Tiskové centrum

Tiskové zprávy a informace pro média na jednom místě.
 
Nepřehlédněte

bře 08, 2024

Allianz už podruhé získala mezinárodní certifikát rovných příležitostí Edge Assess

Hloubkový audit, provedený nezávislým auditorem, který je součástí certifikačního procesu, potvrdil, že rovné příležitosti jsou v Allianz součástí každodenního života. Platová nerovnost mezi ženami a muži se pohybuje pod úrovní 1 % . Analýza platů, jejímž cílem je zbývající rozdíly dorovnávat, probíhá v Allianz pravidelně.
Zobrazit více

úno 22, 2024

V loňském roce odhalila Allianz pojistné podvody za 373 milionů korun

Detektivové Allianz pojišťovny se vloni zaměřili na 2191 podezřelých škodních událostí. Celkově se jim za uplynulý rok podařilo uchránit 373 milionů korun, což představuje pětimiliónový nárůst objemu uchráněných prostředků v porovnání s rokem 2022.
Zobrazit více

úno 12, 2024

V roce 2023 vrátila Allianz pojišťovna řidičům 106 milionů korun na pojistném

Už osmým rokem platí klienti Allianz své autopojištění podle ujetých kilometrů. Za rok 2023 vrátila pojišťovna 22 procentům motoristů téměř 106 milionů korun. Autopojištění Jezdím málo, platím málo si oblíbilo již 604 tisíc klientů.
Zobrazit více
barometr

led 17, 2024

Allianz Risk Barometr: Hlavním rizikem podnikání pro rok 2024 jsou kybernetické útoky

• Úniky dat, útoky na kritickou infrastrukturu nebo fyzický majetek a zvýšený počet útoků ransomware stojí za obavami o kybernetickou bezpečnost (36 % odpovědí) • Podle 31 % odpovědí zůstává na druhém místě přerušení činnosti. Přírodní katastrofy oproti roku 2023 vzrostly nejvíce a skončily na třetím místě s 26 % • Vnímání rizik spojených se změnou klimatu, politickými riziky a násilím a nedostatkem kvalifikované pracovní síly se regionálně liší
Zobrazit více
vánoční tipy

lis 30, 2023

6 tipů pro klidné Vánoce od Allianz pojišťovny

Nejkrásnější svátky roku se kvapem blíží a Allianz pojišťovna před začátkem adventu přináší 6 tipů pro klidné a bezpečné Vánoce.
Zobrazit více
skyline

zář 26, 2023

Allianz Global Wealth Report 2023: Večírek skončil

• Annus horribilis: Globální finanční aktiva domácností klesla o 2,7 %, což představuje největší pokles od doby celosvětové finanční krize • Vyčerpaný růst: Po očištění o inflaci se globální finanční aktiva ocitla pouze 6,6 % nad úrovní roku 2019 – v západní Evropě se reálné bohatství snížilo o 2,6 % • Bez větru v zádech: Průměrný růst finančních aktiv se bude v příštích třech letech pravděpodobně pohybovat mezi 4 a 5 % • Utahování opasků: Růst závazků domácností a poměr dluhu k HDP prudce poklesly • Česká republika: Finanční aktiva se vzpírají globálnímu trendu a nadále rostou o 5,7 %
Zobrazit více

čvc 31, 2023

Allianz pojišťovně se daří v autopojištění

Allianz pojišťovna byla v letošním prvním pololetí (podle údajů ČKP) nejrychleji rostoucí pojišťovnou z pohledu počtu uzavřených pojištění odpovědnosti provozu motorových vozidel v pojistném kmeni (s čistým přírůstkem 36 489 smluv POV). Svou pozici posiluje díky produktu Jezdím málo, platím málo, který aktuálně využívá 100 % majitelů vozů, fyzických osob pojištěných u Allianz.
Zobrazit více
Jak ochránit svůj dům během dovolené

čvn 29, 2023

Jak ochránit svůj domov během dovolené? Rady od Allianz

Léto a s ním doba dovolených je tady, mnoho lidí se chystá cestovat a Allianz přináší několik rad, jak ochránit svůj domov, když jsou lidé na dovolených. Co je tedy dobré, před odjezdem na dovolenou ohlídat?
Zobrazit více
Využijte slevu 30%

čvn 27, 2023

Allianz slaví a cestovatelé tak mohou využít 30% slevu

Allianz pojišťovna nabízí cestovní pojištění Allianz Travel se slevou 30 %. Jedná se o slevu u příležitosti 30. výročí Allianz pojišťovny v České republice. Sleva platí až do konce srpna aby zpříjemnila cestovatelům nejčastěji využívanou letní sezónu.  
Zobrazit více

113 tiskových zpráv