Centrum článků

Zajímavosti, studie, tipy a další užitečná témata pro vás.
Slečna v bytě sedící na podlaze

Podlahové topení - výhody a nevýhody

Podlahové topení se těší stále větší oblibě. Nabízí vysoký tepelný komfort a slibuje i úsporu energie. Je ale skutečně tak ideální, jak se zdá? Ať už plánujete novostavbu nebo rekonstrukci, ať už dáváte přednost teplovodnímu nebo elektrickému systému, v tomto článku vám podrobně ukážeme jeho výhody a nevýhody, abychom vám pomohli s vaším rozhodováním.
číst více
Elektrokoloběžky

Jakou elektrokoloběžku koupit?

Elektrické koloběžky jsou stále populárnějším způsobem dopravy. Při výběru koloběžky je však důležité zvážit řadu faktorů, abyste si vybrali tu správnou pro vaše potřeby. Na co byste se tedy měli zaměřit?
číst více

Dobíjení elektromobilů – vše, co potřebujete vědět

Elektromobilita se stává stále dostupnější a s tím roste i počet elektromobilů na silnicích. Jedním z klíčových faktorů pro pohodlné používání elektromobilu je dostupnost a efektivita dobíjení. V tomto článku se ponoříme do problematiky dobíjení a podrobně se podíváme na všechny aspekty, od typů nabíjecích stanic a jejich výkonu, přes faktory ovlivňující dobu nabíjení, až po technické aspekty domácího i veřejného nabíjení.
číst více
zimní dobolená

Co si sbalit na zimní dovolenou?

Při balení na hory je důležité myslet na počasí a aktivity, které chcete na dovolené provozovat. Ujistěte se, že máte dostatek teplého oblečení, které vás ochrání před zimou. Pokud plánujete lyžovat nebo snowboardovat, nezapomeňte si sbalit lyžařské vybavení zkontrolovat a případně nechat servisovat.
číst více
ekonomika

Česká ekonomika je na začátku obratu správným směrem

Česká ekonomika je na začátku obratu správným směrem, domnívá se poradce představenstva Allianz pojišťovny, Jiří Rusnok. Podle jeho názoru by se v průběhu letošního roku měla česká ekonomika vrátit k růstu.
číst více
podpojištění majetku

Podpojištění a valorizace pojistné částky

Podpojištění je stav, kdy je pojistná částka (suma, na kterou je nemovitost pojištěna) vs. pojistná hodnota (suma, za kterou by se v případě totální nehody dala nemovitost znovu postavit) v rozporu. V případě podpojištění je pojistná částka nižší, než pojistná hodnota a v případě pojistné události může pojišťovna krátit pojistné plnění. U Allianz to tak ale není vždycky.
číst více
Domácí větrná elektrárna

Domácí větrná elektrárna – Vyplatí se?

Domácí větrné elektrárny představují fascinující a stále se rozvíjející technologii, která nabízí řadu výhod pro domácnosti hledající alternativní zdroje energie. Tyto systémy využívají sílu větru k výrobě elektřiny, kterou lze použít k napájení domácností a snížení závislosti na tradičních zdrojích energie.
číst více
klima

Vytápění klimatizací

Pojem klimatizace máme nejčastěji spojený s chlazením, ale moderní jednotky umí i topit. Je pro vás tento typ temperování domu vhodný? Klimatizace s reverzním cyklem (schopná topit) je tedy výhodná pro místa s mírným klimatem, kde jsou potřeba jak chlazení, tak vytápění – a to je mnoho míst v České republice.
číst více
asdsad

6 tipů pro klidné Vánoce od Allianz pojišťovny

Nejkrásnější svátky roku se kvapem blíží a Allianz pojišťovna před začátkem adventu přináší 6 tipů pro klidné a bezpečné Vánoce.
číst více

63 vydání celkem

Nevíte si rady s výběrem pojištění nebo potřebujete pomoct při sjednání?
Vždy Vám rádi pomůžeme!