Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Valentýnskou škodu oznámil řidič Allianz pojišťovně jako vandalismus

Praha, 11. února 2011; Jakých škod je víc – prvomájových nebo Valentýnských? Většina mladých má jasno, vede Valentýn, naopak generace jejich rodičů upřednostňuje starý zvyk polibku pod třešní na prvního máje. Podle Allianz pojišťovny byl v uplynulých třech letech Valentýn na počty škod a nehod mnohem klidnějším, než první květnový den. V roce 2009 byl počet hlášených prvomájových událostí téměř dvojnásobný a loni byl rozdíl ještě větší - klienti hlásili ze 14. února pouze 236 pojistných událostí za zhruba 7 milionů korun, zatímco z 1. května to bylo dokonce 571 škod za 25 milionů korun.

 

„Částečně je květnový nárůst způsoben i tím, že zpravidla o prvním prodlouženém víkendu vyjíždějí do svých druhých domovů chataři a chalupáři a na místě odhalí škody, jaké tam napáchala zima nebo zloději,“ vysvětluje Pavel Novotný, vedoucí likvidace pojistných událostí Allianz pojišťovny. Pravdou je, že květnové újmy byly z kategorie těch běžných a nepřinášejí tolik úsměvných historek, jako ty Valentýnské. Tady je několik příběhů za všechny.

 

Netradiční Valentýnskou pojistnou událost vyřizovala Allianz pojišťovna vloni, kdy se majitel nového auta rozhodl 14. února v garáži políbit dívku, opřenou o kapotu vozu. Nakonec však nezůstalo pouze u polibku, a protože slečna měla boty na vyšším podpadku, kapota za chvíli doznala značných šrámů a prohlubní. Šofér a milovník v jedné osobě však měl štěstí, protože zatímco auto bylo jeho a měl jej havarijně pojištěné, dívka jeho nebyla – a mohl tedy uplatnit náhradu škody z vandalismu.

 

„Chtěl jsem své manželce dát podle Valentýnského zvyku dárek, který ji překvapí a rozesměje. Překvapení to bylo, ale vůbec jsme se nesmáli. Naplánoval jsem večeři, zamluvil stůl v naší oblíbené restauraci a do přihrádky palubní desky naší Fabie jsem uložil pečlivě zabalené náušnice,“ telefonoval loni hned 15. února 31letý klient z Prahy 9. „Měl jsem v plánu, že až nasedneme do auta, nenápadně o ni zavadím tak, aby se náhodou otevřela. Doma jsem se zdržel pět minut, než se manželka vypraví. V dobré náladě jsme vyšli před náš dům, ale auto bylo pryč. A s ním i dárek i pohodová nálada svátečního dne,“ pokračoval pražský klient. Naštěstí měl základní variantu havarijního pojištění, z kterého mu za téměř novou Fabii Allianz pojišťovna vyplatila 243 tisíc korun. Na tohoto Valentýna však nikdy nezapomene.

 

Stejně jako rodiče mladíka u Opavy, který si na Valentýna přivedl přítelkyni a k romantické atmosféře zapálil svíčku. Při milostných hrátkách však svícen převrhli z nočního stolku do peřin a během několika minut byl pokoj v plamenech. Byli rádi, že si zachránili holé životy, celková škoda na nemovitosti i zařízení rodinného domu překročila půl milionu a Allianz ji zaplatila z pojištění budovy a domácnosti.

 

O svůj dárek bez náhrady však na Valentýna přišla 27letá slečna z Ústí nad Labem, jejíž přítel uvázal překvapení – malý balíček se sporým spodním prádlem červenou stuhou k obojku svého pejska. Ten měl paní domu přivítat z práce, zatímco přítel chystal v kuchyni pohoštění. Jenže knírač neměl pro sexy prádélko pochopení a tak dlouho se snažil za použití drápků a zoubků zbavit nepohodlného dárku, až se mu to povedlo. Tentokrát však účtenka zůstala neproplacená – z odpovědnosti majitele psa by totiž úhrada byla možná pouze v případě, že by slečna byla cizí, nikoliv domácí…

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

 

nahoru