Tiskové centrum

Tiskové zprávy a informace pro média na jednom místě.
 
Nepřehlédněte

Led 20, 2021

Podle Allianz byla pandemie podceňované riziko. Teď patří mezi největší hrozby podnikání.

Přerušení provozu a pandemie jsou spolu s kybernetickými útoky tento rok největšími hrozbami pro firmy. Vyplývá to z průzkumu Allianz Risk Barometr 2021 od společnosti Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS), který vznikl na základě odpovědí 2769 pojišťovacích expertů, manažerů rizik, makléřů a generálních ředitelů firem z 92 zemí světa.
Zobrazit více

Led 11, 2021

Allianz odstartovala osmileté celosvětové olympijské a paralympijské partnerství

Skupina Allianz oficiálně odstartovala své osmileté celosvětové partnerství s olympijským a paralympijským hnutím 1. ledna jako pokračování spolupráce s paralympijským hnutím, která trvá již od roku 2006.
Zobrazit více

Pro 15, 2020

Přes 35 milionů korun už letos zkoušeli podvodem vylákat motoristé na Allianz

Pojistné podvody motoristů jsou stále populární a detektivové pojišťoven je i tento rok budou vykazovat v horentních sumách. Za prvních jedenáct měsíců jich v Allianz odhalili za více než 35 milionů korun. Nejčastěji šlo o navyšování škod u nehod, které se skutečně staly. S tím souviselo i padělání faktur a snaha nahlásit stejnou škodu u více pojišťoven najednou.
Zobrazit více

Pro 08, 2020

Allianz pokořila hranici 400 tisíc motoristů s havarijním pojištěním

V České republice už od prosince jezdí přes 400 tisíc vozidel s havarijním pojištěním od Allianz. Řady motoristů, kteří si kromě povinného ručení sjednávají na svá auta také krytí rizika havárie, živlu, odcizení a vandalismu, se neustále rozšiřují napříč všemi obchodními kanály. Od vlastních obchodníků této pojišťovny, přes on-line prodej až po smlouvy, které do ní přicházejí prostřednictvím makléřských společností.
Zobrazit více

Pro 01, 2020

Vítězem soutěže Pojišťovna roku se u makléřů stala jednoznačně Allianz

Nejlepší pojišťovnou posledních dvou let je z pohledu makléřů Allianz pojišťovna. Zcela totiž ovládla prestižní anketu Pojišťovna roku Asociace českých pojišťovacích makléřů, ČAP a specializovaného portálu opojisteni.cz. Zlato získala ve čtyřech kategoriích z pěti. Počínaje životním pojištěním, přes autopojištění a pojištění občanů až po pojištění průmyslu a podnikatelů.
Zobrazit více

Lis 03, 2020

Allianz podpořila SOS dětské vesničky zasažené koronavirem

Allianz celoročně pomáhá lidem v těžkých životních situacích, a proto ani v době pandemie neváhala a zapojila se do pátého ročníku charitativního projektu Allianz World Run (AWR), aby podpořila africké SOS dětské vesničky zasažené koronavirem.
Zobrazit více

Říj 21, 2020

Allianz je opět světovou jedničkou v pojišťovnictví

Už podruhé za sebou se Allianz stala nejhodnotnější pojišťovnou podle žebříčku Interbrand Global Brand Rankings pro rok 2020. Hodnota značky vyrostla i během koronavirové pandemie o 7 procent a dostala se na částku téměř 13 miliard dolarů, čímž se zařadila i mezi 40 nejlepších značek na světě.
Zobrazit více

Říj 20, 2020

Proč platit autopojištění podle ujetých kilometrů? Allianz vysvětluje jeho hlavní principy

Při výpočtu rizikovosti hraje u autopojištění roli několik proměnných, přičemž vedle dvou nejvýznamnějších parametrů – škodní historie a věku klienta – je to i počet najetých kilometrů ročně. A právě proto u Allianz pojišťovny už čtyři roky rozhoduje především to, jak řidič jezdí a kolik najede, nikoliv jaké má auto a kde bydlí.
Zobrazit více

Říj 13, 2020

Jak se zachovat, když srazíte srnku? Nehod se zvěří rok od roku přibývá

Ještě před třemi lety nepřekročil počet nehod klientů Allianz se zvěří ani dva tisíce za rok, letos se statistika dvoutisícovce blížila už koncem léta. Srážek se zvěří rok od roku přibývá a podzim bývá nejrizikovějším obdobím. Řidiči by si měli dávat pozor zejména za svítání a soumraku. Co dělat, když k nehodě dojde?
Zobrazit více

61 tiskových zpráv