Dvojice před domem
Dvojice před domem

Jezdíte o víkendu na chatu a bojíte se, co se stane, když tam nejste?
Některým věcem bohužel nedokážete zabránit. Často řešíme případy poničení rekreačních objektů přírodním živlem nebo zloději. Pojistěte si proto nejen svůj domov, ale také svou chatu, chalupu a další rekreačně obývaná místa, kam se tak rádi vracíte. I zde se pojištění rozlišuje na pojištění domácnosti (vnitřního vybavení), budovy (stěny, střecha, plot aj.) a odpovědnosti (škoda plynoucí z vlastnictví objektu, kterou způsobíte ostatním).

Objekty (chata, chalupa, dům, byt v osobním vlastnictví) rozlišujeme na ty, které jsou obývané trvale (tedy alespoň 6 měsíců v roce v nich někdo bydlí, s výjimkou bytů v osobním vlastnictví nebo domácností v bytovém domě, ty jsou pojišťovány jako trvale obývané bez ohledu na dobu obývání) a ty, které jsou obývány rekreačně (jezdíte tam např. na víkendy). Pojištění trvale obývaných objektů si můžete spočítat online během pár minut, pojištění rekreačně obývaných objektů si můžete sjednat na jakékoli pobočce Allianz nebo za pomoci našich poradců.

Výhody pojištění rekreačních objektů u Allianz:

  • Komplexní krytí rizik – Váš majetek pojistíme proti krádeži, vandalismu, ale i škodám vyplývajících ze strojního pojištění nebo proti přírodním živlům.      
  • Vybrat si můžete jednoduše mezi třemi balíčky.
  • Máte-li již u Allianz životní pojištění, pojištění auta, nebo penzijní spoření, získáte slevu v rámci programu Allianz Plus.
  • Součástí balíčků je i pojištění odpovědnosti.
  • Asistenční služba je zdarma dostupná 24/7.
Dopřejte si pohodu a méně starostí díky pojištění majetku a odpovědnosti od Allianz. Připravili jsme pro vás 3 optimálně sestavené balíčky, ze kterých můžete vybírat.

Přejděte pro více informací

Základní balíček pro ty, kterým stačí ochrana proti přírodním živlům a pojištění odpovědnosti.
Hodí se, pokud chcete mít majetek lépe chráněný proti náhodným jevům, které většinou nezpůsobují lidé.
Široká ochrana majetku a odpovědnosti, včetně pojištění krádeže či strojního pojištění.
ZÁKLAD
PŘÍRODNÍ UDÁLOSTI
ASISTENCE
ODPOVĚDNOST
DALŠÍ NÁKLADY
VODOVODNÍ ŠKODY
SKLA
KRÁDEŽ
VANDALISMUS
ELEKTRO
ZEMĚTŘESENÍ (VOLITELNÉ)

Často kladené dotazy (FAQ)

Budovu nebo byt považujeme za trvale obývanou, pokud je užívána k trvalému bydlení v průměru min. 6 měsíců v roce. Definici pro nás splňuje i budova v rekonstrukci, která není po dobu rekonstrukce obývaná. Doba rekonstrukce ale nesmí přesáhnout 1 rok.
Změnu je nutné nahlásit písemnou formou s podpisem pojistníka. Žádost je možné zaslat elektronickou formou na e-mailovou adresu info@allianz.cz nebo poštou na adresu pojišťovny, případně navštívit jakoukoliv pobočku Allianz pojišťovny.
Pojistnou smlouvu je možné ukončit pouze na základě podepsané písemné žádosti pojistníka. Žádost je možné zaslat elektronickou formou na e-mailovou adresu info@allianz.cz nebo poštou na adresu pojišťovny, případně navštívit jakoukoliv pobočku Allianz pojišťovny. K výpovědi je nutné doložit kopii kupní smlouvy nebo výpis z katastru nemovitostí, případně protokol o předání bytu.
Nevíte si rady s výběrem pojištění nebo potřebujete pomoct při sjednání?
Vždy Vám rádi pomůžeme!
Ikona pána se složkou
Ikona pána se složkou
Najděte potřebné dokumenty společnosti Allianz pojišťovna, Allianz kontakt a Allianz penzijní společnost a AWP P&C SA nebo pojistné podmínky našich produktů.