Tiskové centrum

Tiskové zprávy a informace pro média na jednom místě.
 
Nepřehlédněte

kvě 25, 2022

Globální zpráva Allianz o pojišťovnictví 2022: Nadcházející desetiletí bude podle Allianz rozhodující

Silné ekonomické impulsy, rostoucí povědomí o riziku i rekordně vysoké úspory z rostoucích trhů vedly k růstu celosvětového pojistného o 5,1 % (životní: 4,4 %, neživotní 6,3 %). Tento závěr přináší Globální zpráva o pojišťovnictví, kterou vydala Skupina Allianz. Celkový příjem z pojistného tak celosvětově dosáhnul 4,2 biliónů EUR.
Zobrazit více

kvě 17, 2022

10 nejrizikovějších úseků na českých silnicích: Automapa Allianz varuje před místy s kumulací vážných nehod

Allianz představila seznam deseti nejrizikovějších úseků na silnicích v České republice. Podle dopravně-bezpečnostního projektu Automapa Allianz jsou nehodové lokality nejčastěji soustředěny do Středočeského a Jihočeského kraje.
Zobrazit více

dub 05, 2022

Oprava od Allianz? Pojišťovna představila revoluční novinku

Na začátku dubna představila Allianz novou službu Oprava od Allianz, kterou mohou její klienti využít pro hmotné plnění u majetkových škod. Pojišťovna tak poskytne klientům s privátním majetkovým pojištěním možnost opravy jejich poškozeného majetku jako alternativu k finančnímu plnění.
Zobrazit více

bře 01, 2022

Allianz věnuje na humanitární pomoc Ukrajině 12,5 milionů euro

Skupina Allianz jménem všech svých světových entit věnuje na humanitární pomoc Ukrajině 10 milionů EUR. Allianz také dorovná dary zaměstnanců až do výše 2,5 milionu EUR.
Zobrazit více

úno 22, 2022

Nové pojištění pro malé a střední podnikatele. Allianz představila produkt Moje Firma

Každého podnikatele ohrožuje více rizik než běžného občana a i jedna nepříjemná událost mu dokáže způsobit mnoho problémů. Proto Allianz představila produkt Moje Firma, který je ideální pro malé a střední podnikatele, kteří chtějí chránit svůj movitý i nemovitý majetek. Varianty produktu jsou poskládány do čtyř přehledných balíčků, od základního až po ten s maximální ochranou.
Zobrazit více

úno 17, 2022

Allianz je úspěšná díky komplexnímu přístupu ke klientům nově také v prodeji hypoték

Allianz pojišťovna ve spolupráci s významnými bankami nabízí svým klientům širokou škálu finančních produktů, včetně spotřebitelských a hypotečních úvěrů. V loňském roce byl zájem klientů o úvěrové produkty rekordní. Allianz poskytla úvěry v celkovém objemu více jak 3,5 miliardy korun.
Zobrazit více

led 27, 2022

Allianz potvrdila svou pozici světové jedničky v pojišťovnictví. Patří mezi nejsilnější globální značky

Allianz je třicátou nejhodnotnější značkou světa. Vyplývá to z výsledků žebříčku Global 500 společnosti Brand Finance. Mezi stovkou nejhodnotnějších pojišťovacích značek světa se Allianz navíc umístila na prvním místě.
Zobrazit více

led 24, 2022

V roce 2021 odhalila Allianz pojistné podvody za 367 milionů korun

Detektivové Allianz pojišťovny vloni odhalili pojistné podvody za 367 milionů korun. Specialisté pojišťovny se zaměřili na 2522 případů, což bylo o 552 případů více než předloni. V penězích celková částka dokonce překonala výsledek roku 2020 o deset milionů korun. Nejčastěji šlo o majetkové a průmyslové škody, různé variace podvodů ve spojitosti s automobily a nechyběly ani škody na zdraví.
Zobrazit více

led 19, 2022

Největším rizikem pro firmy jsou opět kybernetické hrozby. Pandemie v žebříčku klesla, ukazuje Allianz Barometr rizik 2022

Podle Allianz Barometru rizik jsou kybernetická rizika pro společnosti v roce 2022 opět tím největším problémem. Hrozba ransomwarových útoků, narušení dat nebo velkých IT výpadků znepokojuje společnosti ještě více než přerušení provozu, přírodní katastrofy nebo pandemie Covid-19. Vyplývá to z výpovědí více než 2650 odborníků na vývoj rizik z 89 zemí světa.
Zobrazit více

111 tiskových zpráv