Centrum článků

Zajímavosti, příběhy, tipy a další užitečná témata pro vás.

Nová pravidla na silnicích: Co nového pro řidiče v roce 2022?

S novým rokem přichází také nová nařízení a změny v pravidlech na silnici i mimo ni. Kromě změn v bodovém systému nebo předjíždění cyklistů jistě zaslouží pozornost také například elektronická zelená karta. O novinkách pro řidiče v roce 2022 se můžete dočíst v našem článku.
číst více

Bezlimitní pojištění skel automobilu od Allianz

Pojištění skel vozidla je v České republice nejsjednávanější připojištění k povinnému ručení. A není se čemu divit. Allianz pojišťovna eviduje na vozidlech každoročně přes 30 tisíc poškození čelního skla. Často totiž stačí, aby přiletěl z projíždějícího nákladního automobilu kamínek a čelní sklo je zralé na výměnu.
číst více

Jak správně připravit auto na blížící se zimu?

Léto končí, podzim je tady. S ním přichází také čas na přípravu vašeho vozidla na blížící se zimu, která dokáže řidiče pěkně potrápit a způsobit někdy i nemalé škody. Lidé v posledních letech mnohem častěji svěřují svá auta do péče odborných servisů, které jim zaručují kontrolu všeho potřebného, i přesto zůstává spousta práce i na majitelích.
číst více

Co je zelená karta? A může být i bílá?

Zelená karta je nejdůležitějším dokumentem pro provoz jakéhokoliv vozu. Jde o doklad potvrzující existenci pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, který je uznáván napříč evropskými státy. Řidiči často nemají jasno v pravidlech a povinnostech, které se se zelenou kartou pojí, proto si na nejčastější otázky v tomto článku odpovíme.
číst více

Vybíráte nové povinné ručení? Máme pár tipů, na co je dobré se zaměřit.

Povinné ručení je ze zákona dané a každý majitel vozidla musí mít své auto pojištěné, jinak mu hrozí poplatky za nepojištěnou dobu a pokuta (více jsme psali v článku Poplatek za nepojištěná vozidla je zpátky). Vyznat se v široké nabídce a různých podmínkách není pro řidiče vždy snadné, proto představujeme pár tipů, které vám pomůžou s orientací v divokých vodách povinného ručení.
číst více

Kolik skutečně stojí roční provoz auta?

Víte, jaké jsou vaše skutečné roční náklady na provoz auta? Nebo plánujete koupit nový vůz, ale nemůžete se rozhodnout mezi ojetinou a novým modelem? V dnešním článku se vám pokusíme přiblížit, kolik vás může skutečně ročně stát váš vůz a případně na co si dát pozor, aby tyto náklady byly co nejnižší.
číst více

Vyplatí se nákup ojetých pneu?

Móda nákupu ojetých pneumatik se k nám dostala před pár lety, největší boom už sice pominul, ale stále je ještě spousta motoristů, kteří nakupují pneumatiky v nejrůznějších bazarech.
číst více

Jak se zbavit pylu z vašeho auta

Problémem posledních dní je záplava žlutého pylu kam se jen podíváte. Nejen alergici, ale také auta trpí a je tak ohrožena nejedna karoserie a filtry. Jak správně pečovat o auto, a na co si v letošní pylové sezóně dát pozor, vám prozradíme v našem článku.
číst více

Autosedačky: Vše o bezpečnosti dětí v autě

Věděli jste, že síla nárazu je několikrát větší, než hmotnost pasažérů a při běžné rychlosti 50 km/hod. to odpovídá pádu z třetího patra? V moderní době je pro většinu z nás přeprava automobilem samozřejmostí, a to se týká také dětí. Rodiče je mohou vozit každý den do školky či školy, na kroužky nebo k lékaři. Součástí těchto cest jsou také autosedačky.
číst více

12 vydání celkem

Nevíte si rady s výběrem pojištění nebo potřebujete pomoct při sjednání?
Vždy Vám rádi pomůžeme!