Tiskové centrum

Tiskové zprávy a informace pro média na jednom místě.
 
Nepřehlédněte

Čvc 09, 2020

Červnové bouřky napáchaly škody za 85 milionů, půlroční živly už přišly na 215 milionů bilancuje Allianz

Po čtyřech vlnách červnových bouřek eviduje Allianz 1273 pojistných událostí v celkové hodnotě 85 milionů korun. Více než polovina nahlášených škod souvisí se srážkami a záplavami, pětinu škod zapříčinily kroupy. Nejvíce jich pochází z Moravskoslezského, Středočeského a Pardubického kraje.
Zobrazit více

Čvc 07, 2020

České pojišťovnictví se z Covidu rychle zotaví, předvídá Allianz. Celkově však Evropa oslabuje

Hrubé předepsané pojistné v roce 2019 rostlo celosvětově rychlostí 4,4 % a dosáhlo objemu 3906 miliard eur. V roce 2020 dojde oproti tomu k téměř 4% úbytku a kasy pojišťoven budou asi o 360 miliard eur lehčí. Většina zemí se ale z krize rychle oklepe, a české pojišťovnictví se v roce 2021 může těšit na 7% růst. Uvádí to odborníci z Allianz ve své Globální zprávě o pojišťovnictví.
Zobrazit více

Čvc 01, 2020

Allianz má nového člena představenstva

Novým členem představenstva Allianz pojišťovny a Allianz penzijní společnosti a Chief Operating Officer se od 1. července stal Robert Altfahrt-Riedler (36). Nahradil tak Alexandra Hollmanna, který tuto pozici vykonával od začátku roku 2018.
Zobrazit více

Čer 29, 2020

Allianz MůjDomov a Allianz ŽIVOT? Dvojnásobné vítězství ve Zlaté koruně!

Nejlepším životním pojištěním na českém trhu je Allianz ŽIVOT. A nejlepším neživotním zase Allianz MůjDomov. Vyplývá to z výsledků letošního ročníku nejstarší finanční soutěže v Česku – Zlaté koruny. Oba produkty navíc tuto soutěž vyhrály už podruhé.
Zobrazit více

Čer 22, 2020

Allianz bude z povodní platit přes 50 milionů korun. V pondělí ale operátorům nejčastěji volali motoristé.

Jenom z posledních červnových záplav, které přicházely v několika vlnách, už nám klienti oznámili více než 550 pojistných událostí za vice než 50 milionů korun. Jenom z dneška už máme kolem stovky nových majetkových škod.
Zobrazit více

Čer 15, 2020

Allianz po bleskových povodních likviduje škody za desítky milionů korun. Od zatopených garáží až po drahé nemocniční přístroje.

Po nedělních lokálních povodních evidovala Allianz jenom během pondělního dopoledne z různých míst České republiky 134 majetkových pojistných událostí s odhadem přes 20 milionů korun. Nejčastěji šlo o zatopené sklepy a garáže, někde dokonce i poškozené podlahy, nábytek a fasády, ale také vozidla po krupobití nebo elektrické přepětí. Jenom z Heřmanova Městce evidujeme několik škod v řádech statisíců korun. V jedné nemocnici voda poškodila přístroje v hodnotě zhruba 15 milionů korun.
Zobrazit více

Čer 10, 2020

Proč platit za něco, co nepoužíváte? S autopojištěním od Allianz řidiči šetří

Každoročně vrátí Allianz peníze kvůli menšímu nájezdu kilometrů 22 procentům motoristů. Letos jich kvůli nečekané pauze, kterou nikdo nemohl předem odhadnout, bude ještě mnohem víc. Od pojišťovny tak dostanou zpět zhruba 64 milionů korun. U Allianz tento rok mnoho motoristů ušetří hned dvakrát. Autopojištění totiž platí podle toho, kolik ujedou kilometrů. A když jim vozidlo z jakéhokoliv důvodu stálo před domem a nepředstavovalo pro své okolí žádné nebezpečí, nebyl ani důvod, aby i za tuto dobu platili pojistné.
Zobrazit více

Čer 02, 2020

Penzijní systém ČR je v pořádku, uvádí studie Allianz. Češi ale nesmí usnout na vavřínech

Podle studie založené na datech ze 70 zemí je český penzijní systém ve srovnání s jinými poměrně stabilní. V prvním ročníku Globální zprávy o penzích přiřkli odborníci ze skupiny Allianz České republice 12. místo. V rámci bývalé východní Evropy jde o skvělý výsledek, kromě ČR a Slovenska, které obsadilo 17. příčku, se žádná další země neumístila v TOP 20. Následky koronavirové pandemie však mohou do budoucna pořadím zamávat.
Zobrazit více

Kvě 27, 2020

Allianz odhalila podvody za více než 100 milionů korun. Koronavirus už v nich také úřaduje.

V období přírodních kalamit zaznamenávají pojišťovny zvýšený počet pojistných podvodů, a proto není velkým překvapením, že i světová pandemie s sebou přináší pokusy o bezdůvodné obohacení. Detektivové Allianz pojišťovny odhalili od ledna do března tohoto roku 474 pojistných podvodů za více než 100 milionů korun. A objevily se mezi nimi i případy spojené právě s koronavirovou infekcí.
Zobrazit více

47 tiskových zpráv