Allianz pojišťovna
24 hours helpline: 241 170 000

Aktuální tiskové zprávy

 • Allianz je oficiálním partnerem Formule E
  21.3.2017

  Mnichov/Praha, 21. března 2017; Allianz se stala oficiálním partnerem šampionátu Formule E. Globální partnerství zahrnuje kromě závodů plně elektrických monopostů i závody bezpilotních vozidel Roborace. Kladný vztah k novým technologiím už pojišťovna signalizovala před několika týdny, kdy oznámila, že se stala titulárním sponzorem Mistrovství světa dronů.

 • Nové autopojištění je úspěšné, Allianz získává desítky tisíc nových klientů
  6.3.2017

  Praha, 6. března 2017; Nejvíce nových motoristů, konkrétně přes 40 tisíc, zamířilo v loňském druhém pololetí kvůli povinnému ručení do Allianz. Vyplývá to ze statistiky České kanceláře pojistitelů, kterou zveřejnila na svém webu. Tento pohyb na trhu bezpochyby souvisel s novým autopojištěním, které právě tato pojišťovna začala od října počítat na základě ujetých kilometrů, aniž by však kvůli tomu řidičům do vozidel montovala sledovací jednotky. Většina motoristů, kteří málo jezdí, tak ušetří a Allianz navíc touto cestou získala nový stabilní kmen klientů, kteří způsobují jenom málo pojistných událostí. Tři čtvrtiny českých řidičů totiž nenajezdí ročně více než 15 tisíc kilometrů.

 • Allianz přichází s novým životním pojištěním, jehož cenu sami můžete ovlivnit
  2.3.2017

  Praha, 2. března 2017; Allianz pojišťovna přichází na trh s novinkou, která si v mnohém nezadá s loňskou říjnovou revolucí v pojištění automobilů. Tentokrát jde o životní pojištění Allianz ŽIVOT. Je určené těm, kteří se neradi pročítají stohy nezáživných textů, nekouří, nemají nadváhu, a kdyby už se jim něco stalo, tak chtějí mít jistotu, že dostanou nejvíce peněz na trhu.

 • Allianz spojila své jméno se světovým šampionátem dronů
  20.2.2017

  Mnichov/Praha, 20. února 2017; Allianz vstoupila do zcela nového sportovního prostředí a stala se titulárním sponzorem Mistrovství světa dronů. Tahle novinka, oficiálně označovaná jako Drone Raicing League (DRL), odstartuje už letos v červnu a bude se skládat ze šesti závodů, které se uskuteční mimo jiné např. v Miami, Atlantě nebo Mnichovu. Vysílat je budou televizní stanice do 75 zemí světa. V tomto netradičním klání předvede dovednosti 16 nejlepších pilotů dronů na světě, kteří se svými stroji dokáží létat rychlostí přes 150 km/hodinu.

 • Největší evropská pojišťovna Allianz vloni dosáhla zisku 6,9 miliardy eur
  17.2.2017

  17. února 2017; Frankfurt nad Mohanem - Pojišťovna Allianz v loňském roce zvýšila čistý zisk o čtyři procenta na 6,9 miliardy eur (186,5 miliardy Kč). V samotném čtvrtém čtvrtletí vydělala 1,7 miliardy eur.

 • Shoďte slona ze své střechy. Může vám ji zničit
  6.2.2017

  Praha, 6. února 2017; Nadsázka v našem titulku je pouze mírná. Jen 20centimetrová vrstva sněhu na střeše běžného rodinného domu váží přibližně 2 tuny, tedy skoro tolik jako slon. Allianz letos registruje zvýšené množství škod způsobených tíhou sněhu. Jejich počet je již dnes téměř na polovině celkového loňského stavu.

 • Tým komunikace Allianz posílil Mirek Mazáč
  1.2.2017

  Praha, 1. února 2017 – Novou posilou oddělení komunikace Allianz pojišťovny se od začátku února stal Mirek Mazáč. Na pozici specialisty interní a externí komunikace vystřídá kolegyni Janu Černou, která se v březnu stěhuje do zahraničí.

 • Ludvík Bohman posiluje vedení Allianz a bude zodpovídat za likvidaci
  30.1.2017

  Praha, 30. ledna 2017; Členem rozšířeného představenstva Allianz pojišťovny se zodpovědností za proces likvidace pojistných událostí v oblasti životního i neživotního pojištění, včetně pojištění vozidel, se od začátku února stane Ludvík Bohman. Jeho úkolem bude kromě řízení 200 zaměstnanců především starost o efektivní a rychlé vypořádání nároků klientů Allianz v objemu přes 7mld. Kč ročně.

 • Životní pojištění Allianz získalo další zlato. Od podzimu už třetí
  25.1.2017

  Praha, 25. ledna 2017; Včera vyhlásil portál Finparáda.cz výsledky šestého ročníku soutěže Finanční produkt roku. Životní pojištění Allianz Rytmus risk se stalo Produktem roku 2016 v kategorii Rizikové životní pojištění. Od září je to už potřetí, co získalo 1. cenu.

 • Čím nižší teplota je venku, tím více majetkových škod lidé hlásí do Allianz
  19.1.2017

  Praha, 19. ledna 2017; Ledovka se obvykle nejvíce projevuje v počtu dopravních nehod, v nebezpečí jsou ale také chodci. V místech, kde začal sníh odtávat a následně zmrznul, se vytvořila ledová pokrývka, která si leckdy nezadá s veřejným kluzištěm. Od víkendu se už jich kvůli pádu na chodníku ozvaly Allianz tři desítky. Vzhledem k tomu, že mezi uklouznutím a kontaktováním pojišťovny musí ještě proběhnout nezbytná fáze, nazvaná „hledání správce chodníku“, očekáváme, že právě oni se s těmito škodami budou na pojišťovnu obracet především v dalších dnech a týdnech. Operátoři Klientské linky Allianz tak nyní nejčastěji evidují majetkové škody, kterých je už teď o 40 procent víc. Důvod? Silný mráz.

 • Allianz vloni odhalila podvody za více než 295 milionů korun
  12.1.2017

  Praha; Allianz pojišťovna v loňském roce prověřovala 2658 podezřelých případů a odhalila pojistné podvody ve výši 295,2 milionu korun, což je o 62,7 milionu více, než předloni. Zatímco ve většině krajů se podvodníci činili, v Moravskoslezském a Ústeckém naopak podvody poklesly o polovinu. Při chuti byli podvodníci na Vysočině, kde v roce 2015 detektivové Allianz odhalili podvody za 1,8 milionu korun, zatímco vloni už za 21,7 milionu korun. Druhým skokanem roku je kraj Královéhradecký, který se z 2,5 milionů korun dostal až na 12,2 miliony korun.

 • Zimní požáry jsou častější, letní naopak závažnější
  6.1.2017

  Praha; Čím větší mrazy nastávají, tím více se zvyšuje riziko požárů. Ze statistiky Allianz vyplývá, že v zimě hoří častěji, než v létě, ale zimní škody nejsou tak velké. Nejčastěji v tomto ročním období hlásí pojišťovně škodu kvůli ohni a dýmu majitelé domů ze Středočeského kraje, odkud je 10,37 % všech požárů. Následují Pražané (9,93 %) a obyvatelé Moravskoslezského kraje (8,44 %). Nejméně naopak hoří u klientů Allianz na Vysočině (pouze 1,78 %) a v Pardubickém kraji (1,0 %).

nahoru