Pomáháme zlepšovat fyzičku, ale i psychiku nejmenších. Allianz podporuje výrobu dětských handbiků.

Praha, 2. září 2020; Spolupráce, kterou před třemi roky zahájila Allianz s neziskovou organizací Černí koně a která se zaměřuje na postižené děti s omezenou mobilitou, bude pokračovat i letos. Pomoc pojišťovny spočívá v tom, že už od roku 2017 pomáhá zafinancovat velmi užitečnou pomůcku – handbike, která dětem na vozíčku pomáhá nejenom fyzicky v rámci rehabilitace, ale také psychicky a mentálně.

S koly na ruční pohon a někdy i elektropohon, už si několik dětí mohlo dopřát to, co většina ostatních považuje za naprostou samozřejmost. Svobodu, nezávislost, možnost dostat se ven a nebýt při tom odkázaný na čas a ochotu ostatních. Handbike, na který díky pomoci Allianz finančně dosáhnou, jim všechno tohle umožnil. Není bez zajímavosti, že pojišťovna přispěla i ke vzniku prvního dětského elektrohandbiku na světě, který získala tehdy desetiletá Karolínka z Kopřivnice, trpící úbytkem svalové hmoty.

Dětské handbike ještě před několika lety v České republice nikdo nevyráběl a děti je neměly kde získat. Jsou pro ně nejenom symbolem svobody, ale mají také velký vliv na jejich fyzickou kondici, kterou potřebují v rámci rehabilitace neustále trénovat. Neméně důležitý dopad mají i na jejich psychiku a vzrůstající sebevědomí.

„Pro spolupráci při podpoře Černých koní se podařilo nadchnout i zaměstnance Allianz a jejich ujeté kilometry na trenažérech ručních kol jsme vždy pravidelně vyměnili za finanční obnos a „vyjezdili“ příspěvek na dětská ruční kola, která by si kvůli vysokým pořizovacím nákladům nemohli rodiče handicapovaných děti dovolit,“ říká manažer komunikace Allianz pojišťovny Václav Bálek.

„Je to důležitá věc pro děti, které mají pohybové omezení jak nohou, tak i rukou a na běžném kole na ruční pohon nejsou schopny své tělo uvézt,“ doplňuje předseda sdružení Černí koně Tomáš Pouch, který tuto neziskovou organizaci v roce 2008 založil. Karolínka dostala celosvětový unikát s tím, že současně jeho tvůrcům zprostředkovala i nové poznatky, které byly důležité pro další vývoj elektrohandbiků. „Do budoucna bychom je také chtěli doplnit například elektronickou brzdu na dálkové ovládání, aby kolo mohl doprovod dítěte zastavit i na dálku,“ dodává Pouch.

Naposledy získal díky Allianz svůj elektrohandbike dnes třináctiletý Niki z Chrudimi, kterému se v devíti letech po nedokrvení spodní části míchy ze dne na den otočil svět a skončil na vozíčku. Nejnovějším příjemcem handbike bude jedenáctiletá Michaelka, které pomůže při rehabilitaci po dětské mozkové obrně.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.