Shape Created with Sketch. 241 170 000

Aktuální tiskové zprávy

 • Kamera, klapka, pojištění! Každý druhý hollywoodský trhák míří do Allianz.
  23.4.2019

  Praha, 23. dubna 2019; Extrémně riskantní povolání a obří majetkové škody. James Bond je ve službách pro královnu nepojistitelný, jeho představitele Daniela Craiga už ale pojistka bez problémů kryje. Poslední herec, který hraje známého agenta 007, stejně jako všichni jeho předchůdci, musel mít ještě před vkročením na plac řádné pojištění. Proč je to v zábavním průmyslu tak důležité? Společnost Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) to zjišťovala v zákulisí.

 • Nehody o Velikonocích? Klienti Allianz bourají během svátků méně, než v běžné dny
  16.4.2019

  Praha, 16. dubna 2019; Za poslední tři roky eviduje Allianz v období Velikonoc 792 dopravních nehod. To je téměř o polovinu méně škod, než nahlašují klienti týden před svátky, kdy pojišťovna zaznamenala necelých 1300 událostí.

 • Nevyzpytatelné záplavy ani povodně se odhadnout nedají. Můžete si je však pojistit.
  11.4.2019

  Praha, 11. dubna 2019; Každý rok nachystá příroda pojišťovnám v souvislosti s živly překvapení. Sníh už teď několik měsíců v nížinách neuvidíme, ale ve hře zůstávají vichřice, přívalové deště, v létě krupobití a během celého roku i lokální záplavy. Někdy si živly vybírají oddychový čas, většinou ale o sobě dávají nečekaně vědět. Majetkové pojištění od Allianz naštěstí všechny rozmary přírody kryje a tato pojišťovna dokonce ani nerozlišuje mezi pověstným slovíčkařením u pojmů záplava a povodeň.

 • Za první čtvrtletí 2019 překazili detektivové Allianz podvody za 88 milionů korun
  9.4.2019

  Praha, 9. dubna 2019; Že má lež krátké nohy, potvrdili vyšetřovatelé Allianz za první tři měsíce letošního roku rovnou u 352 podvodníků. Ti se od ledna do konce března snažili pojišťovnu okrást o 88 milionů korun. Největší nárůst objemu pojistných podvodů zaznamenali detektivové v Pardubickém kraji, kde vzrostly o 10 milionů korun, nejvíce si naopak polepšil kraj Olomoucký, kde se zamezilo škodám za 300 tisíc.

 • Pobyt v lázních i navýšení věku. Allianz rozšířila výhody svého životního pojištění
  4.4.2019

  Praha, 4. dubna; Že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, dokládají příběhy klientů Allianz, kteří inspirovali pojišťovnu ke změnám v životním pojištění. V produktu Allianz ŽIVOT došlo například k významnému navýšení vstupního věku na 75 let, možnosti výplaty peněz v případě onemocnění v konečném stádiu, ale i plnění za pobyt v lázních, léčebnách dlouhodobě nemocných či hospicích. V případě invalidity a pracovní neschopnosti klienti ocení i plnění civilizačních chorob, jako jsou například vyhřezlé plotýnky.

 • Do představenstva Allianz se po šesti letech vrací Petr Sosík
  1.4.2019

  Praha, 1. dubna 2019; Novým členem představenstva, který od začátku dubna převzal plnou odpovědnost za oblast financí (CFO) v Allianz pojišťovně a Allianz penzijní společnosti, je Petr Sosík.

 • Krásné letecké záběry se bez pojištění mohou změnit v noční můru. S drony je to podobné jako s auty.
  28.3.2019

  Praha, 28. března 2019; Tak, jako nesmí auto vyjet na silnici bez povinného ručení, nesmí vyletět bez pojištění nad zem ani žádný dron, který jeho provozovatel nebo majitel využívá komerčně a nebo, váží-li více než 20 kg a má jej čistě pro svoji vlastní zábavu. Riziko poškození cizího majetku či úrazu se nevyplácí bagatelizovat. Piloti komerčně využívaných dronů navíc bez pojištění odpovědnosti za škody způsobené jejich provozem nemohou získat ani povinné povolení k provozování tzv. leteckých prací od Úřadu pro civilní letectví (ÚCL).

 • Těmto úsekům se raději vyhněte. Allianz přináší seznam nových rizikových míst českých silnic
  21.3.2019

  Praha, 21. března 2019; Dopravně-bezpečnostní projekt Automapa Allianz hledá nejrizikovější úseky na silnicích v Česku a nyní přináší žebříček nebezpečných míst, která se do statistiky nově zapsala během roku 2018. Řidiči by měli zvýšit pozornost především na křižovatce východně od obce Suchdol v okrese Kutná Hora. Loni se tam staly tři vážné nehody, z nichž si čtyři lidé odnesli těžká zranění.

 • Allianz představila nový majetkový produkt. Charakterizuje jej přehlednost v kombinaci se širokým výběrem krytí.
  19.3.2019

  Praha, 19. března 2019; Allianz upravila stávající pojištění majetku do podoby tří jednoduchých balíčků, ze kterých si vybere každý podle svých potřeb. Varianty produktu MůjDomov jsou poskládány od základní až po tu s maximální ochranou. Součástí je pojištění trvale obývané budovy a domácnosti, ale i pojištění odpovědnosti či asistenční služby a právní poradenství. V základním balíčku jsou například tolik obávané záplavy a povodně.

 • Allianz bilancuje škody týden po orkánu. Narostly trojnásobně.
  18.3.2019

  Praha, 18. března 2019; Týden po vichřici Eberhard eviduje Allianz 1771 škod v celkové hodnotě přes 68 milionů korun. 45 procent nahlášených pojistných událostí z privátního majetku a autopojištění je z Moravskoslezského, Ústeckého a Středočeského kraje. Více než 55 procent objemu škod oznámili klienti ze stejných tří krajů, přičemž největší škodu v hodnotě 7 milionů korun zaznamenala pojišťovna v okrese Praha-Východ.

 • Klienti mají svou pojišťovnu vždy po ruce. Aplikace Allianz CZ překonala hranici 40 tisíc stažení.
  14.3.2019

  Praha, 14. března 2019; 40 tisíc stažení. Od uvedení mobilní aplikace Allianz CZ v život roste každým měsícem počet chytrých telefonů, jež touto aplikací disponují. Registrovaní uživatelé si jejím prostřednictvím hlídají nejen své pojistky a jejich splatnost, ale také penzijní spoření. Jednoduše v ní najdou všechny dokumenty na jednom místě, přehled důležitých kontaktů a do pár minut si také mohou sjednat cestovní pojištění - do 31. března 2019 navíc s 25% slevou.

 • Allianz likviduje stovky škod po vichřici. Kromě střech létaly vzduchem i slepice.
  12.3.2019

  Praha, 12. března 2019; Pojišťovnu Allianz už v souvislosti s nedělním orkánem kontaktovalo 700 klientů se škodami v celkové hodnotě 21 milionů korun. Nejčastěji jde o zničené střechy domů, popadané ploty, ale také rozbitá auta. Výjimkou ale nejsou ani milionové a kuriózní události.

 • Létající trampolíny i popadané stromy. Allianz likviduje škody po orkánu.
  11.3.2019

  Praha, 11. března 2019; Provoz Klientského centra Allianz se během pondělního dopoledne zvýšil o více než 600 procent. Zatímco v bezvětří operátoři kvůli poškozenému majetku zaregistrují zhruba 32 škod, po nočním orkánu jich ve stejnou dobu evidovali 244! Nárůst škod zaznamenali také „autaři“. Místo standardních bouraček se po víkendu věnují především poškozeným vozidlům, na která spadly v lepším případě jenom větve, v horším celé stromy. V návaznosti na nedělní vichřici kontaktovalo Allianz pojišťovnu jenom za pondělní dopoledne přes 500 klientů, kteří oznámili škodu za několik desítek milionů korun. Tyto počty se ale budou v následujících dnech ještě zvyšovat.

 • Praha láká podle Allianz zloděje nejvíce ze všech regionů. Jak postupovat, když vás navštíví?
  7.3.2019

  Praha, 7. března 2019; V loňském roce evidovala Allianz pojišťovna v Praze 340 krádeží v domácnostech a hlavní město tak patří k nejméně bezpečným adresám v České republice. O polovinu méně jich měly střední Čechy. Nejmenší aktivitu v roce 2018 vykazovali zloději kromě Královéhradeckého kraje například na Vysočině a v Pardubickém kraji. Malý počet pojistných událostí hlásí rovněž Olomoucký a Zlínský kraj. Naprostou většinu ukradených věcí už bohužel majitelé nikdy neviděli. Za krádeže vloni zaplatila Allianz kolem 20 milionů korun.

 • Pryč s papíry! Přes 90 procent nových klientů volí digitální komunikaci s pojišťovnou
  5.3.2019

  Praha, 5. března 2019; Současný trend v digitální komunikaci se zřetelně odráží i na počtu klientů, kteří tuto formu sami vítají a dokonce od pojišťovny vyžadují. Konkrétně v prosinci minulého roku se pro ni v Allianz pojišťovně rozhodlo 91 procent nových klientů.

 • Česká ekonomika je jedna z nejzdravějších v Unii, vyhodnotila Allianz
  27.2.2019

  Praha/Mnichov, 27. února 2019; V ekonomickém hodnocení expertů ze skupiny Allianz si letos Česká republika nepolepšila, první místo z předchozího ročníku překonat nešlo. Výsledek studie Euro Monitor za rok 2018 ale také není špatný, z hlediska stability a celkového stavu ekonomiky obsadilo Česko v rámci evropské osmadvacítky čtvrtou příčku. Před ním se umístilo Německo, Nizozemsko a Slovinsko. Němci přesto důvod k oslavám nemají.

 • Odkud byli vloni nejlepší a nejhorší řidiči? Pohled do statistiky Allianz je překvapivý.
  25.2.2019

  Praha, 25. února 2019; Allianz nejčastěji vyplácí pojistné plnění motoristům za drobné nehody, které nepramení ani tak z agresivní jízdy, jako spíše z nedodržování bezpečné vzdálenosti a nevěnování se řízení. A podle statistik pojišťovny za uplynulý rok jsou nejspolehlivější řidiči z Pardubic a Liberce.

 • Lyžování i bruslení kryje základní pojištění, na sněžný skútr se ale radši připojistěte
  19.2.2019

  Praha, 19. února 2019; Jarní prázdniny jsou v plném proudu a mnoho rodin využívá volna a ladovské zimy k cestě na zahraniční sjezdovky. Pokud se turisté chtějí se svými ratolestmi zabavit například běžkováním, snowboardingem nebo bruslením na ledě či dokonce jízdou na U–rampě, mohou zůstat v klidu. Allianz má všechny tyto sporty v základní nabídce cestovního pojištění. A je jich tam celkem 150! Do konce března navíc poskytuje na cestovní pojištění 10% slevu.

 • Skupina Allianz dosáhla nejvyššího provozního zisku v historii
  15.2.2019

  Mnichov, 15. února 2019; Rok 2018 byl pro skupinu Allianz velmi úspěšný. Allianz nejen splnila své výkonnostní cíle ve všech segmentech, ale zachovala si i vysokou úroveň kapitálové síly. Celkové tržby pojišťovny Allianz vzrostly o 3,5 procenta na 130,6 miliardy eur.

 • Allianz spouští novou kampaň na autopojištění
  13.2.2019

  Praha, 13. února 2019; Už v sobotu odstartuje jarní reklamní kampaň na autopojištění pojišťovny Allianz. Nově nabízí čtyři jednoduché balíčky, ze kterých si snadno vybere každý motorista. Přestože Allianz představuje nový produkt, slevy za (ne)ujeté kilometry stále platí. I to v kampani klientům připomíná.

 • Každý druhý postih z povinného ručení je z důvodu jízdy pod vlivem alkoholu
  12.2.2019

  Praha, 12. února 2019; Usednout za volant po skleničce vína nebo i malém pivu se opravdu nevyplatí. Pokud řidič způsobí dopravní nehodu pod vlivem alkoholu, může přijít nejen o řidičský průkaz, ale pojišťovna má právo po něm regresem vymáhat škodu, kterou zaplatila poškozeným z jeho povinného ručení. A ta se může lehce vyšplhat i do miliónových částek. Allianz eviduje za loňský rok 200 takových případů v celkové hodnotě 16 milionů korun.

 • Zimní požáry jsou čím dál častější a mnohem závažnější
  5.2.2019

  Praha, 5. února 2019; Zatímco ještě před třemi lety platilo, že se v zimě sice stává více požárů, ale v létě jsou zase závažnější, z aktuálních statistik pojišťovny Allianz vyplývá, že se za poslední tři roky nejen zvýšil počet pojistných událostí, které má v zimě na svědomí oheň, ale zpětinásobila se i výše jejich škod.

 • Pojistné podvody v Allianz? Nárůst hlásí Moravskoslezský kraj, nejméně jich je na Karlovarsku. Objem opět vzrostl.
  31.1.2019

  Praha, 31. ledna 2019; Detektivové Allianz pojišťovny, která vloni odhalila pojistné podvody za 322 milionů korun, se nejčastěji setkávají se čtyřmi modely podvodů. V prvním si lidé pojistnou událost zcela vymyslí, i když ve skutečnosti k žádné nedošlo. V druhém o její příčině zalžou, jelikož ta pravá není kryta pojištěním. Třetí jsou nepojištěné škody, které někoho vedou k tomu, že posune jejich datum vzniku do doby, kdy ještě pojistka platila a čtvrtý model spočívá v navyšování škody, která se skutečně stala, ale s menšími následky. Právě čtvrtá varianta je v poslední době i nejpopulárnější. Loňské skóre detektivů Allianz bylo o více než 11 milionů korun vyšší než předloňské.

 • Allianz slaví hattrick. Její životní pojištění Allianz ŽIVOT se stalo potřetí za sebou finančním produktem roku.
  30.1.2019

  Praha, 30. ledna 2019; Allianz pojišťovna získala v soutěži Finparáda.cz - Finanční produkt roku 1. místo v kategorii „Rizikové životní pojištění“. Nejenže navázala na své loňské vítězství, ale ve stejné kategorii už na nejvyšším postu bodovala potřetí za sebou. V kategorii Doplňkové penzijní spoření navíc získala stříbro Allianz penzijní společnost.

 • Pojištění odpovědnosti vám může ušetřit statisíce, radí Allianz
  29.1.2019

  Praha, 29. ledna 2019; Ať jako nadšenec zimních sportů vyrazíte na hory do Krkonoš nebo do Alp, rozhodně byste neměli podcenit pojištění odpovědnosti. Nehody ze sjezdovek bývají složité a náklady na jejich likvidaci lehce vystoupají do statisícových částek, obzvlášť, pokud dojde ke zranění cizince.

 • Každý rok v Česku zmizí lyže za desítky miliónů korun. Zachrání vás pojistka, upozorňuje Allianz
  24.1.2019

  Praha, 24. ledna 2019; Pojištění domácnosti kryje majitele nemovitostí nebo podnájemníky nejen před vytopením či požárem. S produktem Allianz DOMOV mohou klienti zůstat v klidu, i pokud nechají svoje lyže a snowboardy před restaurací u sjezdovky na místě k tomu vyhrazeném nebo třeba ve střešním boxu vozidla na parkovišti.

 • Férové autopojištění od Allianz si řidiči chválí. Přes 250 tisíc nových klientů platí podle ujetých kilometrů
  22.1.2019

  Praha, 22. ledna 2019; Na přelomu roku pokořila Allianz hranici 900 tisíc pojištěných vozidel v povinném ručení a současně už má 250 tisíc nových klientů s autopojištěním podle ujetých kilometrů. Pokud řidič jezdí málo, platí nižší sazbu pojistného, jelikož se míra jeho rizika snižuje. Motoristé tak šetří a Allianz touto cestou získává stabilní kmen klientů, kteří způsobují méně pojistných událostí.

 • Čelní skla v zimě trpí častěji, ale do servisu s každou prasklinou přesto jezdit nemusíte. Přijede totiž za vámi.
  17.1.2019

  Praha, 17. ledna 2019; Třicet tisíc poškozených čelních skel ročně eviduje Allianz pojišťovna. V těchto měsících praskají mnohem častěji. Tuto statistiku totiž zvyšuje třeba inertní posypový materiál společně se zimním vzorkem pneumatik, které jej mnohem lépe nabírají a vystřelují na jiná auta. Kvůli každé prasklině však už dnes celé sklo vyměňovat nemusíte. V ideálním případě jej postačí scelit. Vše vyřídíte za hodinu na domácí adrese.

 • Největším rizikem pro firmy zůstává přerušení provozu, ukazuje Allianz Barometr rizik 2019
  15.1.2019

  Praha, 15. ledna 2019; Allianz oslovila 2415 odborníků na vývoj rizik z 86 zemí světa, aby zjistila, jaké jsou největší hrozby pro firmy všech velikostí pro letošní rok. Z jejich odpovědí sestavila žebříček, na jehož vrcholu stojí – tak jako již několik let v řadě – přerušení provozu. Téměř se stejnou intenzitou se ale podnikatelé mohou obávat také kybernetických hrozeb. Na třetím místě skončily přírodní katastrofy.

 • Sundejte slona ze své střechy, radí Allianz
  10.1.2019

  Praha, 10. ledna 2019; Ze sněhové nadílky se sice majitelům nemovitostí dělají vrásky o něco později než motoristům, mohou však být mnohem větší. Stačí jen 20centimetrová vrstva sněhu na střeše běžného rodinného domu a váha, která na střešní krytinu a konstrukci tlačí, představuje přibližně 2 tuny – tedy asi tolik, jako slon. Je proto velmi důležité, aby majitelé domů nepodceňovali riziko a svoji střechu včas tohoto břemene zbavili. Poškození nemovitosti tíhou sněhu jenom v loňském roce nahlásila Allianz bezmála stovka klientů, podnikatelů i firem.

 • Ošetření v zahraničí vás může vyjít dráž než celá dovolená, varuje Allianz
  8.1.2019

  Praha, 8. ledna 2019; Mnoho lidí v tyto dny nabudila pravá ladovská zima, lákají je zasněžené kopce a dlouhé sjezdovky, a tak vyrážejí do okolních států na pořádnou lyžovačku. Pouze za loňskou zimní sezónu však pojišťovna Allianz eviduje okolo 350 případů spojených s úrazy na lyžích či snowboardech. Nejčastěji jde o poranění horních a dolních končetin, výjimkou ale nejsou ani závažné nehody, které vyžadují transport leteckou ambulancí nebo vrtulníkem, kde se ceny pohybují v řádech stovek tisíc korun.

nahoru