Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Pojišťovnou roku 2016 se stala Allianz, která má navíc i nejlepší životní pojištění, autopojištění a penzijní společnost

Praha, 24. listopadu 2016; Allianz pojišťovna podruhé za dobu trvání prestižní soutěže Fincentrum Banka roku 2016 posbírala výhry ve všech třech kategoriích z oblasti pojišťovnictví a na rozdíl od loňského roku k nim ještě přidala vítězství v kategorii penzijních fondů. Allianz se stala Pojišťovnou roku 2016 a zlato získala i v kategoriích Životní pojištění roku 2016, Autopojištění roku 2016 a Penzijní společnost roku 2016. Vyhrála tak doslova všechno, co se vyhrát dalo, protože všechny zbývající ceny v soutěži Banka roku už patřily do bankovní kategorie. V rámci autopojištění už to byl její hattrick.

„Získat první místa ve všech pojišťováckých kategoriích se nám podařilo už vloni a jejich letošní obhajoba, okořeněná navíc prvenstvím mezi penzijními společnostmi, je úžasný počin, který se ještě nikdy nikomu před námi nepodařil,“ uvedl Jakub Strnad, předseda představenstva Allianz pojišťovny a Allianz penzijní společnosti.

„Allianz je stále viditelnější a naše produkty i služby oceňují nejenom klienti, ale i odborníci. V životním pojištění jsme jako první začali nabízet produkt bez absurdních poplatků a v rámci autopojištění jsme zavedli novinku, spočívající ve výpočtu sazeb podle ujetých kilometrů, navíc bez instalace telematické jednotky, která neustále sleduje řidiče. Vyhrát je skvělé, ale obhájit vítězství je prostě neuvěřitelné a moc si toho vážíme,“ dodal Strnad.

Fincentrum Banka roku 2016 je soutěží oceňující služby a produkty finančních společností v ČR. O vítězích většiny z patnácti vyhlašovaných kategorií hlasuje odborná porota, což byl i případ všech čtyř vítězných kategorií Allianz pojišťovny. Porota je složena ze zhruba 70 členů – odborníků z finanční oblasti, státní správy, akademické a politické sféry a v neposlední řadě i zástupců předních korporací v České republice. Letos se znovu shodli na tom, že produktové novinky Allianz pojišťovny, které dláždí cestu českému pojišťovnictví, si zaslouží ta nejvyšší ocenění.

Allianz pojišťovna, a. s.,je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

224 405 409
605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz

Jana Černá
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

224 405 359
605 203 536
jana.cerna@allianz.cz

nahoru