Už 130 let kryje Allianz klientům záda

10.3.2020 – Praha, 10. března 2020; Zatímco česká pobočka Allianz oslavila v lednu své 27. narozeniny, její mateřská společnost se stará o zajištění bezpečného života pro své klienty již 130 let. Společnost založil v roce 1890 pojišťovací specialista Carl Thieme s bankéřem Wilhelmem Finckem, když Allianz zaregistrovali do obchodního rejstříku v Berlíně. Dnešní Allianz má své hlavní sídlo v Mnichově a zastoupení na všech kontinentech. Působí ve více než 70 zemích světa, v nichž má 92 milionů klientů a 140 tisíc zaměstnanců.

Ve svých raných letech se Allianz specializovala na pojištění přepravy a úrazové pojištění, svou první zahraniční pobočku založila v Londýně již v roce 1893 a už v roce 1937 pomáhala svým klientům ve 20 zemích světa.

V oboru pojišťovnictví je Allianz nejen dlouhodobým leaderem, ale i jeho průkopníkem. Díky rychlému rozvoji širokého portfolia produktů pojistila i odškodnila už cestující z Titanicu a jejich rodiny. Zároveň se pojí i gigantickými stavbami - pojistila poslední tři mrakodrapy s titulem nevyšší budovy světa – Petronas Towers v Malajsii, Taipei 101 na Tchaj-wanu a Burj Khalifu ve Spojených arabských emirátech.

Spoléhá se na ni také drtivá většina hollywoodských a bollywoodských filmových producentů, a tak díky ní může být i James Bond na svých misích o něco klidnější. Podporuje udržitelné motoristické sporty, jako například šampionát Formule E, je partnerem závodů Drone Racing League, poskytuje pojištění pro privátní i komerční drony a je předním specialistou v oblasti kosmického pojištění.

Její Centrum pro technologie provedlo od roku 1980 tisíce crash testů v rámci zlepšení bezpečnosti silničního provozu. Kromě toho nabízí i nabízí finanční řešení pro více než 58 milionů lidí s nízkými příjmy v Africe, Asii a Latinské Americe.


Allianz pojišťovna, a. s.,
 je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz

Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz