Centrum článků

Zajímavosti, studie, tipy a další užitečná témata pro vás.

Nejlevnější elektromobily

Připravili jsme pro vás ukázku nejlevnějších elektromobilů, které si lze v ČR pořídit standardní cestou. Elektromobily jsou stále populárnější a jejich podíl na trhu roste. V autobazarech se jich objevuje stále více a jejich podíl na celkovém počtu nabízených vozidel roste. Tento trend je patrný nejen v České republice, ale i v celé Evropské unii.
číst více

SPZ na přání - vše co potřebujete vědět

SPZ na přání je státní poznávací značka (přesněji registrační značka), kterou si mohou řidiči aut, motocyklů i mopedů zvolit podle svého přání. Tato možnost byla zavedena v České republice v lednu 2016.
číst více

Nejkratší cesty k moři

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší a nejrychlejší trasy i s tipy na zajímavé zastávky. Jelikož mohou cesty z východní a západní části České republiky trvat značně rozdílnou dobu, zaměřili jsme se na výběr jízdy z východních i západních částí naší země.
číst více

Kam na výlet autem? Tipy na zajímavé cíle a jak cestovat bezpečně

Máme čas a je hezky? Jedeme: Na den, odpoledne, prodloužený víkend! Připravili jsme pro vás výběr zajímavých tipů pro výlety s dětmi i pro dospělé, za sportem i poznáním, v Čechách i na Moravě.
číst více

Letní vedra – nenechávejte své děti a mazlíčky v automobilech

V následujících měsících nebude výjimkou, že se letní teploty vyšplhají až k 35 stupňům Celsia. Moderní automobily jsou vybaveny klimatizací a my si tak užíváme pohodovou jízdu a možná si občas neuvědomíme, že i automobil s klimatizací se po zaparkování během pár minut může proměnit v životu nebezpečný uzavřený prostor.
číst více

Výpis z katastru nemovitostí

Pokud se chystáte stavět, kupovat nebo prodávat byt či dům, bez výpisu z katastru nemovitostí se neobejdete. Znát ho můžete také pod názvem list vlastnictví – jedná se o veřejnou listinu, obsahující soupis nemovitostí, které patří v daném katastrálním území konkrétnímu vlastníkovi či spoluvlastníkům. Jeho účelem je prokázání tohoto vlastnictví.
číst více

Jak postupovat při dopravní nehodě: Rady, tipy, povinnosti

Srážka s jiným vozidlem, chodcem nebo pevnou překážkou je pro každého řidiče velmi nepříjemnou zkušeností. Nestává se často, ale i tak je dobré být na ni připraven, vědět co dělat a jak se zachovat. Správný postup zaručí, že nedojde k dalším škodám na zdraví i majetku a incident se podaří vyřešit ze strany policie i pojišťovny.
číst více

Palubní zavazadla do letadla - rozměry

Na dlouhou či rodinnou dovolenou cestujeme s většinou s velkým kufrem nebo taškou, které za nás letištní personál uloží do zavazadlového prostoru letadla. Pro menší a kratší výlety nebo pracovní cesty je neocenitelným společníkem palubní zavazadlo. Kdo se ho naučí efektivně využívat, ušetří si spoustu času a starostí – musí si však dát pozor na pravidla, která se liší u jednotlivých dopravců.
číst více

Povinná výbava osobního vozidla v evropských zemích

S rozvojem osobní a nákladní silniční dopravy v Evropě přišla postupem času také potřeba stanovit pravidla ohledně povinné výbavy, která zaručí řidičům bezpečí v případě nouze nebo nehod. Její seznam není harmonizován napříč zeměmi a ani v rámci EU, každý stát si tak určuje sám, co musí řidiči na jeho silnicích nutně vozit s sebou. A tato nařízení musí respektovat také návštěvníci dané země.
číst více

47 vydání celkem

Nevíte si rady s výběrem pojištění nebo potřebujete pomoct při sjednání?
Vždy Vám rádi pomůžeme!