Každý kilometr se počítá. A u Allianz za ně navíc mají klienti už čtyři roky slevu

Praha, 8. září 2020; Už čtvrtým rokem vrací Allianz peníze kvůli menšímu nájezdu kilometrů čtvrtině svých klientů. A letos to kvůli krizovým opatřením, kdy řidiči auto využívali méně než obvykle, bude ještě více. Klienti Allianz se tak mohou těšit na to, že pojistné za autopojištění jim v době, kdy se jejich auta nepohybovala na silnici, nevylétlo oknem. Dostanou je od pojišťovny zpět.

„Tradiční pojištění není fér vůči řidičům s malým nájezdem kilometrů. Každý totiž ví, že auto, které nejezdí, nebourá. Proč má tedy polovina řidičů platit více jen proto, aby dorovnala škody řidičům, kteří jezdí nadprůměrně? U Allianz platí, že čím nižší počet kilometrů, tím nižší cena,“ vysvětluje ředitelka autopojištění Allianz pojišťovny Veronika Hašplová.

A to je důvod, proč si pojištění podle ujetých kilometrů u Allianz oblíbilo již přes 286 tisíc nových klientů, kteří jej oceňují hlavně tehdy, kdy auto využívají především na příležitostné jízdy, nákupy, cesty na chatu či ho mají jako druhé v rodině. „Letos předpokládáme, že až 75 procent motoristů najede méně, než očekávali, takže tuhle skupinu zřejmě Allianz při vyúčtování potěší,“ doplňuje Hašplová.

To však není vše, co řidiči u Allianz ocení. Už během krizových opatření zasílala Allianz klientům jejich zelené karty e-mailem ve formátu PDF, tedy bez nutnosti osobního kontaktu. V návaznosti na novou celoevropskou dohodu, která začala platit od 1. července navíc stačí mít „zelenou kartu“, která prokazuje, že má řidič pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, vytištěnou pouze černobíle. Motorista si ji tak může vytisknout sám z pohodlí domova a navíc šetřit barevnou tiskárnu. 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.