Allianz pojišťovna
24 hours helpline: 241 170 000

Aktuální tiskové zprávy

 • Pojištění Allianz ŽIVOT dává nahlédnout do svých statistik a ukazuje na nejčastější požadavky klientů
  23.5.2017

  Praha, 23. května 2017; Životní pojištění Allianz ŽIVOT, které před čtvrt rokem jako první na trhu umožnilo nastavit investiční nebo skutečnou rizikovou variantu, nyní odhalilo nejčastější požadavky klientů. Kdo dává přednost výhradně pojistné ochraně, může jej sjednat zcela bez investic. Ten, kdo chce jak pojištění, tak i krytí rizik, si zřejmě vybere pojištění s pravidelnou investicí. Existuje však i třetí varianta, tedy pojištění s mimořádnou investicí. A nejčastější volba klientů?

 • Podle studie Allianz v nejbližších letech trh s drony několikanásobně stoupne
  18.5.2017

  Praha, 18. května 2017; Průmyslové kontroly, letecké snímkování, hlídání hranic, distribuce zboží, nouzové zásobování, průzkum růstu rostlin, ale i rekreační účely. Využití bezpilotních letadel, známých jako drony stoupá a prudce roste i jejich popularita. Stále častěji je využívají i pojišťovny, zejména při likvidaci pojistných událostí. Podle nejnovější studie Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) s názvem Rise of the Drones do roku 2020 počet dronů stoupne až na 4,7 milióny.

 • Umění neohrožují jen zloději. Pojišťovny nejčastěji platí za škody kvůli ohni a vodě.
  15.5.2017

  Praha, 15. května 2017; Za uplynulý rok nahlásili klienti Allianz škody na uměleckých předmětech a cennostech téměř za 2 milióny korun. Většina škod byla způsobena při domovních krádežích. Samotnou veřejností jsou nejčastěji vnímané krádeže uměleckých děl nebo jejich poškození návštěvníky na výstavách. Pro pojišťovny ale bývají největším strašákem mnohem prozaičtější příčiny poškození uměleckých děl. Mezi ty nejčastější patří živly – voda a oheň.

 • Do konce dubna už Allianz odhalila podvody ve výši 118 milionů korun. Odkud jsou podvodníci nejčastěji?
  9.5.2017

  Praha, 9. května 2017; Detektivové Allianz odhalili do konce letošního dubna pojistné podvody v objemu 118 milionů korun, což je o 14 milionů více, než za stejné období loňského roku. Jednoznačným skokanem roku se stal Královehradecký kraj, kde se podvodníci z loňských necelých dvou milionů vyšvihli až na letošních více než 28 milionů korun. Podle odborníků je podvádění vrozené 25 % procentům populace, 50 % populace podvádět dokáže, když má příležitost a jen zbylých 25 % je principiálně čestných. Jak vypadá situace v jednotlivých krajích, vidíte v tabulce.

 • Asistenční službu podle Allianz využije každé 83. auto
  27.4.2017

  Praha 27. dubna 2017: Každý měsíc volá na asistenční službu Allianz pojišťovny přibližně tisícovka řidičů, kteří potřebují vyřešit problém související nejčastěji s nepojízdným autem. Základní asistenční služby má u Allianz každé pojištěné vozidlo. V praxi to znamená, že každý řidič tak může využít minimálně asistenci v hodnotě 3 tisíce korun.

 • Proč Allianz nenutí klienty předplácet pojistné na rok dopředu?
  3.4.2017

  Praha, 3. dubna 2017; Zvyk je železná košile, a tak lidé v České republice platí pojištění svého auta nebo majetku nejčastěji ročně. Pojišťovnictví se stalo posledním Mohykánem na cestě změn. Vodu, plyn, energii, telefon, kabelovou televizi, rozhlasové a televizní poplatky, ale i různé úvěry, hypotéky, leasingy platíme měsíčně. Stejně jako penzijní či stavební spoření. A ve stejném rytmu, tedy jednou za měsíc, nám od zaměstnavatele přichází mzda. Allianz proto právě měsíční platbu považuje za zcela normální a nevidí důvod k tomu, aby všichni museli bez přirážky platit povinně pouze ročně.

 • Allianz jako první nabízí srovnání nákladovosti životního pojištění s konkurencí
  30.3.2017

  Praha, 30. března 2017: Netradiční, ale velmi chytlavý a naprosto konkrétní doplněk získalo nové životní pojištění Allianz ŽIVOT. Na svém webu totiž Allianz každému umožňuje porovnat si počáteční poplatky tohoto produktu s podobnými životními pojistkami u konkurence. Stačí si otevřít její Kalkulačku počátečních poplatků a vyplnit měsíční pojistné, dobu pojištění a především konkrétní produkt u jiné pojišťovny. Allianz tak předběhla vývoj legislativních změn, protože zákonný nárok na informaci o výši počátečního poplatku v rámci investičního životního pojištění budou mít klienti pojišťoven až od příštího roku. Počítá s tím nová legislativa, týkající se distribuce pojištění.

 • Allianz připravila novinku pro cyklisty, mohou mít asistenci jako motoristé
  27.3.2017

  Praha, 27. března 2017; S příchodem jara začíná sezóna cyklistů. Cyklistika je v České republice druhým nejoblíbenějším sportem hned po fotbalu. Jízdních kol se každým rokem prodá mnohem více, než osobních automobilů. Bohužel, i při běžné cyklistice ale dochází k defektům a nehodám. Allianz proto přišla s novinkou. Cyklisté mohou v rámci pojištění DOMOV získat podobné asistenční služby, jako mají motoristé.

 • Allianz je oficiálním partnerem Formule E
  21.3.2017

  Mnichov/Praha, 21. března 2017; Allianz se stala oficiálním partnerem šampionátu Formule E. Globální partnerství zahrnuje kromě závodů plně elektrických monopostů i závody bezpilotních vozidel Roborace. Kladný vztah k novým technologiím už pojišťovna signalizovala před několika týdny, kdy oznámila, že se stala titulárním sponzorem Mistrovství světa dronů.

 • Nové autopojištění je úspěšné, Allianz získává desítky tisíc nových klientů
  6.3.2017

  Praha, 6. března 2017; Nejvíce nových motoristů, konkrétně přes 40 tisíc, zamířilo v loňském druhém pololetí kvůli povinnému ručení do Allianz. Vyplývá to ze statistiky České kanceláře pojistitelů, kterou zveřejnila na svém webu. Tento pohyb na trhu bezpochyby souvisel s novým autopojištěním, které právě tato pojišťovna začala od října počítat na základě ujetých kilometrů, aniž by však kvůli tomu řidičům do vozidel montovala sledovací jednotky. Většina motoristů, kteří málo jezdí, tak ušetří a Allianz navíc touto cestou získala nový stabilní kmen klientů, kteří způsobují jenom málo pojistných událostí. Tři čtvrtiny českých řidičů totiž nenajezdí ročně více než 15 tisíc kilometrů.

 • Allianz přichází s novým životním pojištěním, jehož cenu sami můžete ovlivnit
  2.3.2017

  Praha, 2. března 2017; Allianz pojišťovna přichází na trh s novinkou, která si v mnohém nezadá s loňskou říjnovou revolucí v pojištění automobilů. Tentokrát jde o životní pojištění Allianz ŽIVOT. Je určené těm, kteří se neradi pročítají stohy nezáživných textů, nekouří, nemají nadváhu, a kdyby už se jim něco stalo, tak chtějí mít jistotu, že dostanou nejvíce peněz na trhu.

 • Allianz spojila své jméno se světovým šampionátem dronů
  20.2.2017

  Mnichov/Praha, 20. února 2017; Allianz vstoupila do zcela nového sportovního prostředí a stala se titulárním sponzorem Mistrovství světa dronů. Tahle novinka, oficiálně označovaná jako Drone Raicing League (DRL), odstartuje už letos v červnu a bude se skládat ze šesti závodů, které se uskuteční mimo jiné např. v Miami, Atlantě nebo Mnichovu. Vysílat je budou televizní stanice do 75 zemí světa. V tomto netradičním klání předvede dovednosti 16 nejlepších pilotů dronů na světě, kteří se svými stroji dokáží létat rychlostí přes 150 km/hodinu.

 • Největší evropská pojišťovna Allianz vloni dosáhla zisku 6,9 miliardy eur
  17.2.2017

  17. února 2017; Frankfurt nad Mohanem - Pojišťovna Allianz v loňském roce zvýšila čistý zisk o čtyři procenta na 6,9 miliardy eur (186,5 miliardy Kč). V samotném čtvrtém čtvrtletí vydělala 1,7 miliardy eur.

 • Shoďte slona ze své střechy. Může vám ji zničit
  6.2.2017

  Praha, 6. února 2017; Nadsázka v našem titulku je pouze mírná. Jen 20centimetrová vrstva sněhu na střeše běžného rodinného domu váží přibližně 2 tuny, tedy skoro tolik jako slon. Allianz letos registruje zvýšené množství škod způsobených tíhou sněhu. Jejich počet je již dnes téměř na polovině celkového loňského stavu.

 • Tým komunikace Allianz posílil Mirek Mazáč
  1.2.2017

  Praha, 1. února 2017 – Novou posilou oddělení komunikace Allianz pojišťovny se od začátku února stal Mirek Mazáč. Na pozici specialisty interní a externí komunikace vystřídá kolegyni Janu Černou, která se v březnu stěhuje do zahraničí.

 • Ludvík Bohman posiluje vedení Allianz a bude zodpovídat za likvidaci
  30.1.2017

  Praha, 30. ledna 2017; Členem rozšířeného představenstva Allianz pojišťovny se zodpovědností za proces likvidace pojistných událostí v oblasti životního i neživotního pojištění, včetně pojištění vozidel, se od začátku února stane Ludvík Bohman. Jeho úkolem bude kromě řízení 200 zaměstnanců především starost o efektivní a rychlé vypořádání nároků klientů Allianz v objemu přes 7mld. Kč ročně.

 • Životní pojištění Allianz získalo další zlato. Od podzimu už třetí
  25.1.2017

  Praha, 25. ledna 2017; Včera vyhlásil portál Finparáda.cz výsledky šestého ročníku soutěže Finanční produkt roku. Životní pojištění Allianz Rytmus risk se stalo Produktem roku 2016 v kategorii Rizikové životní pojištění. Od září je to už potřetí, co získalo 1. cenu.

 • Čím nižší teplota je venku, tím více majetkových škod lidé hlásí do Allianz
  19.1.2017

  Praha, 19. ledna 2017; Ledovka se obvykle nejvíce projevuje v počtu dopravních nehod, v nebezpečí jsou ale také chodci. V místech, kde začal sníh odtávat a následně zmrznul, se vytvořila ledová pokrývka, která si leckdy nezadá s veřejným kluzištěm. Od víkendu se už jich kvůli pádu na chodníku ozvaly Allianz tři desítky. Vzhledem k tomu, že mezi uklouznutím a kontaktováním pojišťovny musí ještě proběhnout nezbytná fáze, nazvaná „hledání správce chodníku“, očekáváme, že právě oni se s těmito škodami budou na pojišťovnu obracet především v dalších dnech a týdnech. Operátoři Klientské linky Allianz tak nyní nejčastěji evidují majetkové škody, kterých je už teď o 40 procent víc. Důvod? Silný mráz.

 • Allianz vloni odhalila podvody za více než 295 milionů korun
  12.1.2017

  Praha; Allianz pojišťovna v loňském roce prověřovala 2658 podezřelých případů a odhalila pojistné podvody ve výši 295,2 milionu korun, což je o 62,7 milionu více, než předloni. Zatímco ve většině krajů se podvodníci činili, v Moravskoslezském a Ústeckém naopak podvody poklesly o polovinu. Při chuti byli podvodníci na Vysočině, kde v roce 2015 detektivové Allianz odhalili podvody za 1,8 milionu korun, zatímco vloni už za 21,7 milionu korun. Druhým skokanem roku je kraj Královéhradecký, který se z 2,5 milionů korun dostal až na 12,2 miliony korun.

 • Zimní požáry jsou častější, letní naopak závažnější
  6.1.2017

  Praha; Čím větší mrazy nastávají, tím více se zvyšuje riziko požárů. Ze statistiky Allianz vyplývá, že v zimě hoří častěji, než v létě, ale zimní škody nejsou tak velké. Nejčastěji v tomto ročním období hlásí pojišťovně škodu kvůli ohni a dýmu majitelé domů ze Středočeského kraje, odkud je 10,37 % všech požárů. Následují Pražané (9,93 %) a obyvatelé Moravskoslezského kraje (8,44 %). Nejméně naopak hoří u klientů Allianz na Vysočině (pouze 1,78 %) a v Pardubickém kraji (1,0 %).

nahoru