Centrum článků

Zajímavosti, příběhy, tipy a další užitečná témata pro vás.

Co je zelená karta? A může být i bílá?

Zelená karta je nejdůležitějším dokumentem pro provoz jakéhokoliv vozu. Jde o doklad potvrzující existenci pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, který je uznáván napříč evropskými státy. Řidiči často nemají jasno v pravidlech a povinnostech, které se se zelenou kartou pojí, proto si na nejčastější otázky v tomto článku odpovíme.
číst více

Vybíráte nové povinné ručení? Máme pár tipů, na co je dobré se zaměřit.

Povinné ručení je ze zákona dané a každý majitel vozidla musí mít své auto pojištěné, jinak mu hrozí poplatky za nepojištěnou dobu a pokuta (více jsme psali v článku Poplatek za nepojištěná vozidla je zpátky). Vyznat se v široké nabídce a různých podmínkách není pro řidiče vždy snadné, proto představujeme pár tipů, které vám pomůžou s orientací v divokých vodách povinného ručení.
číst více

Kolik skutečně stojí roční provoz auta?

Víte, jaké jsou vaše skutečné roční náklady na provoz auta? Nebo plánujete koupit nový vůz, ale nemůžete se rozhodnout mezi ojetinou a novým modelem? V dnešním článku se vám pokusíme přiblížit, kolik vás může skutečně ročně stát váš vůz a případně na co si dát pozor, aby tyto náklady byly co nejnižší.
číst více

Vyplatí se nákup ojetých pneu?

Móda nákupu ojetých pneumatik se k nám dostala před pár lety, největší boom už sice pominul, ale stále je ještě spousta motoristů, kteří nakupují pneumatiky v nejrůznějších bazarech.
číst více

Jak se zbavit pylu z vašeho auta

Problémem posledních dní je záplava žlutého pylu kam se jen podíváte. Nejen alergici, ale také auta trpí a je tak ohrožena nejedna karoserie a filtry. Jak správně pečovat o auto, a na co si v letošní pylové sezóně dát pozor, vám prozradíme v našem článku.
číst více

Autosedačky: Vše o bezpečnosti dětí v autě

Věděli jste, že síla nárazu je několikrát větší, než hmotnost pasažérů a při běžné rychlosti 50 km/hod. to odpovídá pádu z třetího patra? V moderní době je pro většinu z nás přeprava automobilem samozřejmostí, a to se týká také dětí. Rodiče je mohou vozit každý den do školky či školy, na kroužky nebo k lékaři. Součástí těchto cest jsou také autosedačky.
číst více

Jak snížit spotřebu paliva ve vašem autě?

Ceny pohonných hmot v posledních pár letech zažily hodně změn. Mnoho řidičů a podnikatelů své vozy využívá denně bez ohledu na cenu benzínu či nafty, protože je to součást jejich práce a výkyv v cenách mohou pocítit velmi výrazně.
číst více

Tipy na údržbu vašeho automobilu

Klasická údržba je pro většinu řidičů a majitelů aut samozřejmostí. Pravidelná kontrola a výměna provozních kapalin, čištění interiéru, apod., jsou zcela běžnými záležitostmi.
číst více

Zajímavosti o elektromobilech

V posledních letech zažívají elektromobily velký úspěch nejen v zahraničí, ale také u nás. Samotné vozy jsou stále dostupnější a zlepšuje se také jejich výkon, dojezdová vzdálenost, nabíjecí infrastruktura nebo možnost servisu.
číst více

9 vydání celkem

Nevíte si rady s výběrem pojištění nebo potřebujete pomoct při sjednání?
Vždy Vám rádi pomůžeme!