Allianz pojišťovna
24 hours helpline: 241 170 000

Nejčastější dotazy – Cestovní pojištění

Na Vaši otázku se už možná někdo zeptal. Pokud ji nenajdete, napište nám.

Nejčastější dotazy k cestovnímu pojištění

 • Od kdy je pojištění platné?

  Od data uvedeného v pojistné smlouvě a nejdříve však po uhrazení pojistného nebo zadání příkazu k provedení platby.

 • Jak postupovat v případě nemoci či úrazu v zahraničí?

  Vždy je nutné kontaktovat asistenční službu pojišťovny Allianz. Kontaktní údaje jsou uvedeny na kartičce cestovního pojištění.

 • Jakou územní platnost má cestovní pojištění, když si vyberou jako cílovou destinaci např. Rakousko? Je možné cestovat i do jiné země?

  Vámi zvolená cílová destinace je součástí zóny, které jsou definovány v pojistných podmínkách. I přes zvolenou cílovou destinaci se pojištění vztahuje na celou zónu.

Cestovní pojištění

 • Jak postupovat při škodní události?

  Pokud nevíte, jak postupovat, zavolejte na asistenční službu. Operátoři vyslechnou Vaši situaci a poradí Vám, jak postupovat. Pomohou Vám dohledat kontakty na nemocnici, policejní stanici apod. Obecně je důležité nepodepisovat žádné dokumenty, kterým nerozumíte. Na takovýto dokument můžete napsat, že obsahu nerozumíte. Současně můžete žádat tlumočníka přes asistenční službu.

 • Kolik stojí běžné lékařské výkony v zahraničí?

  Následující údaje jsou pouze informativní, ale jednoznačně ukazují, že se vyplatí investovat několik set korun do cestovního pojištění, které v případě potřeby pokryje náklady v řádu deseti až statisíců korun.

  Zlomenina pravé nohy v Chorvatsku vyjde na 10 218 Kč, zánět zubu v Německu 9 546 Kč, zlomená noha v Rakousku 220 176 Kč, slepé střevo v Egyptě 100 295 Kč, bakteriální infekce provázená slabostí a zvracením v USA 689 190 Kč.

 • Jaký typ pojistné události je nejčastější v souvislosti s cestovním pojištěním?

  Z běžných diagnóz od praktických lékařů v době prázdnin převládá zánět horních cest dýchacích, zánět mandlí. Často stále zaznamenáváme případy šlápnutí na mořského ježka a solární dermatitis – alergie na sluneční záření. Převládají lehké případy nemocí, které se ale vyskytují často.

  Od specialistů je nejčastější stomatologie a gynekologie.

  U zavazadel dochází ke ztrátám při přepravě, loupežím, přepadením a okradením. Odpovědnostní škody nastávají nejvíce v zimních měsících v souvislosti s lyžováním.

 • Proč cestovní pojištění, když jsme v Evropské unii?

  Členství v Evropské unii zaručuje občanům České republiky při pobytu v jiné členské zemi právo na stejnou péči, jako mají tamní občané.  V praxi to však znamená, že v případě onemocnění nebo úrazu hradí občané České republiky spoluúčast podle pravidel platných v dané zemi.

  Nárok na zdravotní péči se navíc vztahuje jen na veřejná zdravotnická zařízení. Netýká se soukromých zdravotnických zařízení ani ordinací soukromých lékařů. Součástí běžného pojištění není ani úhrada zdravotního transportu zpět do vlasti nebo repatriace tělesných ostatků.

  Proto je nutné sjednat si kvalitní cestovní pojištění, abyste nemuseli mít strach, že se vrátíte z dovolené s vysokými účty za léky nebo léčbu, které Vám nebudou proplaceny. Nevyplatí se ani spoléhat na pojištění k platební kartě – jeho omezené limity pokryjí jen zcela základní ošetření.

Golfové pojištění

 • Co se stane, když mi na hřišti odcizí bag, jehož součástí byla i peněženka a klíče od bytu?

  Golfové pojištění se týká pouze vybavení na hru, na tento případ se nevztahuje. Doporučujeme proto nechávat osobní doklady a cennosti vždy u sebe. Pokud jedete hrát do zahraničí, vyplatí se sjednat si i cestovní pojištění. Pak budete chráněni i pro tyto případy.

 • Je pojistka limitovaná počtem pojistných události?

  Není – Allianz má jako jedna z mála pojišťoven ve většině případů limity stanovené na 1 pojistnou událost, která se v průběhu roku může opakovat.

 • Vztahuje se pojištění na úhradu léčebných výloh v případě, že způsobím zranění jinému golfistovi?

  Ano, z pojištění by se uhradily náklady na léčení a odškodnění za trvalé následky a to až do výše 3 000 000 Kč.

 • Vztahuje se pojištění i na případ, kdy zničím hole během hry?

  Na zničení golfového vybavení samotnou hrou se pojistka nevztahuje. Pokud si však zničíte hole nebo bag v areálu golfového hřiště - například na ně omylem spadnete - tuto škodu Vám uhradíme. Kryjeme také škody způsobené na golfovém elektrickém vozíku.

nahoru