Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Motoristická sezóna se blíží. Víte, že povinné ručení lze sjednat třeba jen na léto?

Praha, 23. března 2016; Už i řidiči, kteří se neradi vydávají na silnici během zimního počasí, pomalu začínají leštit své vozy. Jaro se blíží a s ním také hlavní motoristická sezóna. A takzvaní letní řidiči mají oproti pravidelným cestujícím jednu výhodu: nemusejí uzavírat celoroční povinné ručení. Místo toho využívají výhod sezónního pojištění, které je zbavuje povinnosti ukládat registrační značku a technický průkaz po dobu neaktivity vozidla do depozitu. U Allianz si navíc mohou vše zařídit online!

„Pokud řidiči jezdí bez nehod, může být cena jejich sezónního povinného ručení nižší než za dálniční známku nebo jednu plnou nádrž,“ uvádí Veronika Hašplová, která má v Allianz pojišťovně na starosti produktový management neživotního pojištění. „Při sjednání přes internet je autopojištění účinné už deset minut po vyplnění příslušného formuláře. Zelenou kartu s měsíční platností majitel vozidla získá obratem na svoji mailovou adresu a její originál dostane poštou hned po zaplacení,“ dodává.

Sezónní povinné ručení je však vhodné pouze pro ty řidiče, kteří jsou si stoprocentně jisti, že svým vozem nebudou několik měsíců v roce vůbec jezdit. Výhodné je tedy například pro majitele motocyklů, kabrioletů nebo také sněžných skútrů, ale i pro všechny ostatní, kteří svým autem například nemusejí jezdit do práce a využívají ho třeba jen pro cesty na dovolenou. Stejně jako kdokoli jiný si i tito klienti mohou u Allianz vybrat jednu z více než tisícovky individuálních variant autopojištění. Sezónně lze totiž uzavřít i havarijní pojistku.

Postup sjednání už snad ani nemůže být jednodušší. Na webu online.allianz.cz stačí vyplnit jednoduchý formulář, ve kterém si kromě rizik, jež chtějí mít pojištěná, řidiči navolí i měsíce, kdy má být pojištění platné – minimálně tři, maximálně devět. Výhodou online pojištění pro motoristy s názvem iAuto je maximální přehlednost a transparentnost, protože řidič neustále vidí, kolik korun bude za krytí jednotlivých rizik platit. Důraz je kladen na individualitu každého šoféra.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.


Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409                                                                 
Mobil: +420 605 203 447
Mail: vaclav.balek@allianz.cz

 

nahoru