Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Allianz pojišťovna varuje před požáry, ale i vybitými autobateriemi

Praha, 27. prosince 2010; Umělé vánoční stromečky v kombinaci s elektrickými svíčkami požárům o Vánocích naštěstí moc nepřejí, ale v posledních letech jim úspěšně konkurují usychající adventní věnce z přírodního materiálu v kombinaci s klasickými svíčkami. Vyplývá to z vánoční inventury Allianz pojišťovny během posledních tří let.

 

Každý rok likviduje Allianz o Vánocích několik desítek škod, jejichž příčinou byl požár. Kromě těch standardních, které se týkaly adventních věnců, zaznamenali likvidátoři domácí pobočky největší pojišťovny na světě i několik kuriózních případů.

Před několika lety přijel k požáru vesnického domu během Vánoc i postarší vůz dobrovolných hasičů z jižních Čech. Plameny však zanedlouho pohltily nejenom nemovitost, ale i tohoto letitého hasičského pomocníka na kolech…

 

Oslavu Silvestra nechtěl podcenit jeden obyvatel panelového domu na brněnském sídlišti, a tak se rozhodl vyzkoušet podomácku vyrobenou rachejtli ještě před koncem roku. Nebylo z toho pouze spáleniště, ale i vytopený byt o patro níž, do kterého protekla voda při hašení požáru. Oba majitelé bytů naštěstí měli sjednané pojištění, takže oba za pohromu, která jim nastala, dostali od Allianz pojišťovny náhradu škody. Jeden kvůli ohni a druhý kvůli vodě.


Silvestrovské oslavy nebraly konce a petardy na pražském sídlišti bouchaly jedna přes druhou. Po čase do tohoto ohlušujícího rachotu začaly kvílet alarmy automobilů, stojících v epicentru „střílečky“. Jeden vůz měl alarm tak citlivý, že svým řevem úplně vybil autobaterii. Jeho majitel však přesto na Nový rok odjel. Díky asistenci Plus přijela záchrana v podobě asistenční služby Allianz. Příčinou tohoto výjezdu sice byla „vybitá baterie“, ale pouze pár zasvěcených vědělo, že hlavním důvodem vlastně byly silvestrovské petardy...

 

Poznámka pro editory:

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianzdirect.cz

 

 

 

nahoru