Centrum článků

Zajímavosti, studie, tipy a další užitečná témata pro vás.
Letadlo na letišti

Palubní zavazadla do letadla - rozměry

Na dlouhou či rodinnou dovolenou cestujeme s většinou s velkým kufrem nebo taškou, které za nás letištní personál uloží do zavazadlového prostoru letadla. Pro menší a kratší výlety nebo pracovní cesty je neocenitelným společníkem palubní zavazadlo. Kdo se ho naučí efektivně využívat, ušetří si spoustu času a starostí – musí si však dát pozor na pravidla, která se liší u jednotlivých dopravců.
číst více
Povinná výbava osobního vozidla

Povinná výbava osobního vozidla v evropských zemích

S rozvojem osobní a nákladní silniční dopravy v Evropě přišla postupem času také potřeba stanovit pravidla ohledně povinné výbavy, která zaručí řidičům bezpečí v případě nouze nebo nehod. Její seznam není harmonizován napříč zeměmi a ani v rámci EU, každý stát si tak určuje sám, co musí řidiči na jeho silnicích nutně vozit s sebou. A tato nařízení musí respektovat také návštěvníci dané země.
číst více
Jak připravit auto na letní bouřky?

Jak připravit auto na letní bouřky?

Předpokládáte, že letní počasí nemá na váš vůz stejný vliv jako zima? Teplé období vás přitom může překvapit řadou specifických podmínek - od silného deště, který snižuje viditelnost, až po bleskové povodně a krupobití.
číst více
SUV Skoda

SUV: Jaké jsou výhody, co koupit a kolik stojí provoz?

Vozy kategorie SUV jsou s námi již desítky let a v současné době se jejich tvary i vlastnosti těší větší oblibě, než kdy dříve. Ve skutečnosti jde o velmi užitečné pomocníky, se kterými se často můžete vydat dále, pohodlněji a s větším nákladem, než s vozidly jiných kategorií. To ostatně potvrzují i jejich vysoká popularita a prodeje. S naším průvodcem se dozvíte vše podstatné o jejich provozu, výhodách i nevýhodách.
číst více

Kolik stojí dálniční známky v Evropě?

Cesta do zahraničí vlastním vozidlem je dnes snazší a rychlejší než kdy dříve. Pohodlné zvládnutí velkých vzdáleností se ale neobjede bez využití dálnic, které jsou v řadě evropských zemí zpoplatněny. Různé státy přistupují k platbě za jízdu po dálnici odlišnými způsoby, které se s postupující digitalizací rychle mění. V jedné zemi tak musíte vylepit za čelní sklo klasickou dálniční známku, v jiné zaplatíte online za elektronickou vinětu a v další vám naúčtují pouze ujetou vzdálenost po vysokorychlostní komunikaci. Stále pak existují země bez dálničního poplatku.
číst více

Plná moc k přepisu vozidla

Prodej nebo koupě vozidla vyžaduje součinnost prodávajícího a kupujícího, potřebné úkony k přepisu ale může – alespoň částečně – sám provést i kupující, vybavený platnou plnou mocí. Po koupi je nutné provést přihlášení v registru vozidel v zákonem dané lhůtě, jinak hrozí poměrně vysoká pokuta.
číst více
Chorvatsko - dovolená - loď

Kde se zastavit cestou do Chorvatska autem?

Cesta do Chorvatska autem je dlouhá a pokud nejedete v noci, je škoda cestou nenavštívit některou z řady zajímavých lokalit v Rakousku nebo Maďarsku. Připravili jsme pro vás výběr toho nejlepšího, co můžete poblíž tří hlavních tras navštívit. Vždy jsme se snažili vybírat jen místa v blízkosti hlavní trasy, abyste nemuseli zajíždět příliš daleko.
číst více
Interiér auta

Jak se vyznat v STK?

STK je zkratka pro Stanici technické kontroly. V ní je prováděna technická prohlídka silničního vozidla, tedy kontrola technického stavu, jíž podléhají všechna silniční vozidla v  České republice s výjimkou kategorie R. Na jejím základě je vydáváno osvědčení o technické způsobilosti. 
číst více
Hory

Která předpověď počasí je nejpřesnější?

Bude teplo nebo zima? Slunce nebo déšť? Kdy přijde bouřka nebo sníh? Stejné otázky jako my dnes si kladli lidé už před tisícovkami let. Kdysi jim napovědělo pozorování mraků, síla větru nebo chování zvířat, s technickým pokrokem máme nyní každý kvalitní a důvěryhodnou předpověď ve své kapse či počítači a víme, jaké počasí bude za týden na druhé straně zeměkoule.
číst více

63 vydání celkem

Nevíte si rady s výběrem pojištění nebo potřebujete pomoct při sjednání?
Vždy Vám rádi pomůžeme!