Tiskové centrum

Tiskové zprávy a informace pro média na jednom místě.
 
Nepřehlédněte

Čer 10, 2020

Proč platit za něco, co nepoužíváte? S autopojištěním od Allianz řidiči šetří

Každoročně vrátí Allianz peníze kvůli menšímu nájezdu kilometrů 22 procentům motoristů. Letos jich kvůli nečekané pauze, kterou nikdo nemohl předem odhadnout, bude ještě mnohem víc. Od pojišťovny tak dostanou zpět zhruba 64 milionů korun. U Allianz tento rok mnoho motoristů ušetří hned dvakrát. Autopojištění totiž platí podle toho, kolik ujedou kilometrů. A když jim vozidlo z jakéhokoliv důvodu stálo před domem a nepředstavovalo pro své okolí žádné nebezpečí, nebyl ani důvod, aby i za tuto dobu platili pojistné.
Zobrazit více

Čer 02, 2020

Penzijní systém ČR je v pořádku, uvádí studie Allianz. Češi ale nesmí usnout na vavřínech

Podle studie založené na datech ze 70 zemí je český penzijní systém ve srovnání s jinými poměrně stabilní. V prvním ročníku Globální zprávy o penzích přiřkli odborníci ze skupiny Allianz České republice 12. místo. V rámci bývalé východní Evropy jde o skvělý výsledek, kromě ČR a Slovenska, které obsadilo 17. příčku, se žádná další země neumístila v TOP 20. Následky koronavirové pandemie však mohou do budoucna pořadím zamávat.
Zobrazit více

Kvě 27, 2020

Allianz odhalila podvody za více než 100 milionů korun. Koronavirus už v nich také úřaduje.

V období přírodních kalamit zaznamenávají pojišťovny zvýšený počet pojistných podvodů, a proto není velkým překvapením, že i světová pandemie s sebou přináší pokusy o bezdůvodné obohacení. Detektivové Allianz pojišťovny odhalili od ledna do března tohoto roku 474 pojistných podvodů za více než 100 milionů korun. A objevily se mezi nimi i případy spojené právě s koronavirovou infekcí.
Zobrazit více

Kvě 20, 2020

Nenechte své zboží cestovat bez pojištění. Allianz vysvětluje proč.

Povinné ručení od Allianz podle ujetých kilometrů dvojnásob oceňují mnozí motoristé zejména od doby, kdy kvůli karanténě nebo Home Office s autem jezdí jenom minimálně, někteří dokonce vůbec. Zcela neplánovaná pauza se jim totiž vrátí v uspořeném pojištění.
Zobrazit více

Kvě 13, 2020

Kvůli koronaviru méně řídíte? U Allianz ušetříte za pojistku

Povinné ručení od Allianz podle ujetých kilometrů dvojnásob oceňují mnozí motoristé zejména od doby, kdy kvůli karanténě nebo Home Office s autem jezdí jenom minimálně, někteří dokonce vůbec. Zcela neplánovaná pauza se jim totiž vrátí v uspořeném pojištění.
Zobrazit více

Dub 29, 2020

Těmto úsekům se raději vyhněte. Allianz přináší seznam nových rizikových míst českých silnic

Dopravně-bezpečnostní projekt Allianz Automapa hledá nejrizikovější úseky na silnicích v Česku a nyní přináší žebříček nebezpečných míst, která se do statistiky nově zapsala během roku 2019. Řidiči by měli zvýšit pozornost především na křižovatce severně od Poďous v okrese Kolín. Loni se zde staly dvě vážné nehody se třemi těžkými zraněními. Došlo zde ale ještě k dalším 11 haváriím.
Zobrazit více

Dub 21, 2020

Jak využívat v krizi pojištění naplno? U Allianz dostanou věrní klienti slevu.

21.4.2020 – Praha, 21. dubna 2020; Allianz má pro své klienty vždy něco navíc, a proto jim v rámci programu Allianz PLUS poskytuje slevu až 21 % na další pojistky. Kromě toho mohou získat dvakrát více peněz na úraz při dopravní nehodě, plnění nejen za zlomenou ruku, ale i za rozbitý mobil, či pojištění zavazadel v autě a ve střešním boxu.
Zobrazit více

Dub 16, 2020

Allianz vrací peníze za cestovní pojištění a vyzývá k tomu i cestovky

Koronavirová pandemie zkřížila plány mnoha dovolenkářů, kteří měli sjednané cestovní pojištění. Allianz jim bude za neuskutečněné cesty pojistné vracet a vyzývá k tomu i cestovky. Pojišťovna v této souvislosti počítá s vyplacením několika desítek milionů korun.
Zobrazit více

Dub 15, 2020

Allianz vylepšila Průvodce sledováním stavu škody o povinné ručení

Allianz na konci loňského roku spustila Průvodce sledováním stavu vyřízení škod u havarijního pojištění a nyní jej rozšířila i pro pojistné události z povinného ručení. Klienti tak mají snadný přehled o všech krocích, které souvisejí s náhradou škody a navíc mohou hodnotit i svoji spokojenost. Ke konci března to využilo již téměř 2000 z nich a průměrně dali pojišťovně 4,6 hvězdiček z 5.
Zobrazit více

50 tiskových zpráv