Jezdíte o víkendu na chatu a bojíte se, co se stane, když tam nejste? Některým věcem bohužel nedokážete zabránit. Často řešíme případy poničení rekreačních objektů přírodním živlem nebo zloději. Pojistěte si proto nejen svůj domov, ale také své chaty, chalupy, prázdninové byty a další rekreačně obývaná místa, kam se tak rádi vracíte. I zde se pojištění rozlišuje na pojištění domácnosti (vnitřního vybavení), budovy (stěny, střecha, plot aj.) a odpovědnosti (škoda plynoucí z vlastnictví objektu, kterou způsobíte ostatním).

Objekty (ať už se jedná o chatu, chalupu, byt nebo dům) rozlišujeme na ty, které jsou obývané trvale (tedy alespoň 6 měsíců v roce v nich někdo bydlí) a ty, které jsou obývány rekreačně (jezdíte tam např. na víkendy). Pojištění trvale obývaných objektů lze sjednat online, pojištění rekreačně obývaných objektů lze sjednat na jakékoli pobočce Allianz.

Výhody pojištění rekreačního objektu u Allianz:

  • Můžete si vybrat pojištění domácnosti, budovy i odpovědnosti.
  • Vyberte si ze dvou balíčků poskládaných na míru Vašim potřebám.
  • Nejzávěžnější události (požár, vichřice apod.) jsou automatickou součástí pojištění.
  • Máte-li již u Allianz životní pojištění, pojištění auta, nebo penzijní fond, získáte slevu.
  • Asistenční služba je zdarma dostupná 24/7.

Přejděte pro více informací

Požár, výbuch, úder blesku nebo zřícení letadla
Vichřice nebo krupobití
Voda z vodovodního zařízení
Krádež vloupáním
Loupež
Povoděň nebo záplava
Náhlý sesuv hornin a zemin nebo zřícení lavin
Tíha sněhu
Pád stromů, stožárů a jiných předmětů
Náraz vozidla
Mráz na topném systému a vodovodním zařízení
Zemětřesení

Často kladené dotazy (FAQ)

Budovu nebo byt považujeme za trvale obývanou, pokud je užívána k trvalému bydlení v průměru min. 6 měsíců v roce. Definici pro nás splňuje i budova v rekonstrukci, která není po dobu rekonstrukce obývaná. Doba rekonstrukce ale nesmí přesáhnout 1 rok.
Změnu je nutné nahlásit písemnou formou s podpisem pojistníka. Žádost je možné zaslat elektronickou formou na e-mailovou adresu info@allianz.cz nebo poštou na adresu pojišťovny, případně navštívit jakoukoliv pobočku Allianz pojišťovny.
Pojistnou smlouvu je možné ukončit pouze na základě podepsané písemné žádosti pojistníka. Žádost je možné zaslat elektronickou formou na e-mailovou adresu info@allianz.cz nebo poštou na adresu pojišťovny, případně navštívit jakoukoliv pobočku Allianz pojišťovny. K výpovědi je nutné doložit kopii kupní smlouvy nebo výpis z katastru nemovitostí, případně protokol o předání bytu.
Nevíte si rady s výběrem pojištění nebo potřebujete pomoct při sjednání?
Vždy Vám rádi pomůžeme!
Najděte potřebné dokumenty Allianz pojišťovny a Allianz penzijní společnosti nebo pojistné podmínky našich produktů.