Tiskové centrum

Tiskové zprávy a informace pro média na jednom místě.
 
Nepřehlédněte

Čvc 23, 2020

Dovolená versus koronavirus? Allianz vysvětluje, jak je to s cestovním pojištěním

Léto je v plném proudu a turisté využívají volných dnů pro své dovolené v zahraničí. Pokud klienti Allianz vycestují v souladu s doporučením Ministerstva zahraničních věcí, tedy do zelených či oranžových zón, mohou zůstat v klidu. Pojišťovna jim hradí všechny náklady spojené s koronavirem jako u jiných onemocnění – ošetření, léčení, léky, pobyt v nemocnici i repatriaci.
Zobrazit více

Čvc 21, 2020

U modré pojišťovny ze zelené na bílou. Jaké změny čekají řidiče během letních prázdnin?

Už během krizových opatření souvisejících s koronavirovou infekcí zasílala Allianz klientům jejich zelené karty e-mailem ve formátu PDF, tedy bez nutnosti osobního kontaktu. V návaznosti na novou celoevropskou dohodu, která začala platit od 1. července navíc stačí mít „zelenou kartu“, která prokazuje, že má řidič pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, vytištěnou pouze černobíle.
Zobrazit více

Čvc 13, 2020

Na Mácháč nebo do Tater? Allianz představila novinku pro cestovatele

Allianz pojišťovna přichází s novým cestovním pojištěním MojeČeskoSlovensko, jež se nekryje s jinými pojistkami a ocení ho především turisté, kteří se rozhodli strávit svou dovolenou doma. Od začátku letních prázdnin navíc s 20% slevou. Obsahuje rozšířené krytí pro cesty po Česku, Slovensku a do vzdálenosti 50 kilometrů za hranice ČR, náklady na pátrací službu či odvoz do lékařského zařízení a zpátky domů.
Zobrazit více

Čvc 09, 2020

Červnové bouřky napáchaly škody za 85 milionů, půlroční živly už přišly na 215 milionů bilancuje Allianz

Po čtyřech vlnách červnových bouřek eviduje Allianz 1273 pojistných událostí v celkové hodnotě 85 milionů korun. Více než polovina nahlášených škod souvisí se srážkami a záplavami, pětinu škod zapříčinily kroupy. Nejvíce jich pochází z Moravskoslezského, Středočeského a Pardubického kraje.
Zobrazit více

Čvc 07, 2020

České pojišťovnictví se z Covidu rychle zotaví, předvídá Allianz. Celkově však Evropa oslabuje

Hrubé předepsané pojistné v roce 2019 rostlo celosvětově rychlostí 4,4 % a dosáhlo objemu 3906 miliard eur. V roce 2020 dojde oproti tomu k téměř 4% úbytku a kasy pojišťoven budou asi o 360 miliard eur lehčí. Většina zemí se ale z krize rychle oklepe, a české pojišťovnictví se v roce 2021 může těšit na 7% růst. Uvádí to odborníci z Allianz ve své Globální zprávě o pojišťovnictví.
Zobrazit více

Čvc 01, 2020

Allianz má nového člena představenstva

Novým členem představenstva Allianz pojišťovny a Allianz penzijní společnosti a Chief Operating Officer se od 1. července stal Robert Altfahrt-Riedler (36). Nahradil tak Alexandra Hollmanna, který tuto pozici vykonával od začátku roku 2018.
Zobrazit více

Čer 29, 2020

Allianz MůjDomov a Allianz ŽIVOT? Dvojnásobné vítězství ve Zlaté koruně!

Nejlepším životním pojištěním na českém trhu je Allianz ŽIVOT. A nejlepším neživotním zase Allianz MůjDomov. Vyplývá to z výsledků letošního ročníku nejstarší finanční soutěže v Česku – Zlaté koruny. Oba produkty navíc tuto soutěž vyhrály už podruhé.
Zobrazit více

Čer 22, 2020

Allianz bude z povodní platit přes 50 milionů korun. V pondělí ale operátorům nejčastěji volali motoristé.

Jenom z posledních červnových záplav, které přicházely v několika vlnách, už nám klienti oznámili více než 550 pojistných událostí za vice než 50 milionů korun. Jenom z dneška už máme kolem stovky nových majetkových škod.
Zobrazit více

Čer 15, 2020

Allianz po bleskových povodních likviduje škody za desítky milionů korun. Od zatopených garáží až po drahé nemocniční přístroje.

Po nedělních lokálních povodních evidovala Allianz jenom během pondělního dopoledne z různých míst České republiky 134 majetkových pojistných událostí s odhadem přes 20 milionů korun. Nejčastěji šlo o zatopené sklepy a garáže, někde dokonce i poškozené podlahy, nábytek a fasády, ale také vozidla po krupobití nebo elektrické přepětí. Jenom z Heřmanova Městce evidujeme několik škod v řádech statisíců korun. V jedné nemocnici voda poškodila přístroje v hodnotě zhruba 15 milionů korun.
Zobrazit více

41 tiskových zpráv