Allianz bude z povodní platit přes 50 milionů korun. V pondělí ale operátorům nejčastěji volali motoristé.

Praha, 22. června 2020; Jenom z posledních červnových záplav, které přicházely v několika vlnách, už nám klienti oznámili více než 550 pojistných událostí za vice než 50 milionů korun. Jenom z dneška už máme kolem stovky nových majetkových škod. Nejčastěji klienti nahlašují zatopené sklepy, přízemní patra svých domovů a garáže. Výjimkou však nejsou ani poškozená vozidla, nábytek či fasády. Voda často vystoupala až do výšky dvou metrů.

Všichni naši likvidátoři jsou v terénu, vypomáhají jim i kolegové z oblastí, kde bleskové povodně nebyly a navíc škody likvidují i externí likvidátoři. V těchto dnech nám lidé hlásí škody, jejich příčinou byly kromě záplav také atmosférické srážky, krupobití, povodeň, sesuv půdy a vichřice.

Zajímavostí dnešního dne je velký počet klientů, kteří nám hlásí škody nikoliv z povodní, ale na autech. Nejčastěji jde o havárie, v menší míře o krádeže a vandalismus a jenom v několika málo případech byla na vině záplava nebo povodeň. Z dnešního dne už je jich 215, což je velký „nadprůměr“ klasických pondělků.


V našem novém balíčkovém pojištění, které obsahuje tři balíčky, podle jednotlivých rizik, je riziko povodeň a záplava obsaženo ve všech. Jinak řečeno, aktuálně má každý, kdo se teď pojistí, tohle riziko vždy kryté. Ve starších smlouvách si je klienti v minulosti sami volili, takže majitelé starších smluv s majetkový pojištěním to mají různé.


Jak nahlásit škodu?


Škodu mohou klienti hlásit třemi způsoby:

  1. Prostřednictvím webu – vše potřebné najdou na internetových stránkách naší pojišťovny a touto cestou to mohou udělat kdykoliv, ve dne v noci.
  2. Prostřednictvím telefonu – tedy zavolají operátorům do Call Centra. To je druhá nejčastější varianta, jak se o škodách dozvíme. Stačí zavolat na číslo 241 170 000, které je v provozu ve všední dny od 8:00 do 19:00 hodin a o víkendech mimo státní svátky od 9:00 do 18:00 hodin.
  3. Třetí způsob je písmeně, ale ten už dnes téměř nikdo nevyužívá :-)
Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.