Allianz ovládla Finparádu. Bodovala hned pětkrát
a stala se Finanční společností roku

Praha, 14. února 2023; Allianz získala v soutěži Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2022 rovnou pět ocenění. Stala se Finanční společností roku a v dílčích kategoriích Produkt roku obdržela 1. místo za Rizikové životní pojištění a 1. místo za Doplňkové penzijní spoření. Ocenění Cena veřejnosti si odnesla také za Rizikové životní pojištění i za Doplňkové penzijní spoření.
„Je pro nás důležité, aby produktový vývoj i služby Allianz respektovaly a odrážely potřeby a zájmy klientů. Proto si moc vážíme toho, že jsme se stali Finanční společností roku. Jsme velmi rádi, že jsou naše produkty oceňovány nejen odbornou porotou, ale chválí si je i naši klienti, jak dokazují umístění v Cenách veřejnosti, které se odvíjí od celoročního sledování hodnocení našich produktů,“ říká člen představenstva a CPO Allianz pojišťovny Josef Lukášek.

Cena veřejnosti hodnotí nejoblíbenější produkt finanční instituce na portálu Finparáda.cz. Oblíbenost je dána celoročním hodnocením produktu v přehledech a kalkulačkách Finparády jejími návštěvníky. Kromě názoru odborníků, kteří sestavují on-line žebříčky, je tak podstatný právě i názor veřejnosti.

Produkt Allianz ŽIVOT získal v kategorii Rizikové životní pojištění první místo už posedmé za sebou. Životní pojištění od Allianz je určené těm, kteří neradi pročítají stohy nezáživných textů, dbají o své zdraví a kdyby se jim něco stalo, tak chtějí mít jistotu, že dostanou nejvíce peněz na trhu. Tento rok navíc zlato obdrželo v kategorii Produkt roku i Doplňkové penzijní spoření, které poskytuje daňové výhody a zajímavý státní příspěvek.

První ročník soutěže Finparáda.cz – Finanční produkt roku proběhl již v roce 2011. Do této soutěže jsou automaticky zařazeny všechny finanční produkty vybraných typů, které v Česku nabízejí pojišťovny, penzijní a investiční společnosti a banky. Počátkem roku odborníci vyhlásí vždy tři nejlepší produkty v každé kategorii.
Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.