Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Allianz pojišťovna uhradí klientům storno zájezdu do Egypta z důvodu nepokojů

Praha, 31. ledna 2011; Turisté, kteří měli zakoupený zájezd do Egypta s odletem v tomto týdnu a s ním i cestovní pojištění Allianz včetně pojištění storna zájezdu, se mohou obrátit na pojišťovnu, která jim uhradí storno poplatek ve výši 80 % podle smluvního ujednání.

„Chceme vyjít vstříc našim klientům, kteří měli odletět na zájezd do Egypta do konce tohoto týdne, a tudíž nemají čas ani mnoho možností změnit si u cestovní kanceláře termín zájezdu nebo destinaci,“ uvedla Jana Slavíková, ředitelka úseku cestovní pojištění Allianz pojišťovny. „Aktuálně tak u zájezdů do Egypta nehradíme storna pouze u akutních onemocnění či úrazů cestovatelů, nebo při úmrtí v rodině, které jsou standardními překážkami odjezdu a tedy i důvody výplaty, ale rozšířili jsme je také o důvody politických nepokojů,“ vysvětlila Slavíková.

 

Klienti Allianz pojišťovny, kteří mají uzavřeno cestovní pojištění a v Egyptě již jsou, nemusejí mít obavy - jejich pojištění je ochrání nejen v případě nemoci nebo úrazu, ale i pokud by jim nastala újma v souvislosti s demonstracemi a nepokoji.

 

„V současné době nemáme žádné informace o tom, že by se lidé obraceli na asistenční službu s jakýmkoliv požadavkem na vyhledání možností náhradní dopravy zpět do republiky, ale v případě potřeby jsou operátoři schopni tyto lokální informace zajistit,“ dodala Kateřina Krenarová, vedoucí oddělení likvidace pojistných událostí.

 

Allianz pojišťovna také bezúplatně prodlouží cestovní pojištění těm, kteří by z důvodu demonstrací neodletěli v plánovaném termínu do republiky a jejich pobyt by se neplánovaně protáhl, nebo zdarma provede změnu termínu u cestovního pojištění pro turisty, kteří si vyberou jiný zájezd v náhradním termínu. Ve spolupráci se svojí asistenční službou situaci v Egyptě monitoruje a je připravena včas přijmout opatření, aby klienti, kteří už na dovolené jsou, nebo teprve odjedou, nepocítili žádné nepříjemnosti.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianzdirect.cz

 

 

nahoru