Tiskové centrum

Tiskové zprávy a informace pro média na jednom místě.
 
Nepřehlédněte

Zář 22, 2020

Kde se za poslední tři roky nejvíce lidí zranilo? Kudy nejezdit poradí Automapa Allianz

Již desátý rok v řadě vydává Allianz přehled nejrizikovějších úseků na tuzemských silnicích. Upozorňuje na místa s nejvyšší nehodovostí za poslední tři roky a motoristům radí, kterým silnicím je lepší se raději vyhnout. Nezáviděníhodné vítězství patří letos Všebořicím, místní části Ústí nad Labem.
Zobrazit více

Zář 08, 2020

Každý kilometr se počítá. A u Allianz za ně navíc mají klienti už čtyři roky slevu

Už čtvrtým rokem vrací Allianz peníze kvůli menšímu nájezdu kilometrů čtvrtině svých klientů. A letos to kvůli krizovým opatřením, kdy řidiči auto využívali méně než obvykle, bude ještě více. Klienti Allianz se tak mohou těšit na to, že pojistné za autopojištění jim v době, kdy se jejich auta nepohybovala na silnici, nevylétlo oknem. Dostanou je od pojišťovny zpět.
Zobrazit více

Zář 02, 2020

Pomáháme zlepšovat fyzičku, ale i psychiku nejmenších. Allianz podporuje výrobu dětských handbiků.

Spolupráce, kterou před třemi roky zahájila Allianz s neziskovou organizací Černí koně a která se zaměřuje na postižené děti s omezenou mobilitou, bude pokračovat i letos. Pomoc pojišťovny spočívá v tom, že už od roku 2017 pomáhá zafinancovat velmi užitečnou pomůcku – handbike, která dětem na vozíčku pomáhá nejenom fyzicky v rámci rehabilitace, ale také psychicky a mentálně.
Zobrazit více

Srp 25, 2020

Škola volá? Pozor na dětské úrazy, varuje Allianz

Blíží se začátek nového školního roku a s ním také stoupá zvýšené riziko dětských úrazů. Podle Allianz jsou poranění dětí v září dokonce častější než je tomu během letních prázdnin. Ročně jich pojišťovna eviduje okolo osmi tisíc a většinou jde o zranění při odpočinkové činnosti, na hřišti, turistice nebo při rekreačním sportu. Následují je ale právě nehody, které se stanou ve škole či při školních aktivitách.
Zobrazit více

Srp 18, 2020

Allianz připomíná pět pravidel, které vám zajistí klidnou dovolenou

Ať už letošní dovolenou trávíte na chalupě nebo na plážích u moře, před odjezdem byste se měli ujistit, že svůj domov dostatečně chráníte před vykradením. Jenom za loňské období od května do října se zloději v České republice vloupali do téměř 2400 obydlí. Zdaleka ne všichni měli svůj majetek pojištěný a dostali od pojišťovny finanční náhradu. U některých případů by přitom stačilo dodržovat jednoduchá pravidla, která vás ušetří nepříjemného překvapení po návratu domů.
Zobrazit více

Srp 11, 2020

U Allianz teď můžete nově uzavírat životní pojištění bez podpisu na pobočce. Přesto vám smlouva bude platit.

Měnící se čísla nově potvrzených případů nemoci COVID-19 nabádají k obezřetnosti. Stále více toho lze naštěstí dělat na dálku a minimalizovat tak riziko onemocnění, finančně ztrátové karantény nebo nemožnost navštívit rodiče, kteří kvůli věku či zdravotnímu stavu patří do větší rizikové skupiny. Allianz proto reaguje na tyto požadavky a přichází s novinkou.
Zobrazit více

Srp 10, 2020

Změny v Allianz, externí obchod povede Radim Krist

Obchodním ředitelem pro všechny externí distribuční kanály se stal v Allianz pojišťovně od začátku srpna Radim Krist, který doposud odpovídal za makléřský obchod. Ředitelem oddělení finančně poradenského kanálu (MLM) je nyní nově Tomáš Ženíšek.
Zobrazit více

Srp 04, 2020

Pojistné podvody? V čele jsou škody na vozidlech, sčítá Allianz

v souvislosti s COVID-19 a vyhlášením nouzového stavu se sice v březnu a dubnu snížil provoz vozidel na silnicích a díky tomu došlo k poklesu dopravních nehod, což se i u Allianz projevilo snížením počtu nahlášených škod. V květnu a v červnu už se však v návaznosti na postupné uvolňování opatření motoristé opět vrátili k původním číslům.
Zobrazit více

Čvc 29, 2020

Milionová fotka? Nepodceňte pojištění dronů, varuje Allianz

Doba polaroidů vystřídala doba dronů. Ne každý majitel tohoto bezpilotního letadla si však uvědomuje, že se krásné letecké záběry mohou bez pojištění lehce změnit v noční můru. Pokud dron někdo využívá pro komerční účely, či váží-li stroj více než 20 kg, smí vzlétnout pouze pojištěný. Proto se na Allianz obrátily už stovky pilotů, kteří chtějí létat po obloze bez zbytečných starostí.
Zobrazit více

50 tiskových zpráv