Allianz už popáté potvrdila svou pozici světové jedničky v pojišťovnictví

Praha, 21. listopadu 2023; Hodnota značky Allianz, která byla již pátým rokem po sobě vyhlášena světovou jedničkou mezi pojišťovnami podle žebříčku Best Global Brands společnosti Interbrand, vzrostla za jeden rok o 11,5 % na 20,85 miliardy USD.
Jednicka

Allianz překonala hranici 20 miliard poprvé a posunula se tak o tři místa nahoru na 31. pozici, přičemž se zařadila mezi nejrychleji rostoucí globální značky. Tyto výsledky jsou také důkazem, že Allianz z hlediska růstu překonává své přímé konkurenty i celé odvětví.

„Naše pozice v žebříčku Best Global Brands je vůbec nejsilnější, co kdy byla. To potvrzuje rostoucí sílu značky Allianz a důvěru, kterou nám věnují zákazníci, agenti, makléři, obchodní partneři a zaměstnanci,“ řekl Bernd Heinemann, ředitel pro strategii, marketing a distribuci skupiny Allianz SE. „Být pojišťovnou číslo 1 je jen začátek. Allianz se dívá za hranice odvětví a snaží se konkurovat nejhodnotnějším značkám světa. V této lize mají všichni hráči jedno společné: hluboké porozumění hodnotě, kterou jejich značky přinášejí jejich podnikání.“

Další informace najdete  na stránkách Skupiny Allianz