Vybitá baterie nebo poškozená pneumatika? Stačí vytočit asistenci.

7.1.2020 – Praha, 7. ledna 2020; Během zimy se řidiči často potýkají s vybitou autobaterií, defektem pneumatiky, či nedobrzděním na zledovatělé vozovce. A v těchto momentech se nejvíce obracejí na asistenční službu. Každoročně ji v zimním období využije okolo 12 tisíc klientů Allianz.

„Od listopadu roku 2018 do loňského února využilo naši asistenční službu přes 12 tisíc motoristů. Téměř polovina z nich nahlásila poruchu, u jedné třetiny evidujeme dopravní nehodu a u pětiny šlo o chybu řidiče,“ vysvětluje produktová manažerka Allianz Partners Tereza Čápková.

Pojišťovna Allianz v loňském roce představila nový produkt autopojištění MojeAuto. Charakterizuje jej přehlednost v kombinaci s širokým výběrem krytí. Řidiči si mohou vybrat ze čtyř balíčků autopojištění a povinné ručení je již součástí všech. Pojistit lze navíc nejen auto, ale také například čtyřkolku, motorku, traktor i autobus.

„Už první balíček Komfort obsahuje právní poradenství i silniční asistenci a to dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu. Od varianty Plus je pak součástí rozšířená asistence,“ říká ředitelka autopojištění Allianz pojišťovny Veronika Hašplová.

Asistenční služby od Allianz fungují stejně doma i v zahraničí. Právní poradenství klientům navíc pomůže i s jazykovou bariérou v případě nouze v cizině. Zároveň Allianz upravila styl psaní pojistných podmínek a přehledu pojištění tak, aby tomu rozuměl bez problému i ten, kdo se ve světě pojišťovnictví vůbec nepohybuje.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Pro další informace kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz

Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz