Na Mácháč nebo do Tater?
Allianz představila novinku pro cestovatele

Praha, 13. července 2020; Allianz pojišťovna přichází s novým cestovním pojištěním MojeČeskoSlovensko, jež se nekryje s jinými pojistkami a ocení ho především turisté, kteří se rozhodli strávit svou dovolenou doma. Od začátku letních prázdnin navíc s 20% slevou. Obsahuje rozšířené krytí pro cesty po Česku, Slovensku a do vzdálenosti 50 kilometrů za hranice ČR, náklady na pátrací službu či odvoz do lékařského zařízení a zpátky domů. Ale také doplatky za léky na předpis, navýšený limit na zavazadla, odpovědnost za psího mazlíčka, škody v ubytovacím zařízení i na pronajatém sportovním vybavení, vše navíc doplněné o nonstop pomoc lékaře na telefonu či velmi praktické asistenční služby včetně té pro kola. 

„Mnoho turistů nenapadne sjednat si cestovní pojištění na cestu v Čechách, protože ho má spojené pouze s léčebnými výlohami v zahraničí. Náš nový produkt se zaměřil na těžkosti, které mohou reálně potkat naše turisty, kteří cestují právě po Česku a okolí. Třeba i v souvislosti léčebnými náklady, které zdravotní pojišťovna nehradí. Na ošetření vás odveze sanitka, zpátky už si sháníte taxi, pátrání záchranné služby když zabloudíte v horách, doplatek za léky, které lékař předepíše, to vše zahrnuje naše pojištění i v rámci České republiky,“ vysvětluje produktová manažerka Allianz Libuše Krčmářová.

Allianz nově rozšířila asistenční služby cestovního pojištění na území České republiky a Slovenska i v okolí padesáti kilometrů za hranicemi. „Zabezpečíme klientům odtah nebo opravu vozidla, pomůžeme při poruše, nehodě, vybití baterie i odcizení kola. Postaráme se o jejich domov v případě havárie či poruchy na elektřině a ještě jim zajistíme doktora na telefonu, se kterým se mohou kdykoliv poradit o jejich zdravotním stavu,“ říká ředitelka pojištění majetku a autopojištění Allianz Veronika Hašplová.

Na dovolené na kolech klienti ocení především CYKLO asistenci, která jim pomůže při poruše, nehodě, vybití baterie, ale i odcizení kola, elektro kola, tříkolky i tandemu. Cyklistům navíc zajistí i opravu, odvoz do servisu i zapůjčení náhradního kola. Stejný servis zajistí AUTO asistence i motoristům, zatímco HOME asistence zase nechá klienty Allianz klidně spát, jelikož se v případě havárie, poruchy na elektřině nebo potřeby deratizace či dezinsekce postará o jejich bydlení – pokud nezapomenou nechat klíče u sousedů, rodiny či přátel.

A na kolik vyjde pojistka MojeČeskoSlovensko? Pro jednotlivce je cena za týden od 190 korun, pro rodinu se dvěma dětmi vyjde týden od 571 korun. 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.