Centrum článků

Zajímavosti, studie, tipy a další užitečná témata pro vás.

Co ovlivňuje ceny a kalkulaci povinného ručení

Řidičům se jistě nezamlouvá žádné zdražování povinného ručení, a to zejména proto, že pojištění za odpovědnost provozu vozidla je povinné pro každého, kdo chce vyjet na pozemní komunikaci. S rostoucí inflací a vyššími cenami za náhradní díly se může měnit také jeho cena. Jak se v takové situaci zachovat?
číst více

Elektromobily: Trendy výstřelek, nebo nevyhnutelná budoucnost?

Na první pohled se může zdát, že elektromobily jsou vlastně taková ekologická extravagance. Obecně je totiž rozšířen názor, že vozy této třídy jsou předražené a běžný provozovatel automobilu by mohl mít hluboko do kapsy na jejich pořízení. Výměnou spalovacích motorů za elektrické, ale jednoznačně chráníme životní prostředí, což je aktuálně nejdiskutovanějším globálním tématem. Jaká je realita provozu elektromobilu?
číst více

Samoříditelná auta: Kde leží budoucnost autonomie vozidel?

Autonomní, neboli samoříditelná vozidla, se pomalu začínají dostávat do našich životů. Tématem se zabývá snad každá větší automobilka a mnohé z nich se předhání v tom, kdo přijde jako první s fungujícím prototypem, který by mohl brázdit silnice bez nehod a možných chyb. Problém však nemusí být pouze v prvním samoříditelném vozidle, ale například v nastavení infrastruktury či řešení odpovědnosti za případné nehody.
číst více

Nová pravidla na silnicích: Co nového pro řidiče v roce 2022?

S novým rokem přichází také nová nařízení a změny v pravidlech na silnici i mimo ni. Kromě změn v bodovém systému nebo předjíždění cyklistů jistě zaslouží pozornost také například elektronická zelená karta. O novinkách pro řidiče v roce 2022 se můžete dočíst v našem článku.
číst více

Bezlimitní pojištění skel automobilu od Allianz

Pojištění skel vozidla je v České republice nejsjednávanější připojištění k povinnému ručení. A není se čemu divit. Allianz pojišťovna eviduje na vozidlech každoročně přes 30 tisíc poškození čelního skla. Často totiž stačí, aby přiletěl z projíždějícího nákladního automobilu kamínek a čelní sklo je zralé na výměnu.
číst více

Jak správně připravit auto na blížící se zimu?

Léto končí, podzim je tady. S ním přichází také čas na přípravu vašeho vozidla na blížící se zimu, která dokáže řidiče pěkně potrápit a způsobit někdy i nemalé škody. Lidé v posledních letech mnohem častěji svěřují svá auta do péče odborných servisů, které jim zaručují kontrolu všeho potřebného, i přesto zůstává spousta práce i na majitelích.
číst více

Co je zelená karta? A může být i bílá?

Zelená karta je nejdůležitějším dokumentem pro provoz jakéhokoliv vozu. Jde o doklad potvrzující existenci pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, který je uznáván napříč evropskými státy. Řidiči často nemají jasno v pravidlech a povinnostech, které se se zelenou kartou pojí, proto si na nejčastější otázky v tomto článku odpovíme.
číst více

Vybíráte nové povinné ručení? Máme pár tipů, na co je dobré se zaměřit.

Povinné ručení je ze zákona dané a každý majitel vozidla musí mít své auto pojištěné, jinak mu hrozí poplatky za nepojištěnou dobu a pokuta (více jsme psali v článku Poplatek za nepojištěná vozidla je zpátky). Vyznat se v široké nabídce a různých podmínkách není pro řidiče vždy snadné, proto představujeme pár tipů, které vám pomůžou s orientací v divokých vodách povinného ručení.
číst více

Kolik skutečně stojí roční provoz auta?

Víte, jaké jsou vaše skutečné roční náklady na provoz auta? Nebo plánujete koupit nový vůz, ale nemůžete se rozhodnout mezi ojetinou a novým modelem? V dnešním článku se vám pokusíme přiblížit, kolik vás může skutečně ročně stát váš vůz a případně na co si dát pozor, aby tyto náklady byly co nejnižší.
číst více

15 vydání celkem

Nevíte si rady s výběrem pojištění nebo potřebujete pomoct při sjednání?
Vždy Vám rádi pomůžeme!