Tiskové centrum

Tiskové zprávy a informace pro média na jednom místě.
 
Nepřehlédněte

Říj 21, 2020

Allianz je opět světovou jedničkou v pojišťovnictví

Už podruhé za sebou se Allianz stala nejhodnotnější pojišťovnou podle žebříčku Interbrand Global Brand Rankings pro rok 2020. Hodnota značky vyrostla i během koronavirové pandemie o 7 procent a dostala se na částku téměř 13 miliard dolarů, čímž se zařadila i mezi 40 nejlepších značek na světě.
Zobrazit více

Říj 20, 2020

Proč platit autopojištění podle ujetých kilometrů? Allianz vysvětluje jeho hlavní principy

Při výpočtu rizikovosti hraje u autopojištění roli několik proměnných, přičemž vedle dvou nejvýznamnějších parametrů – škodní historie a věku klienta – je to i počet najetých kilometrů ročně. A právě proto u Allianz pojišťovny už čtyři roky rozhoduje především to, jak řidič jezdí a kolik najede, nikoliv jaké má auto a kde bydlí.
Zobrazit více

Říj 13, 2020

Jak se zachovat, když srazíte srnku? Nehod se zvěří rok od roku přibývá

Ještě před třemi lety nepřekročil počet nehod klientů Allianz se zvěří ani dva tisíce za rok, letos se statistika dvoutisícovce blížila už koncem léta. Srážek se zvěří rok od roku přibývá a podzim bývá nejrizikovějším obdobím. Řidiči by si měli dávat pozor zejména za svítání a soumraku. Co dělat, když k nehodě dojde?
Zobrazit více

Říj 06, 2020

Neštěstí nechodí po horách, ale po domech? Allianz varuje před požáry.

Pomalu ale jistě se loučíme s létem a začínáme se připravovat na topnou sezónu. Neudržované komíny, krby a kotle ústředního topení spolu s lidskou nedbalostí či zkratem v elektroinstalaci jsou nejčastějšími příčinami požárů. Allianz pojišťovna za loňský rok eviduje 412 požárů a jenom za prvních osm měsíců tohoto roku jich klienti nahlásili už 245.
Zobrazit více

Zář 29, 2020

Domácnosti loni zažily finančně úspěšný rok, uvádí Allianz

Domácnosti po celém světě loni zažily mimořádně úspěšný rok. Hrubé bohatství domácností v 57 zemích, které sleduje studie Allianz, vzrostlo průměrně o 9,7 %. To je nejvíce od roku 2005. Také českým domácnostem se dařilo. Hrubé bohatství jim povyrostlo v průměru o 9 %, což je oproti desetiletému průměru na úrovni 5,9 % značný skok.
Zobrazit více

Zář 22, 2020

Kde se za poslední tři roky nejvíce lidí zranilo? Kudy nejezdit poradí Automapa Allianz

Již desátý rok v řadě vydává Allianz přehled nejrizikovějších úseků na tuzemských silnicích. Upozorňuje na místa s nejvyšší nehodovostí za poslední tři roky a motoristům radí, kterým silnicím je lepší se raději vyhnout. Nezáviděníhodné vítězství patří letos Všebořicím, místní části Ústí nad Labem.
Zobrazit více

Zář 08, 2020

Každý kilometr se počítá. A u Allianz za ně navíc mají klienti už čtyři roky slevu

Už čtvrtým rokem vrací Allianz peníze kvůli menšímu nájezdu kilometrů čtvrtině svých klientů. A letos to kvůli krizovým opatřením, kdy řidiči auto využívali méně než obvykle, bude ještě více. Klienti Allianz se tak mohou těšit na to, že pojistné za autopojištění jim v době, kdy se jejich auta nepohybovala na silnici, nevylétlo oknem. Dostanou je od pojišťovny zpět.
Zobrazit více

Zář 02, 2020

Pomáháme zlepšovat fyzičku, ale i psychiku nejmenších. Allianz podporuje výrobu dětských handbiků.

Spolupráce, kterou před třemi roky zahájila Allianz s neziskovou organizací Černí koně a která se zaměřuje na postižené děti s omezenou mobilitou, bude pokračovat i letos. Pomoc pojišťovny spočívá v tom, že už od roku 2017 pomáhá zafinancovat velmi užitečnou pomůcku – handbike, která dětem na vozíčku pomáhá nejenom fyzicky v rámci rehabilitace, ale také psychicky a mentálně.
Zobrazit více

Srp 25, 2020

Škola volá? Pozor na dětské úrazy, varuje Allianz

Blíží se začátek nového školního roku a s ním také stoupá zvýšené riziko dětských úrazů. Podle Allianz jsou poranění dětí v září dokonce častější než je tomu během letních prázdnin. Ročně jich pojišťovna eviduje okolo osmi tisíc a většinou jde o zranění při odpočinkové činnosti, na hřišti, turistice nebo při rekreačním sportu. Následují je ale právě nehody, které se stanou ve škole či při školních aktivitách.
Zobrazit více

64 tiskových zpráv