řízení? Statistiky Allianz mluví jasně.

  Praha, 25. října 2018; Blíží se poslední říjnový víkend a s ním i změna letního času na zimní. I když si lidé v neděli 28. října budou moci o hodinu déle přispat, na některé jedince působí posun negativně – mají problém se soustředěním, s ospalostí i zvýšenou únavou. Podle statistik Allianz pojišťovny je toho důkazem i nárůst počtu škod, na něž tyto faktory mohou mít vliv, a to více než o jednu čtvrtinu.

 • Jasno v oblasti kybernetických rizik: Nová pojišťovací strategie Allianz je připravena k implementaci po celém světě

  Mnichov/Praha, 23. října 2018; Společnost Allianz představila novou strategii pojištění proti kybernetickým rizikům pro běžné produkty v segmentech komerčního, firemního a speciálního neživotního pojištění a ustanovila kompetenční centrum pro kybernetická rizika v AGCS.

 • Allianz se ve světovém hodnocení umístila jako nejvíce udržitelná pojišťovna

  Skupina Allianz dosáhla nejvyšší pozice v rámci všech hodnocených pojišťoven prestižního žebříčku Dow Jones Sustainability Index (DJSI). Byla oceněná jako nejlepší v oblasti strategie ochrany klimatu, v rozvoji lidského kapitálu, bezpečnosti informací, daňové strategie a finančního začleňování.

 • Střet se srnou za půl milionu. Kolizí se zvěří přibývá, varuje Allianz

  Praha, 9. října 2018; Kolize se zvířaty na silnicích nejsou bohužel nic výjimečného, ba naopak - pojišťovna Allianz eviduje meziroční růst škod způsobených zvěří. Zatímco před pěti lety jich nebylo ani tisíc, jenom za loňský rok se jejich počet zvýšil téměř trojnásobně.

 • Kde se za poslední tři roky stalo nejvíce nehod? Kudy nejezdit poradí Allianz Automapa

  Praha, 2. října 2018; Již osmý rok v řadě vydává Allianz přehled nejrizikovějších úseků na tuzemských silnicích. Upozorňuje na místa s nejvyšší nehodovostí za poslední tři roky a motoristům radí, kterým silnicím je lepší se raději vyhnout. Podrobnou analýzou policejních statistik přispívá Allianz pojišťovna k prevenci silničních nehod.

 • Finančně jsou na tom české domácnosti nejlépe ze zemí bývalého východního bloku, uvádí Allianz

  Mnichov/Praha, 26. září 2018; Rychlost růstu bohatství českých domácností loni meziročně zpomalila o 2,4 %, přesto jsou Češi nejbohatší z celé východní Evropy. Konstatují to autoři mezinárodní studie o světovém bohatství, kterou provádí skupina Allianz. Češi jsou v průměru dvaapůlkrát bohatší než sousední Slováci a v žebříčku si oproti loňsku o dvě místa polepšili.

 • Allianz bude po víkendové vichřici klientům platit kolem deseti milionů korun

  Praha, 24. září 2018; Po víkendové vichřici už klienti oznámili Allianz přes 500 pojistných událostí a s dalšími stovkami se pojišťovně v následujících dnech zřejmě ještě ozvou. Za rozmary počasí jim zaplatí Allianz kolem 10 milionů korun. Tato částka ale nemusí být konečná.

 • Allianz se stala světovým partnerem olympijského pojištění

  Praha/Mnichov, 18. září 2018; Mezinárodní olympijský výbor (MOV) a pojišťovna Allianz uzavřely světové partnerství. Kromě dosavadní spolupráce s Mezinárodním paralympijským výborem (IPC) tak od roku 2021 do roku 2028 Allianz pojistí národní olympijské výbory, olympijské týmy a sportovce po celém světě.

 • Benzín místo nafty? Se záměnou paliva pomůže asistenční služba od Allianz

  Praha, 11. září 2018; Řidiči se dočkají nového značení benzínu a nafty. Od října se paliva rozdělí do tří skupin, které mají sjednotit značení pohonných hmot napříč Evropou. I přes to, že je tankovací pistole motorové nafty širší, než ta benzínová, právě nejednoznačné názvy pohonných hmot jsou častým důvodem jejich záměny. Každoročně pojišťovna Allianz zaznamenává stovky takových případů. I v případě záměny však mohou její klienti zůstat v klidu – vyřeší to za ně asistenční služba.

 • Od října nepropadejte panice. Místo zvedáku na kolo stačí mít číslo na asistenci, radí Allianz

  Praha, 4. září 2018; Motoristům se má od října letošního roku změnit seznam povinné výbavy vozidel. Nově by tak s sebou nemuseli vozit náhradní žárovky, pojistky nebo třeba výbavu nutnou pro výměnu kola, jako například zvedák. Pro klienty Allianz to ale nebude žádná velká změna. Díky 24hodinové asistenční službě mají zaručenou pomoc s jakoukoliv poruchou, nehodou nebo i právním poradenstvím.

 • Povinné ručení podle ujetých kilometrů má už přes 200 tisíc motoristů a zájem o ně stoupá

  Praha, 28. srpna 2018; Více než 200 tisíc motoristů už si za necelé dva roky vyzkoušelo možnost platit povinné ručení podle ujetých kilometrů a každý měsíc přicházejí další. Tento ukazatel nehlídá telematická jednotka, ale sami majitelé vozidel, kterým stačí jednou za rok poslat do pojišťovny fotografii tachometru. Úspěšnost dokládání těchto snímků dosahuje 97 procent. S mobilní aplikací Allianz CZ navíc klienti zvládnou jejich pořízení a odeslání do 30 sekund. Allianz jim však bez problémů uzná i to, když do pojišťovny pošlou třeba obyčejný dopis s klasickou fotografií.

 • Nesdílet na Facebook a pořádně zamknout. Allianz radí, jak chránit domov během dovolené

  Praha, 21. srpna 2018; Návraty z dovolené nebývají lehké pro nikoho. Často ale kromě teplotního šoku čeká na turisty po příjezdu domů i další nepříjemné překvapení – vykradený byt. Klienti Allianz pojišťovny nahlásí v průměru 200 krádeží za léto. Dříve zloději zkoušeli, kdo by mohl být zrovna na dovolené, to ale v době digitalizace není potřeba, lidé jim sami dají vědět, jak dlouho zůstane jejich domov opuštěný.

 • Útok nosorožce, horečka Dengue a obří vlna. Jak je to s repatriací zraněných a nemocných turistů?

  Praha, 14. srpen 2018; Pojišťovna Allianz každoročně zprostředkovává a proplácí repatriaci ze zahraničí několika desítkám klientů. Jenom letecky se takto v roce 2016 vrátili do vlasti dva turisté, loni jich bylo osm a letos zatím jeden. V průměru se tyto náklady pohybují od desítek do stovek tisíc korun.

 • Jízdu na banánu i vodních lyžích kryje standardní pojištění, do 40 metrů už se ale potápějte s připojištěním

  Praha, 9. srpna 2018; Více než 150 různých sportů má Allianz k dispozici ve své základní nabídce cestovního pojištění. Pokud se tak klienti rozhodnou vycestovat do zahraničí a chtějí se zchladit například vodním lyžováním, surfováním, šnorchlováním nebo i jízdou na banánu, mohou si vodních radovánek užívat bez výčitek svědomí. Do konce srpna navíc Allianz poskytuje na pojistku 20% slevu.

 • Crash test od Allianz ukazuje proměnu psa v hrocha

  Praha, 7. srpna 2018; Stále častěji s sebou lidé na dovolenou berou i své psí miláčky. Málokdo si už ale uvědomí, co dokáže způsobit nepřipoutání psa ve vozidle. Podle crash testu Allianz Centra pro technologie (AZT) v Mnichově vyvine 35kilový německý ovčák při nehodě v rychlosti 40 km za hodinu sílu až 1400 kg, což může mít fatální následky pro všechny cestující.

 • Allianz v Čechách pojistila stavbu netradičního tankeru pro holandské kanály

  Praha, 1. srpna 2018; V těchto dnech pluje z loděnic ve Lhotce nad Labem do Hamburku netradiční plavidlo. Jde o trup tankeru, kterému v uplynulých měsících kryla stavebně montážní rizika Allianz pojišťovna. Tehdy ještě nebyl lodí, ale pouhou „stavbou“. Plavidlo je unikátní tím, že má netradičně ploché dno. Nebude totiž jezdit s ropou po mořích, ale s minerálními oleji po holandských kanálech.

 • Letní požáry? Meziročně narostly o třetinu, varuje Allianz

  Praha, 26. července 2018; Allianz pojišťovna evidovala během loňského léta 106 požárů v celkové hodnotě téměř 100 milionů korun. Oproti červenci a srpnu 2016, kdy klienti nahlásili 74 případů, tak vzrostl jejich počet téměř o jednu třetinu.

 • Řecké požáry ohrožují i české turisty. Jak tyto škody řeší pojišťovna?

  Praha, 24. července 2018; Současné požáry v Řecku mohou ovlivnit život a zdraví českých turistů, kterých do této země jezdí každé léto kolem tří set tisíc. Úrazy a zdravotní problémy, stejně jako například zničená zavazadla, jim kryje cestovní pojištění. Základem cestovního pojištění Allianz je bezlimitní pojištění léčebných výloh. Zavazadla, která se mohou při útěku před požárem zničit nebo poškodit, má v rámci své pojistky do zahraničí krytá v Allianz kolem 90 % turistů.

 • Dovolenková euforie? Nepodceňte ji při řízení, varuje Allianz

  Praha, 18. července 2018; Pojišťovna Allianz eviduje každoročně za letní období okolo 5600 dopravních nehod v celkové hodnotě 370 milionů korun. Nejčastější příčinou je nedostatečná pozornost při řízení, která pramení z prázdninové euforie, teplého počasí a únavy.

 • Neriskujte se životem. Co se může stát, stane se, potvrzují zkušenosti klientů Allianz

  Praha, 10. července 2018; Garance nejvyššího plnění, okamžitá výplata při úrazu, pojištění pro boj s rakovinou, pojistka pro ženy nebo speciální krytí pro úvěr k hypotéce. Produkt Allianz ŽIVOT poskytuje svým klientům pomoc v těžkých životních situacích. Ti dokládají, že se lidé nemohou spoléhat na to, že když jsou zdraví dnes, bude tomu tak i zítra.

 • Havarijní pojištění za korunu míří do Berouna. 300 000. klient získal od Allianz výhodnou roční pojistku

  Praha, 3. července 2018; Model havarijního pojištění je u Allianz podobný jako u povinného ručení. I zde klienti dokládají svůj roční nájezd kilometrů a podle toho se pak odvíjí cena jejich pojistky. Kdo jezdí málo, potěší ho to, že také málo zaplatí. Dvojnásob si své autopojištění užije klient z Berouna, který si jako 300 000. sjednal havarijní pojištění u Allianz a získal proto pojistku na celý rok za pouhou 1 Kč.

 • Letní prázdniny s 20% slevou? Allianz nabízí pro své klienty výhodné cestovní pojištění až do konce srpna

  Praha, 25. června 2018; V dubnu a květnu letošního roku využívali klienti Allianz cestovní pojištění nejčastěji v Egyptě, Španělsku a Vietnamu. Zatímco v Egyptě je nejvíce trápily zažívací potíže, ve Vietnamu bourali na skútrech. Oproti stejnému období v roce 2017 eviduje pojišťovna nárůst hlášených událostí o 13 %. I proto Allianz nabízí do 31. srpna cestovní pojištění se slevou 20 %.

 • Mistrovství světa: Neočekávané vítězství může přinést bankrot národní fotbalové organizaci

  Praha/Mnichov, 19. června 2018; Pořádání a účast na jedné z tradičně nejdražších show na světě, mistrovství světa ve fotbale, se neobejde bez rizika jak pro organizátory, tak sportovce a diváky. Velké nebezpečí si ale na svá bedra nakládají také činovníci národních klubů. Motivační odměny pro hráče z méně úspěšných týmů například za postup do finále mohou být pro kluby v případě vítězství likvidační.

 • Od soboty trápí klienty Allianz nejvíce bouřky, od loňska ale vichřice. Stoupají i škody z přívalových dešťů a krupobití

  Praha, 12. června 2018; Od soboty už eviduje Allianz několik set „bouřkových škod“, za které bude vyplácet svým klientům mnoho miliónů korun. Mezi poškozenými nejsou pouze majitelé domů, ale také motoristé. Přívalové deště a kroupy mají na mnoha místech za následek vytopené sklepy, zničené střechy, skleníky, kryty bazénů, ale i rozbitá okenní skla. Majitelé automobilů zase po včerejším silném krupobití řeší zničená skla a plechy. Zvýšil se také počet dopravních nehod kvůli tzv. aquaplaningu.

 • Allianz a UniCredit podepsaly dlouhodobou dohodu ve střední a východní Evropě

  Mnichov/Praha, 5. června 2018; Skupina Allianz a společnost UniCredit podepsaly dlouhodobou dohodu o spolupráci ve střední a východní Evropě. Zahájena bude ve druhé polovině letošního roku. Výhradní partnerství s pojišťovnou Allianz poskytne klientům UniCredit přístup k životnímu i neživotnímu pojištěním nejenom v České republice, ale také v Bulharsku, Chorvatsku, Maďarsku, Rumunsku, Slovinsku a na Slovensku.

 • Allianz má podle Zlaté koruny nejlepší životní pojištění na trhu. Medaile získalo i její autopojištění a pojištění majetku

  Praha, 1. června 2018; Nejlepším životním pojištěním na českém trhu je Allianz ŽIVOT bez absurdních poplatků. Vyplývá to z výsledků soutěže Zlatá koruna. Vítězové byli vyhlášeni na včerejším galavečeru v pražském TOP hotelu. Allianz si celkově odnesla čtyři medailové pozice a na stupně vítězů vystoupila i s neživotními produkty, včetně svého populárního autopojištění počítaného podle ujetých kilometrů.

 • Motoristé nedávají při řízení pozor, potvrzují statistiky Allianz

  Praha, 29. května 2018; Nezvládnutí řízení vozidla, nedodržování bezpečné vzdálenosti a nevěnování se řízení jsou nejběžnější příčiny dopravních nehod v Česku. Ukazují to statistiky pojišťovny Allianz, které evidují největší počet škod v Praze, Středočeském a Jihomoravském kraji. K nehodám s úmrtím pak nejvíce dochází v Moravskoslezském kraji.

 • Pojišťovnictví je založeno na nahodilosti. Allianz připomíná pět náhod, které ovlivnily životy milionů. I ten váš!

  Praha/Mnichov, 23. května 2018; Málokdo ví o náhodách tolik jako zaměstnanci pojišťoven. Bez náhody není pojistné události, jde o základní princip tohoto oboru. Náhody ovlivňují osudy jednotlivců, stejně jako osudy celých národů. Všichni to víme, ale stejně nás může zamrazit při zjištění, jaké drobnosti stály za velkými událostmi. Allianz pro svou německou ročenku vybrala pár příkladů, které stojí za zmínku.

 • Pojišťovna v telefonu. Aplikaci Allianz CZ si oblíbilo již 11 tisíc klientů

  Praha, 16. května 2018; Allianz zvýšila rychlost komunikace se svými zákazníky a jako první pojišťovna na trhu představila ucelenou aplikaci Allianz CZ, v níž mají klienti všechny informace ihned po ruce. Zároveň jejím prostřednictvím vyřeší všechny jednodušší záležitosti týkající se pojišťovny i penzijní společnosti - mají snadný přístup ke svým smlouvám a vidí, v jaké jsou stavu, zobrazuje se jim přehledný seznam nahlášených škod, mohou nahrávat fotografie tachometru při výročí autopojištení podle najetých kilometrů, dovolat se na asistenční službu či využívat digitální archiv dosavadní komunikace s Allianz. Výhodou je i fakt, že část informací je dostupná i v offline režimu.

 • Změny ve vedení Allianz ČR. Dušan Quis je novým CEO české Allianz

  Praha, 14. května 2018; Dušan Quis, současný obchodní ředitel (CSO) Allianz Slovenské pojišťovny byl s okamžitou platností jmenován předsedou představenstva Allianz pojišťovny. Nahradil tak Jakuba Strnada, který vedl českou Allianz od března 2010 a který tuto společnost opouští.

 • Konec procentuálních spoluúčastí. U havarijních pojistek Allianz platí klienti jen fixní částky.

  Praha, 24. dubna 2018; Allianz u havarijního pojištění vyšla vstříc motoristům a zrušila jeho variabilní spoluúčast. Tím, že v něm zachovala pouze spoluúčast finanční, která je fixní, majitelé vozidel tak v případě pojistné události okamžitě znají přesnou částku, jíž se budou podílet na její úhradě. Fixní část je pro ně transparentnější, protože není přímo závislá na objemu vyplacených peněz.

 • Na rozvoj umělé inteligence se musíme dobře připravit, varuje aktuální studie Allianz. Hrozí velké ztráty

  Praha, 17. dubna 2018; Autonomně řízené vozy, chatboti a inteligentní stroje už dnes naznačují, jak bude vypadat budoucnost. Rozšíření strojů s umělou inteligencí bude zvyšovat efektivitu podniků, na druhou stranu se ale také zvýší zranitelnost firem vůči kyberútokům a vzroste potenciál obřích finančních ztrát v krátkém čase. Na to všechno se musíme připravit, varuje Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS).

 • Pátku 13. se bát nemusíte. Podle Allianz jsou na silnicích nejrizikovější pondělky

  Praha, 11. dubna 2018; Blíží se pátek 13., první v tomto roce. Obava z tohoto data souvisí s fobií z čísla 13. Podle letitých statistik Allianz pojišťovny se ale klienti bát nemusejí. V pátek 13. se naopak stává méně pojistných událostí, než v jiné dny.

 • Nejstabilnější ekonomika v Evropské unii? Ta česká, ukazuje výzkum Allianz

  Praha, 28. března 2018; Česká republika zaznamenává stabilní a velmi silný růst. S celkovým ratingem 8,2 bodů dokonce v žebříčku evropských zemí předstihla i Německo. Tento vývoj se odráží ve výsledcích letošního výzkumu Allianz pojišťovny Euro Monitor, který každoročně hodnotí stabilitu a zdraví ekonomik Evropské unie na základě 20 ukazatelů ve čtyřech hlavních oblastech - fiskální udržitelnost, konkurenceschopnost, zaměstnanost a produktivita, zahraniční dluh.

 • Klienti Allianz už nepotřebují počítač. Pojistky i penzi si hlídají jednoduše přes aplikaci.

  Praha, 22. března 2018; Allianz pojišťovna zvyšuje rychlost komunikace se svými klienty. Ti si nyní mohou do svých chytrých telefonů stáhnout aplikaci Allianz CZ, která se týká jak pojistek, tak i penzijního spoření. Jejím prostřednictvím mají klienti přehled nejenom o sjednaných pojistkách a o jejich splatnosti, ale také o všem, co souvisí s jejich penzí. Jednoduše v ní najdou i pojišťovacího poradce ve svém okolí a mají neustálý přehled o všech zadaných údajích i zvolených produktech.

 • Nervozita pojišťoven zvolna mizí. Olympiáda zdárně proběhla.

  Praha, 20. března 2018; Mistrovství světa ve fotbale a Olympijské hry. Dvě největší sportovní události na světě s největšími riziky ztrát pro pořadatele, dodavatelské firmy, sportovce, diváky – i pojišťovny. Celkové náklady na letošní olympiádu v Pchjongčchangu přesáhly 13 miliard amerických dolarů a její úspěšný průběh tak znamenal radost nejen pro medailisty, ale také pro všechny subjekty „za oponou“.

 • Snadno a rychle. Fotky svých tachometrů odesílá 45 procent klientů Allianz přes aplikaci

  Praha, 15. března 2018; Za rok a půl po uvedení autopojištění podle počtu najetých kilometrů zpracovala Allianz pojišťovna již 180 tisíc fotografií tachometrů. A výsledek? Úspěšnost dokládání těchto fotografií dosahuje 97 procent! S novou mobilní aplikací Allianz CZ navíc klienti zvládnou jejich focení a odeslání do 30 sekund.

 • Auta už nejsou na prvním místě, zjistili detektivové Allianz

  Praha, 12. března 2018; Pryč jsou časy, kdy pojistným podvodům vévodily jen škody na vozidlech. Detektivové Allianz pojišťovny odhalili rozsáhlý pojišťovací podvod s vodovodními škodami, v rámci kterého se organizovaná skupina podvodníků napojila na likvidátory pojišťovny.

 • Férové autopojištění Allianz podle ujetých kilometrů je klientsky úspěšné. Jeho výhodu už využilo více než 120 tisíc nových řidičů

  Praha, 8. března 2018; Kdo jezdí málo, platí málo. Revoluční autopojištění Allianz s cenou podle ujetých kilometrů bez povinnosti vozit telematickou jednotku si od jeho zavedení na podzim 2016 sjednalo už přes 120 tisíc klientů. Nízká sazba povinného ručení v Allianz přitom předpokládá pouhé nahlášení stavu tachometru.

 • Video chat s lékařem? Asistence od Allianz je nyní i online

  Praha, 6. března 2018; Novinkou v asistenčních službách Allianz pojišťovny je od letošního roku video chat s lékařem. Přes svůj mobilní telefon nebo počítač mohou klienti na speciálním webu diskutovat s lékařem, kterého zároveň uvidí i na obrazovce.

 • Popraskané trubky, zamrzlé pohonné hmoty a nefunkční baterie. Silný mráz udeřil a komplikuje život řidičům i majitelům domů a chat

  Praha, 27. února 2018; Na asistenční službu Allianz se v těchto dnech obrací o 15 % více klientů než v běžný zimní den. Motoristy trápí automobilové poruchy spojené s mrazem – nenastartování vozidla z důvodu zhuštění paliva a provozních kapalin, vybité autobaterie, ale i zamrzlá auta. Majitelé nemovitostí se zase nejčastěji potýkají s prasklým vodovodním potrubím.

 • Nezajištěné věci ve střešním boxu mohou mít fatální následky, varuje Allianz

  Praha, 20. února 2018; Lyžařská sezóna vrcholí a lidé běžně převážejí vybavení na sjezdovku ve střešním boxu svého vozidla. Často si však neuvědomí, že pro převoz věcí v boxu platí jiná pravidla, než pro klasický zavazadlový prostor. Podle crash testu Allianz centra pro technologie (AZT) se totiž schránka na střeše může stát velmi nebezpečnou zbraní. A to i při rychlosti 50 km/h.

 • Desetiletá Karolínka z Kopřivnice dostala světový unikát - první dětský elektrohandbike

  Praha, 15. února 2018; První dětský elektrohandbike na světě získala od Allianz pojišťovny prostřednictvím organizace Černí koně desetiletá Karolínka z Kopřivnice v Moravskoslezském kraji, která trpí úbytkem svalové hmoty. Díky novému kolu s elektropohonem tak může jezdit venku s ostatními dětmi a přitom současně rehabilitovat. Ještě před několika lety v České republice handbiky pro děti nikdo nevyráběl. Vloni už jich Allianz ve spojení s Černými koňmi rozdala deset a letos k nim přibyl i tento zbrusu nový elektrohabdbike.

 • Svátek zamilovaných, ale i zlodějů. Jaký je Valentýn podle statistik Allianz?

  Praha, 12. února 2018; Svátek sv. Valentýna není pouze dnem romantických večeří a dárků, ale i dnem nepříjemných zážitků z dopravních nehod, úrazů či setkání se zloději. Pojišťovna Allianz zaregistrovala jenom během loňského 14. února 543 pojistných událostí za více než 13 milionů korun. To bylo dvakrát více, než v roce 2016, kdy evidovala 241 událostí za 7 milionů.

 • Pojistný podvod na sjezdovce? Pojištění odpovědnosti vám může ušetřit statisíce

  Praha, 8. února 2018; Jarní prázdniny jsou v plném proudu, horská střediska praskají ve švech a nehod na sjezdovkách přibývá. Navzdory tomu lidé podceňují pojištění odpovědnosti. Sjednají si klasické cestovní pojištění, a pak spoléhají na doplňkové pojištění třeba u platební karty, kde jsou však nízké limity pojistného plnění. Přitom u odpovědnosti za způsobené škody, především při srážce lyžařů, může jít až o statisícové částky.

 • Jezdíš málo, platíš málo. Výpočet pojistného z fotografie tachometru provádí v Allianz robot

  Praha, 6. února 2018; Jakákoli lidská činnost, která běží podle přesně daných pravidel, má potenciál pro robotizaci. V pojišťovnách jsou proto možnosti využití těchto technologií veliké a postupně jsou zaváděny i v Česku. Allianz nyní robota povolala pro výpočet pojistného na základě fotografie tachometru u autopojištění, kde sazba závisí na počtu ujetých kilometrů za rok.

 • Allianz opět zvítězila s životním pojištěním. Allianz ŽIVOT se stal podruhé za sebou finančním produktem roku

  Praha, 31. ledna 2018; Allianz pojišťovna obdržela v soutěži Finparáda.cz - Finanční produkt roku 1. místo v kategorii „Rizikové životní pojištění“ a navázala tak na své vítězství ve stejné kategorii z minulého roku. Celkově je to již páté zlato, které produkt „Allianz ŽIVOT“ získal.

 • Blíží se úplněk? Tak si dejte obzvlášť pozor na nehody, varuje studie Allianz

  Praha, 29. ledna 2018; Den před úplňkem vzniká více škod. Podle analytiků Allianz pojišťovny se klientům přihodí přibližně o 15 % více pojistných událostí než v jiné dny. Největší nárůst bývá u pojištění odpovědnosti, úrazového pojištění a autopojištění. A nejbližší úplněk nastane už ve středu 31. ledna.

 • Přes 80 procent nových klientů si přeje s Allianz komunikovat digitálně. U lidí nad 80 let je to půl na půl

  Praha, 25. ledna 2018; Komunikaci pomocí e-mailu, telefonu či klientského portálu vítá či dokonce vyžaduje 83 procent všech nových klientů Allianz pojišťovny. V listopadu loňského roku se 75 procent veškeré příchozí komunikace do pojišťovny odehrálo digitální cestou, přičemž Allianz zvládla 68 procent své provozní korespondence také provést tzv. bezpapírově. Podíl klientů, kteří využívají portál MojeAllianz, se blíží pětině.

 • Sníh, ledovka, nízké teploty? S asistenčními službami Allianz vás v zimě nic nezaskočí

  Praha, 23. ledna 2018; Sednete si do auta, otočíte klíčkem v zapalování a nic. Vybitou baterii má v zimních měsících nejčastěji na svědomí právě chladné počasí. Problémy se však vyskytují například i s dobíjením, píchlou pneumatikou či nedobrzděním na zledovatělé vozovce. A to jsou chvíle, kdy se řidiči nejvíce obracejí na asistenční službu. Jenom koncem roku 2017 ji u Allianz využilo okolo šesti tisíc řidičů.

 • Allianz vloni odhalila podvody za 311 milionů korun, což je meziročně skoro o 16 milionů korun více. Skokanem roku se stal Královéhradecký kraj.

  Praha, 18. ledna 2018; Allianz pojišťovna v loňském roce prověřovala 1936 podezřelých případů a odhalila pojistné podvody ve výši 311 milionu korun, což je o 15,7 milionu více, než předloni. Specialisté pojišťovny tak sice měli pod drobnohledem méně událostí, ale v celkovém objemu s vyšší hodnotou. Už tradičně šlo o případy, které se buď staly jinak, než uváděli klienti, anebo se dokonce nestaly vůbec. Skokanem roku byl Královéhradecký kraj. Zatímco v roce 2016 tam detektivové Allianz odhalili podvody za 8,6 milionu korun, vloni už to bylo za téměř 30 milionů korun.

 • Největší strašák pro firmy? Přerušení provozu, ukazuje Allianz Barometr rizik 2018

  Praha, 16. ledna 2018; Letošní barometr hrozeb pro firmy všech velikostí sestavila nadnárodní společnost Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) na základě odpovědí od více než 1900 expertů na vývoj rizik z 80 zemí světa. Podle této studie se podnikatelé v roce 2018 mohou oprávněně obávat zejména nebezpečí přerušení provozu, dále kybernetických rizik a následků přírodních katastrof.

 • Loňský rok byl v Allianz ve znamení vichřice, zatímco předloni živlům vládly kroupy

  Praha, 9. ledna 2018; Stovky milionů korun každoročně zaplatí Allianz klientům, kterým jejich domy, auta a podniky poničí živly. V roce 2016 vyřizovala 8764 takových případů, v roce 2017 už jich byl dvojnásobek. Mezi nejčastější příčiny živelných škod patří vichřice a přepětí v důsledku bouřky a krupobití. Velmi často ale lidé volají likvidátory i kvůli požárům, povodním, záplavám a tíze sněhu. Některé živly si však vloni vybíraly oddychový čas. Patřilo mezi ně např. krupobití, které v roce 2016 poškodilo skoro tři tisíce klientů Allianz, zatímco vloni „pouze“ 1841.

 • Allianz pojišťovna slaví čtvrt století svého působení v České republice

  Praha, 11. ledna 2018; Česká pobočka jedné z největších pojišťoven na světě vstoupila na český trh v lednu 1993. Allianz začínala na zelené louce a od té doby uzavřela na 10 milionů smluv, pojišťuje více než 1 200 000 českých řidičů, majitelů nemovitostí i turistů, přes 100 tisíc podnikatelských subjektů a získala několik desítek prestižních ocenění. V roce 2016 přišla jako první na trhu s autopojištěním podle najetých kilometrů bez sledovacího zařízení ve vozidle. To se stalo důležitým milníkem v historii českého pojišťovnictví a při malém počtu ročně ujetých kilometrů i tím nejférovějším a bezkonkurenčně cenově nejvýhodnějším pojištěním.

nahoru