Allianz odkryla své nové ambasadory. Kryje záda českému týmu bobistů i brankáři para hokeje


 

Praha, 5. ledna 2022; Český tým bobistů ve složení Dominik Dvořák, Jakub Nosek, Jan Šindelář a Jáchym Procházka jsou spolu s brankářem para hokeje Michalem Vápenkou novými sportovními ambasadory Allianz pojišťovny. Propojením se sportovci navazuje Allianz před zimními olympijskými hrami na své osmileté celosvětové partnerství s olympijským a paralympijským hnutím.
„Jsme rádi, že si nás Allianz vybrala za své zimní ambasadory a že máme v průběhu olympijské sezóny za zády tak silného partnera, kterým Allianz bezesporu je. Úspěch se určitě pojistit nedá, ale snažíme se mu jít maximálně naproti ve všech ohledech. V našem sportu totiž můžeme předvídat maximálně počasí, jinak se snažíme jet v obvyklých a naučených stopách,“ shrnuje partnerství s Allianz pilot českého týmu bobistů Dominik Dvořák.
„Vážím si toho, že mohu být sportovním ambasadorem tak silného partnera a solidní pojišťovny v jednom. Naším společným cílem s Allianz je přiblížit paralympijské hnutí co největšímu počtu lidí,“ vysvětluje brankář českého týmu para hokeje Michal Vápenka.
„Spolupráce s našimi ambasadory je vždy velmi zajímavá a inspirativní. Věříme, že sdílíme společné hodnoty a můžeme se od nich také hodně naučit. Během zimních olympijských her se chceme zaměřit hlavně na týmovou spolupráci a překonávání překážek na cestě za olympijským snem. Z tohoto důvodu je pro nás Michal Vápenka a tým našich bobistů ideální volbou,“ vysvětluje Michaela Jarošová z marketingu Allianz pojišťovny.  

Allianz zahájila 1. ledna 2021 své osmileté celosvětové partnerství s olympijským a paralympijským hnutím na základě předchozí spolupráce s paralympijským hnutím, která trvá již od roku 2006. Pojišťovna podporuje obě hnutí pojistnými řešeními a službami na míru. Bobisté a Michal Vápenka se tak přidávají k šermíři Alexanderovi Choupenitchovi a tenistce Barboře Strýcové, které Allianz představila jako své ambasadory před loňskými letními olympijskými hrami. 
Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.