Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Předvánoční poselství jezdců Formule 1. Nico Rosberg a Lewis Hamilton se představují, jak je neznáte.

Mnichov/Praha, 14. prosince 2016; Začíná sezóna vánočních večírků a stejně jako každý rok i letos v tomto období přibývá zpráv o nebezpečí alkoholu za volantem. Ale jak jste již mohli zaregistrovat na webu oPojištění.cz, podle respektovaného Allianz Centra pro technologie ohrožuje řidiče i jeho spolujezdce spíše jiné rizikové chování – rozptylování při jízdě, ať už jde o telefonování nebo třeba obsluhování navigace. Jde o výsledek několikaleté rozsáhlé analýzy nehodovosti.

Kvůli alarmujícím výsledkům studie Allianz jako celosvětová skupina doporučuje přistoupit k protiopatřením. Může mezi ně patřit povinné zabudování hands-free systémů do aut, nebo třeba znemožnění zadávání cílových údajů do navigačních přístrojů během jízdy. Podle Allianz Centra pro technologie stojí za zvážení i povinná instalace automatických brzdových systémů. Jen v Německu by se tak podle jeho odhadů dalo zabránit až třetině nehod. 

Studie vyvolala u našich západních sousedů velký ohlas a do kampaně za snížení míry rozptylování řidičů se zapojily i hvězdy Formule 1, Nico Rosberg a Lewis Hamilton. Co si o této problematice myslí, zjistíte na VIDEU .

Na této adrese https://we.tl/JavevY8z3W si video můžete při uvedení zdroje Allianz Centrum pro technologie stáhnout k volnému použítí.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

224 405 409                                                               
605 203 447

vaclav.balek@allianz.cz

Jana Černá
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

224 405 359
605 203 536
jana.cerna@allianz.cz

nahoru