Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Allianz pojišťovna letos odhalila podvody už za více než 71 milionů korun, meziročně se počet prošetřovaných případů zvýšil dokonce o 75 procent

Praha, 11. října 2011; Počty odhalených pojistných podvodů během uplynulých devíti měsíců v Allianz pojišťovně v porovnání s loňským rokem stouply. Zatímco do září 2010 detektivové kvůli podvodům měli pod drobnohledem 660 případů za 60 mil. Kč, letos ve stejném období věnovali detailní pozornost již 1067 případům a odhalili podvody za 71,3 mil. Kč. Nejvíce se jich opět týkalo automobilů, pojištění majetku a odpovědnosti.

Vyšší počet prošetřovaných pojistných událostí je důkazem toho, že se věnujeme i menším případům a že tedy nejde pouze o pověstné ´velké ryby´. I nadále máme otevřených více než čtyři sta případů za skoro 160 mil. Kč, které se odehrávaly v průběhu celého letošního roku.

 

Motorista ze severní Moravy nahlásil krádež svého vozu. Po dvou dnech jej policie objevila, ale jako úplně vyhořelý skelet. Detektivové Allianz zjistili, že si vůz majitel zapálil sám. Auto měl totiž na leasing a povinné ručení i havarijní pojištění si platil napřímo. A protože se dostal do tíživé finanční situace a leasingová firma jej neustále obesílala upomínkami a upozorňovala na narůstající dluh, řekl si, že zabije dvě mouchy jednou ranou: nebude muset platit splátky a ještě dostane zaplaceno od pojišťovny za pojistnou událost.

 

Během letošního roku se specialisté z Allianz zabývali také jedním netradičním podvodem v cestovním pojištění - případem záhadně ztrácených kufrů. Rodinka vždy odletěla na dovolenou, po příletu do příslušné destinace si vyzvedla všechna svá zavazadla, maminka s dětmi je odvezla do hotelu a tatínek ještě chvíli počkal na letišti, aby tam pak oznámil, že se mu všechny kufry ztratily. Udělal to tak dokonce několikrát a v různých destinacích. Pak ale spadla klec. Přece jenom – všude bylo hodně svědků a do toho ještě všudypřítomný kamerový systém… Mimochodem, profesionálním „ztrácečem“ kufrů byl v tomto případě vysokoškolsky vzdělaný člověk, dokonce lékař…

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru