Tiskové centrum

Tiskové zprávy a informace pro média na jednom místě.
 

Čvc 01, 2020

Allianz má nového člena představenstva

Novým členem představenstva Allianz pojišťovny a Allianz penzijní společnosti a Chief Operating Officer se od 1. července stal Robert Altfahrt-Riedler (36). Nahradil tak Alexandra Hollmanna, který tuto pozici vykonával od začátku roku 2018.
Zobrazit více

Čer 29, 2020

Allianz MůjDomov a Allianz ŽIVOT? Dvojnásobné vítězství ve Zlaté koruně!

Nejlepším životním pojištěním na českém trhu je Allianz ŽIVOT. A nejlepším neživotním zase Allianz MůjDomov. Vyplývá to z výsledků letošního ročníku nejstarší finanční soutěže v Česku – Zlaté koruny. Oba produkty navíc tuto soutěž vyhrály už podruhé.
Zobrazit více

Čer 22, 2020

Allianz bude z povodní platit přes 50 milionů korun. V pondělí ale operátorům nejčastěji volali motoristé.

Jenom z posledních červnových záplav, které přicházely v několika vlnách, už nám klienti oznámili více než 550 pojistných událostí za vice než 50 milionů korun. Jenom z dneška už máme kolem stovky nových majetkových škod. Nejčastěji klienti nahlašují zatopené sklepy, přízemní patra svých domovů a garáže. Výjimkou však nejsou ani poškozená vozidla, nábytek či fasády. Voda často vystoupala až do výšky dvou metrů.
Zobrazit více

Čer 15, 2020

Allianz po bleskových povodních likviduje škody za desítky milionů korun. Od zatopených garáží až po drahé nemocniční přístroje.

Po nedělních lokálních povodních evidovala Allianz jenom během pondělního dopoledne z různých míst České republiky 134 majetkových pojistných událostí s odhadem přes 20 milionů korun. Nejčastěji šlo o zatopené sklepy a garáže, někde dokonce i poškozené podlahy, nábytek a fasády, ale také vozidla po krupobití nebo elektrické přepětí. Jenom z Heřmanova Městce evidujeme několik škod v řádech statisíců korun. V jedné nemocnici voda poškodila přístroje v hodnotě zhruba 15 milionů korun.
Zobrazit více

Čer 10, 2020

Proč platit za něco, co nepoužíváte? S autopojištěním od Allianz řidiči šetří

Každoročně vrátí Allianz peníze kvůli menšímu nájezdu kilometrů 22 procentům motoristů. Letos jich kvůli nečekané pauze, kterou nikdo nemohl předem odhadnout, bude ještě mnohem víc. Od pojišťovny tak dostanou zpět zhruba 64 milionů korun. U Allianz tento rok mnoho motoristů ušetří hned dvakrát. Autopojištění totiž platí podle toho, kolik ujedou kilometrů. A když jim vozidlo z jakéhokoliv důvodu stálo před domem a nepředstavovalo pro své okolí žádné nebezpečí, nebyl ani důvod, aby i za tuto dobu platili pojistné.
Zobrazit více

Čer 02, 2020

Penzijní systém ČR je v pořádku, uvádí studie Allianz. Češi ale nesmí usnout na vavřínech

Podle studie založené na datech ze 70 zemí je český penzijní systém ve srovnání s jinými poměrně stabilní. V prvním ročníku Globální zprávy o penzích přiřkli odborníci ze skupiny Allianz České republice 12. místo. V rámci bývalé východní Evropy jde o skvělý výsledek, kromě ČR a Slovenska, které obsadilo 17. příčku, se žádná další země neumístila v TOP 20. Následky koronavirové pandemie však mohou do budoucna pořadím zamávat.
Zobrazit více

Kvě 27, 2020

Allianz odhalila podvody za více než 100 milionů korun. Koronavirus už v nich také úřaduje.

V období přírodních kalamit zaznamenávají pojišťovny zvýšený počet pojistných podvodů, a proto není velkým překvapením, že i světová pandemie s sebou přináší pokusy o bezdůvodné obohacení. Detektivové Allianz pojišťovny odhalili od ledna do března tohoto roku 474 pojistných podvodů za více než 100 milionů korun. A objevily se mezi nimi i případy spojené právě s koronavirovou infekcí.
Zobrazit více

Kvě 20, 2020

Nenechte své zboží cestovat bez pojištění. Allianz vysvětluje proč.

Povinné ručení od Allianz podle ujetých kilometrů dvojnásob oceňují mnozí motoristé zejména od doby, kdy kvůli karanténě nebo Home Office s autem jezdí jenom minimálně, někteří dokonce vůbec. Zcela neplánovaná pauza se jim totiž vrátí v uspořeném pojištění.
Zobrazit více

Kvě 13, 2020

Kvůli koronaviru méně řídíte? U Allianz ušetříte za pojistku

Povinné ručení od Allianz podle ujetých kilometrů dvojnásob oceňují mnozí motoristé zejména od doby, kdy kvůli karanténě nebo Home Office s autem jezdí jenom minimálně, někteří dokonce vůbec. Zcela neplánovaná pauza se jim totiž vrátí v uspořeném pojištění.
Zobrazit více

27 tiskových zpráv