Chcete si užít pohodové Vánoce? Allianz radí, jak předejít pojistným událostem 

Praha, 2. prosince 2021; Nazdobený stromek v obývacím pokoji, přípitek s rodinou nebo vánoční pozdrav z hor. I tradiční symboly Vánoc s sebou ale přináší skrytá nebezpečí. Allianz pojišťovna proto upozorňuje na pět rizik, na která si dát v prosinci pozor.

1) Převážení stromku

V crash testech simulovalo Allianz centrum pro technologie náraz vozidla, které jede rychlostí 50 km/h, do pevné překážky. A výsledek? Pokud je strom na autě připevněn pružným lanem s háky na obou koncích, není dostatečně zabezpečen. V případě srážky vyletí přes střechu dopředu, což ohrožuje nejen cestující v autě, ale i další účastníky provozu. Mějte to proto na mysli, až budete svůj stromek kupovat a zbytečně neriskujte.


2) Teplo domova

Se stromečkem a zapalováním adventních věnců také souvisí nebezpečí vzniku požáru. Pokud tedy zapalujete svíčky, dejte si pozor na to, aby byly nejen v dostatečné vzdálenosti od hořlavých materiálů, ale také na to, že je nenecháváte hořet bez dozoru. 

3) Sklenička za všechny peníze

V pokušení dát si před jízdou babiččin vaječný likér, sklenku svařeného vína nebo třeba jedno „malé“, se ocitne řada řidičů. Pár minut dobré nálady ale může záhy vystřídat návrat do kruté reality. Nejenže v zemi s „nulovou tolerancí“ hrozí vážný postih od policie, ale ani pojišťovny nejsou v tomto případě shovívané, jelikož alkohol v krvi představuje hrubé porušení pojistné smlouvy.


4) Cesta za hranice

Pokud vás ani letos o Vánocích nemine cesta do zahraničí, myslete na to, že kartička české zdravotní pojišťovny sice zajistí v EU právo na ošetření, ceny jednotlivých zdravotnických úkonů však mohou být nepříjemným překvapením. Mezi nejčastější zimní úrazy patří poranění horních končetin (průměrně v přepočtu za 25 tisíc korun), poranění měkkých tkání kolene (cca 24 tisíc korun) a pohmožděniny a odřeniny (okolo 11 tisíc korun). Ceny urgentních ortopedických operací se pak pohybují kolem 10 tisíc euro. Proto si s sebou do batůžku nezapomeňte zabalit také cestovní pojištění a užijte si bohatého Ježíška.


5) Fotky na sociálních sítích

Chcete se svým známým pochlubit, že trávíte Vánoce na chalupě nebo že jste po stromečkem našli to vysněné horské kolo? I v tomto případě byste se měli mít na pozoru a přemýšlet, kdo všechno vaše příspěvky vidí a zda jde opravdu jenom o vaše nejbližší. Mohla by se z toho totiž stát i nevítaná návštěva zlodějů.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.