Allianz podpořila SOS dětské vesničky zasažené koronavirem

Praha, 3. listopadu 2020; Allianz celoročně pomáhá lidem v těžkých životních situacích, a proto ani v době pandemie neváhala a zapojila se do pátého ročníku charitativního projektu Allianz World Run (AWR), aby podpořila africké SOS dětské vesničky zasažené koronavirem. Na celém světě se akce zúčastnilo přes 12 tisíc zaměstnanců Allianz, kteří nazuli tenisky a za 90 dní uběhli 1,94 milionu kilometrů a odcvičili 25 milionů minut pro dobrou věc.

„Jsem velmi rád, že jsme se i letos mohli s českým týmem zapojit do sportovně-charitativní iniciativy Allianz World Run. Sedm desítek našich kolegů a kolegyň nasbíralo od srpna do října téměř šestnáct tisíc kilometrů a je skvělé, že jsme mohli udělat něco nejen pro naše zdraví, ale zároveň pomoci i oblastem zasaženým koronavirem,“ říká kapitán českého týmu AWR a manažer makléřského obchodu Allianz Luděk Menčík.

V rámci AWR si účastníci mohli vybrat z desítek sportovních aktivit, které se zaznamenávaly do aplikace v telefonu a podle typu aktivity se pak na společné konto přičítaly buď uběhnuté či ušlé kilometry nebo minuty cvičení, kdy si každý mohl zvolit svou preferovanou činnost – od jógy až po vzpírání.

Díky tomu tak zaměstnanci Allianz pokořili všech pět určených charitativních milníků a jelikož je splnili dříve, přidali dokonce i šestý bonusový. Tím podpořili programy pomoci SOS dětských vesniček ve Rwandě, Zambii, Nigérii, Ugandě a Etiopii. Balíky okamžité pomoci mají v těchto místech pomoci v boji s koronavirovou infekcí a zároveň zafinancují projekty na místech, kde se snaží překonat dopady klimatických změn a najít dlouhodobé řešení v podobě obnovitelné energie a udržitelných zdrojích. 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.