Intuitivní a rychlé. Allianz vylepšila nahlašování a sledování pojistných událostí u majetku

 

Praha, 15. června 2021; Již v loňském roce Allianz představila nový a přehledný postup hlášení a sledování stavu škody pro autopojištění. Nyní jej pojišťovna rozšiřuje i o majetkové pojistné události. Klienti tak svoji škodu na majetku nahlásí snadno on-line či telefonicky, a pak mohou sledovat její průběh ve čtyřech jednoduchých krocích.
„Klienti pojistnou událost nahlásí rychle a pohodlně přes mobilní telefon zodpovězením jen několika málo otázek. Následně dodají fotky škody a další nezbytné podklady. My poté vyhodnotíme rozsah poškození a krytí pojistnou smlouvou. Bez dlouhého čekání poskytneme návrh pojistného plnění nebo jiný způsob řešení a po skončení škody požádáme klienta o hodnocení zkušenosti, které rádi využijeme ke zlepšení našeho zákaznického servisu,“ vysvětluje ředitel likvidace pojistných událostí Allianz pojišťovny Martin Hlaváč.

Pojistné události klienti nahlásí na stránce www.allianz.cz/hlaseni a to celé bez znalosti čísla pojistné smlouvy. Poškozený si vybere, o jakou škodu přesně šlo (např. vodovodní škodu, požár, přírodní události, elektro, krádež či vandalismus, nebo sklo), a poté vyplní své kontaktní údaje. Vzápětí obdrží odkaz na sledování stavu pojistné události, v rámci kterého nahraje všechny potřebné dokumenty ke škodě. O všech podstatných krocích budeme klienta informovat pomocí SMS nebo e-mailem dle jeho preference.

„Sledování stavu škody u pojištění majetku je stejně intuitivní a rychlé, jako je tomu u pojistných událostí vozidel. Klient hlášení zvládne bez pomoci obchodního zástupce a nezabere mu více než dvě minuty,“ doplňuje Hlaváč.
Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.