Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Na mezinárodní fotbalový kemp, který v Mnichově pořádá Allianz, letos přijeli také dva mladí Češi – ze Žatce a z Českých Budějovic

Praha, 19. srpna 2011; Pětidenního mezinárodního juniorského fotbalového kempu, který v těchto dnech pořádá Allianz v Mnichově, se poprvé v jeho tříleté historii účastní také dva zástupci České republiky. Pod dohledem hvězd z klubu FC Bayern Mnichov trénují ve slavné Allianz Aréně i Michal Kohout ze Žatce a Lukáš Sudek z Českých Budějovic. Společnost jim dělá 41 kluků a 11 děvčat z 15 dalších zemí celého světa, mj. např. z Brazílie, Číny, Hong Kongu, Indie, jižní Korey nebo Thajska.

Dva mladí Češi se na prestižní kemp do Německa dostali v rámci velmi silné třicetitisícové konkurence. V bavorské metropoli se nejvíce těší na trénink s hráči Bayernu Mnichov, čeká je ale také prohlídka města a Allianz Arény s kapacitou téměř 70 tisíc diváků, která v sobě mimo jiné ukrývá i 106 VIP lóží a 400 novinářských míst. Velkou událostí pro ně bude rovněž beseda s německým národním mužstvem.

„Cílem mezinárodního juniorského fotbalového kempu však není pouze setkání s hvězdami světové kopané,“ tvrdí Christian Deuringer z mnichovské centrály Allianz. „Kromě nových fotbalových zkušeností nabízí tato akce chlapcům a dívkám ve věku od 14 do 16 let i vzájemné poznávání a respektování rozdílných kultur,“ dodává Deuringer.

 

Největší počet uchazečů o cestu na kemp bylo v Brazílii a Indii, ale nejvíce jich do Německa přijelo z Bulharska (5). Největší vzdálenost musel uletět fotbalista z Brunejského sultanátu (10 609 km) a nejstarším účastníkem je Číňan, který oslaví 20. srpna své 17. narozeniny.

 

Další informace a také fotogalerii najdete na této adrese - www.football-for-life.com/ (Tyto webové stránky editují naši mnichovští kolegové ve 14 jazycích, mj. i česky).

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru