Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Allianz Aréna očekává finále ligy mistrů až v sobotu, ale virtuálně si ji můžete prohlédnout už teď

Mnichov/Praha, 14. května 2012; Už tuto sobotu se v mnichovské Allianz Aréně bude odehrávat finále Ligy mistrů, vyvrcholení nejprestižnější klubové soutěže na světě. Allianz, která je partnerem tohoto moderního stadionu od počátku jeho výstavby, připravila pro fotbalové fanoušky několik překvapení. V první řadě je to speciální aplikace s virtuální prohlídkou a exkluzivním pohledem do útrob stadionu i na hrací plochu a také informace „zpoza ochozů“. Například věděli jste, že průměrně se za jeden zápas prodá 20 tisíc klobás, 40 tisíc piv a 15 tisíc nealkoholických nápojů? http://football-for-life.com/FFL/Panoramatour/allianz-arena/tour-1-en-w3/index.html

Barevná Allianz Aréna

 

"Nikdo nezná Allianz Arénu lépe, než Allianz a jsme velmi hrdí, že jsme partnerem tak světoznámého fotbalového stánku," říká Christian Deuringer, ředitel Global Brand Management ve skupině Allianz, která jako jedna z vedoucích světových finančních a pojišťovacích skupin má celosvětovou centrálu právě v Mnichově.

 

Tento unikátní stadion je známý pro výrazné svítící "polštáře" na venkovní fasádě, které mění barvy na červenou, modrou nebo bílou podle toho, který tým v ní právě hraje. Pokud svítí červeně, hraje FC Bayern Mnichov, modrá barva signalizuje zápas druhého týmu, jehož domovským stánkem je Allianz Aréna – TSV Mnichova 1860. Bílá barva je neutrální a používá se například při zápasech německého reprezentačního týmu, nebo bíle by svítila i v případě finále Ligy mistrů, kdyby se do něho domácí neprobojovali. Allianz také hrála klíčovou roli při vývoji stadionu, zejména její výzkumná laboratoř Allianz Centrum pro technologie (AZT), které provedlo všechny testy ohnivzdornosti venkovních materiálů. Postavení stadionu trvalo tři roky a od svého oficiálního otevření 31. května 2005 hostilo přibližně 15 milionů fanoušků na více než 300 zápasech, včetně otevíracího a semifinálového zápasu Mistrovství světa ve fotbale v roce 2006.

 

Vítejte na stadionu!

 

Allianz u příležitosti vyvrcholení Ligy mistrů připravila pro všechny fanoušky speciální aplikaci, která umožňuje virtuální 360° prohlídku útrob a hrací plochy stadionu. Pro zájemce je dostupná na internetové stránce Football-for-Life.com. Aplikace zavede fanoušky nejen do šaten, hráčského tunelu či VIP lóže, ale i na hrací plochu, po které budou za pár dnů běhat ti nejlepší světoví hráči. Na stránce http://www.football-for-life.com čekají všechny fanoušky kromě zmíněné aplikace i zajímavé infografiky představující všechny důležité informace a pikantnosti o stadionu, jako je například počet prodaných klobás, nebo piv za jeden zápas. Na stránce najdete také krátká videa o stadionu, která popisují Allianz Arénu a její neopakovatelnou atmosféru.

 

Věděli jste například, že …

 

- Maximální kapacita stadionu je 69 901 míst, z toho 66 000 míst je k sezení?

- Uvnitř stadionu je 6 000 m² restauračních zařízení?

- Nejbližší sedadla jsou 7 a půl metru od hrací plochy?

- Fasáda a střecha stadionu se skládá z 2 760 světelných "polštářů"?

- Šatny hráčů mají rozlohu 65,5 m²?

- Za zápas se průměrně prodá 20 000 klobás, 40 000 piv a 15 000 nealkoholických nápojů?

 

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek

tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru