Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Pojišťovny Wüstenrot k dnešnímu dni zanikají. Všechny smlouvy přecházejí na Allianz

Praha, 30. června 2016; Pojišťovací část finanční skupiny Wüstenrot v České republice zaniká. K dnešnímu dni fúzuje s Allianz pojišťovnou, která byla již od ledna majitelem jejích akcií. Všechny smlouvy klientů Wüstenrot pojišťovny a Wüstenrot, životní pojišťovny, zůstávají platné a v nezměněné podobě přecházejí na Allianz.

Díky sloučení všech tří subjektů mají od dnešního dne klienti obou pojišťoven Wüstenrot nového pojistitele, kterým je Allianz pojišťovna – dceřiná společnost německého koncernu Allianz s působností ve více než 70 zemích, a třetí největší pojišťovna na českém trhu.

Pojistné smlouvy klientů pojišťoven Wüstenrot zůstávají i nadále v platnosti, a to v nezměněné podobě. S jakýmikoli dotazy se mohou klienti obrátit od pondělí do neděle kromě státních svátků na zákaznické centrum Allianz, kterému se dovolají na čísle 241 170 000.

Záměr koupit Wüstenrot pojišťovnu a Wüstenrot, životní pojišťovnu, oznámila Allianz loni v září a po schválení od České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže transakci na přelomu roku úspěšně završila. Její součástí byl i vznik strategického partnerství mezi Allianz pojišťovnou a bankovní částí skupiny Wüstenrot, jež zůstala v rukou původních vlastníků.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

224 405 409
605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz

Jana Černá
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

224 405 359
605 203 536
jana.cerna@allianz.cz

nahoru