Allianz pojišťovně se daří v autopojištění -  v pojistném kmeni překonala 10 miliard korun

Praha 31. července 2023; Allianz pojišťovna byla v letošním prvním pololetí (podle údajů ČKP) nejrychleji rostoucí pojišťovnou z pohledu počtu uzavřených pojištění odpovědnosti provozu motorových vozidel v pojistném kmeni (s čistým přírůstkem 36 489 smluv POV).

Svou pozici posiluje díky produktu Jezdím málo, platím málo, který aktuálně využívá 100 % majitelů vozů, fyzických osob pojištěných u Allianz.

Allianz pojišťovna zaujala také majitele elektromobilů a plug-in hybridů, kterým jako první v Česku přinesla komplexní pojištění, včetně baterie, wall boxů, adaptérů, nabíjecích kabelů a další výbavy.

“Od října loňského roku, kdy Allianz pojišťovna motoristům komplexní pojištění elektromobilů nabídla, se každý měsíc objem předepsaného pojištění významně zvyšuje a od uvedení produktů už dosáhl částky přesahující 50 milionů korun, “ uvádí manažerka neživotního pojištění Veronika Hašplová.

Pokud jde o zastoupení značek, tou nejčastější je Tesla, která reprezentuje čtvrtinu portfolia elektromobilů Allianz pojišťovny. Následují značky BMW (15,9 %) a Mercedes (11, 4 %). V první pětce jsou zastoupeny ještě vozy Volvo (5,4 %) a Audi (4,5 %).

Podle typu pohonu vedou vozidla na elektrický pohon (54,9 %), následuje benzín plug-in hybrid s 37 % a nafta plug-in hybrid činí 8,1 % portfolia.

Fyzické osoby si sjednaly 47 % smluv, ostatní pak patří právnickým osobám. 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.