Obědy pro první linii. Allianz kryje záda záchranářům

Praha, 22. února 2021; Allianz pojišťovna se spojila se Zdravotnickou záchrannou službou hlavního města Prahy, které každý den věnuje sedm desítek porcí obědů. Ty rozváží hned na několik výjezdových základen pražských záchranářů. Pojišťovna tím chce podpořit ty, kteří stojí den co den v první linii a pomáhají ostatním – a to nejen v boji s koronavirovou pandemií.

„Dostala se k nám informace, že Zdravotnická záchranná služba bojuje se zajištěním stravování pro své vytížené záchranáře. Hned jsme tedy začali přemýšlet, jak bychom je  dokázali podpořit. Do týdne se nám podařilo celou myšlenku převést do realizační fáze a jídla po vybraných  stanovištích rozvážet. Od té doby funguje naše spolupráce na denní bázi,“ říká manažer Procurement & Facilities Services Allianz pojišťovny Michal Chňoupek.

Každý den se v Allianz připraví 70 obědů, které jsou šokově zchlazeny, následně zabaleny a distribuovány na Zdravotnickou záchrannou službu hlavního města Prahy. Polovina z nich putuje na její dispečink a ostatní se rozváží po jednotlivých výjezdových základnách.

„Záchranáři s maximálním nasazením pomáhají nám všem a my jsme proto velmi rádi, že jim jejich usilovnou a potřebnou práci můžeme oplatit alespoň tím, aby při příjezdu na své stanoviště měli vždy nachystaný oběd. Máme velkou radost, že se nabídka setkala s kladnou odezvou a že obědy nejen pomáhají, ale i chutnají,“ dodává Chňoupek.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.