Tiskové centrum

Tiskové zprávy a informace pro média na jednom místě.
 
Nepřehlédněte

Srp 11, 2020

U Allianz teď můžete nově uzavírat životní pojištění bez podpisu na pobočce. Přesto vám smlouva bude platit.

Měnící se čísla nově potvrzených případů nemoci COVID-19 nabádají k obezřetnosti. Stále více toho lze naštěstí dělat na dálku a minimalizovat tak riziko onemocnění, finančně ztrátové karantény nebo nemožnost navštívit rodiče, kteří kvůli věku či zdravotnímu stavu patří do větší rizikové skupiny. Allianz proto reaguje na tyto požadavky a přichází s novinkou.
Zobrazit více

Srp 10, 2020

Změny v Allianz, externí obchod povede Radim Krist

Obchodním ředitelem pro všechny externí distribuční kanály se stal v Allianz pojišťovně od začátku srpna Radim Krist, který doposud odpovídal za makléřský obchod. Ředitelem oddělení finančně poradenského kanálu (MLM) je nyní nově Tomáš Ženíšek.
Zobrazit více

Srp 04, 2020

Pojistné podvody? V čele jsou škody na vozidlech, sčítá Allianz

v souvislosti s COVID-19 a vyhlášením nouzového stavu se sice v březnu a dubnu snížil provoz vozidel na silnicích a díky tomu došlo k poklesu dopravních nehod, což se i u Allianz projevilo snížením počtu nahlášených škod. V květnu a v červnu už se však v návaznosti na postupné uvolňování opatření motoristé opět vrátili k původním číslům.
Zobrazit více

Čvc 29, 2020

Milionová fotka? Nepodceňte pojištění dronů, varuje Allianz

Doba polaroidů vystřídala doba dronů. Ne každý majitel tohoto bezpilotního letadla si však uvědomuje, že se krásné letecké záběry mohou bez pojištění lehce změnit v noční můru. Pokud dron někdo využívá pro komerční účely, či váží-li stroj více než 20 kg, smí vzlétnout pouze pojištěný. Proto se na Allianz obrátily už stovky pilotů, kteří chtějí létat po obloze bez zbytečných starostí.
Zobrazit více

Čvc 23, 2020

Dovolená versus koronavirus? Allianz vysvětluje, jak je to s cestovním pojištěním

Léto je v plném proudu a turisté využívají volných dnů pro své dovolené v zahraničí. Pokud klienti Allianz vycestují v souladu s doporučením Ministerstva zahraničních věcí, tedy do zelených či oranžových zón, mohou zůstat v klidu. Pojišťovna jim hradí všechny náklady spojené s koronavirem jako u jiných onemocnění – ošetření, léčení, léky, pobyt v nemocnici i repatriaci.
Zobrazit více

Čvc 21, 2020

U modré pojišťovny ze zelené na bílou. Jaké změny čekají řidiče během letních prázdnin?

Už během krizových opatření souvisejících s koronavirovou infekcí zasílala Allianz klientům jejich zelené karty e-mailem ve formátu PDF, tedy bez nutnosti osobního kontaktu. V návaznosti na novou celoevropskou dohodu, která začala platit od 1. července navíc stačí mít „zelenou kartu“, která prokazuje, že má řidič pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, vytištěnou pouze černobíle.
Zobrazit více

Čvc 13, 2020

Na Mácháč nebo do Tater? Allianz představila novinku pro cestovatele

Allianz pojišťovna přichází s novým cestovním pojištěním MojeČeskoSlovensko, jež se nekryje s jinými pojistkami a ocení ho především turisté, kteří se rozhodli strávit svou dovolenou doma. Od začátku letních prázdnin navíc s 20% slevou. Obsahuje rozšířené krytí pro cesty po Česku, Slovensku a do vzdálenosti 50 kilometrů za hranice ČR, náklady na pátrací službu či odvoz do lékařského zařízení a zpátky domů.
Zobrazit více

Čvc 09, 2020

Červnové bouřky napáchaly škody za 85 milionů, půlroční živly už přišly na 215 milionů bilancuje Allianz

Po čtyřech vlnách červnových bouřek eviduje Allianz 1273 pojistných událostí v celkové hodnotě 85 milionů korun. Více než polovina nahlášených škod souvisí se srážkami a záplavami, pětinu škod zapříčinily kroupy. Nejvíce jich pochází z Moravskoslezského, Středočeského a Pardubického kraje.
Zobrazit více

Čvc 07, 2020

České pojišťovnictví se z Covidu rychle zotaví, předvídá Allianz. Celkově však Evropa oslabuje

Hrubé předepsané pojistné v roce 2019 rostlo celosvětově rychlostí 4,4 % a dosáhlo objemu 3906 miliard eur. V roce 2020 dojde oproti tomu k téměř 4% úbytku a kasy pojišťoven budou asi o 360 miliard eur lehčí. Většina zemí se ale z krize rychle oklepe, a české pojišťovnictví se v roce 2021 může těšit na 7% růst. Uvádí to odborníci z Allianz ve své Globální zprávě o pojišťovnictví.
Zobrazit více

45 tiskových zpráv