Allianz pojišťovna
24 hours helpline: 241 170 000

Aktuální tiskové zprávy

 • Nezajištěné věci ve střešním boxu mohou mít fatální následky, varuje Allianz
  20.2.2018

  Praha, 20. února 2018; Lyžařská sezóna vrcholí a lidé běžně převážejí vybavení na sjezdovku ve střešním boxu svého vozidla. Často si však neuvědomí, že pro převoz věcí v boxu platí jiná pravidla, než pro klasický zavazadlový prostor. Podle crash testu Allianz centra pro technologie (AZT) se totiž schránka na střeše může stát velmi nebezpečnou zbraní. A to i při rychlosti 50 km/h.

 • Desetiletá Karolínka z Kopřivnice dostala světový unikát - první dětský elektrohandbike
  15.2.2018

  Praha, 15. února 2018; První dětský elektrohandbike na světě získala od Allianz pojišťovny prostřednictvím organizace Černí koně desetiletá Karolínka z Kopřivnice v Moravskoslezském kraji, která trpí úbytkem svalové hmoty. Díky novému kolu s elektropohonem tak může jezdit venku s ostatními dětmi a přitom současně rehabilitovat. Ještě před několika lety v České republice handbiky pro děti nikdo nevyráběl. Vloni už jich Allianz ve spojení s Černými koňmi rozdala deset a letos k nim přibyl i tento zbrusu nový elektrohabdbike.

 • Svátek zamilovaných, ale i zlodějů. Jaký je Valentýn podle statistik Allianz?
  12.2.2018

  Praha, 12. února 2018; Svátek sv. Valentýna není pouze dnem romantických večeří a dárků, ale i dnem nepříjemných zážitků z dopravních nehod, úrazů či setkání se zloději. Pojišťovna Allianz zaregistrovala jenom během loňského 14. února 543 pojistných událostí za více než 13 milionů korun. To bylo dvakrát více, než v roce 2016, kdy evidovala 241 událostí za 7 milionů.

 • Pojistný podvod na sjezdovce? Pojištění odpovědnosti vám může ušetřit statisíce
  8.2.2018

  Praha, 8. února 2018; Jarní prázdniny jsou v plném proudu, horská střediska praskají ve švech a nehod na sjezdovkách přibývá. Navzdory tomu lidé podceňují pojištění odpovědnosti. Sjednají si klasické cestovní pojištění, a pak spoléhají na doplňkové pojištění třeba u platební karty, kde jsou však nízké limity pojistného plnění. Přitom u odpovědnosti za způsobené škody, především při srážce lyžařů, může jít až o statisícové částky.

 • Jezdíš málo, platíš málo. Výpočet pojistného z fotografie tachometru provádí v Allianz robot
  6.2.2018

  Praha, 6. února 2018; Jakákoli lidská činnost, která běží podle přesně daných pravidel, má potenciál pro robotizaci. V pojišťovnách jsou proto možnosti využití těchto technologií veliké a postupně jsou zaváděny i v Česku. Allianz nyní robota povolala pro výpočet pojistného na základě fotografie tachometru u autopojištění, kde sazba závisí na počtu ujetých kilometrů za rok.

 • Allianz opět zvítězila s životním pojištěním. Allianz ŽIVOT se stal podruhé za sebou finančním produktem roku
  31.1.2018

  Praha, 31. ledna 2018; Allianz pojišťovna obdržela v soutěži Finparáda.cz - Finanční produkt roku 1. místo v kategorii „Rizikové životní pojištění“ a navázala tak na své vítězství ve stejné kategorii z minulého roku. Celkově je to již páté zlato, které produkt „Allianz ŽIVOT“ získal.

 • Blíží se úplněk? Tak si dejte obzvlášť pozor na nehody, varuje studie Allianz
  29.1.2018

  Praha, 29. ledna 2018; Den před úplňkem vzniká více škod. Podle analytiků Allianz pojišťovny se klientům přihodí přibližně o 15 % více pojistných událostí než v jiné dny. Největší nárůst bývá u pojištění odpovědnosti, úrazového pojištění a autopojištění. A nejbližší úplněk nastane už ve středu 31. ledna.

 • Přes 80 procent nových klientů si přeje s Allianz komunikovat digitálně. U lidí nad 80 let je to půl na půl
  25.1.2018

  Praha, 25. ledna 2018; Komunikaci pomocí e-mailu, telefonu či klientského portálu vítá či dokonce vyžaduje 83 procent všech nových klientů Allianz pojišťovny. V listopadu loňského roku se 75 procent veškeré příchozí komunikace do pojišťovny odehrálo digitální cestou, přičemž Allianz zvládla 68 procent své provozní korespondence také provést tzv. bezpapírově. Podíl klientů, kteří využívají portál MojeAllianz, se blíží pětině.

 • Sníh, ledovka, nízké teploty? S asistenčními službami Allianz vás v zimě nic nezaskočí
  23.1.2018

  Praha, 23. ledna 2018; Sednete si do auta, otočíte klíčkem v zapalování a nic. Vybitou baterii má v zimních měsících nejčastěji na svědomí právě chladné počasí. Problémy se však vyskytují například i s dobíjením, píchlou pneumatikou či nedobrzděním na zledovatělé vozovce. A to jsou chvíle, kdy se řidiči nejvíce obracejí na asistenční službu. Jenom koncem roku 2017 ji u Allianz využilo okolo šesti tisíc řidičů.

 • Allianz vloni odhalila podvody za 311 milionů korun, což je meziročně skoro o 16 milionů korun více. Skokanem roku se stal Královéhradecký kraj.
  18.1.2018

  Praha, 18. ledna 2018; Allianz pojišťovna v loňském roce prověřovala 1936 podezřelých případů a odhalila pojistné podvody ve výši 311 milionu korun, což je o 15,7 milionu více, než předloni. Specialisté pojišťovny tak sice měli pod drobnohledem méně událostí, ale v celkovém objemu s vyšší hodnotou. Už tradičně šlo o případy, které se buď staly jinak, než uváděli klienti, anebo se dokonce nestaly vůbec. Skokanem roku byl Královéhradecký kraj. Zatímco v roce 2016 tam detektivové Allianz odhalili podvody za 8,6 milionu korun, vloni už to bylo za téměř 30 milionů korun.

 • Největší strašák pro firmy? Přerušení provozu, ukazuje Allianz Barometr rizik 2018
  16.1.2018

  Praha, 16. ledna 2018; Letošní barometr hrozeb pro firmy všech velikostí sestavila nadnárodní společnost Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) na základě odpovědí od více než 1900 expertů na vývoj rizik z 80 zemí světa. Podle této studie se podnikatelé v roce 2018 mohou oprávněně obávat zejména nebezpečí přerušení provozu, dále kybernetických rizik a následků přírodních katastrof.

 • Loňský rok byl v Allianz ve znamení vichřice, zatímco předloni živlům vládly kroupy
  15.1.2018

  Praha, 9. ledna 2018; Stovky milionů korun každoročně zaplatí Allianz klientům, kterým jejich domy, auta a podniky poničí živly. V roce 2016 vyřizovala 8764 takových případů, v roce 2017 už jich byl dvojnásobek. Mezi nejčastější příčiny živelných škod patří vichřice a přepětí v důsledku bouřky a krupobití. Velmi často ale lidé volají likvidátory i kvůli požárům, povodním, záplavám a tíze sněhu. Některé živly si však vloni vybíraly oddychový čas. Patřilo mezi ně např. krupobití, které v roce 2016 poškodilo skoro tři tisíce klientů Allianz, zatímco vloni „pouze“ 1841.

 • Allianz pojišťovna slaví čtvrt století svého působení v České republice
  11.1.2018

  Praha, 11. ledna 2018; Česká pobočka jedné z největších pojišťoven na světě vstoupila na český trh v lednu 1993. Allianz začínala na zelené louce a od té doby uzavřela na 10 milionů smluv, pojišťuje více než 1 200 000 českých řidičů, majitelů nemovitostí i turistů, přes 100 tisíc podnikatelských subjektů a získala několik desítek prestižních ocenění. V roce 2016 přišla jako první na trhu s autopojištěním podle najetých kilometrů bez sledovacího zařízení ve vozidle. To se stalo důležitým milníkem v historii českého pojišťovnictví a při malém počtu ročně ujetých kilometrů i tím nejférovějším a bezkonkurenčně cenově nejvýhodnějším pojištěním.

nahoru