Shape Created with Sketch. 241 170 000

Aktuální tiskové zprávy

 • Lyžování i bruslení kryje základní pojištění, na sněžný skútr se ale radši připojistěte
  19.2.2019

  Praha, 19. února 2019; Jarní prázdniny jsou v plném proudu a mnoho rodin využívá volna a ladovské zimy k cestě na zahraniční sjezdovky. Pokud se turisté chtějí se svými ratolestmi zabavit například běžkováním, snowboardingem nebo bruslením na ledě či dokonce jízdou na U–rampě, mohou zůstat v klidu. Allianz má všechny tyto sporty v základní nabídce cestovního pojištění. A je jich tam celkem 150! Do konce března navíc poskytuje na cestovní pojištění 10% slevu.

 • Skupina Allianz dosáhla nejvyššího provozního zisku v historii
  15.2.2019

  Mnichov, 15. února 2019; Rok 2018 byl pro skupinu Allianz velmi úspěšný. Allianz nejen splnila své výkonnostní cíle ve všech segmentech, ale zachovala si i vysokou úroveň kapitálové síly. Celkové tržby pojišťovny Allianz vzrostly o 3,5 procenta na 130,6 miliardy eur.

 • Allianz spouští novou kampaň na autopojištění
  13.2.2019

  Praha, 13. února 2019; Už v sobotu odstartuje jarní reklamní kampaň na autopojištění pojišťovny Allianz. Nově nabízí čtyři jednoduché balíčky, ze kterých si snadno vybere každý motorista. Přestože Allianz představuje nový produkt, slevy za (ne)ujeté kilometry stále platí. I to v kampani klientům připomíná.

 • Každý druhý postih z povinného ručení je z důvodu jízdy pod vlivem alkoholu
  12.2.2019

  Praha, 12. února 2019; Usednout za volant po skleničce vína nebo i malém pivu se opravdu nevyplatí. Pokud řidič způsobí dopravní nehodu pod vlivem alkoholu, může přijít nejen o řidičský průkaz, ale pojišťovna má právo po něm regresem vymáhat škodu, kterou zaplatila poškozeným z jeho povinného ručení. A ta se může lehce vyšplhat i do miliónových částek. Allianz eviduje za loňský rok 200 takových případů v celkové hodnotě 16 milionů korun.

 • Zimní požáry jsou čím dál častější a mnohem závažnější
  5.2.2019

  Praha, 5. února 2019; Zatímco ještě před třemi lety platilo, že se v zimě sice stává více požárů, ale v létě jsou zase závažnější, z aktuálních statistik pojišťovny Allianz vyplývá, že se za poslední tři roky nejen zvýšil počet pojistných událostí, které má v zimě na svědomí oheň, ale zpětinásobila se i výše jejich škod.

 • Pojistné podvody v Allianz? Nárůst hlásí Moravskoslezský kraj, nejméně jich je na Karlovarsku. Objem opět vzrostl.
  31.1.2019

  Praha, 31. ledna 2019; Detektivové Allianz pojišťovny, která vloni odhalila pojistné podvody za 322 milionů korun, se nejčastěji setkávají se čtyřmi modely podvodů. V prvním si lidé pojistnou událost zcela vymyslí, i když ve skutečnosti k žádné nedošlo. V druhém o její příčině zalžou, jelikož ta pravá není kryta pojištěním. Třetí jsou nepojištěné škody, které někoho vedou k tomu, že posune jejich datum vzniku do doby, kdy ještě pojistka platila a čtvrtý model spočívá v navyšování škody, která se skutečně stala, ale s menšími následky. Právě čtvrtá varianta je v poslední době i nejpopulárnější. Loňské skóre detektivů Allianz bylo o více než 11 milionů korun vyšší než předloňské.

 • Allianz slaví hattrick. Její životní pojištění Allianz ŽIVOT se stalo potřetí za sebou finančním produktem roku.
  30.1.2019

  Praha, 30. ledna 2019; Allianz pojišťovna získala v soutěži Finparáda.cz - Finanční produkt roku 1. místo v kategorii „Rizikové životní pojištění“. Nejenže navázala na své loňské vítězství, ale ve stejné kategorii už na nejvyšším postu bodovala potřetí za sebou. V kategorii Doplňkové penzijní spoření navíc získala stříbro Allianz penzijní společnost.

 • Pojištění odpovědnosti vám může ušetřit statisíce, radí Allianz
  29.1.2019

  Praha, 29. ledna 2019; Ať jako nadšenec zimních sportů vyrazíte na hory do Krkonoš nebo do Alp, rozhodně byste neměli podcenit pojištění odpovědnosti. Nehody ze sjezdovek bývají složité a náklady na jejich likvidaci lehce vystoupají do statisícových částek, obzvlášť, pokud dojde ke zranění cizince.

 • Každý rok v Česku zmizí lyže za desítky miliónů korun. Zachrání vás pojistka, upozorňuje Allianz
  24.1.2019

  Praha, 24. ledna 2019; Pojištění domácnosti kryje majitele nemovitostí nebo podnájemníky nejen před vytopením či požárem. S produktem Allianz DOMOV mohou klienti zůstat v klidu, i pokud nechají svoje lyže a snowboardy před restaurací u sjezdovky na místě k tomu vyhrazeném nebo třeba ve střešním boxu vozidla na parkovišti.

 • Férové autopojištění od Allianz si řidiči chválí. Přes 250 tisíc nových klientů platí podle ujetých kilometrů
  22.1.2019

  Praha, 22. ledna 2019; Na přelomu roku pokořila Allianz hranici 900 tisíc pojištěných vozidel v povinném ručení a současně už má 250 tisíc nových klientů s autopojištěním podle ujetých kilometrů. Pokud řidič jezdí málo, platí nižší sazbu pojistného, jelikož se míra jeho rizika snižuje. Motoristé tak šetří a Allianz touto cestou získává stabilní kmen klientů, kteří způsobují méně pojistných událostí.

 • Čelní skla v zimě trpí častěji, ale do servisu s každou prasklinou přesto jezdit nemusíte. Přijede totiž za vámi.
  17.1.2019

  Praha, 17. ledna 2019; Třicet tisíc poškozených čelních skel ročně eviduje Allianz pojišťovna. V těchto měsících praskají mnohem častěji. Tuto statistiku totiž zvyšuje třeba inertní posypový materiál společně se zimním vzorkem pneumatik, které jej mnohem lépe nabírají a vystřelují na jiná auta. Kvůli každé prasklině však už dnes celé sklo vyměňovat nemusíte. V ideálním případě jej postačí scelit. Vše vyřídíte za hodinu na domácí adrese.

 • Největším rizikem pro firmy zůstává přerušení provozu, ukazuje Allianz Barometr rizik 2019
  15.1.2019

  Praha, 15. ledna 2019; Allianz oslovila 2415 odborníků na vývoj rizik z 86 zemí světa, aby zjistila, jaké jsou největší hrozby pro firmy všech velikostí pro letošní rok. Z jejich odpovědí sestavila žebříček, na jehož vrcholu stojí – tak jako již několik let v řadě – přerušení provozu. Téměř se stejnou intenzitou se ale podnikatelé mohou obávat také kybernetických hrozeb. Na třetím místě skončily přírodní katastrofy.

 • Sundejte slona ze své střechy, radí Allianz
  10.1.2019

  Praha, 10. ledna 2019; Ze sněhové nadílky se sice majitelům nemovitostí dělají vrásky o něco později než motoristům, mohou však být mnohem větší. Stačí jen 20centimetrová vrstva sněhu na střeše běžného rodinného domu a váha, která na střešní krytinu a konstrukci tlačí, představuje přibližně 2 tuny – tedy asi tolik, jako slon. Je proto velmi důležité, aby majitelé domů nepodceňovali riziko a svoji střechu včas tohoto břemene zbavili. Poškození nemovitosti tíhou sněhu jenom v loňském roce nahlásila Allianz bezmála stovka klientů, podnikatelů i firem.

 • Ošetření v zahraničí vás může vyjít dráž než celá dovolená, varuje Allianz
  8.1.2019

  Praha, 8. ledna 2019; Mnoho lidí v tyto dny nabudila pravá ladovská zima, lákají je zasněžené kopce a dlouhé sjezdovky, a tak vyrážejí do okolních států na pořádnou lyžovačku. Pouze za loňskou zimní sezónu však pojišťovna Allianz eviduje okolo 350 případů spojených s úrazy na lyžích či snowboardech. Nejčastěji jde o poranění horních a dolních končetin, výjimkou ale nejsou ani závažné nehody, které vyžadují transport leteckou ambulancí nebo vrtulníkem, kde se ceny pohybují v řádech stovek tisíc korun.

nahoru