Centrum článků

Zajímavosti, studie, tipy a další užitečná témata pro vás.

Údržba kožených sedaček v autě

Kožené čalounění dodává automobilu specifickou vůni a pocit luxusu. Kůže je příjemná na dotek a vypadá v interiéru velmi dobře. Nicméně je to přírodní materiál, o který je třeba se starat, aby si udržel všechny své vlastnosti. Můžete své auto svěřit do péče odborníků a nebo se do údržby pustit sami. Pokud se rozhodnete pro variantu vlastního čištění, připravili jsme pro vás několik tipů na správné ošetření kožených povrchů ve vašem automobilu.
číst více
Vaše auto a automyčka

Vaše auto a automyčka

Zima je pryč a nečistoty je před letním počasím a slunečními paprsky potřeba umýt. Pokud přemýšlíte, že si ušetříte čas a zajedete s autem raději do myčky, zjistěte si, co vše taková návštěva obnáší.
číst více

Letní vedra – nenechávejte své děti a mazlíčky v automobilech

V následujících měsících nebude výjimkou, že se letní teploty vyšplhají až k 35 stupňům Celsia. Moderní automobily jsou vybaveny klimatizací a my si tak užíváme pohodovou jízdu a možná si občas neuvědomíme, že i automobil s klimatizací se po zaparkování během pár minut může proměnit v životu nebezpečný uzavřený prostor.
číst více

Jak pečovat o brzdy v autě?

Správně fungující brzdová soustava je jednou z nejdůležitějších částí vozidla. Když v autě nefunguje klimatizace, nemusí to mít tak fatální následky z hlediska bezpečnosti, jako právě nefungující brzdy.
číst více

Jsou auta na LPG a CNG ještě aktuální?

Velký boom aut na plyn je již minulostí a o vozy s tímto druhem paliva přestává být zájem. Otázkou je, zda se jednalo jen o určitý módní trend, nebo zda není škoda, že na tento druh paliva zapomínáme. Jaké jsou nejčastější otázky, které si řidiči kladou, když zvažují auto s LPG pohonem a jaké mýty o těchto vozech kolují se dozvíte v článku.
číst více

Jak připravit svůj domov proti větru?

Bouřky, vichřice a dokonce i hurikány se znovu a znovu přehání přes Evropu a Českou republiku. Mohou způsobit rozsáhlé škody a někdy i ohrozit životy. Díky těmto několika tipům se můžete na silné bouřky účinně připravit.
číst více

Jak připravit auto na letní bouřky?

Předpokládáte, že letní počasí nemá na váš vůz stejný vliv jako zima? Teplé období vás přitom může překvapit řadou specifických podmínek - od silného deště, který snižuje viditelnost, až po bleskové povodně a krupobití.
číst více

Co ovlivňuje ceny a kalkulaci povinného ručení

Řidičům se jistě nezamlouvá žádné zdražování povinného ručení, a to zejména proto, že pojištění za odpovědnost provozu vozidla je povinné pro každého, kdo chce vyjet na pozemní komunikaci. S rostoucí inflací a vyššími cenami za náhradní díly se může měnit také jeho cena. Jak se v takové situaci zachovat?
číst více

Elektromobily: Trendy výstřelek, nebo nevyhnutelná budoucnost?

Na první pohled se může zdát, že elektromobily jsou vlastně taková ekologická extravagance. Obecně je totiž rozšířen názor, že vozy této třídy jsou předražené a běžný provozovatel automobilu by mohl mít hluboko do kapsy na jejich pořízení. Výměnou spalovacích motorů za elektrické, ale jednoznačně chráníme životní prostředí, což je aktuálně nejdiskutovanějším globálním tématem. Jaká je realita provozu elektromobilu?
číst více

33 vydání celkem

Nevíte si rady s výběrem pojištění nebo potřebujete pomoct při sjednání?
Vždy Vám rádi pomůžeme!